Ekonometrija/Statistika/Taikomoji matematika/finansu draudimo matematika
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-06-20 14:22:39 | Nuoroda
simačka rašė:

Ach, aš į finansų ir draudimo matematiką, bet kol nežinau rezultatų, tai ir lieka tik svajonėmis. Kadangi iš anglų lb gerai negausiu, teks stot į ekonomiką. :)

 Labai panašiai mastau, nes su anglų irgi problemos Bet dar turiu vilties, kad gal kaipnors įstosiu į fdm, nes iš matematikos labai gerai turėčiau gaut, o lietuvių irgi neblogai tikiuos

Žinutė parašyta: 2010-06-20 14:29:53 | Nuoroda

shamanee, vis dar laukiu tavo atsakymo :)

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 97
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2010-06-20 14:34:18 | Nuoroda
Girtas Moskitas rašė:

shamanee, vis dar laukiu tavo atsakymo :)

 Ir man tas pats įdomu

Žinutė parašyta: 2010-06-20 15:12:53 | Nuoroda

Sveiki, mielieji,

Kaži kokie skirtumai jus labiausiai domina?

Pabandysiu pateikt "main" skirtumus tarp studijuojamų dalykų.

Paprastai FDM ir EKO specialybių studentai pirmus dvejus metus studijuoja panašius dalykus, pirmas sem visiškai sutampa, antram jau atsiranda skirtingi - FDM - geometrija, EKO - statistika. Kadangi pirmieji 2 metai kaip ir skirti įgyti aukštosios matematikos žinių bloką, tai jais finansų realiai nemato nei EKO, nei FDMai, (štai kodėl studijos pradžioje dalinai sutampa). Na, o tada jau jųjų keliai išsiskiria - FDMai gilinasi į draudimo, rizikos valdymo, aktuarines, investicijų sritis, Ekonometram pagrindiniais dalykais patampa - ekonometrija, makroekonometrija.

Beje, studijuojamus dalykus galit rasti čia:

(EKO):

mif.vu.lt/lt/studijos/sta/eko/files/ekobak2009.pdf

(FDM - 2009metų):

www.4shared.com/document/UeETcu57/FDM_-_studiju_programa2009.html
 

Dėl studijų, nėra taip jau ir baisu, kaip visi sako. Jei įstojat ten, kur jums lengva studijuot, reiškia, - negerai, neišnaudojat savo galimybių. Įstosit, tai žinokit, kad tikrai galit, nes kitaip - nebūtų priėmę. ;)

Jei galiu kuo padėt, tai klauskit, pati studijuoju FDM.

  • Istorija / VBE 99
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 97
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2010-06-20 18:08:47 | Nuoroda

Vadinasi teisingai suprantu :) Turbūt būtų buvę įdomu studijuoti, bet taip jau išėjo, kad nestojau ten :) Bet šiaip, jeigu dirbti financial engineering, Lietuvoje galimybės ribotos - reikia muštis į didelius investicinius bankus Europoje. Nors aišku yra ir kitokių karjeros kelių baigus FDM. Bet šiaip manau nemaža dalis tos visos matematikos, kurios mokoma pirmuose kursuose, būna nepanaudota, ar ne?

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 97
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2010-06-20 20:38:10 | Nuoroda

Kad žinok, net negali pasakyt, jog nepanaudota. Visa ta matematika pirmuose kursuose laabai pralaužo/pratampo smegenis, užgrūdina loginį mąstymą, ir pakeičia požiūrį į kai kurias problemas.

Kiek teko bendraut su FDMą baigusiais veteranais, tai nė vienas nesiskundžia, kad mokėsi tiek matematikos.

Hmm, o dėl darbo, tai Lietuvoje nėr baisiai didelės problemos įsidarbint baigus mūsų specialybę. Gal tiesiog tuos skelbimus viešina tikslinei auditorijai, tai taip atrodo, jog nėr kur dirbt, nors pasiūlymų, skelbimų fakultete būna. :) Tik va, kol nesi pabaigęs bent 3 kurso, tai kaip ir nelabai padirbsi pagal specialybę, nes dar neturi pakankamai reikalingų žinių. (kaip pvz, mūsų informatikai "chaltūrina" jau nuo antro kurso ;D )

  • Istorija / VBE 99
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 97
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2010-07-02 11:23:39 | Nuoroda
Girtas Moskitas rašė:

Vadinasi teisingai suprantu :) Turbūt būtų buvę įdomu studijuoti, bet taip jau išėjo, kad nestojau ten :) Bet šiaip, jeigu dirbti financial engineering, Lietuvoje galimybės ribotos - reikia muštis į didelius investicinius bankus Europoje. Nors aišku yra ir kitokių karjeros kelių baigus FDM. Bet šiaip manau nemaža dalis tos visos matematikos, kurios mokoma pirmuose kursuose, būna nepanaudota, ar ne?

 O kur pats studijuoji? :)

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 96
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 82
Žinutė parašyta: 2010-07-12 12:06:39 | Nuoroda

Stosiu į finansų ir draudimo matematiką su KB 19,88. Tikiuos 50 gerenių neatsiras ten stojančių

Žinutė parašyta: 2010-07-12 17:05:06 | Nuoroda
aurete rašė:

Stosiu į finansų ir draudimo matematiką su KB 19,88. Tikiuos 50 gerenių neatsiras ten stojančių

 Nu geras. Mano lygiai toks pat balas :DD Manau tikrai neatsiras. Bent jau pernai tai 19,4 užteko :)

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 96
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 82
Žinutė parašyta: 2010-07-12 18:37:47 | Nuoroda

Sveiki, gal kas galite palyginti studijas taikomosios matematikos Vu bet ktu? 
Banalūs klausimai kur geriau> kas verčiau> bet, gal kas turite kokios įdomesnės info? 

  • Fizika / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 48
  • Matematika / VBE 91
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 60
Žinutė parašyta: 2010-07-13 02:24:47 | Nuoroda

as irgi noreciau stot i finansu ir draudimo matematika:) aisku, gasdina tai, kad reikia aukstu balu ir kad visi gasdina, kad bus labai sunku ir neidomu... :?

  • Fizika / VBE 91
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 97
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 98
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-07-13 12:32:52 | Nuoroda

Aš tai stoju į KTU ir nieko daugiau nežinau. Bus sunku, bet noras didelis. :)

Žinutė parašyta: 2010-07-13 12:43:20 | Nuoroda

O gal žinote, kokio balo šiais metais reikia,kad patektum į valstybės finansuojamą ekonometriją?

Žinutė parašyta: 2010-07-13 13:05:28 | Nuoroda

negaliu apsisprest vu ar ktu. Ktu taikomoji matematika atrodo, jog labiau atitinka savo pavadinima TAIKOMOJI . VU labai daug teorijos, ypač daug :D 
kaip su bendrabuciais ktu, sunku gauti ?

  • Fizika / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 48
  • Matematika / VBE 91
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 60
Žinutė parašyta: 2010-07-13 14:06:44 | Nuoroda
bri! rašė:

O gal žinote, kokio balo šiais metais reikia,kad patektum į valstybės finansuojamą ekonometriją?

 Tai priklausys nuo ten norinčių studijuoti balų.

Žinutė parašyta: 2010-07-13 16:39:38 | Nuoroda

Turiu klausima, jei koks studijuojantis atsakytu ar tas, kuris ka nors zino apie tai, buciau be proto dekinga. Istociau ir i fdm, ir i ekonometrija, egzaminus labai gerai islaikiau, bet be galo bijau studijuoti, nes, manau, man bus labai labai sunku. Tai kuri specialybe butu geriau, kuri eitusi bent kiek lengviau (mokytis ne kiek nebijau), jei turiu problemu su informatika. Pazistu kas studijuoja fdm, liko dar vieni meteliai ir nezino kaip beistverti. Programavimas yra, ypac merginoms, tikras kirvis. Skaitau apie C++ toki vadoveli, kad bent suprasciau kas per velniai cia... Baisu daros, kad nepatempsiu. Su Pascaliu valandu valandas vargdavau, kol susigaudydavau, tai cia isvis kas bus... Jei turit kokiu patarimu, busiu dekinga, beliko kelios dienos ir as apsoliuciai nezinau, ka daryti. Svajoju su matematika, finansais dirbti, nes mane tai "veza", bet studijuoti ka, nezinau

Žinutė parašyta: 2010-07-13 17:33:55 | Nuoroda
amare rašė:

Turiu klausima, jei koks studijuojantis atsakytu ar tas, kuris ka nors zino apie tai, buciau be proto dekinga. Istociau ir i fdm, ir i ekonometrija, egzaminus labai gerai islaikiau, bet be galo bijau studijuoti, nes, manau, man bus labai labai sunku. Tai kuri specialybe butu geriau, kuri eitusi bent kiek lengviau (mokytis ne kiek nebijau), jei turiu problemu su informatika. Pazistu kas studijuoja fdm, liko dar vieni meteliai ir nezino kaip beistverti. Programavimas yra, ypac merginoms, tikras kirvis. Skaitau apie C++ toki vadoveli, kad bent suprasciau kas per velniai cia... Baisu daros, kad nepatempsiu. Su Pascaliu valandu valandas vargdavau, kol susigaudydavau, tai cia isvis kas bus... Jei turit kokiu patarimu, busiu dekinga, beliko kelios dienos ir as apsoliuciai nezinau, ka daryti. Svajoju su matematika, finansais dirbti, nes mane tai "veza", bet studijuoti ka, nezinau

 Jei nori lengvesnių studijų ir dirbti su finansais tai, mano nuomone, gali rinktis ekonomiką, nes ten mažiau ir matematikos, ir informatikos. Net pati nežinau, kodėl noriu rinktis tą sunkesnį kelią, nors į ekonomiką vu irgi galėčiau laisvai įstoti. Turbūt jau kažkaip sustaikiau, kad bus labai sunku ir beveik visą laiką reikės skirti studijoms.

Žinutė parašyta: 2010-07-13 18:00:39 | Nuoroda
aurete rašė:

 Jei nori lengvesnių studijų ir dirbti su finansais tai, mano nuomone, gali rinktis ekonomiką, nes ten mažiau ir matematikos, ir informatikos. Net pati nežinau, kodėl noriu rinktis tą sunkesnį kelią, nors į ekonomiką vu irgi galėčiau laisvai įstoti. Turbūt jau kažkaip sustaikiau, kad bus labai sunku ir beveik visą laiką reikės skirti studijoms.

 Jo, ekonomika... Man ji nepatinka tuo, kad socialinis, kad matematika ne ta, kad kasmet, atsiprasau, tu"ekonomistu" simtai pridaroma... Sunku tai sunku, bet esme tame, ar pavyks issilaikyti, ar nepalusi, ar nebus taip, kad po pusmecio namo vaziuosi... - tas neramina su fdm ar ekonometrija. Gali visa laika skirti mokslams, bet ar tai sekme i profesine laime?

Žinutė parašyta: 2010-07-13 22:42:25 | Nuoroda
amare rašė:
aurete rašė:

 Jei nori lengvesnių studijų ir dirbti su finansais tai, mano nuomone, gali rinktis ekonomiką, nes ten mažiau ir matematikos, ir informatikos. Net pati nežinau, kodėl noriu rinktis tą sunkesnį kelią, nors į ekonomiką vu irgi galėčiau laisvai įstoti. Turbūt jau kažkaip sustaikiau, kad bus labai sunku ir beveik visą laiką reikės skirti studijoms.

 Jo, ekonomika... Man ji nepatinka tuo, kad socialinis, kad matematika ne ta, kad kasmet, atsiprasau, tu"ekonomistu" simtai pridaroma... Sunku tai sunku, bet esme tame, ar pavyks issilaikyti, ar nepalusi, ar nebus taip, kad po pusmecio namo vaziuosi... - tas neramina su fdm ar ekonometrija. Gali visa laika skirti mokslams, bet ar tai sekme i profesine laime?

 Tai tie šimtai "ekonomistų" kaip sakei matyt ir buvo pagrindinė priežastis, kodėl ekonomika nebėra ta sritis, kurią rinksiuos. O dėl profesinės sėkmės ir sėkmės studijuojant abejoju ar nors vienas galėtų užtikrinti, nes visko gali būti...

Žinutė parašyta: 2010-07-15 13:34:41 | Nuoroda

Na nejaugi nebėra daugiau būsimų studentų. Mačiau, kad vien į fdm jau daugiau nei 500 prašymų paduota, o čia vos keli atsiliepė. Beto kur ruošiatės gyventi: bendrabutyje ar buto naujamiestyje ieškosit?

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą