Kaip 12 klasėj neišprotėt? :)
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-08-06 16:16:00 | Nuoroda

Visada gerai mokiausi, bet toli gražu ne 100-ukui egzamine.

12 klasėj noriu stipriai "pavaryt". Koks jūsų būtų patarimas gerai pasiruošti lietuvių, matematikos, biologijos ir chemijos valstybiniams egzaminams? Kaip susidėliot viską ir kokių vadovėlių pakanka, kur būtų visa reikalinga informacija. Nes žinau save, kad esu užsispyręs ir galiu pasiekt daug ką, bet dažnai mano rimtumas ir potraukis mokytis baigiasi prie kompo iki nakties

kaip susidėliot dienotvarkę tinkamai ar gal imtis kokių racionalių mokymosi būdų, kokių?

  • Biologija / VBE 93
  • Chemija / VBE 70
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / VBE 70
Žinutė parašyta: 2009-08-06 19:34:59 | Nuoroda

gera tema sukurei, galetu buve dvyliktokai pasidalinti savo patirtimi

as irgi laikysiu tuos pacius egzaminus, bet mokytis niekaip neiseina prisiversti, kartais prisiverciu viena diena, o paskui vel kazkur dingsta uzzsidegimas :)

  • Biologija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 84
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2009-08-06 19:41:05 | Nuoroda

12 klasėj neįmanoma neišprotėt ;D Ir nervai ir sveikata pasigadina ;D o ypač nervų sistema ;]

Žinutė parašyta: 2009-08-07 17:21:16 | Nuoroda

aš irgi gerai mokiausi, bet tikrai niekada nė drąsiausiose svajose nebuvau pagalvojusi, kad galėčiau gauti 100ą :) Tačiau mes labai dažnai pamištame, kad 100 gauti iš egzamino toli gražu nereikia padaryti visko idealiai, na nebent išskyrus matematiką, kur šiemet buvo nelogiškai lengva. Bet pvz iš lietuvių aš praradau 30 taškų ir gavau 90 proc :) taip kad protingiems vaikams geri rezultatai yra natūralu ir per daug dėl to sielotis nereikia. Ypač jeigu visą laiką mokeisi. Tarkim matematiką 11-12 klasėj tikrai silpnokai mus mokė, tai tą tai aną, kai nebežinai nė ko griebtis. Tokiu atveju geriausia jau nuo kokio kovo balandžio imti ir visus egzaminus senesnius spręstis, nes uždavinių tipai būna panašūs, todėl per egzaminą nesutriksi. Na matematikoje aš daug padėti ir patarinėti nenoriu, nes gavau tik 80+, o tu manau sieki gerokai didesnių rezultatų ;) Sėkmės ir esu tikra, kad tau pavyks.

Žinutė parašyta: 2009-08-08 00:28:15 | Nuoroda

Tik bėda, kad mokintis reikia ne tik vieną dalyką, o kelis. ir jei aš sėdėsiu su biologija man ant "nosies stovės" lietuvių knygų sąrašas ir anašios nesąmonės. reikia kžkaip išmokti viską susiderint ir viską laiku spėt... Nežinau, gal kompą išmest pro langą..

  • Biologija / VBE 93
  • Chemija / VBE 70
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / VBE 70
Žinutė parašyta: 2009-08-10 15:41:23 | Nuoroda

man 12 klasė galima sakyti buvo pati lengviausia. pasirinkau tik 3 egzaminus: bio, che ir liet, todėl po naujųjų metų buvau atleista nuo tų pamokų, kurių nelaikiau egzaminų.  turėjau daug laisvo laiko. su chemijos mokytoja persisprendėm ir išsianalizavom visų praėjusių metų egzaminus, dar preiš egzaminą išmokau teoriją pagal mokytojos sudarytą knygą. gavau 94. biologijos sąžiningai ruošdavausi kontroliniams darbams. nenusirašinėdavau. atlikdavau namų darbus. kai būdavo ūpo paskaitydavau maderį. prieš egzaminą perskaičiau tokią knygutę : "ar moki biologiją". šiaip bio sąžiningai mokiausi nuo kokios 7 klasės manau todėl gerai gaudžiausi ir gavau  net 96. su lietuvių buvo kitaip. mokiausi b lygiu. net visų knygų nebuvau perskaičius. iki steponavičiaus reformos planavau laikyt mokyklinį. taigi, tikslas buvo išlaikyt.  prieš egzą autorius pasimokiau. norėjau rašyt iš dramos, bet jos nebuvo:) netikėtai gavau 91 :D

mano patarimas būtų nepersistengti. negi jūsų gyvenimo tikslas gauti 100? šimtukas laimės dalykas. tiesiog, jeigu mokėtės visą laiką, sunku nebus. palyginus mano rezultatus su kolegų, kurie lankėsi pas korepetitorius noriu pasakyt, kad jeigu jus moko stiprus mokytojas negaiškit laiko ir nešvaistykit tam pinigų. egzaminas sudarytas iš tų dalykų, kuriuos jūs mokėtės visą laiką mokykloje, todėl neieškokit kalno literatūros - geriau išmokit tai, kas jum užduota. visų svarbiausia, per egzaminą nesijaudinti ir išlaikyti blaivų protą.

gerų Jum pakutinių metų mokykloje

Žinutė parašyta: 2009-08-11 14:33:30 | Nuoroda

as istojes jau, laikiau bio che ir ltu egzaminus, pirmas buvo LTU egzaminas, veliau chemija veliau biologija, sunkiausia ruostis pirmam ir paskutiniui egzaminui (bent jau man) kadangi as rasiau interpretacija tai mokinausi daug, autoriu kurybos bruozus ir pan, kadangi buvo dar ir tusktanmetis galvojau duos ka nors su Lietuva susije, bet gavau "abloma" gali patekti i darba net ir tie patys autoriai kaip ir praeitu metu, bukite atsargus, as mokiausi atmetimo budu- nesimokinau pwz venclovos, donelaicio ir t.t. kad kuio maziau mokintis reiktu ir geriau isiminti kitus autorius, kalbant apie chemija tai susirasiau ant lapu visa kursa, svarbiausius dalykus chemines lygtis isimnti butina, gavima, atpazinima, del uzdaviniu cia jau patiems praktikuotis reikia ir spresti juos, yra gera knygute chemijai ("pasikartok pries egzamina", neatsimenu autores tik), ant lapu viska susirasiau ir mokinausi "atmintinai" ne visko prireike bet man atrode geriausias budas ismokti daug ir isiminti, o tesiog tik skaitant nieko gero neisiminsi nes ismokti daugi reikia, biologijas egzaminas sunkiausias man buvo (kalbant apie mokymasi) nors geriausiai ir ismanau si moksla, pasiemiau knygute zalia (ar moki biologija?") ir skaiciau piestuku pasiryskindavau svarbiausia ka reikia zinoti ir pan. ir taip vakare ryte paskaitai pasikartoji ka pasibraukei ir taip kita diena, kad prisiminti gerai, nors zinoma nesimokinau keletos temu (apie ekologija, evioliucija, bet ju buna irgi nemazai, nors cia daugiau kaip bendram issilavinimui), svarbu biologijjoje zinoti atsakyma ir gerai suformoluoti ta atsakyma, nes kaip patirtits parode gali zinoti atsakyma bet jo nemoketi parasyti iskart gausi nuli tasku, tai lietuviu kalba ismanantiems turetu buti lengviau, NA STAI toks mano trumpas ivadas i egzaminus kuriuos laikiau 2009 :D Sekmes jums laikantiems siuos egzaminus, (primenu, kad reikia dirbti maximum , kad ka nors pasiektum gyvenime)

Žinutė parašyta: 2009-08-11 19:10:59 | Nuoroda

Kur įstojai?

  • Biologija / VBE 93
  • Chemija / VBE 70
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / VBE 70
Žinutė parašyta: 2009-08-13 20:12:13 | Nuoroda

man sunkiausia buvo ne daug mokytis, o apsisprest, ko noriu. jeigu jau zinai sprendima, tai valio. belieka saziningai mokytis.  pagal programa galima paziureti, kur turi spragu, tada papildomai pasimokyti. nejunk kompo, kol neatlikai visko, ka planavai, nes gali uzsimirsti ir prasedet ilgiau. ;) gali ivesti paskatinimu sistema, pvz. jei isspresiu visas 3 uzduotis, paskaitysiu zurnala savo malonumui (30min). labai svarbu mokantis, viska tiksliai ivardinti (pvz. blogai - snd paskaitinesiu istorija. gerai - siandien perskaitysiu 30 psl is istorijos. blogai: reiks kazka paskaitinet, gerai: per savaite turiu perskaityti 5 skyrius.) blogai yra abstraktus tikslai, kaip pvz pasiruosti biologijos egzaminui, geriau yra viska susiplanuoti, kiekvienam menesiui tiek ir tiek skyriu, kiekviena savaite tiek ir tiek psl, net kartojima geriau susiplanuoti. kuo smulkesni tikslai, tuo paprasciau ;) kiekviena pasiekta mini tiksla galima paskatint. zymus zmones daznai taiko si metoda, tarkim kai kurie rasytojai kiekviena diena buna uzsibreze parasyti kazkiek puslapiu teksto net jeigu neturi ikvepimo :) tokia savireguliacija duoda teigiamu rezultatu, kartu tai stiprybes pozymis, kad nereikia tevu ar mokytoju, kurie reguliuotu ;) tai va tiek is asmenines patirties, linkiu sekmes ;)

p.s. moketi mokytis yra labai svarbu, galite pabandyti naudoti mnemonika (http://en.wikipedia.org/wiki/Mnemonic). taip pat svarbu susitvarkyti su nervais ir nusiraminti. apie tai galima rasti straipsniu internete, ar paskaityti psichologiniu knygu :)

Žinutė parašyta: 2009-08-13 20:14:59 | Nuoroda

dabar busiu 12-oke. labai nijau egzaminu. zadu laikyti lietuviu, istorija, anglu ir geografija.. bet neisivaizduoju kaip tinkamai pasiruost ir kur stot...

  • Istorija / VBE 62
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 7
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 43
Žinutė parašyta: 2009-08-13 20:52:39 | Nuoroda

Bet kaip tik tas  laiko susireguliavimas gali buti blogai, nes tarkim uzsibrezi 30 psl, o matai kad blogai sekasi ir letai eisnasi- tuos 30 psl praleksi betkaip ir nieko neismoksi kaip tik.

  • Biologija / VBE 93
  • Chemija / VBE 70
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / VBE 70
Žinutė parašyta: 2009-08-13 23:37:43 | Nuoroda

as dar atsargai pasilikdavau laiko, jeigu savaitej septynios dienos, tai 5 suplanuotos, jeigu per jas nepavyksta tenka likusias dvi aukot ;) bet savaitini plana vistiek stengiuos padaryt :)

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-08-14 10:43:25 | Nuoroda

Svarbiausia susiderinti laiką, turėti valios ir netingėti sėdėti. Praktika yra svarbiausia, kai moki teoriją. Todėl patariu mokytis pradžioj teoriją juodai, o poto su praktika išlavinsit greitį, mąstymą, logiką ir intelektą.. na, gal nusišneku, bet tai mano nuomonė.

Žinutė parašyta: 2009-08-14 14:13:49 | Nuoroda

Jei nebutum pasakes kad nusisneki, viskas butu buve gerai :D

  • Biologija / VBE 93
  • Chemija / VBE 70
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / VBE 70
Žinutė parašyta: 2009-08-14 15:54:33 | Nuoroda
zygiskr rašė:

Svarbiausia susiderinti laiką, turėti valios ir netingėti sėdėti. Praktika yra svarbiausia, kai moki teoriją. Todėl patariu mokytis pradžioj teoriją juodai, o poto su praktika išlavinsit greitį, mąstymą, logiką ir intelektą.. na, gal nusišneku, bet tai mano nuomonė.

 visiskai pritariu ;) pirmiausia, reikia tvirto teorinio pagrindo.

Žinutė parašyta: 2009-08-14 17:00:24 | Nuoroda

Nežinau, bet pavyzdžiui aš tų nervų visai nesusigadinau, aišku buvo tas jauduliukas, bet toks kaip visada prieš kokį nors svarbų dalyką. Jeigu žmogus visą 12 metų nemalė šūdo, o mokėsi pareigingai, jam nėra ko daug stengtis taip toj 12 klasėję, tiesiog mokintis kaip ir ankščiau. Egzamine dažniausiai prireikia tavo loginio mąstymo, susikaupimo, įsiskaitymo ir be abejo žinių, tačiau nebūtina būti "kaliku", nes tokiems dažniausiai ir nepasiseka. Šiaip iš autoriaus temos pasirinktų egzaminų manau stosi į mediciną, nors aišku nezinau :) O jei taip tada gal ir reiktų pasistengti, kažkiek tai, bet tu 100 tikrai nebutina visų gauti. O šiaip mano egzaminai visi išlaikyti buvo taro 70 - 90 balų, o mokykloja tikrai nepersistengiau, tiesiog eidavau į pamokas. Ir įstojau i norimą specialybę ir dar į nemokama :)

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-08-15 11:18:15 | Nuoroda

vat kaip pasisket gauti nemokama vieta? ar cia atsitiktinumas??

Žinutė parašyta: 2009-08-16 16:19:25 | Nuoroda

va tokio mastymo zmones kaip jus ir keiket sistema,atrodo lyg eitumet ten nieko nezinodami,buvo protingu zmoniu ,tokiu kaip, as pasnaudojo ir nekaldami daba su vf sedes,o tau patarcaiu : zinok savo gabumus,galimybes ir  ko reike tavo norimoj vietoje, nesok augsciau bambos gausi ar 80 ar 100 tau bus nusispjaut kai vf turesi,blogiausiu atveju gali i uzsieni isvykt

Žinutė parašyta: 2009-08-16 21:21:27 | Nuoroda

seip reiktu perdaug manau nesusikoncentruot i tuos egzus o pasidziaugt paskutiniais metais mokykloje kurie tarpkitko ziauriai greit praeina... dabar jau po visko net juokas ima kad deltu egzu tiek jaudintasi buvo nes ten tikrai nera nieko jau tokio baisaus. jei visus metu visiskai duros nestumet tai egzus islkaikyt nebus jokiu problemu... pamatysit egzai lengvesni uz kaikuriuos kontrolinius... o tas pasiryzimas mokytis kuris yra dar iki rugsejo greit manau dings.. bent man dingo jau po poros mokslo metu savaiciu... zodziu visus metus nepanikavau (aisku ten visai neplavinejau) ir tuos egzus islaikiau gerai ir i 1numeriu irasyta specialybe nemokamai istojau... 

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-08-17 17:46:45 | Nuoroda

Is tiesu,svarbiausia nepersimokyti.Gryzus is mokyklos,nepulti ruosti namu darbu,o atsipalaiduoti,iseiti kazkur i lauka pavaikscioti,pravedinti smegenis.Ir beabejo,nereikia uzsisedeti tik prie vieno kokio dalyko,tarkim chemijos.Viska reikia po truputi,pasiskirstyti dalimis,ka,kiek ir kada mokytis.Jei labai nesiseka kazkuris dalykas,o tau jo egzamino reikia,patariu susirasti mokytoja,kuris destytu papildomai,nors kazkas cia rase,kad tai veltui svaistomi pinigai.Bet tiesiog,kai kurie gali labiau isiminti,kai dalykas aiskinamas jam vienam,o ne kai visai klasei,o galbut mokytojas prastai isdesto arba tave nuvertina.Turiu gyva pavyzdi.Vienai draugei mokytoja ikale i galva,kad jei nera ko eiti i valstybini chemijos egzamina,net ir nuo mokyklinio atkalbinejo,pazymius smukde,bet ji ejo papildomai ir sekmingai islaike chemijos valstybini egzamina.Taigi,kaip buna.Beabejo,12-ta klase,tai nera atsiputimo metas.Tai svarbus metai,kurie ateity gali labai daug nulemti.Bet reikia rasti ir laisvo laiko,kad nebutu vien mokslai mokslai ir dar karta mokslai.Turekite uzsiemimu,o ne tik knygas grauzkite.Tam vaikinukui,kuris planuoja laikyti chemijos ir bio egzaminus,patariu isigyti sias knygutes:biologijai-''ar moki biologija''(J.Martinioniene,L.Lapinskaite,P.Stankeviciene),chemijai-''ar moki chemija'' egzaminui pasiruosk pats(autoriu nepamenu).Man sios knygutes buvo tikrai naudingos.Ka gi,linkiu sekmes egzaminuose,nepervarkite,tikekite savimi,saziningai mokykites ir viskas bus gerai! Jei dar kils klausimu,klauskite 

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą