Kolegija ar universitetas
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-05-26 12:57:48 | Nuoroda

Labutukas, sakykite, ar jus uz kolegija ar universiteta? Kodėl? Aciuuuu :)

Žinutė parašyta: 2010-05-26 14:40:14 | Nuoroda

aš nei už nei prieš. Žiūrint ką tu nori studijuoti. Visokiu ten menus, verslus manau reikia studijuoti kolegijoje, nes jose būna daugiau praktikos, toks universitetas kaip vu tos praktikos išvis galima sakyti neturi ( tik kai kuriose specialybėse). Arba rinkis universitetą, kuriame praktika duodama, pvz riomery. Vien teorija gyvas nebūsi ;}

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 74
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 74
Žinutė parašyta: 2010-05-26 18:35:32 | Nuoroda

as uz universitetus;) pati planuoju tik i universiteta stoti, kolegiju net nerasysiu. baigus studijas nereikia jokiu islyginamuju studiju, normalus bakalauras gaunamas, gilesnes, tikslingesnes dalyko zinios.aisku su praktika siek tiek blogiau,noretusi kad jos butu daugiau, bet praktika igyjama dirbant. cia mano akim vienintelis minusas univeru.o siaip dar praktikos daugiau buna vgtu.

  • Istorija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 84
  • Matematika / VBE 25
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 45
Žinutė parašyta: 2010-06-02 18:54:10 | Nuoroda

baigus kolegija ir poto isliginamasias paemus,diplomas 2x geresnis ,negu siaip universtitenis eilinis,ir praktika ir teorija.o snekant apie Riomeri,kaip universitetas jis yra prastas :) manau net kalbos neturetu butu renkantis VU ar MRU :)

Žinutė parašyta: 2010-06-11 19:23:26 | Nuoroda

Čia priklauso nuo to, ką nori studijuoti ir pagal galimybes... Aš asmeniškai įstojau į kolegiją ir nesigailiu nė kiek :)

  • Biologija / MBE 7
  • Istorija / MBE 6
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 17
  • Užsienio kalba (anglų) / MBE 8
Žinutė parašyta: 2010-06-11 19:32:07 | Nuoroda

Mano nuomone kolegijose geriausia studijuoti tuos dalykus, kurių nėra universitete. :)

Žinutė parašyta: 2010-06-11 19:35:55 | Nuoroda
Rūt. rašė:

Mano nuomone kolegijose geriausia studijuoti tuos dalykus, kurių nėra universitete. :)

 Sutinku su Rūt nuomone pilnai...

Žinutė parašyta: 2010-06-12 15:02:01 | Nuoroda

Toks klausimas besėdint kilo.Gal kas domėjosi ir žino.Ar baigus kolegiją,kad ir tą pačią Kauno kolegija galima tęst magistro studijas universitete(LKKA,KMU,KTU ir pan.) ? 

  • Biologija / VBE -
  • Chemija / VBE -
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / MBE -
Žinutė parašyta: 2010-06-12 15:11:52 | Nuoroda

Pirma reikia paimti metus išlyginamųjų

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 74
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 74
Žinutė parašyta: 2010-06-13 19:16:57 | Nuoroda

Man pačiam buvo kilęs tas pats klausimas, ar kolegija ar univieras. Daug domėjaus, čia irgi buvau rašęs dėl to pačio ne tiek senai.

Siūlyčiau įvertint save, pagalvot stipriai, ar pajėgsi mokytis univiere. Nors kolegijose, tikrai nėra lengviau nei univiere, bet kaip kažkur skaičiau, kolegijos saugo savo studentus, kad nepasiglemžtų jų universitetai ir leidžia kartais išimtis padaryt, kartais ir skolų turėt. Dar taip galvojant, kolegijoj ir stipendiją lengviau galėtų gauti (aišku jei esi stipresnis už kitus). Man dar kolegija labai patinka tuo, kad ten praktikos duoda ir jos gavęs aš žinosiu, kad aš moku daugiau, nei studentas baigęs univierą, ir savimi labiau pasitikėsiu. Tas padės kai ieškosiuosi darbo, būsiu tikrai pasitikintis savimi :)

  • Fizika / VBE 56
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 33
  • Matematika / VBE 70
Žinutė parašyta: 2010-06-13 19:21:34 | Nuoroda
jacikaas rašė:

Man pačiam buvo kilęs tas pats klausimas, ar kolegija ar univieras. Daug domėjaus, čia irgi buvau rašęs dėl to pačio ne tiek senai.

Siūlyčiau įvertint save, pagalvot stipriai, ar pajėgsi mokytis univiere. Nors kolegijose, tikrai nėra lengviau nei univiere, bet kaip kažkur skaičiau, kolegijos saugo savo studentus, kad nepasiglemžtų jų universitetai ir leidžia kartais išimtis padaryt, kartais ir skolų turėt. Dar taip galvojant, kolegijoj ir stipendiją lengviau galėtų gauti (aišku jei esi stipresnis už kitus). Man dar kolegija labai patinka tuo, kad ten praktikos duoda ir jos gavęs aš žinosiu, kad aš moku daugiau, nei studentas baigęs univierą, ir savimi labiau pasitikėsiu. Tas padės kai ieškosiuosi darbo, būsiu tikrai pasitikintis savimi :)

 Cia kas tau tokiu pasaku pripasakojo? Manai, jei ateis i pokalbi del darbo studentai is kolegijos ir univero, abudu baige teise,su vienoda darbo patirtimi, priims i darba ta, kuris is kolegijos?.. vyraujantis stereotipas, ir tiek.

Žinutė parašyta: 2010-06-13 19:28:47 | Nuoroda

Nesakau, kad būtinai priims tą, kuris baigęs kolegiją. Pokalbyje dėl darbo daug dalykų lemia ar tau pasiseks jį gauti. Sakau tą, kad aš pats būsiu labiau pasitikintis savimi ir gal tai labiau patiks darbdaviui. O kai kurie darbdaviai kaip tik labiau nori studentų iš kolegijos, nes jie turi praktikos.

  • Fizika / VBE 56
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 33
  • Matematika / VBE 70
Žinutė parašyta: 2010-06-13 20:39:56 | Nuoroda

Pasitikintis savimi gali būti ir baigęs "profkę". Svarbu turėt komunikacinių įgūdžių ir mokėt pateikt save darbdaviui, nesvarbu baigsi universitetą ar kolegiją.

Žinutė parašyta: 2010-06-13 21:28:22 | Nuoroda

Apie tai ir kalbu. Jei baigi universitetą - tai yra labai gerai, bet kai kurie perdaug nuvertina kolegijas, tarsi jos butų praščiausiems. Asmeniškai aš pats pagal savo konkursinį balą, palyginus su praėjusiais metais, įstočiau ir į universitetą, bet rinksiuos kolegiją, dėl ankščiau išvardytų priežaščių.

Vėliau jei norėsi įgyti universitetinį išsilavinimą bus galima imt ištęstines studijas. Paskiau dar ir magistratūrą... Bet čia geriausiai būtų tai pradėt jau turint darbą, nes ištęstinės kainuoja.

  • Fizika / VBE 56
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 33
  • Matematika / VBE 70
Žinutė parašyta: 2010-06-13 23:51:17 | Nuoroda

Taigi esme ir yra susidares stereotipas :). Na, mano manymu, maziau studijuojanciu universitete - didesne universitetinio diplomo verte :). Taigi, jei jau manot, kad kolegijoje igysite daugiau praktikos, ten ir stokite ;) 

  • Informacinės technologijos / VBE 67
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / VBE 92
Žinutė parašyta: 2010-06-14 09:35:46 | Nuoroda

zinoma, priklauso nuo zmogaus ir norimos studijuoti specialybes, bet manau tikrai nereiktu nuvertinti kolegiju, kaikuriais atvejais tai net geresnis pasirinkimas. Be to manau , kolegija yra puiki pradzia, tiems ,kurie nera taip gerai pasiruose, nes dabar juokinga , kai visi sulenda i universitetus, nors jiems aiskiai ten persunku, krenta studiju lygis.

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-06-14 11:06:52 | Nuoroda

Kaip manote, kur būtų geriau studijuoti kineziterapiją - universitete ar kolegijoje?

Žinutė parašyta: 2010-06-14 11:26:04 | Nuoroda
giedruže rašė:

Kaip manote, kur būtų geriau studijuoti kineziterapiją - universitete ar kolegijoje?

 Univere. Taciau jei nori veliau negauti darbo - tiesiu taikymu i kolegija. (nes nuo siu metu visi, norintys islaikyti darba, shurulino i islyginamasias).

Žinutė parašyta: 2010-06-14 11:46:07 | Nuoroda
Sviatosa rašė:
giedruže rašė:

Kaip manote, kur būtų geriau studijuoti kineziterapiją - universitete ar kolegijoje?

 Univere. Taciau jei nori veliau negauti darbo - tiesiu taikymu i kolegija. (nes nuo siu metu visi, norintys islaikyti darba, shurulino i islyginamasias).

 Univiere univiere..taip išein , kad jei esi pabaiges kolegija, tau šakes..stok iš kart į darbo birža, tai visi stojam į universiteta, ir tada pažiūrėsim koks bus konkursinis balas ten

www.vgpul.lt/lt/skyriai-ir-kontaktai/ist-bio/krutines-chirurgijos-skyriaus-slaugytojos/

dauguma šių slaugytoju yra baigusios kolegija, nu ir ka? tikrai gera darba turi . Aplamai gave univiero diploma , taip pat kartais neturi daro...

Žinutė parašyta: 2010-06-14 11:53:24 | Nuoroda
Smeterling rašė:
Sviatosa rašė:
giedruže rašė:

Kaip manote, kur būtų geriau studijuoti kineziterapiją - universitete ar kolegijoje?

 Univere. Taciau jei nori veliau negauti darbo - tiesiu taikymu i kolegija. (nes nuo siu metu visi, norintys islaikyti darba, shurulino i islyginamasias).

 Univiere univiere..taip išein , kad jei esi pabaiges kolegija, tau šakes..stok iš kart į darbo birža, tai visi stojam į universiteta, ir tada pažiūrėsim koks bus konkursinis balas ten

www.vgpul.lt/lt/skyriai-ir-kontaktai/ist-bio/krutines-chirurgijos-skyriaus-slaugytojos/

dauguma šių slaugytoju yra baigusios kolegija, nu ir ka? tikrai gera darba turi . Aplamai gave univiero diploma , taip pat kartais neturi daro...

 ne apie slaugytojus zmogus klause. as atsakiau taip,kaip yra valstybinese istaigose su anksciau mineta specialybe nuo siu metu - jei neturi univero diplomo, arba leki lauk, arba eini islyginamuju ir tada stoji i magistra.
O tai, kad gauti darba labiau padeda asmenines savybes ir t.t, jau buvo sakyta anksciau.

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą