Lt VBE:rasinys ar interpretacija?
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-04-27 19:50:51 | Nuoroda
dainius.... rašė:

rasinys labai  tikiuosi geros temos nes nepamenu kada interpretacija rases, na o  gal jus turit pasiulymu kaip rasiniui  butu galima pasiruoti  net ir tada tureti argumentu  kai  iskris labai lieva tema...:D

 Kartokis programinę literatūrą. Vistiek reikia kultūrinės patirties, o geriausia yra remtis visiems žinomais kūriniais

  • Istorija / VBE 95
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
  • Matematika / VBE 94
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 71
Žinutė parašyta: 2009-04-27 20:12:26 | Nuoroda
Saulėgrąža rašė:
dainius.... rašė:

rasinys labai  tikiuosi geros temos nes nepamenu kada interpretacija rases, na o  gal jus turit pasiulymu kaip rasiniui  butu galima pasiruoti  net ir tada tureti argumentu  kai  iskris labai lieva tema...:D

 Kartokis programinę literatūrą. Vistiek reikia kultūrinės patirties, o geriausia yra remtis visiems žinomais kūriniais

 na dar truputi laiko yra, tad gal galetum patarti kuriuos kurinius butu geriausia perskaityti....

  • Fizika / VBE 40
  • Istorija / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 24
  • Matematika / VBE 17
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 30
Žinutė parašyta: 2009-04-27 20:13:46 | Nuoroda
Saulėgrąža rašė:
dainius.... rašė:

rasinys labai  tikiuosi geros temos nes nepamenu kada interpretacija rases, na o  gal jus turit pasiulymu kaip rasiniui  butu galima pasiruoti  net ir tada tureti argumentu  kai  iskris labai lieva tema...:D

 Kartokis programinę literatūrą. Vistiek reikia kultūrinės patirties, o geriausia yra remtis visiems žinomais kūriniais

 na dar truputi laiko  yra, tad gal  galetum patarti  kuriuos kurinius butu geriausia svieziai perskaityti...labai laukiu atsakymo..ir patarimo...

  • Fizika / VBE 40
  • Istorija / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 24
  • Matematika / VBE 17
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 30
Žinutė parašyta: 2009-04-28 14:54:11 | Nuoroda
dainius.... rašė:
Saulėgrąža rašė:
dainius.... rašė:

rasinys labai  tikiuosi geros temos nes nepamenu kada interpretacija rases, na o  gal jus turit pasiulymu kaip rasiniui  butu galima pasiruoti  net ir tada tureti argumentu  kai  iskris labai lieva tema...:D

 Kartokis programinę literatūrą. Vistiek reikia kultūrinės patirties, o geriausia yra remtis visiems žinomais kūriniais

 na dar truputi laiko  yra, tad gal  galetum patarti  kuriuos kurinius butu geriausia svieziai perskaityti...labai laukiu atsakymo..ir patarimo...

 Nu aš nežinau kurie būtent kūriniai būtų patys geriausi kartojimui. Tiesiog pastebėjau, kad mokykloj kartojam ne tik interpretuojamų autorių kūrinius, bet ir pvz Šekspyro Hamletą, Gėtės Faustą. Tokius kūrinius, kurie nagrinėja kažkokias svarbias temas, kad būtų galima jais remtis. Nemanau, kad reikia iš naujo visą kūrinį skaityti, tiesiog galima iš vadovėlio skaityti ištraukas ir analizes, prisiminti kokias temas nagrinėja  pagal vadovėlį reikėtų pasižiūrėti, kokių ten kūrinių yra.

  • Istorija / VBE 95
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
  • Matematika / VBE 94
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 71
Žinutė parašyta: 2009-04-28 19:56:24 | Nuoroda
Muuuuu rašė:

Aš skaitinėjuosi ir mokausi tik tuos, kurių reikia. Tų, kurių nėra programoje, tačiau jais patogu remtis, manau irgi vertėtų žinoti bent pačius pagrindinius bruožus, jei kartais reikėtų palyginti ar pan.

 Tu ruošiesi interpretacijai turbūt. Tai apie palyginimą interpretacijoje kalbi?

  • Istorija / VBE 95
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
  • Matematika / VBE 94
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 71
Žinutė parašyta: 2009-05-06 20:46:08 | Nuoroda

Rasinys

Žinutė parašyta: 2009-05-07 07:51:13 | Nuoroda

interpretacija

Žinutė parašyta: 2009-05-07 14:34:04 | Nuoroda

Interpretacija! :}

Žinutė parašyta: 2009-05-12 12:41:26 | Nuoroda

Pagaliau išmokau ją rašyti taip, kaip reikia , tad neabejotinai renkuosi ją :D

Žinutė parašyta: 2009-05-12 18:51:47 | Nuoroda

Rasinys,todel,kad mus tik rasiniui ir ruose mokytoja.

Žinutė parašyta: 2009-05-12 19:43:19 | Nuoroda

Mus moke daugiausiai interpretacija,siek tiek paaiskino kaip rasini rasyti,nes dalis klases ji rinksis. O as rinksiuos priklausomai nuo duotu autoriu

Nors daugelis pries tuos rasinius nusistate labai blogai, geriau prasta prasta interpretacija negu vidutinis rasinys . .

Žinutė parašyta: 2009-05-12 19:50:55 | Nuoroda

Rasinys. :}

  • Fizika / VBE 40
  • Istorija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 51
  • Matematika / VBE 73
  • Užsienio kalba (vokiečių) / VBE 74
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-05-12 20:25:45 | Nuoroda

zinoma rasinys!! pateikiu pavyzdi pagarsejusio rasinio, kuris buvo ivertintas 0 tasku, bet rastingumas ivertintas max., po apeliacijos uz turini gavo 1 taska ir puikiai islaike egzamina!:DDDtaigi "ar menas daro zmogu geresni?" Sudejuoja laukujės durys ir nakties tamsoje suskyla tavo siluetas. Akmeniu į širdį smigo paskutinis išspjautas sakinys: „Kiek duodi – tiek tavęs ir lieka“. Tu irgi jį skaitei?! Norėčiau rėkti, išpuolu pro duris, bet atremiu virpančius kelius į išdilusį kilimą ir tyliai, be jausmo šnabždu: „Neišeik“. Dar girgžda neužtrenktos durys. Ir daugiau nieko. Nieko. Kvatotųsi apvalainas mėnulis, jei išdrįsčiau iškąsti iš sielos gailestį ir išspjaučiau ant purvino durų kilimėlio. <...>
Stebiesi, kodėl aš taip? Na, nejaugi nežinai, kas yra žmogus žmogui? Kas yra tikras žodis ar jausmas gyvenimo sužeistai širdžiai? Pasak mano mylimiausio (nevartyk akių, kad ir vėl Marcinkevičius), mūsų sielos bėga prieky mūsų, atsitupia ir laukia ateinančių. Vadinasi, lauki manęs kokioj gyvenimo tarpuvartėj ir, netikėtai iššokęs, supančiosi glėbyje? Būk mano Da Vinčiu – būsiu tavo „Džokonda“, būk mano senis – būsiu tavo jūra, būk mano Bethovenas – būsiu tavo „Devintoji simfonija“.
<...> Pameni O. Koršunovo „Šykštuolį“? Dievinu jį. Prakalbau apie šykštumą, nes jaučiau jį. Gailėjai. Vis dar gailėjai savo minčių ir jausmų. <...>
Išsiduok balsu, o jei ne, tai nors akimis – ar geresnis tu, mano drauge? Įelektrinai sielą. Aš geresnė. Aš menininkė. Buvai ir liksi mano gerumo elektronu, skriejančiu aplink širdį. Menas gyventi, menas būti žmogumi. O kai nieko nebelieka, sieloj puikuojasi pūkuotas gerumo gniužulėlis. <...> Kad ir kas tu būtum – taksi vairuotojas ar prezidento patarėjas, menas tau nesilenkia. Tu klūpi prieš jį, klusniai nuleidęs akis, nes jis – gyvybė, šviesa ir prasmė.

<...> Tikiuosi, kad aš, kaip šitas gyvas vanduo, susigersiu į meną – į gyvenimą. O tau, mano drauge, dar tylesnis už paties Marčėno – sudie. Nesibodėk to artumo: tu irgi menininkas.

Žinutė parašyta: 2009-05-12 20:50:37 | Nuoroda

Čia rašinys? Mes visai kitaip rašom juk čia nei teiginių nei argumentų, man taip graži pasaka čia, o tai galima ir taip rašyti? Net pasimečiau db

  • Istorija / VBE 83
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / MBE 10
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 71
Žinutė parašyta: 2009-05-12 20:52:09 | Nuoroda

Esė čia, su psichodelikos elementais. A la menininkas rašė, čiūju :) 

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 96
  • Matematika / VBE 76
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 98
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-05-12 20:56:12 | Nuoroda

na sis darbas pagal vertinimu analize turejo buti ivertintas 0 tasku, bet kadangi nebuvo gramatikos klaidu, tai po apeliacijos vertintojas pagailejo 1 tasko is turinio, ir sudejus gramatika bei suvokimo testa gavosi puikus ivertinimas

Žinutė parašyta: 2009-05-12 21:08:46 | Nuoroda

Oho net nebežinau, ką galvotišeip mokytoja sake, kad šiemet rašinius geriau vertins nei interpretacijas, o jum nk nesake?

  • Istorija / VBE 83
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / MBE 10
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 71
Žinutė parašyta: 2009-05-12 21:23:32 | Nuoroda

Kaip ji gali taip sakyt ? :) Truputi nelogiska. Pasake bent kodel ? Juk yra vertinimo instrukcija, vienodai griezta tiek interpretacijoms, tiek samprotavimams. Negali svietimo ministras pasakyt siais metais visi, neatsizvelgdami i instrukcijas, geriau vertinkite rasinius! For no reason! :D 

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 96
  • Matematika / VBE 76
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 98
Žinutė parašyta: 2009-05-12 21:41:38 | Nuoroda

Jei norit pagerinti mano rezultatą, tai galit rašyti tokį rašinį!

Na čia ir įdomiai. Taigi, puiku, kad teskto suvokimą padarė gerai ir dėl to gavo gerą įvertinimą. Bet juk teksto suvokimas irgi yra sunki dalis! Man dar sunkesnė gal net. Juo labiau, kai laiko tiek mažai skiriama. Tai nemanau, kad tokį rašinį reikėtų rašyti. Čia nebent vertintojams nuotaiką pakelt  nes jis totaliai skiriasi nuo rašinio. (Patiko, kad tiek daug meno, kultūros pavyzdžių  yra).

Aš kažkaip jau vis labiau linkstu prie rašinio  aišku, žiūrėsim pagal temas ir tekstukus.

  • Istorija / VBE 95
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
  • Matematika / VBE 94
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 71
Žinutė parašyta: 2009-05-12 21:43:31 | Nuoroda

Tai aišku, kad yra vertinimo instrukcija, bet pagal ją gaunasi, kad rašinį geriau rašyt, na net nzn kaip paaiškint.

  • Istorija / VBE 83
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / MBE 10
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 71
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą