Chemija 2010
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-12-18 22:59:28 | Nuoroda

pasidalinkit abiturientai savo mintim apie tai ka kartojat ar mokotes chemijai siuo metu? kaip sekasi? kaip bandomasis jums? :)

  • Biologija / VBE 95
  • Chemija / VBE 80
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
  • Matematika / VBE 97
Žinutė parašyta: 2009-12-19 22:38:23 | Nuoroda

Dabar neseniai baigėme elektrolizę ir einam halogenus. Dabar man kažkaip dar stringa tie mišinių uždaviniai, nėr jie sunku, bet vis pamirštu atminti, tai reik dar įsidemėti. Mes tai bandomąjį rašysim sausio mėnesį ( viduryje kažkur) iš neorganinės, po to organinę eisim ir po to iš visko  spręsim 17 egzaminų :D, aš čia papildomai einu chemiją, nes jau baigiau mokyklą. Na, tikiuosi gerai bus. Tik kažkaip sunku suderinti, vieną dieną pasimokinu chemiją, tai biologiją užmirštu ir panašiai.

  • Biologija / VBE 96
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2010-01-04 19:48:59 | Nuoroda

 Sveiki. Gal kas žino, kaip išspręsti šį uždavinuką? 

Tirpale buvo 196 g sieros rūgšties. Iš pradžių į tirpalą įpilta NaOH tirpalo, kuriame buvo 60g NaOH, vėliau neutralizuota KOH. Kiek gramų KOH buvo suvartota visiškai neutralizuoti? (Ats 140 g).\

Jau sprendžiu valandą bet neišeina. Gal jum pavktų? Galėtumėt sprendimą parašyti, nes man baimė, kad toks uždavinys bus egzamine ir gausiu 0 taškų. 

  • Biologija / VBE 96
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2010-01-04 21:07:56 | Nuoroda

H2SO4 + 2XOH => X2SO4 + 2H20   X - Na, K.

n(H2SO4)=196:98=2mol
n(NaOH)=1,5mol (m(NaOH) jau žinai, 60g)

2mol šarmo neutralizuoja 1mol sieros rūgšties (pagal reakcijos lygtį)
1,5mol ------------------- Xmol

X=0,75mol

Tai liko rūgšties atitinkamai 1,25mol, kuriai vėl reikės dvigubai daugiau molių šarmo neutralizuoti:

m(KOH)=1,25*2*56=140g
 

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 99
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 60
Žinutė parašyta: 2010-01-04 22:00:56 | Nuoroda
zbitkenko rašė:

H2SO4 + 2XOH => X2SO4 + 2H20   X - Na, K.

n(H2SO4)=196:98=2mol
n(NaOH)=1,5mol (m(NaOH) jau žinai, 60g)

2mol šarmo neutralizuoja 1mol sieros rūgšties (pagal reakcijos lygtį)
1,5mol ------------------- Xmol

X=0,75mol

Tai liko rūgšties atitinkamai 1,25mol, kuriai vėl reikės dvigubai daugiau molių šarmo neutralizuoti:

m(KOH)=1,25*2*56=140g
 

 aš tai maniau, kad susidaro rūgšti druska - NaHSO4, nes juk H2SO4 yra perteklius? Bet taip sudėtinga čia, mane gąsdina, atrodo, kad iš valstybinio tada mažai gausiu... 

  • Biologija / VBE 96
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2010-01-04 22:48:38 | Nuoroda

Visiškai su tavimi sutinku, kad kažkurioje stadijoje susidarys ir rūgšti druska, bet žiūrėk papraščiau. Sąlygoje pasakyta, kad rūgštis neutralizuota visiškai, t.y. į ją "primesta" tiek OH- jonų, kiek ten yra H+ jonų, bet vieni atėjo su NaOH, o kiti su KOH, tau reikia sužinot kiek jų atėjo su KOH. Įsivaizduok visą tą "kibirą", kuriame yra rūgšties, šarmo jonų:

H2SO4 + NaOH ---> NaHSO4 + H2O       

tirpale yra Na+, HSO4-, H+, SO4(2-) jonų

Sakyčiau, kad HSO4- ieškosis draugelio H+ jono ir susidarys H2SO4, t.y. daugiau H+, SO4(2-) ir mažiau HSO4- jonų duodančių rūgščią druską (jų iš esmės ir neliks).

Kitu etapu pridėsi dar daugiau OH- jonų, kurie pasiims visus vandenilio jonus. Ir galutinai teoriškai turėsi SO4-, Na+, K+ jonus ir vandens.

Čia mano mėginimas paaiškinti, nežinau kiek jis yra teisingas, bet sėkmės toliau sprendžiant.

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 99
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 60
Žinutė parašyta: 2010-01-05 12:43:35 | Nuoroda

Bent pas mus taip sako, kad jei yra parasyta, jog visiskai neutralizuota, tada reiskias nei pertekliaus nei trukumo nera - tiesiog paprasta lygti ir rasai:)

Žinutė parašyta: 2010-01-06 12:45:54 | Nuoroda
zbitkenko rašė:

Visiškai su tavimi sutinku, kad kažkurioje stadijoje susidarys ir rūgšti druska, bet žiūrėk papraščiau. Sąlygoje pasakyta, kad rūgštis neutralizuota visiškai, t.y. į ją "primesta" tiek OH- jonų, kiek ten yra H+ jonų, bet vieni atėjo su NaOH, o kiti su KOH, tau reikia sužinot kiek jų atėjo su KOH. Įsivaizduok visą tą "kibirą", kuriame yra rūgšties, šarmo jonų:

H2SO4 + NaOH ---> NaHSO4 + H2O       

tirpale yra Na+, HSO4-, H+, SO4(2-) jonų

Sakyčiau, kad HSO4- ieškosis draugelio H+ jono ir susidarys H2SO4, t.y. daugiau H+, SO4(2-) ir mažiau HSO4- jonų duodančių rūgščią druską (jų iš esmės ir neliks).

Kitu etapu pridėsi dar daugiau OH- jonų, kurie pasiims visus vandenilio jonus. Ir galutinai teoriškai turėsi SO4-, Na+, K+ jonus ir vandens.

Čia mano mėginimas paaiškinti, nežinau kiek jis yra teisingas, bet sėkmės toliau sprendžiant.

 labai, labai ačiū, gausi 100 :D 

  • Biologija / VBE 96
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2010-01-06 14:56:01 | Nuoroda

Visi čia ruošiasi, mokosi, kartojasi, o aš net nežinau nuo ko pradėti...:D bet jau pažanga padariau, senus sąsiuvinius susiradau ir net pavarčiau..:D

Žinutė parašyta: 2010-01-06 15:46:38 | Nuoroda
Piktybiška rašė:

Visi čia ruošiasi, mokosi, kartojasi, o aš net nežinau nuo ko pradėti...:D bet jau pažanga padariau, senus sąsiuvinius susiradau ir net pavarčiau..:D

 nuo atomo sandaros pradėk :D 

  • Biologija / VBE 96
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2010-01-06 16:13:42 | Nuoroda

Kurioj stadijoj jūs ties chemija sustojot kartotis?

Pvz pas mus yra taip: baigėm visą organinę, neseniai, dar praetais metais gruodžio mėnesį, pradėjom neorganinę: atomo sandarą, dabar einam cheminius ryšius. Pamažu baigsim iki pavasario neorganinę, na ir tada kaip ir su chemija jau baigta bus.

Žinutė parašyta: 2010-01-06 16:24:09 | Nuoroda
Selec rašė:

Kurioj stadijoj jūs ties chemija sustojot kartotis?

Pvz pas mus yra taip: baigėm visą organinę, neseniai, dar praetais metais gruodžio mėnesį, pradėjom neorganinę: atomo sandarą, dabar einam cheminius ryšius. Pamažu baigsim iki pavasario neorganinę, na ir tada kaip ir su chemija jau baigta bus.

 o mes atvirkščiai :D . Jau baiginėjam neorganinę, pradėsi organinę,  ją eisim du mėnesius ir po to spręsim praeitų metų egzaminus. Na, aš einu papildomai chemiją pas mokytoją, nes pernai baigiau mokyklą :) 

  • Biologija / VBE 96
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2010-01-06 16:38:31 | Nuoroda
sanemis rašė:
Piktybiška rašė:

Visi čia ruošiasi, mokosi, kartojasi, o aš net nežinau nuo ko pradėti...:D bet jau pažanga padariau, senus sąsiuvinius susiradau ir net pavarčiau..:D

 nuo atomo sandaros pradėk :D

oj tas mažas nedalomas burbuliukas su aplink jį skrendančiais piktais, mažais burbuliukais.:DD

Žinutė parašyta: 2010-01-07 12:47:56 | Nuoroda

Jau gavau 99! ;D

Visiems kas mokosi, tai patariu padaryt be išimčių visas Pranienės užduotis, visus valstybinius egzaminus, abi dalis Raudonio pratybų ir susirašyt visas chemines reakcijų lygtis iš egzaminų programos ir mokėt jas aukštyn kojom pasakyt, jei ruošiatės tik gerai valstybinį egzaminą išlaikyt, tai nelįskit giliau negu reikia, ruoškitės pagal egzaminų programą, nes visi žinom - iš didelio rašto išeinama iš krašto.

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 99
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 60
Žinutė parašyta: 2010-01-07 18:15:52 | Nuoroda
Piktybiška rašė:

Visi čia ruošiasi, mokosi, kartojasi, o aš net nežinau nuo ko pradėti...:D bet jau pažanga padariau, senus sąsiuvinius susiradau ir net pavarčiau..:D

 Nieko sau chemike :D jei tokios chemijos mokytojytem pataptu, tai amzinas mokinys buciau.:DD net pirmam suole sedeciau:DDD

Žinutė parašyta: 2010-01-09 12:04:46 | Nuoroda

Galbūt galėtumėte man padėti? Man reikia parašyti etano reakcijos lygtis su chloru.

  • Biologija / VBE -
  • Chemija / MBE -
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE -
Žinutė parašyta: 2010-01-10 01:50:08 | Nuoroda
zbitkenko rašė:

Jau gavau 99! ;D

Visiems kas mokosi, tai patariu padaryt be išimčių visas Pranienės užduotis, visus valstybinius egzaminus, abi dalis Raudonio pratybų ir susirašyt visas chemines reakcijų lygtis iš egzaminų programos ir mokėt jas aukštyn kojom pasakyt, jei ruošiatės tik gerai valstybinį egzaminą išlaikyt, tai nelįskit giliau negu reikia, ruoškitės pagal egzaminų programą, nes visi žinom - iš didelio rašto išeinama iš krašto.

 Pirmą dalį Raudonio pratybų jau sąžiningai įveikiau...:D  man ten tie uždaviniai atrodo tokie lengvi, bet vis lenda mintys, kad valstybiniame bus kažkokie lb sunkūs...:/

Žinutė parašyta: 2010-01-10 13:38:29 | Nuoroda

Iš patirties sakau, kad tikrai nėra nieko sunkaus ten, tik visa bėda, kad beleko prisigalvojam! Antroj pratybų daly ten gale tokie uždavinukai neblogi, bet jie jau per sunkūs egzaminui tačiau smagumui galima pasidaryt. Vat dar visiems rekomenduoju Pranienės uždavinius (kažkaip pasikartokime prieš egzaminą ar kaip vadinasi...), tai iki egzo likus kokiam mėnesiui visą knygikę padarykit ir jau galit būt ramūs! Piktybiška, tu į farmaciją?

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 99
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 60
Žinutė parašyta: 2010-01-11 09:07:23 | Nuoroda

 Taip, Pranienės labai gera knyga, kai kurie uždavinukai tikrai nesudėtingi, aišku yra sudėtingesnių, kur reik pagalvoti ir išmąstai, bet būna tokių, kad net nežinau nuo ko pradėti, tada pradedu labai abejoti apie savo rezultatą chemijos egzamine :D 

  • Biologija / VBE 96
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2010-01-11 22:32:35 | Nuoroda
zbitkenko rašė:

Iš patirties sakau, kad tikrai nėra nieko sunkaus ten, tik visa bėda, kad beleko prisigalvojam! Antroj pratybų daly ten gale tokie uždavinukai neblogi, bet jie jau per sunkūs egzaminui tačiau smagumui galima pasidaryt. Vat dar visiems rekomenduoju Pranienės uždavinius (kažkaip pasikartokime prieš egzaminą ar kaip vadinasi...), tai iki egzo likus kokiam mėnesiui visą knygikę padarykit ir jau galit būt ramūs! Piktybiška, tu į farmaciją?

 Bandysiu, jei egzų rezultatai bus geri. :) Šiaip ką čia kuklintis, labai labai labai TEN noriu įstoti... :D

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą