Lietuvių gimtosios kalbos egzaminas
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-07-03 18:08:00 | Nuoroda

as irgi rasiau rasini, pirma tema. Remiausi pirmoje pastraipoje Homero ,,Iliada'' ir Elzbieta I antroje Remarko ,,Vakaru fronte nieko naujo'', ir sruogos,,Dievu miskas'', O trecioje viena Remarko citata, viena Hitlerio citata ir juo paciu.:)

Žinutė parašyta: 2010-07-03 18:14:22 | Nuoroda

o naudojote polemika rasinyje? :)

  • Istorija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 86
  • Matematika / VBE 71
Žinutė parašyta: 2010-07-03 20:00:01 | Nuoroda
July3 rašė:

Gal kas turit, ar radot kurnors internete Vaiciunaites eilerascio interpretacija? Arba tie, kurie gavo labai gerai , gal galit papasakot kaip mazdaug reikejo suprast ?? Nes po rezultatu , pasirodo, turejau visai to eilerascio nesuprast.. Idomu kaip cia istiesu yra:D

Vaičiūnaitės eilėraščiai dauguma yra panašūs, esmė tapati, nekažinką ten naujo galima prifantazuoti. Bet visiškai neatsimenu koks eilėraštis buvo? :D Matydama prieš akis labiau galėčiau pakomentuoti, ką rašiau, nes dabar prisimenu tik esmę, smulkių detalių ką ten atradau nelabai pamenu. Bet šiaip kaip skaitymo kryptį pasirinkau, kad Vaičiūnaitės lyriniam subjektui yra svarbi tarsi kova tarp praeities ir dabarties, dabartyje vis prasiveržia praeities simboliai, istoriniai įvykiai. Svarbi ne tik dabartis, bet ir praeitis, nuo jos nepabėgsi. Visas eilėraštis yra kuriamas asociacijų principu, tarsi miniatiūra, spalvingas, faktūriškas, įkvėpimą gali paskatinti net menkiausios smulkmenos, daiktai. Nemažai prirašiau, dar rašiau apie menines raiškos priemones, sąskambį, kad labai svarbus žodžių žaismas, derinami, iš pirmo žvilgsnio, nesuderinami dalykai, tai ir kuria ypatingą nuotaiką. Aišku, čia taip sausai parašiau, šiaip vartojau sakyčiau net kiek pompastišką žodyną, nemažai "gudrių" žodžių, ko kasdieninėje kalboje nelabai vartoju. Matyt, vertintojams tikrai patiko (vat čia jau rizikavau), nes kaip įsivaizduoju, interpretacija mane ir išgelbėjo, nes tekso suvokime žinau, kad padariau klaidų...

Žinutė parašyta: 2010-07-03 20:52:22 | Nuoroda

man atrodo, kad siemet abiturientai labai pasyvus del savo ateities. Kai tokie nesklandumai buvo 2008, o visa tai vel kartojasi, susiroganizavo peticija. Nesimato is siu metu laidos abiturientu mastanciu rimciau ir lyderiu

Žinutė parašyta: 2010-07-03 21:24:27 | Nuoroda
pakeleivė rašė:

man atrodo, kad siemet abiturientai labai pasyvus del savo ateities. Kai tokie nesklandumai buvo 2008, o visa tai vel kartojasi, susiroganizavo peticija. Nesimato is siu metu laidos abiturientu mastanciu rimciau ir lyderiu

 gal treciadieni atsiras daugiau tokiu :) pas mus mokykloje su lietuviu kalba gan gerai buvo, todel tylu, ramu...:)

  • Istorija / VBE 62
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 7
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 43
Žinutė parašyta: 2010-07-03 21:28:10 | Nuoroda

Pas mane mokykloj irgi gerai:) mano klases vidurkis 84, tik vienas klasiokas gavo maziau negu 50%

  • Istorija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2010-07-03 21:33:10 | Nuoroda
Vytis rašė:

Pas mane mokykloj irgi gerai:) mano klases vidurkis 84, tik vienas klasiokas gavo maziau negu 50%

 pas mus abieju klasiu vidurkis 74%, manau gan geras.. bet kaip bus su kitais egzaminais, bijau ir pagalvoti :)

  • Istorija / VBE 62
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 7
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 43
Žinutė parašyta: 2010-07-03 22:11:48 | Nuoroda
Sandrittta rašė:
simačka rašė:

Hmm, o aš pirmoj pastraipoj rėmiausi Altorių šešėly ir Biliūno biografija, antroj "Kliudžiau" ,"Faustu" ir kažkokia neseniai įvykusia avarija, na o trečiojoj rašiau apie hipius ir Andrių Mamontovą :DD Na ir to užteko, kad įrodyčiau, jog žmogus ne visada gali rinktis ir atsakyti už savo veiksmus ;)

 o jei ne paslaptis, kokia buvo kiekvienos pastraipos pagrindine mintis? :)

 Įžangoje parašiau, kad žmogus ne visada gali rinktis dėl kelių priežasčių. Pirmoje pastraipoje įvardijau pirmą priežastį: žmogus ne visada gali pasirinkti pats, nes jo gyvenimą dažnai nusprendžia aplinkiniai.  Antroje pastraipoje rašiau, kad dažnai žmogui naudinga klysti, nes iš klaidų geriausiai pasimokome. Trečioje pastraipoje parašiau kaip ir prieštaravimą, kad visgi žmogus turėtų pasipriešinti kitų įtakai ir nepaisyti aplinkinių nuomonės. Ir tai, kad net ir nesilaikant kai kurių visuomenės sukurtų taisyklių galima daug pasiekti. Pvz, išsilavinimas ne visada reikalingas (A. Mamontovas). Na o pabaigoje įmečiau Merkes'o citatą ir viską apibendrinau. :)

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 96
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 82
Žinutė parašyta: 2010-07-03 22:29:42 | Nuoroda
simačka rašė:

 Įžangoje parašiau, kad žmogus ne visada gali rinktis dėl kelių priežasčių. Pirmoje pastraipoje įvardijau pirmą priežastį: žmogus ne visada gali pasirinkti pats, nes jo gyvenimą dažnai nusprendžia aplinkiniai.  Antroje pastraipoje rašiau, kad dažnai žmogui naudinga klysti, nes iš klaidų geriausiai pasimokome. Trečioje pastraipoje parašiau kaip ir prieštaravimą, kad visgi žmogus turėtų pasipriešinti kitų įtakai ir nepaisyti aplinkinių nuomonės. Ir tai, kad net ir nesilaikant kai kurių visuomenės sukurtų taisyklių galima daug pasiekti. Pvz, išsilavinimas ne visada reikalingas (A. Mamontovas). Na o pabaigoje įmečiau Merkes'o citatą ir viską apibendrinau. :)

 aciu, dabar aiskiau pasidare kokiam kontekstui priskyrei kurinius :)

  • Istorija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 86
  • Matematika / VBE 71
Žinutė parašyta: 2010-07-03 22:32:59 | Nuoroda

o kiek simtuku:) sveikinu :)

Žinutė parašyta: 2010-07-03 22:36:04 | Nuoroda
Berilė rašė:
July3 rašė:

Gal kas turit, ar radot kurnors internete Vaiciunaites eilerascio interpretacija? Arba tie, kurie gavo labai gerai , gal galit papasakot kaip mazdaug reikejo suprast ?? Nes po rezultatu , pasirodo, turejau visai to eilerascio nesuprast.. Idomu kaip cia istiesu yra:D

Vaičiūnaitės eilėraščiai dauguma yra panašūs, esmė tapati, nekažinką ten naujo galima prifantazuoti. Bet visiškai neatsimenu koks eilėraštis buvo? :D Matydama prieš akis labiau galėčiau pakomentuoti, ką rašiau, nes dabar prisimenu tik esmę, smulkių detalių ką ten atradau nelabai pamenu. Bet šiaip kaip skaitymo kryptį pasirinkau, kad Vaičiūnaitės lyriniam subjektui yra svarbi tarsi kova tarp praeities ir dabarties, dabartyje vis prasiveržia praeities simboliai, istoriniai įvykiai. Svarbi ne tik dabartis, bet ir praeitis, nuo jos nepabėgsi. Visas eilėraštis yra kuriamas asociacijų principu, tarsi miniatiūra, spalvingas, faktūriškas, įkvėpimą gali paskatinti net menkiausios smulkmenos, daiktai. Nemažai prirašiau, dar rašiau apie menines raiškos priemones, sąskambį, kad labai svarbus žodžių žaismas, derinami, iš pirmo žvilgsnio, nesuderinami dalykai, tai ir kuria ypatingą nuotaiką. Aišku, čia taip sausai parašiau, šiaip vartojau sakyčiau net kiek pompastišką žodyną, nemažai "gudrių" žodžių, ko kasdieninėje kalboje nelabai vartoju. Matyt, vertintojams tikrai patiko (vat čia jau rizikavau), nes kaip įsivaizduoju, interpretacija mane ir išgelbėjo, nes tekso suvokime žinau, kad padariau klaidų...

 Aš irgi panašiai rašiau, tik tai buvo įkomponuota ir apibendrinta kaip autorės kūrybos bruožai pas mane :) Ir daugiau dėmesio turbūt skyriau lyrinio subjekto išgyvenimams, susijusiems su istorija :)

  • Istorija / VBE 60
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 38
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 98
Žinutė parašyta: 2010-07-04 08:33:56 | Nuoroda

Sveiki.

Gal galit man atsakyti kiek mazdaug tasku yra 30%?

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE -
Žinutė parašyta: 2010-07-04 08:55:05 | Nuoroda
naintyna rašė:

Sveiki.

Gal galit man atsakyti kiek mazdaug tasku yra 30%?

 Nieks čia Tau neatsakys... Čia, kiek žinau, ne pagal taškus. Na, pagal taškus, bet esmė tame, kad Tu dalį žmonių pralenkei, o dalis pralenkė Tave, ir taip skaičiuojasi procentai. :) Aj, ne man aiškinti, ne aš NEC'e dirbu, :D

Pati rašiau rašinį antra tema: "Ar lietuvio širdį nuolat spaudžia nuliūdimas?". Mačiau, mažai kas rašė šia tema. O ją pasirinkau todėl, kad rašytojų nebuvau pasimokiusi, interpretacijų įžangų nebūčiau gerai parašius. O ir pačias interpretacijas.. Pavyzdžiui, Vaičiūnaitės. Nu, ką ten prisapaliosi? Kad technika, kultūra jos kūryboje dažna. Kas daugiau? Negalėjau įsivaizduoti, ką apie šį eilėraštį rašyti 400 žodžių... Škėma.. Irgi.. Seniai bekartotas. O tos ištraukos aš visai nesupratau. Savickio novelė pirmąkart matoma. Laiko turėdama po rašto darbo pasiskaičiau visą kūrinį, bet ką apie jį rašyt.....

Žodžiu. Rėmiausi gan daug kuo - S. Nėrim, Maironiu, V. Kudirka, A. Vaičiulaičiu.. Dabar jau visų neišvardinsiu. Sovietizacija. O paskutinėje pastraipoje K. Donelaičio "Metais" - atseit, ne visi ten liūdni buvo, kas norėjo, tas stengėsi, dirbo ir darbe laimę įžvelgė, o kiti prasigėrė, dar ką pasidarė ir keikė kitus patys nieko nedarydami. :)

Surinkau 83 proc. Kaip man, puiku.

Žinutė parašyta: 2010-07-04 09:20:34 | Nuoroda

Aš tiesiog maniau,kad galima susidaryti kažkokia proporcija, nes tai turetų būti proporcinga

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE -
Žinutė parašyta: 2010-07-04 10:24:20 | Nuoroda

ar naudojote polemika, ar ji butina? :)

  • Istorija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 86
  • Matematika / VBE 71
Žinutė parašyta: 2010-07-04 10:25:18 | Nuoroda
naintyna rašė:

Aš tiesiog maniau,kad galima susidaryti kažkokia proporcija, nes tai turetų būti proporcinga

 bus koreliacinės lentelės, kai bus paskelbti visų egzaminų rezultatai. Tada ir pasižiūrėsi.

  • Fizika / VBE 75
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Matematika / VBE 80
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2010-07-04 10:30:00 | Nuoroda

Rašiau rašinį antrąją tema :) Šiaip gana lengvai sugalvojau kuo remtism:) Pirmoje pastraipoje rašiau tas visas okupacijas, na rėmiausi istorija, antroje minėjau Biliūno "Liūdną pasaką", trečioje naudojau Marcinkevičiaus "Mažvydą". Parėmiau teiginį, jog lietuviai vis dėl to yra liūdni. Kalbėjau apie tai, iš kur tas liūdesys atsiranda. :)

Žinutė parašyta: 2011-08-19 14:45:12 | Nuoroda

 Antra tema lengviausia buvo siaip :) Galima buvo daug prirasyt.

 

________________________

ar dora prisidengti kauke

Žinutė parašyta: 2011-08-20 10:43:21 | Nuoroda

 Beja, kas ka raset? :)

 

_______________________

interpretacijos planas

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą