Žurnalistika 2009
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-04-27 23:01:13 | Nuoroda

sveiki sveikiausi žmonės galvojantys apie šitą nepasiekiamybę ;D kaip žinia šita spec. yra tik ku ir vu. kaip manot-kur tikslingiau, kur realiau įstot? įdomu dar žmonių žadančių ten stoti  mokymosi vidurkis mokykoj? įdomų ar pritampu į kontekstą.

Žinutė parašyta: 2009-04-28 08:23:05 | Nuoroda

taip, galvoju aš apie žurnalistiką. vidurkis pažymių? :)) jis nieko ten nereiškia. net egzaminai mažai ką reiškia. gali lietuvių išlaikyti ~50 procentų, bet jeigu praeisi kūrybinį konkursą, ten įstosi. viskas priklauso nuo kūryb.konkurso: rašinio ir pokalbio ;) yra tokia žurnalistikos vu mokykla. deja, jau baigėsi ji šiemet ir nenueisi, o būtų buvę naudinga ;) ten daug sužinai apie ją specialybę, po tos mokyklos mažai kam lieka noras stot į žurnalistiką. o tu tvirtai žinai, kad ten nori stot ;)?

  • Istorija / VBE 93
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 86
  • Matematika / VBE 29
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2009-04-28 19:39:11 | Nuoroda

nu kiek skaičiau tai į žurnalistika žveriškas konkursas, suvažiuoja su aukštais balais, gauna 10tuką, ir nesvarbu jei ir tu su įveritinimu "puikiai", bet egzai iškailyti tik vidutiniškai, elementaru- įstoja tas, kuris su auštais bailais- ir egzmuos, ir stojamosiuos. todėl mane tas truputį atkrato. ir šeip, nėra žurnalistika kelis metus puoselėta svajonė, tiesiog ieškau srities, kurioj nebūtu nuobodu. (gal ir menkoka motyvacija būtų pokalbį;D ) o dar dabar pasakei apie tuos apmokymus.. ten gal duoda praktikos darbų, kad pamatytum ar nevykėlis, ar gabus esi? ar kaip? buvai tu?

Žinutė parašyta: 2009-04-28 21:13:35 | Nuoroda

taip, lankiau tą mokyklą. (jeigu pasakytum, kad nori tokios veiklos, kurioj nebūtų nuobodu, per stojamąjį egzaminą tikrai nepriimtų :)), ir šiaip, manau, geriau tu nestok į tą žurnalistiką, jeigu neturi motyvacijos ką nors keisti žiniasklaidoje, eini ten dėl to, kad tau bus įdomu...nes užimsi gal kokios nors žmogaus vietą, kuris svajoja apie tą specialybę ir turi didelius tikslus žurnalistikoj :). vat. lankiau tą mokyklą, dėstytojai buvo h.vaitiekūnas, ž.pečiulis, a.čekuolis, s.valiulis ir kiti :) jie dažnai komisijose būna, tai rašėm rašinius, repetavom pokalbius. labai greitai gali "suvartyti" per pokalbį, jei tik pats paslysi. :) ko nežinai - nesakyk, jei jau stosi :) o iš kur tu?

  • Istorija / VBE 93
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 86
  • Matematika / VBE 29
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2009-04-28 21:25:57 | Nuoroda

oho. skambios pavardės!

tai manau, tikimybė įstoti sumažėja kone perpus, palyginus save su jumis (tais kurie dalyvavo paskaituose)? o šeip parašei , kad nestoti neturint motyvacijos kažką pakeisti, tai chm, kokia čia revoliucionierių kariauną žada surinkti?:] ir va tokia mano menka ta motyvacija, nes ilgoką laiką norėjau ir buvau pasiryžusi stoti kitur, bet sprogo mano svajoniu muilo burbulas, ir va- ieškau kitų sričių kuriuose galėčiau ir sugebėčiau mokytis/dirbti.

Žinutė parašyta: 2009-04-29 11:08:45 | Nuoroda

Sveiki, busimieji zurnalistai ,jei tokiu yra  man irgi teko lankyt ta "mokyklele" pries pora metu,o va dabar planuoju stot, truputi baisu, taciau labai labai noriu ir neisivaizduoju saves kitur :) Gal kas zinot ,kada tiksliai stojamasis? Internete baisiai neaiskiai  viskas isdestyta.. Ir siaip butu smagu pabendraut su galbut busimom kolegom,pasidalint mintimis apie ekonomika( tiesa pasakius labai nusiminiau, del tokios temos..).

 

Žinutė parašyta: 2009-05-03 17:00:24 | Nuoroda

Sveiki,

Paskaitinėjau jūsų žinutes :). Audre, tau reikia apsispręsti galutinai ar tu tikrai nori šios specialybės, nes kitu atveju tik veltui sugaiši laiką bandydama į žurnalistiką įstotį. Maža to, vėliau, kai ateis laikas ir susivoksi, kad tai - ne tau, bus per vėlu, nes jau būsi užėmusi kažkieno kito, kuris tikrai nori čia studijuoti, vietą. Todėl gerai apmastyk visus pliusus ir minusus, pasidomėk daugiau apie šią studijų programą ir rimtai su savimi pasikalbėjus - apsispręsk. :]

Pastebėjau, kad žurnalistiką visi laiko prestižu, nes mano, kad ten rožėm viskas klota ;D. Va, pernai bandžiau su viena drauge ten stoti. Ji įstojo, aš ne. Jos kūrybinio konkurso balas - 8, mano - 10. :) Tai akivaizdžiai pasako, kad kūrybinis konkursas toli gražu nefiguruoja. Nors šiemet gal kiek pakeitė tvarką? Čia kreipiuos į tave, Vyteni, nes matau, kad žinai kažką daugiau nei aš :] Tai tikiuos ir papasakosi apie šių metų tvarka. Internete ne tiek ir daug tos informacijos, kiek žiūrėjau. Tai va, o draugė šiuos metus ten studijavo/studijuoja ir sakė, kad tas tolima ir graži oazė, kurios taip stipriai kartu siekiem, jai ten nusigavus buvo ne kas kita, kaip miražas.... :)

Todėl šiemet kiek susvyravau ir dar nesu tikras ką reikės rašyti į tą blanką, kurs surašome norimas studijuoti specialybes. Pernai buvo tik vienas laukelis užpildytas, o šiemet jau nebe šimtu procentų įsitikinęs. :] Gal tik aštuoniasdešimčia. :> 

Būtų smagu, kad į šitą forumo skiltį įsijungtų ir daugiau asmenų, žadančių stoti į žurnalistiką. O.o

Žinutė parašyta: 2009-05-03 17:45:21 | Nuoroda

žinau, reikia apsispręsti, bet tas pats galioja ir su  bet kokia kita specialybe. sunkus laipotarpis db mums, tiems, kurie nepuoselėjo jau iš anščiau kokių nors ambicijų. pasimetimas,nežinojimas, dvejonės, daug (dažniausiai berždžių, ir vis sugryžtančių prie lt filologijos) svartymų. bet kažko visi mane bando atgrasyt nuo žurnalistikos..gal tai ženklas?;D

Žinutė parašyta: 2009-05-03 19:49:54 | Nuoroda

O gal tai ženklas nepasiduoti ir įtikinti save, kad tai tau? :] . Pasidomėk dar viena specialybe: Informologija. Gal sudomins. :) 
 

Žinutė parašyta: 2009-05-06 00:33:30 | Nuoroda

Ech, jau nebesuskaičiuoju, kiek nuomonių apie žurnalistiką prisiklausiau: pačių studentų, lankiusių tą mokyklėlę, dirbančių žurnalistais... O aš manau taip: be abejonės, žurnalistiką studijuoti gal ir yra šioks toks prestižas, tačiau tik bendraamžių akyse. Vienas iš VU žurnalistikos mokyklėlės mokytojų A. Čekuolis yra pasakęs kažką panašaus į tai, kad prieš stojant į šią specialybę reikia pamatyti pasaulį, įgyti šiokį tokį supratimą apie aplink vykstančius dalykus ir gerai išmanyti dar bent vieną sritį, kad galėtum žmonės pateikti informaciją, kurią pirmiausia kritiškai suvoki ir supranti pats. Iš dalies sutinku su šia nuomone. Pernelyg siauras galimybes teikia žurnalistika, bent jau lietuvių filologija + užsienio kalba man atrodo kur kas platesnė specialybė. Ir pati dabar abejoju, kurią iš šių dviejų studijų programų rašysiu pirmuoju numeriu... Į stojamuosius tiesiog įdomu nueiti - ne įrodinėti komisijai, kad būsi geras žurnalistas, o tiesiog išmėginti save, kaip populiaru šiais laikais sakyti :)

  • Informacinės technologijos / MBE 8
  • Istorija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 81
Žinutė parašyta: 2009-05-10 17:59:25 | Nuoroda

Žurnalistika bus mano prioritetas, be jokių abejonių. :) Praktiškai dvejus metus jau to noriu ir tikrai viliuosi, kad įvyks. Patirties taip pat turiu, belieka viską suderint įstojant ten, kur ir noriu. Na, o dėl to pokalbio, tai niekur lengva ir nėra. Visi nori, bet ne visiem pavyksta. :) Gal kas nors bandys kaip nors ruoštis konkursui, ar kaip. Pasidalinkit :)

Žinutė parašyta: 2009-05-13 20:52:13 | Nuoroda

Na ir vis dėlto gal galite pasakyti kokie maždaug jūsų pažymiai mokyklose, kad būtų lengviau suprasti kokie žmonės stoja?

Žinutė parašyta: 2009-05-13 21:00:46 | Nuoroda

Aš taip pat galvoju apie žurnalistikaMano pažymiai gan neblogi matiekos A lygiu 9 ir anglų 9, o kiti 10-ukai

  • Istorija / VBE 83
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / MBE 10
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 71
Žinutė parašyta: 2009-05-14 00:03:20 | Nuoroda
Karalaitė rašė:

Aš taip pat galvoju apie žurnalistikaMano pažymiai gan neblogi matiekos A lygiu 9 ir anglų 9, o kiti 10-ukai

 Na, žinai.. jei jau planuoji studijuoti žurnalistiką, turėtum žinoti, jog 45% konkursinio balo sudaro stojamųjų egzaminų pažymys, taip, kad.. įstoti gali ir tas, kuris 5-etus atestate turės, o pati gali likti ant ledo.

  • Informacinės technologijos / MBE 8
  • Istorija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 81
Žinutė parašyta: 2009-05-14 07:08:07 | Nuoroda

Tai aš puikiai žinau, bet kadangi kažkas paklausė apie pažymius tai ir pasakiau, be to tikrai nevertėtų manyti, kad jei stoji į žurnalistiką gali mokytis belenkaip nes pažymys vis vien nesvarbus

  • Istorija / VBE 83
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / MBE 10
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 71
Žinutė parašyta: 2009-05-14 15:18:04 | Nuoroda

Tai kad šiemet stojamieji nesudaro 45% stojamojo balo. :) 

Žinutė parašyta: 2009-05-14 17:50:43 | Nuoroda

Bet kai kalbėjau su žurnalistikos studente tai ji sake, kad stojamieji bus tik gal nebeturės tokios reikšmės

  • Istorija / VBE 83
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / MBE 10
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 71
Žinutė parašyta: 2009-05-17 02:30:59 | Nuoroda

Kiek supratau, tai stojamieji turės gan didelę reikšmę. Tarkim jūsų egzaminų balai nėra labai įspūdingi ir palieka jus už patekimo į šią specialybę linijos. Tačiau per kūrybinį konkursą [stojamuosius] jūs ne tik buvote įvertintas aukščiausiu balu - 10, bet dar ir palikote labai teigiamą įspūdį komisijai ar net užkariavote jų širdis. Tokiu atveju, net jei ir nepatenkate dėl žemų balų - komisija jums suteikia tokią išskirtinę teisę ir priima.

Visu savimi pasisakau už tokią idėją ir keikiuos, kad to nebuvo pernai... Nes kai buvau kūrybiniame konkurse, kad jūs žinotumėt, kokių idiotų ten teko matyti. Žinoma, buvo žmonių, kurie tikrai motyvacijos studijuoti žurnalistiką turi ar gražiai apšnekėt moka... Bet buvo ir klounu su šimtukais, kurie atėjo ne ten... :) 

Šiaip, visų pirma, linkiu aukštų balų iš VBE'nų [net jei ir gausite žemus nenusiminkite.], o poto susitiksime kūrybiniame konkurse. Ten jau atsiskleis kas yra kas ... ;>

Žinutė parašyta: 2009-05-18 17:20:13 | Nuoroda

ei o kaip yra su žurnalistika KU, bet berods nėra stojamųju. gal žinot tiksliai kaip ten?

Žinutė parašyta: 2009-05-19 01:08:40 | Nuoroda

Klaipėdos universitete stojamųjų egzaminų/kūrybinio konkurso nėra :) 

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą