Lietuvių VBE
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-07-02 10:00:23 | Nuoroda

Pastebėjau tokį dalyką, kad kas mokėsi 9-10 gavo mažiau, nei tikėjosi, o kas mokykloje gaudavo prastesnius pažymius - išlaikė geriau.

Aš, matyt, prie tų pastarųjų, ant kurių kai kas netgi pyksta. :) Metiniam 7, niekada per daug nesistengiau, gavau 83 proc.

Kelių klasiokių gaila. Jau trys žmonės iš klasės ruošiasi rašyti apeliacijas. Vienas klasiokas net 10 proc. nesurinko, nors mokėsi tikrai puikiai.

Skaičiau, kad buvo vertintojų, kurios jau pora metų pamokų net neveda. Nežinau, kiek čia tiesos, bet.. panašu, kad iš lempos tikrino.
Galėtų ištaisytus darbus parodyti.

Žinutė parašyta: 2010-07-02 10:05:28 | Nuoroda
KarabinaS rašė:

Pasikartosiu dar kartelį "šūdas" tie egzaminai,jie neparodys niekada žmogaus tikrų sugebėjimų ....

 Jei Tau šūdas tie egzaminai, neparodo Tavo sugebėjimų, kodėl gėdijiesi ir baiminiesi juos čia paskelbti? :)

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-07-02 10:08:23 | Nuoroda

To egzaminų centras: 

Tad paaiškinkite, iš kur visiški beraščiai, niekada normaliai nemokėję minčių išreikšti raštu, niekada nesistengę, galėjo gauti po 80 balų?

Stebuklas? Kaltas Giliai širdyje miegantis genijus, kuris prabudo gegužės 31 d 9.00 h?

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-07-02 10:11:03 | Nuoroda

as tuoj vel apsiverksiu,b**mba... 

Žinutė parašyta: 2010-07-02 10:12:24 | Nuoroda
zhi-vile rašė:

Pastebėjau tokį dalyką, kad kas mokėsi 9-10 gavo mažiau, nei tikėjosi, o kas mokykloje gaudavo prastesnius pažymius - išlaikė geriau.

Aš, matyt, prie tų pastarųjų, ant kurių kai kas netgi pyksta. :) Metiniam 7, niekada per daug nesistengiau, gavau 83 proc.

Kelių klasiokių gaila. Jau trys žmonės iš klasės ruošiasi rašyti apeliacijas. Vienas klasiokas net 10 proc. nesurinko, nors mokėsi tikrai puikiai.

Skaičiau, kad buvo vertintojų, kurios jau pora metų pamokų net neveda. Nežinau, kiek čia tiesos, bet.. panašu, kad iš lempos tikrino.
Galėtų ištaisytus darbus parodyti.

 Aš tai irgi labai džiaugiuosi savo balais:) Gavau 90, nors mokykloje metiniam lietuvių turėjau 8. Niekada daug laiko neskyriau ir nekaliau autorių, be to ir mokytojams nepataikavau. Skaičiau tik tuos programinius kūrinius, kurie man buvo įdomūs, bet visus rašinius/interpretacijas vistiek išmepdavau jų net neskaičius dorai, tik bruožus persiskaitydavau;) Na, o prieš egzaminą jau nori nenori teko gerai paplušėt ir prisėst prie man neįdomių kūrinių. Ir tikrai rezultatai pranoko mano lūkesčius, negalėjau vakar patikėti, kelis kartyus el. dienyną tikrinau :D

Žinutė parašyta: 2010-07-02 10:14:01 | Nuoroda

Gal kas prisimenat ar žinot kiek galima taškų buvo surinkt iš samprotavimo rašinio ir kiek iš suvokimo?  

Žinutė parašyta: 2010-07-02 10:17:52 | Nuoroda
Nacionalinisegzaminucentras rašė:
Berilė rašė:

Tikrai keista skaityti tokius pasisakymus kaip "Turėjau tiek, o gavau aniek". Bent jau iš mano pažįstamų, dauguma gavo tikrai pelnytai balus. Juk yra vertinimo normos, pagal jas ir vertina. Sakykim rašinys, ar matėt kada vertinimo normas? Vertinimą sudaro ne vienas balas, kad patiko/nepatiko. O keli - už temos suvokimą, atsakymą į klausimą, kaip žmogus moka argumentuoti (argumentai labai svarbu, o netik niekinio teiginio "numetimas") na ir gramatikos balas. Atitinkamai kiek pataikyta, tiek balas ir krenta/kyla. Tikrai negali vertintojai rašyti balų "iš lempos".

Gaila, kad darbų dar neleidžia peržiūrėti, būtų įdomu.:)

 Kiekvienas valstybinį brandos egzaminą laikęs asmuo, pateikęs prašymą, gali atvykti į NEC pažiūrėti savo darbų, o lietuvių kalbos (gimtosios) teksto rašymo dalies ir gauti kopijas. 

 O kur būtų galima  tą prašymą rašyti ir kaip?

Žinutė parašyta: 2010-07-02 10:20:25 | Nuoroda

as pati surinkau 61, is pradziu buvo nusivylimas, bet paskui pagalvojau,kad kaip parasiau, tiek ir gavau, nieko cia nepakeisi, o ir visi kurie cia skundziates, tai suprakit viena dalyka, vadinasi uz jus buvo daug geriau prasiusiu, kad gavot tokius balus ir nera cia dabar ko kaltinti, nebent save, kaip paraset, tiek ir gavot, ko beverkslenat. as irgi galeciau eit ir plaukus rautis, kad neteisinga, nes visada gerai pavarydavau, lietuviu kalboj tikrai nesu zalia ir pan, bet is kitos puses, vadinasi yra ir uz mane daug geriau besimokanciu, tad tegu jie gauna ta 90 ar 100, vadinasi jie to verti. norit, terskites su apeliacijom, bet tik patys pralosit del to. tad baikit zyzt ir dejuot, koks gyvenimas neteisingas, kiek galima. sekmes 

  • Biologija / VBE 43
  • Dailė / MBE 9
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 61
  • Matematika / VBE 3
Žinutė parašyta: 2010-07-02 10:21:11 | Nuoroda
Car0line rašė:

Gal kas prisimenat ar žinot kiek galima taškų buvo surinkt iš samprotavimo rašinio ir kiek iš suvokimo?  

 Man rodos, iš abiejų dalių po 52 taškus buvo, po to ten kažkaip konvertuojasi, tiksliai nežinau tos sistemos...

Žinutė parašyta: 2010-07-02 10:22:14 | Nuoroda

O ką pakomentuotumėte dėl tokių vertintojų kaip internete išgarsėjusi "pupsiukee", kuris skelbėsi kaip taisė darbus ir kėlė paniką. Man tokie vertintojai jokio pasitikėjimo nekelia. Ir aš tikiu dar ne geresnių galima rasti... Kurie yra gryni kirviai ir galbūt darbus vertina taip atmestinai, kad Dieve padėk...

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 35
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 50
Žinutė parašyta: 2010-07-02 10:23:07 | Nuoroda

Užjaučiu visus, kurie stropiai mokėsi, tačiau negavo gero balo, nors reikia. Kiek pastebėjau, tai viskas "aukštyn kojom" būna tik per šį egzaminą, gana įdomus fenomenas. Kodėl per matematikos, fizikos, chemijos egzaminus rezultatas daug geriau atsipindi metinius pažymius ir geresnius rezultatus gauna tie, kurie tikrai mokėsi, o ne "dinderį" mušo? Gal todėl, kad ten viskas tikslu ir užduotys suprantamesnės? Net nežinau, bet jei niekas nebus keičiama, tai šį fenomeną dar ne vienerius metus regėsime. Gal reiktų šio egzamino užduotis keisti? Šiaip mano pamąstymai.

  • Fizika / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 33
  • Matematika / VBE 95
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 95
Žinutė parašyta: 2010-07-02 10:24:08 | Nuoroda

Bent jau anksciau budavo taip, kad savo darba galima budavo pamatyt gal tik po kokio menesio nuo rezultatu paskelbimo, na gal kiek anksciau...  prasymo forma egzaminai.lt/naujienos/lapas/60/ (sena, galbut ji kaip ir viskas LIETUVOJE yra nepastovi)

Ir man labai idomu, kas butu jeigu TARKIM abiturientai pradeje perziurinet savo darbus pamatys, kad kodai tikrai galejo buti sumaisyti?

Žinutė parašyta: 2010-07-02 10:28:23 | Nuoroda
Marijus A. rašė:

Užjaučiu visus, kurie stropiai mokėsi, tačiau negavo gero balo, nors reikia. Kiek pastebėjau, tai viskas "aukštyn kojom" būna tik per šį egzaminą, gana įdomus fenomenas. Kodėl per matematikos, fizikos, chemijos egzaminus rezultatas daug geriau atsipindi metinius pažymius ir geresnius rezultatus gauna tie, kurie tikrai mokėsi, o ne "dinderį" mušo? Gal todėl, kad ten viskas tikslu ir užduotys suprantamesnės? Net nežinau, bet jei niekas nebus keičiama, tai šį fenomeną dar ne vienerius metus regėsime. Gal reiktų šio egzamino užduotis keisti? Šiaip mano pamąstymai.

 as nesuprantu, jus pavydyt tiem zmonem geru balu? pvz pas mus klaseje,kurie laike valstybini, tai rezultatai atitiko mokymasi mokykloje. o siaip dziaugiuosi uz tuos "ketvirtukininkus" kaip jus sakot, gerus balus gavo, i univiera istos, kai jau juos visi nurase buvo. kartais vertinimas mokytoju mokyklose buna neteisingas, vieniem uzkelia ir palaiko, o kitus smukdo, nes taip jau priprasta, jis geras mokinys, o jis prastas. etiketes bent jau zmones nusilipde ir pasirode kas yra kas

  • Biologija / VBE 43
  • Dailė / MBE 9
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 61
  • Matematika / VBE 3
Žinutė parašyta: 2010-07-02 10:30:09 | Nuoroda
hmmm rašė:

Bent jau anksciau budavo taip, kad savo darba galima budavo pamatyt gal tik po kokio menesio nuo rezultatu paskelbimo, na gal kiek anksciau...  prasymo forma egzaminai.lt/naujienos/lapas/60/ (sena, galbut ji kaip ir viskas LIETUVOJE yra nepastovi)

Ir man labai idomu, kas butu jeigu TARKIM abiturientai pradeje perziurinet savo darbus pamatys, kad kodai tikrai galejo buti sumaisyti?

 Manau kad simet nutiko tas pats kas  ir 2008m 

www.lrytas.lt/-12144762961213949104-po-baigiamojo-gimtosios-lietuvių-kalbos-egzamino-kilo-viesulas-papildyta.htm

Cia kazkoks absurdas! ESu sokiruota!

Raginu nenuleisti ranku ir ieskoti teisybes!!!! Pati ketinu rasyti skunda Necui 

 

Žinutė parašyta: 2010-07-02 10:31:06 | Nuoroda
Marijus A. rašė:

Užjaučiu visus, kurie stropiai mokėsi, tačiau negavo gero balo, nors reikia. Kiek pastebėjau, tai viskas "aukštyn kojom" būna tik per šį egzaminą, gana įdomus fenomenas. Kodėl per matematikos, fizikos, chemijos egzaminus rezultatas daug geriau atsipindi metinius pažymius ir geresnius rezultatus gauna tie, kurie tikrai mokėsi, o ne "dinderį" mušo? Gal todėl, kad ten viskas tikslu ir užduotys suprantamesnės? Net nežinau, bet jei niekas nebus keičiama, tai šį fenomeną dar ne vienerius metus regėsime. Gal reiktų šio egzamino užduotis keisti? Šiaip mano pamąstymai.

 Būtent. Lietuvių egzaminas yra toks specifinis, toks slidus ir neobjektyvus, kad dauguma parašė net neįisivazduoja kiek galima gauti ir dažnas nusivilia rezultatu. Tokią anglų kalbą, fiziką, matematiką, istoriją, tai grįžęs namo gali pasitikrinti ir tikėtis kažko panašaus. Nes žinai, kad čia yra žinios, faktai, formulės ir niekas to nepakeis ar nenuvertins. Nebus taip, kad mokytojui patiks ar nepatiks mano nuomonė. Žodžių lietuvių kalbos egzaminas yra didelis didelis KONKURSAS. Mano nuomone reiktų keisti egzaminą labiau link gramatikos linkme ar kažką panašaus, bet ne tokių dalykų kaip interpretacijų  rašimui, gal tai geriau palikti filologams?

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 35
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 50
Žinutė parašyta: 2010-07-02 10:31:25 | Nuoroda
Jenny rašė:
hmmm rašė:

Bent jau anksciau budavo taip, kad savo darba galima budavo pamatyt gal tik po kokio menesio nuo rezultatu paskelbimo, na gal kiek anksciau...  prasymo forma egzaminai.lt/naujienos/lapas/60/ (sena, galbut ji kaip ir viskas LIETUVOJE yra nepastovi)

Ir man labai idomu, kas butu jeigu TARKIM abiturientai pradeje perziurinet savo darbus pamatys, kad kodai tikrai galejo buti sumaisyti?

 Manau kad simet nutiko tas pats kas  ir 2008m 

www.lrytas.lt/-12144762961213949104-po-baigiamojo-gimtosios-lietuvių-kalbos-egzamino-kilo-viesulas-papildyta.htm

Cia kazkoks absurdas! ESu sokiruota!

Raginu nenuleisti ranku ir ieskoti teisybes!!!! Pati ketinu rasyti skunda Necui 

 

 pykes 

  • Biologija / VBE 43
  • Dailė / MBE 9
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 61
  • Matematika / VBE 3
Žinutė parašyta: 2010-07-02 10:33:51 | Nuoroda

O kaip manote galėjo mano teksto suvokimo neužskaityti, kad aš  dvejuose klausimuose atsakyma parašiau tik per trečią kartą, o prieš tai esančius nubraukiau (liko daug pribraukymų)?? 

Žinutė parašyta: 2010-07-02 10:39:47 | Nuoroda

Manau, jei aiškiai ir įskaitomai parašei, tai neturėjo kelti problemų. Pati braukiau atsakymuose, bet stengiausi tai padaryti taip, kad tikrasis atsakymas būtų aiškiai suprantamas.

  • Istorija / VBE 93
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 87
  • Matematika / VBE 60
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 60
Žinutė parašyta: 2010-07-02 10:44:36 | Nuoroda

jauciuosi tokia beviltiska, geda net kam nors pasakyt kiek gavau...

  • Istorija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 63
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2010-07-02 10:46:27 | Nuoroda
Nacionalinisegzaminucentras rašė:
hmmm rašė:

Bent jau anksciau budavo taip, kad savo darba galima budavo pamatyt gal tik po kokio menesio nuo rezultatu paskelbimo, na gal kiek anksciau...  prasymo forma egzaminai.lt/naujienos/lapas/60/ (sena, galbut ji kaip ir viskas LIETUVOJE yra nepastovi)

Ir man labai idomu, kas butu jeigu TARKIM abiturientai pradeje perziurinet savo darbus pamatys, kad kodai tikrai galejo buti sumaisyti?

 Per valstybinį brandos egzaminą kandidatai pasirašė, kad jų lipdukas ant egzaminų užduoties sąsiuvinio sutampa su jų eilės ir grupės numeriu egzamino vykdymo protokole, taip pat pasirašė prie asmens kodo. Jei kodai buvo sumaišyti, tuomet kviečiams nepriklausomas auditas, kuris sprendžia tolimesnę įvykių eigą, tačiau informacinės sistemos patikrintos ne kartą, duomenys suvedami atsakingai ir kruopščiai. 

 Gerbiamas NEC, jau tik nereik abiturientam meluot apie ATSAKINGUMA IR KRUOPSTUMA, jeigu jau 2006 sugebejot susimaut, kad egzaminai buvo pardavinejami po 5 lt egzamino isvakarese, tai ka jums reiskia sumaisyt kodus... Kiek prisiminu atsistatydino tik NEC'o vadovas, o "atsakingi ir kruopstus" liko.

O siaip kuo daugiau abiturientu raginciau rasyti apeliacijas, priminsiu, kad pernai 82 lietuviu VBE  darbu balai buvo padidinti.

Na ir BUTINIA BUTINAI rasykit prasymus pamatyt savo darbus, kas cia zino kaip buvo, galbut pamate nustebsit, kad kuri nors viena is darbo daliu yra ne JUSU.

SEKMES!

 

 

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą