Kaip jums pasirode 2010 metu lietuviu kalbos valstybinis egzaminas? Lengvas ar sunkus?
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:54:23 | Nuoroda
abituriente333 rašė:

gal zinot ar numazina balus jeigu neparasiau zodziu skaiciaus? ir kiek numazina???

 Man rodos, kad viena taskeli atima

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:56:17 | Nuoroda
živilė rašė:
abituriente333 rašė:

gal zinot ar numazina balus jeigu neparasiau zodziu skaiciaus? ir kiek numazina???

 Man rodos, kad viena taskeli atima

 T prasme ne viso teksto žodžių skaičiaus, o žymos kur yra 400ž... nes viso teksto nereikėjo parašyti kiek žoždių yra :] Juk nereikėjo??

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:56:29 | Nuoroda
Martynas23 rašė:

 

Pamenu pirmą klausymą:

~Koks autoriui šventimo tikslas yra nepriimtinas:

1) Stebėti; 2) Pasirodyti;

O ten kur perfrazavo pavadinimą rašiau, jog numanomas sakinio veiksnys pakeičiamas iš "jie" į "mes" ("vadintų" ir "būtumę vadinami"). Šitaip autorius bando pabrėžti mūsų pačių atsakomybę dėl savo ateities.

Dar kažkur buvo: "Apie kokią aktualiją kalbama", tai parašiau Vilniaus - Europos kultūros sostinės - šventę. O susijusi problema: ~"kaip reikia švęsti"

Paskutinis klausimas man pasirodė įdomiausias: ~"Kaip reikia būti":

~"neskubant, pajaučiant ir patiriant" Nežinau dėl šio atsakymo.. Gal kažkas su kantrybe turėjo būti...

 Ech , bent vienas žmogus rašė panašiai kaip aš! Truputėli palengvėjo... 

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:56:51 | Nuoroda
Niktė rašė:

na speju nelabai, girdejau kiti atsake kad parasyta tiesiogine nuosaka ;o

 as irgi kazka leptelejau apie tiesiogines ir netiesiogines nuosakas ir apie numanoma veiksni :x  :D

  • Istorija / VBE 39
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 96
  • Matematika / VBE 57
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 89
Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:59:04 | Nuoroda

parasiau kad ten keiciasi is tariamosios nuosakos i neveikiamaja rusi..hm:D

  • Istorija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 72
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:01:18 | Nuoroda

 gal kas norit antrą kartą parašinėti :D prašau www.barake.lt/forum/viewtopic.php?f=9&t=1288

Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:03:02 | Nuoroda

As irgi net nenumanau, kaip bus...Per ziopluma pameciau dali aspekto, taigi gali del vienos pastraipos kabintis, bet visumoj nebuvo labai sunku, nors autoriai tikrai ne aukseliai.

O teskto suvokimas,, hm , visu pirma man pats tekstas buvo gana sunkokas,,, bet kazkaip lengvai atsakinejosi iki 10 klausimo, o tie paskutiniai tai toki fruktai :D ciuju nei vieno teisngo :D

 

  • Biologija / VBE 67
  • Chemija / VBE 10
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 96
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:04:10 | Nuoroda

 Kaip jus cia keistai apie tuos tarinius, sakinius salutinius juk tai ne menines raiskos priemones. Menines raiskos priemones, tai metafora, metonimija, zodziu inversija, personifikacija ir pan. As spejau tarp inversijos ir metonimijos. Tikrai nesu tikra savo ats. O siaip teksto suvokimas pasirode labai painus.

Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:07:14 | Nuoroda

Taigi ne menines kalbos priemonės teprašė.

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:07:48 | Nuoroda

Prašė kalbinių raiškos priemonių, o ne meninių.

Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:07:48 | Nuoroda

kalbines raiskos priemones reikejo o ne menines :D

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:09:06 | Nuoroda

 Mielosios, Kalbinė raiška – tai meninių priemonių, stiliaus figūrų visuma tekste. Turtinga kalbinė raiška tekstą daro įtaigesnį, gyvesnį ir vaizdingesnį.Pagal zodyna.

Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:10:44 | Nuoroda

as parasiau - keiciasi veiksmazodzio forma ,,būtumėm vadinami". kazin ar gerai :) o kaip jus atsaket kur reikejo dvi metaforas israsyti?

Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:10:55 | Nuoroda

Vat šito nesupratau:

"5 pastraipos pabaigoje užsimenama apie kelis lietuvių kultūros istorijos faktus. Nurodykite du."

Parašiau: 1) tautinis atgimimas 2) nelegaliai platinama lietuviška spauda

Yra čia teisybės?

Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:11:26 | Nuoroda
Pampariskinas rašė:

 Mielosios, Kalbinė raiška – tai meninių priemonių, stiliaus figūrų visuma tekste. Turtinga kalbinė raiška tekstą daro įtaigesnį, gyvesnį ir vaizdingesnį.Pagal zodyna.

 ooo :D atsimenu kad kažkur ten parašiau ironiją :D

Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:11:44 | Nuoroda
Pampariskinas rašė:

 Kaip jus cia keistai apie tuos tarinius, sakinius salutinius juk tai ne menines raiskos priemones. Menines raiskos priemones, tai metafora, metonimija, zodziu inversija, personifikacija ir pan. As spejau tarp inversijos ir metonimijos. Tikrai nesu tikra savo ats. O siaip teksto suvokimas pasirode labai painus.

 Prašinė kalbinės raiškos, o ne meninės.

  • Istorija / VBE 91
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 68
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:12:14 | Nuoroda
Martynas23 rašė:

Vat šito nesupratau:

"5 pastraipos pabaigoje užsimenama apie kelis lietuvių kultūros istorijos faktus. Nurodykite du."

Parašiau: 1) tautinis atgimimas 2) nelegaliai platinama lietuviška spauda

Yra čia teisybės?

 taaaaip :D aš irgi rašiau tautinį atgimimą ir spaudos draudimą 1864-1904 :D pravertė ir istorija

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:13:02 | Nuoroda

 O sakykit jei as taip pat siuos du aspektus kaip ir jus vienodus parasiau, bet i viena eilute, o kitoje kita netinkama dalyka, ar tureciau gauti 2 taskus?

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:14:52 | Nuoroda

 Kazkaip nujauciu, kad ironija visai tiktu..

Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:15:11 | Nuoroda
Caramel90 rašė:
Martynas23 rašė:

Vat šito nesupratau:

"5 pastraipos pabaigoje užsimenama apie kelis lietuvių kultūros istorijos faktus. Nurodykite du."

Parašiau: 1) tautinis atgimimas 2) nelegaliai platinama lietuviška spauda

Yra čia teisybės?

 taaaaip :D aš irgi rašiau tautinį atgimimą ir spaudos draudimą 1864-1904 :D pravertė ir istorija

Blemba susimoviau, parašiau tautinį atgimimą ir nubraukus pataisiau į knygnešystę.. Ai durnelė esu

  • Istorija / VBE 91
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 68
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą