Kaip jums pasirode 2010 metu lietuviu kalbos valstybinis egzaminas? Lengvas ar sunkus?
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:28:38 | Nuoroda

manau teisingai atsakei kad prie salutinio prijunge pagrindini, reiskia as nusisnekejau juodai parasydama: iskele salyga "reikia buti" ;D

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:29:10 | Nuoroda

Na aš rašiau pirma tema samprotaujamojo. :) Kažkaip nežinau kaip ir vertinti savo darbą... Žodžiu pirmoje pastraipoje teigiau, kad zmones kartais priima klaidingus sprendimus paskatinti kitų asmenų, bet vistiek turi priimti atsakomybę už juos. Rėmiaus Putino Altorių šešėly, antroje pastraipoje teigiau, kad tie žmonės, kurie priima apgalvotus sprendimus, drąsiai prisiima ir atsakomybę už juos, rėmiaus knygnešiais ir dar kažkuo, bet nebeprisimenu. :D Trečioje pastraipoje teigiau, kad yra žmonių grupė, kurie neturėjo teisės rinktis, tad nejaučia poreikio prisiimti atsakomybės už savo veiksmus, tai pasirėmiau B. Sruoga, D. Grinkevičiūtės prisiminimais apie Sibirą. Ketvirtoje rašiau, kad žmonės turėdami laisvą pasirinkimo galimybę jos neišnaudoja, rėmiausi tuo, kad į rinkimus vangiai susirenka žmonių ir kad pasiimdami paskolas dažnai nesidomi grąžinimo sąlygomis, o paskui skundžiasi. :) Kaip manot į temą?:D P.s. parašiau 605 žodžius. Tai jaučiu sumažins, bet nors viską parašiau, ką norėjau.:)

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:31:34 | Nuoroda

Kiek girdėjau, jei parašai daugiau 450 žodžių, tai nuo ribos nubraukia ir netikrina. Tiesa?

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:33:22 | Nuoroda

na taipm mokytoja yra minejus kad turejo viena abituriente kuri berots 700 zodziu parase, del to tai tikrai nemazina, svarbu kad nera maziau nei 400

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:33:44 | Nuoroda
Hushaby rašė:

Kiek girdėjau, jei parašai daugiau 450 žodžių, tai nuo ribos nubraukia ir netikrina. Tiesa?

 Kiek buvau girdėjus, tai seniau klaidų nebeskaičiuodavo po 400 ribos, o kaip šiemet sugalvos, tai neaisku. :)

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:33:53 | Nuoroda

o kada bus rezultatai po kiek laio gal zinot?

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:35:26 | Nuoroda
Niktė rašė:

o kada bus rezultatai po kiek laio gal zinot?

 MBE rezultatai bus po 9 darbo dienų, o VBE liepos 1dieną.

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:36:30 | Nuoroda

Rezultatai liepos pradžioj arb birželio gale. Vaje, tai gerai, aš parašiau 453 ir jau galvoju, o ne, numažins nes per daug žodžių. Bet iki 700 dar daug trūksta, tad aš rami :D

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:36:42 | Nuoroda
Hushaby rašė:

Kiek girdėjau, jei parašai daugiau 450 žodžių, tai nuo ribos nubraukia ir netikrina. Tiesa?

 Bent mums mokytoja aiskino, kad nuo 400 zodziu (kur ir reikejo uzzymet) nebetikrina gramatikos klaidu, bet pati samprotavima tikrina. Nezinau kaip su tikrinimu virs 450 zodziu, bet mums buvo sakyta, kad rasyti placiai ir virsyti, jei tik turim ka pasakyti, tuos 450 norma. Nes sunku isdestyt viska, ka nori pasakyt vos 400 zodziu su trupuciu. Siaip tai nesamone, jei jau virs 450 netikrina, nesupras vertintojai musu isvadu ar pan... nors jei kazkas rase kokius 600 zodziu, tai jau irgi gerokai per daug..

  • Istorija / VBE 39
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 96
  • Matematika / VBE 57
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 89
Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:40:10 | Nuoroda

rasiau Skemos interpretacija,net neisivaizduoju kaip ja vertins,es pati nelabai suprantu ka ten parasiau ir ar gerai ar blogai :D

o teksto suvokimas,kai pamaciau tuos 2 lapus tai akys ant kaktos issoko ,klausimai labai lengvi pasirode ir pakankamai gret parasiau..gaila,kad nebuvo klausimu koks zanras,funkcinis stilius .. :D

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:42:30 | Nuoroda
Niktė rašė:

manau teisingai atsakei kad prie salutinio prijunge pagrindini, reiskia as nusisnekejau juodai parasydama: iskele salyga "reikia buti" ;D

 as tiesiog parasiau iskele salyga.. :D

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:44:49 | Nuoroda

gerai kad ne as viena taip parsiau:D tikekimes kad tiks, nors tiesasakant abejoju:?

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:45:53 | Nuoroda

Panele PASITIKINCIOJI, kai jau zinosi savo rezultatus,parasyk i si foruma,kiek surinkai :)

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:46:28 | Nuoroda

Panele PASITIKINCIOJI, kai jau zinosi savo rezultatus,parasyk i si foruma,kiek surinkai :)

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:47:16 | Nuoroda
Niktė rašė:

manau teisingai atsakei kad prie salutinio prijunge pagrindini, reiskia as nusisnekejau juodai parasydama: iskele salyga "reikia buti" ;D

 O Dieve, aš tada apskritaio patyliu ką parašiau :D .....

Kažkas man dar ten sakė, kad laikas nesutampa tuose sakiniuose ar pn, bet nežinau ar čia kalbinė raiškos priemonė.... :]

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:49:50 | Nuoroda

na speju nelabai, girdejau kiti atsake kad parasyta tiesiogine nuosaka ;o

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:51:31 | Nuoroda

Sveiki, norėčiau ir aš panagrinėti atsakymus:) Papasakosiu ką aš rašiau:

Interpretacija:

Patį kūrinį pavadinau apsakymu, bet galėjo būti ir novelė. Tas pats. Tik kad novelė man kažkaip labiau asociuojasi su 7-9 dešimtmečiu.

Pagrindinė mintis: Apsakymo pradžioje aprašytos dvasinės vyriškio vertybės (meilė, draugystė) galiausiai pasirodė apsimestinės. Jis vertino tik materialines vertybes. (čia rėmiaus grynai Savickio kūrybos bruožais)

Suvokimas:

Pamenu pirmą klausymą:

~Koks autoriui šventimo tikslas yra nepriimtinas:

1) Stebėti; 2) Pasirodyti;

O ten kur perfrazavo pavadinimą rašiau, jog numanomas sakinio veiksnys pakeičiamas iš "jie" į "mes" ("vadintų" ir "būtumę vadinami"). Šitaip autorius bando pabrėžti mūsų pačių atsakomybę dėl savo ateities.

Dar kažkur buvo: "Apie kokią aktualiją kalbama", tai parašiau Vilniaus - Europos kultūros sostinės - šventę. O susijusi problema: ~"kaip reikia švęsti"

Paskutinis klausimas man pasirodė įdomiausias: ~"Kaip reikia būti":

~"neskubant, pajaučiant ir patiriant" Nežinau dėl šio atsakymo.. Gal kažkas su kantrybe turėjo būti...

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:51:59 | Nuoroda

gal zinot ar numazina balus jeigu neparasiau zodziu skaiciaus? ir kiek numazina???

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:54:09 | Nuoroda

na tikrai lb lengva nebuvo ;) as rasiau interpretacija is Juditos Vaiciunaites eilerascio tai net laiko pasitikrint neturejau, vos spejau, teko net trumpint kad bent normalia pabaiga parasyciau ;)

ooo teksto suvokimas tai galejo bent kiek nors trumpesnis but, nes po tokios interpretacijos tai jau siaubas kazkoks buvo ;)

bet tikiuosi viskas bus gerai :)

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:54:23 | Nuoroda

 Rašiau Škėmos "Baltos drobulės" interpretaciją. Kaip tik iš vakaro buvau pražiūrėjus Škėmos bruožus, tačiau manau, kad vis tiek susivėliau. Kaip bebūtų keista prirašiau virš 450 žodžių, o niekada tiek neprirašydavau, tikiuosi, kad neminusuos taškelių, nes kaip sako mano mokytoja - "lietuvių egzamine kiekvienas taškelis svarbus". Teksto suvokimą irgi sunku vertinti. Iš pažiūros atrodo nesunkus, tačiau klausimai pakankamai sukti. 

O dėl tos raiškos, tai parašiau, kad prijungtas pagrindinis sakinys. o kaip pakeičia, tai nurodo priežastį. nežinau ar čia gerai, nes tikrai nepasitikiu savo lietuvių kalbos žiniomis. Et, bus kaip bus, vilsiuos geriausio :)

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą