VU, Ekologija
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-26 20:39:52 | Nuoroda
Koks paslaptingumas šitos laikinos emigrantės Labai gerai reiškia 9, 'konvertavus' į procentus - >90? Mokykloj biologija - tai tik trupiniai... tačiau baziniai, esminiai. Man užteko ir žmogaus fiziologijos, augalų nebenoriu Vat tegu botanikai ir knaisiojasi... Molekulinės biologijos ar bioinformatikos protu suvokinėti nereikia, šį darbą nudirba kampūteriai Ir išvis - kam galvoti: tik gyvenimą apsisunkinsi, paskui kažkas kažko iš tavęs tikėsis, etc. Bet vat kad galvoti nenegali. Noriu ant žalios sunkiaisiais Me neapipuoštos žolės pagulėti.
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-28 20:07:00 | Nuoroda
paslaptingumas Jo, gerai kontravertavai 92 O dėl botanikos.. Tai (nžnau gal aš čia ne taip supratau) bet ekologijoj mes jos ragausim Ir dar kaip.. o po to zoologijos o po to dar daug visko Turiu kažkur programas, tik tyngiu tikslintis Kompiuteriai neparašys egzaminų, o kad juos išlaikytum gerai(ir sutaupytum pinigėklių) reik suvokt ką mokais, o kaip viską molekuliniam lygmeny suvokt man dažnai nesuvokiama Bet dėl viso kito pritariu p.s. Visai neįdomu, vieni čia šnekam, visi ekologai į žemkę sustos
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-28 21:11:15 | Nuoroda
92! Vertintojai daugiau jokio kito pažymio už lietuvių nerašo Sesuo tiek pat gavo, mamos draugės iš studijų laikų sūnus irgi 92... Ėgi tai nebus ta tikroji botanika, kurią biologai kremta (su fisom viziologijom ir t.t.)... Stuomeniai augalai. Stuomuo Vot ten tame blusinėjimesi reikia vaizduotės turėt... Kompiuteriai egzus gal ir parašytų, jei atatinkamą programą žmogus sumastytų IF->THEN bluh bluh... Bet algoritmavimo daug būtų:) Neįdomu? Nu jo, pati man irgi atsibodai:D (Juokaunu...) Jei rimtai, tai yr tiesos - žemkėj daugiau kalbininkų yra. Kas dėl Vilniaus - manau, kad tie likę dvidešimt keli studijose.lt nesilanko arba lankosi, bet kuklinasi:) Arba tinklo neturi... Arba kaip normalūs žmonės atostogauja kur kaime, be jokių sumautų urbanistinių 'stebuklų':) Kadangi tave laikau mąstančiu protingu (realiai per ekraną matau:)) žmogum, tiksliau žmoge, priedo dar kitaip visaip faine (įtariu), prašau konstruktyviai išsakyti savo pasiūlymus dėl http://www.dras.gan.lt/index.php?option=com_fireboard&Itemid=54 (turinys, etc.; kol kas registravimosi galimybė išjungta)
Žinutė parašyta: 2008-06-28 23:55:23 | Nuoroda
rašo tie lietuvių kalbos egzamino vertintojai ir kitokius įvertinimus.. ;D gavau 91%.. biologijos susimoviau, turbūt perdaug atsipalaidavusi buvau... ;D -72%, chemijos 70%... nieko ypatingo... norėčiau ir aš bandyti stoti į ekologiją VU... tik vat, abejoju dėl perspektyvų, nors kaip kažkas anksčiau šiame forume parašė - niekas darbo ant lėkštutės neatneš, tačiau nesinorėtų, kad išleisti pinigai ir ketveri metai mokslų nueitų perniek... :}} kuo ekologija patraukli? na, ji labai susijusi su gamta.... :}} ekologijos mokslas dabar yra aktualus šiuolaikiniame chemikalais dusinamame pasaulyje... nors, manau, kad nelabai ką pakeis tie bandymai gyventi ekologiškiau, ir gal net šiame amžiuje žemėje klimatas vistiek atšals...:}}} bet juk tai natūralu:}} ( čia šiaip ne visai lyrinis nukrypimas...)
Žinutė parašyta: 2008-06-29 00:23:40 | Nuoroda
beje, kaip ten su užsienio kalbomis? jeigu aš mokiausi mokykloje pramcūzų kalbos, ar man ją reikės universitete ir toliau mokytis, ar galėsiu pereiti prie anlgų kalbos? jeigu galėsiu, tai kaip? ar nuo pačio žemiausio lygio, ar turėsiu atlikti kokius nors testus, kuriais būtų išaiškintas mano anglų kalbos mokėjimo lygis?... (ech, maišo man ta graži prancūziukų kalba..:}...)
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-29 00:49:44 | Nuoroda
Sveika prisijungus prie gausėjančios ekologų šutvės, digita:) Jaučiu įstosi (metiniai tikriausiai tavo neblogi), būsma kolegiantai. Ėgi dėl natūralumo iš dalies sutinku, iš dalies prieštarauju (netgi labai). Natūralu - tai, kas gamtiška ('nature'). Nors žmogus yra gamtos dalis (jeigu atmesime antropogenezės/pangenezės teorijas, kuriomis žmogus kildinamas iš 'kitų civilizacijų nuo visatos kampo'), tačiau yra išdiferencijuojami vyksmai, sukelti/paskatinti/stimuliuojami žmogaus ir vyksmai, 'savaime' vykstantys planetoje dėl geo-bio-...-procesų. Vieni sako, kad 'nieko ypatingo žemėj nevyksta, visi persitvarkymai (sausros/liūtys, uraganai nebūdingose vietovėse, El Nino ir La Nino srovių krypties/gyvybingumo pokyčiai, etc.) vyksta ne dėl žmogaus, bo tas pats stebima (kas stebi?) Marse (vau!) ir kitose planetose', 'aj, majai/inkai/actekai buvo afigieni žmonės, be kompų (neatsiejama nūdienos dalis) sugebėję prognozuoti; taigi jie žinojo apie Nibiru ar Niburu planetą, kuri už kelių metų prisiartins, tada prasidės nauja era, kuriai senoviečiai kalendoriaus jau nebesudarė...', kiti gi teigia, kad 'antropogeninis įnašas į Žemėje vykstančius procesus yra labai žymus, matematiniais modeliais įrodytas, akivaizdžiai stebimas, skatinantis natūralių gamtinių anomalijų cikliškumo pokyčius ir t.t.'. Bendra Žemės temperatūra pasikeis į PLIUSĄ. Šiltnamio dujų sandas CO2 atmosferoje išsilaiko nuo 50 iki 200 metų, todėl dar nėra pasiektas klimatinis temperatūros pikas (ekstremumas); jis bus stebimas matyt šio šimtmečio gale. Aišku, skirtingų platumų skirtingose zonose lokalus temperatūrų pokytis ir jo pokytis vietos ekosistemoms skiriasi (pagūglinkit, kokiose teritorijose pliusėja, o kur minusėja), tačiau bendra tendencija aiški. Yra skirtingų spėjimų, kas pasikeistų, vidutinei metinei temperatūrai šoktelėjus +1/2/3/4/5/6 laipsnius... Dvejais žodžiais - nieko gero. Neprisimenu kiek, bet bendrai vid. metinis pašilimas ant Lietuvos yra į teigiamą pusę; tuo tarpu tam tikrose akvatorijose jis yra neigiamas (pvz., net minus trys). Taip kad 'pusiausvyra suardyta', medžiagų ir energijos ciklai iškreipti, persotinti ir išsotinti. Žemės maksimali biotalpa, rodos, siekia arti dešimt milijardų h. sapiens sapiens. Maisto, geriamo vandens esamumo, kokybės ir kiekybės problemos, karai dėl vandens, ne dėl religijos ar naftos. Lietuvoj 100% geriamo vandens yra požemio vandeningojo horizonto (Danija vienu nuošimčių 'atsilieka', tuo tarpu jav'ai - 80) - potencialus taikinys ištroškusiems arba niša biznieriams - lietuviai teišnaudoja mažiau nei 2/3 to vandens tūrio, kurį per dieną gali pasiūlyti Žemė - tad galėtume uždirbt tiek baboko, kiek emyratai iš juodojo/rudčkio skystimėlio uždirba. Ir taip toliau, ir bla bla bla... Gyventi 'ekologiškai' - tai reiškia visiškai pakeisti sąmingumo lygmenį. Deja, susitinkama su barjeru, vadinamu žmogumi, kuris verčiamas gal per kelis dešimtmečius ir įsisamonintų šias 'ekologiškumo' idėjas. Tieklaiko prireikė, kad DE suprastų, ką reiškia 'rūšiuoti šiukšles'. Deja, LT tėra šito viso įsčiose... Ekologo profesinis spektras siauresnis nei kokio ekonomisto (pvz., darboviečių atžvilgiu). Galvos nesuku dėl darbo, norėsiu būt 'praktiškai' ekologu, tai ir būsiu, žinios laukiamos visur (potencialiose darbovietėse). Jei reiks - ir trąšas markiravosiu, ką dabar ir darau:D Man dabar svarbiausia daryti tai, ant ko širdis linksta - studijuot ekologiją. Pinigų kalnų uždirbt nesiruošiu, bet gyvent šiek tiek aukščiau už vidutinį lygį noriu. Jei dar aukščiau norėsiu - 'tipo' bolatiruosiuos Seiman:D Pieno iš ūkinykų na chaliavu gausiu. Sužinosiu iš žurnaliūgų tai, ko pats apie save nežinojau:D Kaip dėl kalbų - nežinau, bet pagal tvarkraštį sprendžiu, kad lygu reikės imt anglų lygiu 'pradedantiesiems', o kitam kurse bus galimybė prancūzaut ir/ar toliau tęst anglų. Vėlyvuoju sovietmečiu prancūzų (ne anglų) kaip pagrindinė užsienio kalba (rusų ne užsienio:)) buvo Kretingos rajone ir berods Druskininkų, tai gal kažkur iš ten ir esi? BTW, prancūzų 'mokinaus' iki dešimtos, biški gaudausi:) Cava bien?
Žinutė parašyta: 2008-06-29 14:51:12 | Nuoroda
moi,ca va bien..:} nei iš ten, nei iš ten, ir kitur vaikams į galvas buvo kalama prancūzų kalba(užtat džiaugiuosi, kad mokykloje neteko mokytis rusų kalbos, nemėgstu aš jos, nors Lietuvėlėje labai jau dažnai ausis išgirsta šios kalbos žodžius... manau, kad per dažnai.. )...;] beje, ačiū už informaciją;] o dėl pieno... neįsivaizduoju, kaip galima mėgt pieną, pirktą iš parduotuvės... neaišku, ko į jį pridėta, kaip jis beapdorotas... ir dar už kokią kainą MAXIMA tą "pieną" parduoda... neveltui sakoma, kad Lietuvą valdo Vilniaus Prekyba... matau, tamstą ekologijos mokslai tikrai labai traukia;] džiugu. mane, pavyzdžiui, abejonės ilgai kankino... o tai tikrai negerai. kai nežinai, ko nori, nejauti to entuziazmo, kuris jaučiamas siekiant savo užsibrėžto tikslo... beje, gal žinot, kaip VU ekologijoje su Erasmus programa? :} labai norėčiau kokiam antram kurse nors atrankoje sudalyvauti. labai jau traukia patirtis užsienyje.;}}}
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-29 17:24:37 | Nuoroda
O prancūziškai kalbėdama labai užakcentuoji nosininius garsus plius R tari kaip 'hgrrrch'? He he, truputį nacionalistė:) Erasmus GMFe praktikuojamas, prie budėdojo postelio esančioj skelbimų lentoj kabo (bent jau kabėjo kažkada) sąrašiukas su erazmukais, prisižiūrėjusiais per daug L'Auberž Espagniol Labai į akis krito tai, kad ekologų procentaliai (nuo visų važiavusių) gan daug susidarė (absoliutūs skaičiai nedideli, ant vienos plaštakos pirštų suskaičiuotum; aišku, priklausomai nuo turimų digiti...) Prie pieno kokybės dėr ko kibt. Pastoviai atliekama higinienė mikrobiologinė ekspertizė visuomenės sveikatos centruose pagal indikacijas arba ne planine tvarka. Pienas vartoti tinkamas, priedo pasterizuotas. Vot tiesiai iš karvės tešmens gerdama (nu, ne tiesiai, pamelžus į kandą supylus, iš kandos į puoduką:) ) erkinėm ir kitokiom ligom susirgt gali, jei karvė tiesioginį kontaktą turėjo. Priedo niekas tavo karvės pieno netikrins, nebent į pieno supirktuvę kas rytą veži, taip kad negali žinot, kokio brudo priėdus yra, o tešmenų audiniuose daug kas mėgsta kaip tyčia atsidėti. Kita klausimo pusė - skonis:) O dėl jo, kaip žinia, nieks nesiginčija:) Nežinau, taip ir nepamėgau dėl specifinio intensyvaus kvapo šiltą karvytės pieną kaime lakt, užtat agurkus cukruj mėgstu mirkyt - senelis primokė, kai dar mažas buvau:) Kainos - patylėsiu. Užtenka pasižiūrėt, kaip gyvena maximos, koks pasipūtimas, koks nesiskaitymas... Mokesčiai už prekystalius, už vietas... Grasinimai tiekėjams... O jie vargšai negali priešintis, nes nebeturės kur produkcijos realizuot. Va iki ko prigyvenom. Jo, pusmetį paerazmintis neblogai būtų, tik nežinau, ar antram kurse... Gal vėliau. Šiaip ar taip, pamėgintum kursiokam išvažiavusi kasdien įspūdžių nepasakot, tai galvą nusuktumėm:P Ir nebežiūrėtumėm į akis...
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-29 17:28:50 | Nuoroda
Beje, kas liečia targavotojus - pasiskaityk čia: http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=17525290 Vaje vaje.
Žinutė parašyta: 2008-06-29 21:24:12 | Nuoroda
na ne, nesu aš nacionalistė, ne.... ;dd kaip tik nepalaikau tokių eisenų, kokias "skin'istai" per kovo 11-ąją organizuoja, tiesiog, po tam tikrų atsitikimų nelabai mėgstu vienos tautos... ne pavienių asmenų, bet gal pačio visos tautos mentaliteto, net nežinau.... bet nacionaliste savęs nelabai laikyčiau, kaip tik manau, kad į savo šalį reikia pritraukti svetimšalių, tačiau patiems savo šaknų neišsižadėti, ir atsiminti, kad esame ne kokie slavai, o baltai...:] (na gerai, nepykit, jeigu čia yra slavų, germanų ir t.t. tiesiog savo žodžius taikau daugumai lietuvių tautybės žmonių:}}....) o apskritai, tai aš išvis nelabai mėgstu pieno...;D bet visai mėgstu kefyrą... tik štai, šį produktą tai jau perku tose pačiose maximose.... ;d Šiaip tai aš už natūralų produktą. ar tie patys pieno produktai, ar duona, mėsos gaminiai.. na, skonis kaikurių gal ir prastesnis, ne toks malonus uoslei ir liežuvio svogūnėliams, tačiau bent jau žinai, iš kokių medžiagų gauni energijos. nors..... manau, kad visiems ar bent jau daugumai užeina noras užkrimsti kažko "žiauriai" nesveiko, tačiau skaniai atrodančio. maistas akims, nuodas skrandžiui, tačiau dažnas neatsispiria...;] taigi, ir aš manau, kad užsienyje pastudijuoti nors truputį neblogai, tik kaži, ar praeičiau atranką, o ir su finansavimu neaiškūs reikalai... na, bet dar ne metas... tiesiog tokios mintys kirba jau keletą metų....;]] stoti į užsenį per vėlu, kaip man, per rizikinga, nes gali būti sunku su užsienio kalba ir dar brangu. tai nuo kada jau traukia ekologija? chm.... na mano prancūziškas akcentas nekoks...;D nors anglų kalbos nesimokiau jau dvejus metus, tačiau pirmenybę teikiu būtent šiai kalbai, nes man ji lengvesnė, tik gal mažiau žinau anlgiškų nei prancūziškų žodžių. na..."R" tariu kaip.."chhh(r)....?... paris=pachhis...aj, nežinau..;dd... (na, kai žmogus"skrepliuojasi", panašiai.. .. )
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-01 14:40:22 | Nuoroda
sveiki. gal ir as stosiu i ekologija, bet ja rasiau antru numeriu norejau paklausti gal zinot kokios yra ekologijos ir ergoterapijos specializacijos kryptys? aciu
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-01 20:06:12 | Nuoroda
--> sheeilla Ką turi galvoje, sakydama 'specializacijos kryptys'? Čia ne kokia chemija, kur galėtum vėlesniam kurse kokią nors org ar neorg pasiimt... VU ergoterapiją baigus suteikiamas kvalifikacinis laipsnis yra 'reabilitacijos bakalauras' plius profesinė kvalifikacija 'ergoterapeutas'. VU ekologiją baigus suteikiamas kvalifikacinis laipsnis yra 'ekologijos ir aplinkotyros bakalauras', profesinės kvalifikacijos nėra. --> digita Jo, mentaliteto ten nieks nežada keist (nesvarbu, kad procesas kelis dešimtmečius truktų...), tebesilaikoma totalitariškos cccpinio požiūrio į viską. Kas ten pasikeitė? Niekas. Tik kad spalvų daugiau gatvėse atsirado ir vaidmuo pasaulyje (dėl energetinių išteklių gausos) didėja. Psio. Kartais ir man užeina noras kokio 'kakalio', pvz., čipsų, nusipirkt, nors gerai žinau, kaip neurochemiškai natrio glutamatas smegenyse veikia:) Dėl kefyro - niam niam, kažkada išplempiau vos ne visą pakį šaltibarštinio (krapų tepridėta, gal dar grietinėlės kokios...) O mėgsti tokį natūraliai kaime suraugintą, su gumulėliais? Vat šitas stemple gerai nusliuogia prie keptų bulvių:) Ekologija kaip mokslas jau seniai traukia - ir tos abejonės (kurias anksčiau minėjai) yra gan geras, teisingas ir savo vietoj esantis dalykas, bylojantis tai, kad galvoji, jog tau ne vis vien, ką rinktis, ką darysi ir pan... Aš irgi pats dvejojau, ką rinktis. Daug ir ilgai. Tačiau nusprendžiau ir einu pasirinktu keliu. Laimingai:) Skrepliavimosi požiūriu francai man į žydus panašūs - jie išvien 'chhh':)
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-01 20:50:37 | Nuoroda
nu va prisišnekėjau - gretos gausėja Dėl tų krypčių.. O magistrantūroj kažko negali ten pasirinkt? mentaliteto(o ypač tautos) turbūt niekas negali imti ir pakeisti.. Aišku,tam tikri asmenys/valdžia gali turėti įtakos visos tautos požiūriui, o bet tačiau apsisprendimas yra kiekvieno tautiečio rankose(pvz lietuviai sovietmečiu mokėjo atskirti kur propaganda kur ne ir pan). Ir nieko čia nepadarysi, jei rusai myli Putina o kai kurie lietuviai Uspaskicha(na gal dėl uspaskicho viltys nemirė galima paprotint močiutes..). O šiaip tai aišku mane nervina valdantieji Rusijos politikai, bet kitavertus rusai ir kiti slavai yra gan artimi savo mentalitetu ir mums(manau, artimesni nei italai,anglai ar prancūzai). geriau neduokit man šnekėt apie politiką Dėl tinklapio Kažko lėtai man jis labai veikia.. Bet šiaip smagu Ir jau žinai kada kokios paskaitos bus Bus labai fainai jei kursas susibendraus, o tas tinklapis turbūt padės.. Na žodžiu smagi iniciatyva (p.s. jaučiuos pagerbta Matai ne tokai aš ir protinga, sukritikuot nelabai sugebėjau )
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-02 00:23:42 | Nuoroda
VU bakalauratams-ekologatams labai siauros antros pakopos studijų pasirinkimo galimybės: gali stot arba į labiau aplinkosaugesnę-praktiškesnę 'Aplinkotyrą ir aplinkotvarką', arba į ekologiškesnę-fundamentalesnę 'Ekoligiją'. Nes daug bendrabiologinių dalykų tesimokoma pagrindus - kad ir mikrą ar evoliuciją:) Bet naj, jei zoologas nori būti, tai ne į ekologiją, o biologiją stoji. Mentalitetą keisti reikia, nes pasikeitė laikmetis ir santvarka, tačiau kai kas su tuo sunkiai susitaiko. Spėkit, kuri tauta savo genofondą per artimiausius kelis dešimtmečius pragers vodzioj... Ir ne kiekvienas lietuvis sovietmečiu savo tikrąjį identitetą žinojo ir su juo tapatinosi. Jei dauguma būtų skyrę propogandą nuo tikrovės, tai dabartinis pereinamasis laikotarpis būtų trumpesnis ir ne toks skausmingas. Lietuviams galbūt lenkai kultūropolitiškai žymiai artimesni nei braliūkai baltai latviai:) O kas konkrečiai su tinklalapiu neveikia? Viskas turi būti kaip sviestu patepta... Arba margarinu, pagal skonį. Tu irgi paskaitas susižinot gali, labiau būsima darboviete pasidomėjusi:) Tai vat susibendravimo ir siekiu. Tokio visaapimančio, o ne pliotkyjimo pastovaus, susispėrus po keturis žmones į grupeles. Tikėkimės, pavyks:) Aišku, tai, ką darau, ir visokie googlegroupsai turi savų pliusų ir minusų, tačiau į tinklalapį galima dar daug ką įdiegti - ko patys norėsim - ir 'news feed' galimybė, ir nuotraukų įkėlimas, ir konspektų duombazė, etc...
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-03 18:45:06 | Nuoroda
"Mentalitetą keisti reikia" - o kas ji turi keisti? Ir kaip? O tinklapis šiandien sveistuotas - veikia puikiai Gal pas mani internetas buvo aplėtėjęs tądien.. Na aš ir tikiuosi kad tau pavyks Išties jau galim rinkt seniūną
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-03 20:15:55 | Nuoroda
Pats pirminis dalykas, kuris turi būti padarytas keičiant konkrečios tautos/nacijos individų grupei būdingą galvosenos/mąstymo būdą, yra 'susitaikyti' su tuo, jog žlugo ta santvarka, kurioje prieš tam tikrą t tarpą gyveno, prisitaikyti prie pakitusių sąlygų šalies, regiono ir pasaulio mastu ir gyventi toliau - jau nebe kaip tos žlugusios santvarkos 'piliečiams ir tavariščiams'. O keitimasis ir apskritai noras keistis neturi būti primestas iš 'anapus' (Dūmos, Rados, Senato, Seimo, Reichstago ir pan.) - noras turi kilti iš kiekvieno sąmoningo 'piliečio' vidaus. Aš taip galvoju:) Bet tai ko gero (blogo?) dar viena Tomo Moro 'De Optimo Reipublicae Statu deque Nova Insula Utopia'... 'Gandro Snape' (neįprastas pavadinimas, išsirutiuliojęs iš galvojimų, ką pastatyti prieš galūnę gan.lt xD ) registracija bus atidaryta tada, kai tiksliai žinosim, kas kur įstojom (liepos gale). O iki tol - testavimų laikas:) Jei pastebėsi kokių korektūros klaidų, tai sakyk... Multikus rodo? Naujienas ir Publicistiką manausi į vieną tvarinį apjungti, kažkaip turinys po šiais pavadinimais kone vienodas yra... Žodžiu, kuriu ekologams, tai kiekvieno komentarai, pastebėjimai, pasiūlymai yra svarbūs ir 'gal gi net' įgyvendinami:) O seniūną/-ę išsirinkt spėsim. Bus balsavimas tinklalapyje (balsavimą, Paveikslų galeriją, kai kurias 'parsisiuntimo ypatybes' matyti gali tik registruoti vartotojai)
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-03 20:17:57 | Nuoroda
*<...> (blogo?) tai tik dar viena Tomo <...>
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-10 22:30:26 | Nuoroda
Klausykit, gerbiamos kolegiantės, ar jau nešėt atestatus į 'priėmimo komisiją'?
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-11 07:59:21 | Nuoroda
Tarp kitko, lietuviu vbe as gavau 98%, o mano klasioke - 100, tai va ,nelabai atitinkancios jusu zinios, kad max 92%.Norejau ir as i ekologija, bet kai turiu salia akivaizdu pavyzdi is, jusu nuomone, busimo ''rozemis kloto'' ekologo gyvenimo, tai , kaip ir persigalvojau, nes mano mamos sesuo dirba aplinkos apsaugos agenturos virsininke, baigusi vu ekologija, magistratura.Jai tenka reiduose ir ''zuvininke'' pabut, teismuose kelis kartus i menesi del nepatenkintu ir apdetu klientu baudomis , skundu sudalyvaut, ir visaip apdergtai but, ne karta grasinta susidorojimu.Kalbat jus cia tom aukstom materijom, o realiam gyvenime visai kitaip, nebent tikites pasiekti karjeros virsuniu virsune, kuo labai abejoju.Aisku, cia jusu asmenine nuomone ir pasirinkimas, gal but ir pasaukimas, gink ,dieve,nei vieno nuomones ir poziurio nesiruosiu pakeist, kiekvienas tikisi, kad butent jam pasiseks,taigi , tikekites, nes yra toks posakis :''viltis..............'', na, manau toliau jus ir patys numanot.Jeigu ka, tai nepykit labai, cia tik mano, be savos realaus gyvenimo, bet matancios kitu ,praktikos,nuomone ir mintys.
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-07-11 17:14:33 | Nuoroda
kliaksa, aš tavęs irgi dabar nenoriu supykint/įžeist, bet ana va:) Tiek gavus turėtum mokėti suvokti tekstą tinkamai, 'pagal šablonus' - aš ir nesakiau, kad galimas gauti maksimalus rezultatas iš egzaminų yra 92 - turėjau omenyje, kad 'eilė' (nekalbakultūriškai) mano pažįstamų abiturientų max tiek yra gavę. Niekad nesakiau, kad ekologo darbas "tulpėm, rožėm ar kitom gėlėm klotas"; greičiau spygliuotais sukulentais, pvz., kaktusais. Kita vertus, jokiam darbe niekas sviestu neslysta; žinia, yra keli veiklos barai, išsiskiriantys specifiškai neigiamu visuomenės požiūriu, išreiškiamu neverbaliai arba verbaliai - dabar į galvą ateinančios sritys yra medicina ir aplinkosauga (iš tokių universitetinių-koleginių studijų). Ir į tokias 'specialybes' žmones stoja, tačiau neaišku, su kokia motyvacija. Labai gerai, kai į čia stojantys žmonės žino, kur eina; dar geriau, kai tai jų nė kiek nebaido. Matyt, esama savotiško pašaukimo:) Tikra (ir praktiškai įrodyta) tiesa, kad dauguma ekologiją baigusiųjų pasuka link aplinkosauginio darbo. Pats (šiandien) galvoju apie Ekologijos institutą - kaip bus iš tiesų, parodys ateitis. Esu dėkingas tau, kad aiškiais artimais ne VBO tipo pavyzdžiais apšvieti mane ir kitus būsimus ekologus apie perspektyvas, nesvarbu, kokios jos yra.
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą