VDU
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-06-15 21:10:06 | Nuoroda

 Sveiki, taigi, tenka atsiprašyti Kauno, nes į ten stoti net minties nebuvo. Ateitį siejau su Vilniumi, tačiau pagal prognozuojamus egzaminų rezultatus, į VU nei Istorija, nei Politikos mokslu, nei Teisę VF neįstosiu (O daugiau mėgstamų sričių nelabai randu). VDU mačiau šiek tiek  mažesni balai ir konkurencija. Gal galit papasakoti apie šitas studijas,kas studijuoja, ar ką žino?  Kaip apskritai VDU vertinamas kaip universitetas? Kaip bendrabučiai?

Ačiū už atsakymus

  • Istorija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 86
  • Matematika / VBE 65
  • Užsienio kalba (vokiečių) / VBE 42
Žinutė parašyta: 2010-06-15 21:38:53 | Nuoroda

 Aš VDU studijuoju politikos mokslus. Taigi, ką galėčiau pasakyti? Dėstytojai tikrai geranoriški ir draugiški, niekad neatsisako padėt ir ką nors papildomai paaiškint, su studentais bendrauja kaip su sau lygiais.

Jei domėjaisi, tikriausiai žinai, kad per pirmus du studijų metus reikia išeiti bendrauniversitenius dalykus (šiuolaikinės Lietuvos tapsmas, filosofija ir tt.). Kartu su jais per semestrą būna keli specialybiniai. Taip pat yra galimybė mokytis daugybę užsienio kalbų - kai kurios jų mokamos, kai kurios ne. Gal girdėjai ką nors apie gretutines studijas? Jos nuo šių metų nemokamos! 

Tikriausiai reiktų įspėti, kad VDU nėra formuojamos grupės, nėra seniūnų. 

Apie bendrabučius nieko nežinau :D

Žinutė parašyta: 2010-06-15 22:23:02 | Nuoroda

 Apie VDU nieko nežinojau,o kas tos gretutinės studijos? 

O į VF nėra labai sunku įstoti? :S

  • Istorija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 86
  • Matematika / VBE 65
  • Užsienio kalba (vokiečių) / VBE 42
Žinutė parašyta: 2010-06-15 22:50:00 | Nuoroda

pernai metais i politikos mokslus paskutiniojo istojusio i vf balas buvo 18. tai manau sunkoka;) apie bendrabucius girdejau tik tiek kad juos labai sunku gauti, na praktiskai neimanoma. o apie pacias studijas girdejau  tik gerus atsiliepimus.

 

planuoju ir as i vdu stot;) norejau i vu, bet po istorijos egzo manau kad nebepavykls.bandysiu i viesaja komunikacija.baisoka kad tai visiskai nauja studiju programa, tai neaisku kokio balo reikia;)

  • Istorija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 84
  • Matematika / VBE 25
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 45
Žinutė parašyta: 2010-06-15 22:59:39 | Nuoroda

 Gretutinės studijos sudaro 40 kreditų iš pasirinktos specialybės (teisė, ekonomika, etc.). Baigus gretutines studijas, išduodamas baigtas studijas liudijantis pažymėjimas, kuris yra dvigubos kvalifikacijos pagrindas. 

Tik nereikia maišyt - tai ne antras bakalauras :)

O dėl bendrabučių. Juos gauti tikrai įmanoma, kitaip ten nieks negyventų. Be to pirmakursiams teikiama pirmenybė.

Žinutė parašyta: 2010-06-15 23:10:44 | Nuoroda

VDU-geras pasirinkimas daug teko girdėti apie šį universitetą ir tik gerų atsiliepimų..Aš tik už VDU,aš kaip daugelis kuris neabejingas VDU žadu stoti čia... ir manau padarysių gerą žingsnį karjėros link...

Žinutė parašyta: 2010-06-16 00:18:25 | Nuoroda

Aš kaip tikra kaunietė, VDU laikau tikru Kauno universitetu. Svarbiausia čia yra novatoriškumas, studentui suteikiama laisvė ir rūpestis. Mane šis universitetas  galutinai 'papirko'  12tokams organizuotomis konsultacijomis/paskaitomis. Visiškai nemokamai, o kiek daug naudos davė. Nei vienas kitas universitetas taip nesirūpina moksleiviais-savo būsimais studentais. Kaip jau minėta, labai smagus dalykas yra galimybė mokytis kalbas. Pati žadu pasirinkti ispanų kalbą (jei tik įstosiu). Dar gerai, kad galima pačiam susidaryti savo tvarkaraštį, pasiderinti laisvą laiką. Apskritai, VDU yra geriausia ką turim Kaune :) Kiek teko šnekėti su studentais, tai nei vieno nėra nusivylusio pačiu universitetu (nebent konkrečia studijų programa).

Dėl įstojimo į vf, tai čia mažesnis konkurasas nei tarkim į ktu(fu fu fu). Bet nėra taip jau visai ir paprasta. Mano pirmi keturi pageidavimai į VDU, tikiuosi pasiseks :)

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 49
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2010-06-16 00:31:32 | Nuoroda

Pas mane tai pat 4 pirmos vietos prašymų saraše yra skirta VDU...

Žinutė parašyta: 2010-06-16 00:50:05 | Nuoroda
vitae rašė:

 Pati žadu pasirinkti ispanų kalbą (jei tik įstosiu). 

 As taip pat. Ispanu kalba man yra lb grazi ir noreciau jos pramokt. :)

 

Kur tu planuoji stot?

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 24
  • Matematika / VBE 60
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2010-06-16 08:04:52 | Nuoroda

O studijuot nėra labai sunku?  Kokioje aplinkoje tas universitetas?  centre,pakrašty kur? Kaip butų nuomos(kokios kainos) ? :D 

Susigundžiau jau :)

 

  • Istorija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 86
  • Matematika / VBE 65
  • Užsienio kalba (vokiečių) / VBE 42
Žinutė parašyta: 2010-06-16 16:33:01 | Nuoroda

O kodel KTU fu? As kaip tik apie ji gera nuomone susidariusi turiu..

Žinutė parašyta: 2010-06-16 17:11:50 | Nuoroda
Ledutte rašė:

O studijuot nėra labai sunku?  Kokioje aplinkoje tas universitetas?  centre,pakrašty kur? Kaip butų nuomos(kokios kainos) ? :D 

Susigundžiau jau :)

 

 Centre K. Donelaičio g. 58...

Žinutė parašyta: 2010-06-16 19:31:47 | Nuoroda

Kaip suprasti nesudaromos grupes vdu?

Žinutė parašyta: 2010-06-17 01:01:20 | Nuoroda

 kituose universitetuose tam tikro dalyko studentus suskirsto į grupes po 20-30 žmonių, o VDU to nėra. Per pirmus du metus  mokaisi specialybinius + pasirenkamus dalykus, į kuriuos ateina studentai iš įvairių specialybių, įvairių kursų.

Žinutė parašyta: 2010-06-21 18:05:34 | Nuoroda

... ir tai yra galimybė pažinti daug įvairių žmonių ;) 

Žinutė parašyta: 2010-06-21 19:38:47 | Nuoroda

mano pirma vieta prašyme taip pat i VDU sociologija :) 

  • Istorija / VBE 10
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 48
  • Matematika / VBE 3
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 32
Žinutė parašyta: 2010-06-21 20:52:08 | Nuoroda

aš ir į vdu laaaabai norėčiau :)

Žinutė parašyta: 2010-06-21 20:55:45 | Nuoroda

Juste,į kurią specialybę? :) 

  • Istorija / VBE 10
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 48
  • Matematika / VBE 3
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 32
Žinutė parašyta: 2010-06-22 10:12:57 | Nuoroda
Ledutte rašė:

O studijuot nėra labai sunku?  Kokioje aplinkoje tas universitetas?  centre,pakrašty kur? Kaip butų nuomos(kokios kainos) ? :D 

Susigundžiau jau :)

 

 Studijuoti ar sunku ar ne sunku atsakyt, tiems kas įdeda pastangų ir noro mokytis tai tikrai nėra sunku, yra laiko ir pastudentauti. Pats universitetas yra Kauno centre Laisvės alėjoje yra dauguma fakultetų, tik informatikos ir gamtos mokslų fakultetai yra 10 min nuo centro :) bet ir tai labai netoli, nepakraštyje miesto, geras susisiekimas su visais mikrarajonais.

Butų nuomos kainos labai įvairios, riklauso kaip norėtumėt gyventi. Paprastai studentai grupėmis nuomojasi vieną didelį kokių 4 ambarių butą, kurio nuoma kainuoja 500 -600. Žinoma dar plius komunaliniai.

Vieno kambario buto nuoma kaune apie 300-400 lt plius komunaliniai.

Buto nuoma priklauso nuo mikrarajono, bei nuo to ar butas yra gražiai įrengtas ar kiek paprasčiau. Kas ieško randa ir pigiau. Panašiai kaip bendrabučio kainos.

Žinutė parašyta: 2010-06-24 23:21:32 | Nuoroda

Norėčiau paklausti,jei įstoju į mokamą,bet mano tėvai yra išsiskyrę,gyvenu su tėčiu,o jis yra bedarbis,ar galima tikėtis kažkokių nuolaidų mokėjimui už mokslą? 

  • Istorija / VBE 10
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 48
  • Matematika / VBE 3
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 32
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą