Istorija, Politikos mokslai, Tarptautiniai ryšiai 2010m.
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-01-14 22:14:41 | Nuoroda

Sveiki, mastot, kas apie tai? kur geriausia būtu studijuoti?

Žinutė parašyta: 2010-01-18 13:43:31 | Nuoroda

Sveiki,  norejau toki klausima uzduoti, gal zinosit :) siais metais mokausi UK tarptautine politika, ar butu imanoma man stoti lietuvoj i politikos mokslus is karto i antra kursa siemet?

  • Istorija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 87
  • Matematika / MBE 10
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 60
Žinutė parašyta: 2010-01-19 17:27:31 | Nuoroda

Sveiki,

Na aš dabar tik vienuoliktokė ir noriu mokytis politikos mokslus. Ar stojant į politikos mokslus būtina mokytis matematiką A lygiu? 

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-01-19 17:46:34 | Nuoroda
Libertad rašė:

Sveiki,

Na aš dabar tik vienuoliktokė ir noriu mokytis politikos mokslus. Ar stojant į politikos mokslus būtina mokytis matematiką A lygiu? 

 Norint studijuoti politikos mokslus matematikos egzamino laikyti nereikia, reikia tik metinio pažymio, taigi jei tau matematika nesiseka ar ji labai sunki tau, tai gali imti ir B lygį, toks mano patarimas :)

Žinutė parašyta: 2010-01-19 19:13:06 | Nuoroda
Erika rašė:
Libertad rašė:

Sveiki,

Na aš dabar tik vienuoliktokė ir noriu mokytis politikos mokslus. Ar stojant į politikos mokslus būtina mokytis matematiką A lygiu? 

 Norint studijuoti politikos mokslus matematikos egzamino laikyti nereikia, reikia tik metinio pažymio, taigi jei tau matematika nesiseka ar ji labai sunki tau, tai gali imti ir B lygį, toks mano patarimas :)

 Ačiū, nes tikrai matematika nelabai sekasi.

Žinutė parašyta: 2010-01-20 10:42:18 | Nuoroda

Sveiki. Aš ir pati kažkada su panašiu klausimu susidūriau, bet dabar nė neabejoju, kad stosiu į istoriją. Kodėl? Daug kas lėmė šį pasirinkimą. Vienas veiksnių: pabuvojau VU rengiamose fakultetų atvirų durų dienose tiek istorijos fakultete, tiek TSPMI. Istorikai man sudarė daug kalbančių, bet ir TURINČIŲ ką pasakyti žmonių įspūdį, be to, patiko jų požiūriai tam tikrais klausimais, ir šiaip: pasijutau kaip namie istorijos fakultete.

O TSPMI... žmonės šneka irgi nemažai, bet ką pasakyti turi mažiau. Atmosfera ten nebuvo itin maloni, taip kažkaip viskas ,,trenkia" lietuviška politika (o mes žinom, kokia ta politika Lietuvoj). Ir šiaip: ten pasijutau svetima.

Apibendrinant galiu pasakyti tik tiek: reikia stoti ten, kur leidžia gabumai ir polinkiai, o ne skambūs pavadinimai. Mano asmeninė nuomonė būtų stoti į istoriją, nes daugma istorikų vis tiek magistro studijas tęsia politikoje ar viešuosiuose ryšiuose ir tai daro labai sėkmingai (nes, anot IF dėstytojų, jie moka reikšti mintis). Be to, istorija formuoja savimonę, neiškreiptą nuomonę apie daugelį procesų dabar ir praeityje. O tai politikui praverčia labiau/tiek pat kiek specifiniai politologijos dalykai.

Sėkmės renkantis, sėkmės mokantis, bet nuoširdžiai patariu: nesigundykit skambiais pavadinimais.

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą