Lietuviu kalba (Literatura)
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-04-05 23:25:03 | Nuoroda

 na taip reiks bandyt pagamint kanors:)paskaitinesiu knyga ur bandysiu bent pradzia sukurt ir minteliu koku uzsiasyt;)

Žinutė parašyta: 2009-04-07 15:34:55 | Nuoroda

Aš jau pradėjau skaitinėti savo surinktą medžiagą. Dar mokytoja davė atostogoms dviejomis temomis kalbų planus pasirašyti. Lyg ir nesunkiai pasirašiau.

  • Istorija / VBE 95
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
  • Matematika / VBE 94
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 71
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-04-10 11:51:43 | Nuoroda

sveiki:) taigi nedaug laiko liko? gal is tiesu noretumet pasidalint info, pati irgi siek tiek turiu - kad graziau pasneketume :D taipogi cia gal bus einanciu pirmaja diena?

Žinutė parašyta: 2009-04-10 11:53:44 | Nuoroda

aš einu pirmą dieną ir pati pirma ir literatūros tema kalbėsiu. aš visą ką ruošiuos -tai savo mintyse ,DD

  • Istorija / VBE 94
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
  • Matematika / VBE 76
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 58
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-04-10 12:06:04 | Nuoroda

man taip neiseina, as tutriu pasirasyt nors kiek :D tai gal pakalbejus mestelsi potemiu kiek atsiminsi? :>

Žinutė parašyta: 2009-04-10 12:19:23 | Nuoroda

tai jei kas turit kokios info bukit geri, pasidalinkit. as tai nieko gero neturiu... pati viska sugalvoju ir po truputy rasausi..

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 79
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-04-10 12:39:34 | Nuoroda

gal dar kazkokiu patarimu turit kuo remtis kalbant? as manau,kad vienos is stipriausiu argumentu visgi bus is mokyklinio kurso, taciau zadu iterpti (zinoma, jei tiks) ir "Alchemika" ar "Rugiuose prie bedugnes". 

Žinutė parašyta: 2009-04-10 15:32:14 | Nuoroda

Aš galvoju irgi remtis savo perskaitytomis knygomis ir šiaip apie knygų populiarumą, kas dabar Lietuvoje ir pasaulyje populiariausia, jei prisiminsiu, tai remsiuosi ir mokykliniu kursu ir viskuo, kas tik tiks potemei

Galim padaryti mainus :) Aš galiu atsiųsti savo turimą info, jūs man savo.

  • Istorija / VBE 95
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
  • Matematika / VBE 94
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 71
Žinutė parašyta: 2009-04-10 16:22:45 | Nuoroda

 Nesuprantu, juk turima informacija turi būti galvoje, o ne savaite likus ieškoti internete.

ir "Alchemika" ar "Rugiuose prie bedugnes".

,,Rugiuose prie bedugnės" yra programinis kūrinys.Jeigu iš eilės minėtum,, Alchemiką" ir ,,Rugiuose prie bedugnės" tai būti žymima logikos klaida, nes šie kūriniai yra nelygiaverčiai, neturintis netgi bendrų sąsajų.O ir šiaip, dėl bendro žinojimo, ,,Alchemiku" nesiremkite, toks kūrinys nėra laikomas etalonu ar kažkuom vertingu literatūrai, paprasčiausias pop'sas :)

Žinutė parašyta: 2009-04-10 16:25:53 | Nuoroda

Kuom remtis?

Juk turite kažkokį literatūrinį supratimą, matote kažkokias problemas.Jas ir kelkite, stengdamiesi logiškai jungti su poteme.O ką konkrečiai...sunku pasakyti, kai nėra žinomos potemės.

Neužmirškite knygų mugės, pažiūrėkite kas knygynuose yra top'uose ir susidarykite nuomonę, pasiskaitinėkite, kokia skaitymo padėtis tarp paauglių.

Kokia literatūra? Jeigu neskaitėte per metus papildomos literatūros niekas nepadės.O vertėjo!Labai naudingos yra biografijos, apie įvairias asmenybes;klasika, atskiros literatūros kryptys- realizmas ir t.t. ,kurie nesibaigia vien Žemaite ar Dostojevskiu.

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-04-10 17:05:51 | Nuoroda

na nereik taip piktai;) skaicius nemazai, juo labiau visa programine literatura. zinau, kad reikia sneket tai kas galvoje, tiesiog as megstu susideliot is anksto si ta, pasinagrinet ankstesnius ar kazkas panasaus :) dekui, del komentaro apie "Alchemika". turesiu omeny. be abejo, cia chronologiju neturejau jokiu omeny, tiesiog norejau kartu padiskutuot, juk taip geriau visa uzsifiksuoja:) 

Žinutė parašyta: 2009-04-10 20:22:25 | Nuoroda

Ne piktai.

Tai ir aš dėliojuos mintis ir t.t. ieškou iš to ką skaičiau, kas atitiktų mano mąstymą.

Aš pats bandysiu ir jums siūlyčiau klabėti nuoširdžiai.Tai, ką jaučiat.Kiti susirenka ten garsiausių citatų ir prisiskaito kitų žmonių išvedžiojimų, bet tai jaučiasi, todėl pasisemkit iš kitų patirties, bet kartu galvokit ir sakykit, kas yra jūsų širdyse.

Žinutė parašyta: 2009-04-10 20:23:54 | Nuoroda

Susidaro toks įspūdis, kad reikia būt labai super pasikausčius. Man taip neatrodo. Mokytojai tikrai to nesitiki. Skaitau ką noriu, remiuosi tuom, kuom noriu, tuo ką skaičiau, net tą patį Alchemiką tikrai galima paminėti.. Kad jau popsinė knyga, tai netinka? Gal aš girsiu popsinę literatūrą per įskaitą ! Aš atlaidžiau žiūriu į tą įskaitą, niekad nesusilaukiau pastabų iš mokytojos, kad per menka būtų kalba ir panašiai... Tiesiog bendroj situacijoj gaudaisi ir pomėgį jeigu turi, tai ir galima pakalbėti.

  • Istorija / VBE 95
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
  • Matematika / VBE 94
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 71
Žinutė parašyta: 2009-04-10 20:26:34 | Nuoroda
Sanosuke rašė:

Aš pats bandysiu ir jums siūlyčiau klabėti nuoširdžiai.Tai, ką jaučiat.Kiti susirenka ten garsiausių citatų ir prisiskaito kitų žmonių išvedžiojimų, bet tai jaučiasi, todėl pasisemkit iš kitų patirties, bet kartu galvokit ir sakykit, kas yra jūsų širdyse.

 Norėjau dar kažką tokio parašyti. Man irgi atrodo, kad taip reikia kalbėti. O skaityti straipsnius man patinka, nes tikrai praverčia, kad ir likus savaitei iki įskaitos. Tikrai atsimint įmanoma kažką, gal bendrą supratimą praplėsti ar sužinoti kažką naują.

  • Istorija / VBE 95
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
  • Matematika / VBE 94
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 71
Žinutė parašyta: 2009-04-10 20:51:04 | Nuoroda

Aš ir turiu omeny, kad reikia skaityti straipsnius, recenzijas, esė.Nes tai formuoja nuomonę, suvokimą.Bet visgi, remtis savo patirtimi ir stengtis, kalbėti tai, ką jauti galbūt.

Aš nesakau, kad reikia būti labai super super, tiesiog, galbūt turi jaustis branda.Kaip sakau ,,Alchemikas" nėra ta knyga, kuri parodytų brandą.Ji tėra mix'as įvairių kūrinių.Nesakau, kad tai blogai, bet išliekamosios vertės ji neturi.Galų gale, kodėl remtis Coelho, jeigu skaitei Kafką arba Kamiu, Hugo ar Balzaką?

 

Žinutė parašyta: 2009-04-11 01:37:58 | Nuoroda

Hm. Gaila. Skaičiau tik Kamiu "Svetimas"  bet gal ir tą būtų galima kur nors įkišti kalboje

  • Istorija / VBE 95
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
  • Matematika / VBE 94
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 71
Žinutė parašyta: 2009-04-11 13:08:05 | Nuoroda

Aš irgi jo neskaičiau daugiau.Dar nespėjau.

Manau, svarbu nepamiršti mokyklos kurso, ypač gal net lietuvių programinių autorių, nes apie kalbą ir literatūrą jose yra daug užuominų.Kalbant apie literatūrą galima grįžti ir prie paties žodžio ar kalbos, kadangi lietuviaii galėjo carinės priespaudos metu pajusti, ką reiškia kai yra cenzūruojama kalba.

Pasinaudokite tuo, ka žinote! Visiems kalbantiems šia tema sėkmės ;)

Žinutė parašyta: 2009-04-11 14:22:24 | Nuoroda
Saulėgrąža rašė:

Aš galvoju irgi remtis savo perskaitytomis knygomis ir šiaip apie knygų populiarumą, kas dabar Lietuvoje ir pasaulyje populiariausia, jei prisiminsiu, tai remsiuosi ir mokykliniu kursu ir viskuo, kas tik tiks potemei

Galim padaryti mainus :) Aš galiu atsiųsti savo turimą info, jūs man savo.

 prasiunčiau tau savosios info ;)

Žinutė parašyta: 2009-04-11 23:48:01 | Nuoroda
šypt rašė:
Saulėgrąža rašė:

Aš galvoju irgi remtis savo perskaitytomis knygomis ir šiaip apie knygų populiarumą, kas dabar Lietuvoje ir pasaulyje populiariausia, jei prisiminsiu, tai remsiuosi ir mokykliniu kursu ir viskuo, kas tik tiks potemei

Galim padaryti mainus :) Aš galiu atsiųsti savo turimą info, jūs man savo.

 prasiunčiau tau savosios info ;)

 Ačiū

  • Istorija / VBE 95
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
  • Matematika / VBE 94
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 71
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-04-13 19:07:52 | Nuoroda

Katriu ar kiti, einantys pirmą dieną pirmieji, gal turėsit galimybę mestelt potemes?:>

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą