Informatika 2011
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-06-03 13:40:14 | Nuoroda

As labai uztrukau, kol ja pamaciau. Del to nespejau antros programos sutvarkyti

Žinutė parašyta: 2011-06-03 13:44:15 | Nuoroda

Del 5 ir 12 esu 100% tikras.

O kodel 20 blogas?

Procedure Darbas(a. b:integer; var c, d:integer);

begin

    c := a mod b;

    d := a div b;

end;

Kadangi parametrai c ir d su var, o x1 ir y1 reiksmes anksciau nebuvo priskirtos, tai c ir d atitiks x1 ir y1 (kazkuria tvarka).

Tai va, jei kaip as padariau (Darbas(y, x, y1, x1), bus taip:
 

Procedure Darbas(y, x, y1, x1)     ->      Darbas(5, 7, y1, x1)

begin

   c := a mod b  -->>  y1 := y mod x  -->>> y1 := 5 mod 7 = 5

   d := a div b    -->> x1 := y div x  ---->>>  x1 := 5 div 7 = 0

end;

Parasius

Writeln(x, ' ', y, ' ', x1, ' ', y1)

x = 7

y = 5

x1 = 0

y1 = 5

Writeln(7, ' ', 5, ' ', 0, ' ', 5)

Bus spausdinama seka

7 5 0 5

Nu man atrodo gerai, gal ka praleidau?

  • Fizika / VBE 90
  • Informacinės technologijos / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 77
  • Matematika / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 99
Žinutė parašyta: 2011-06-03 13:45:44 | Nuoroda

sorry, blogai paziurejau, gerai ten. Vat taip ir per egzus būna

Žinutė parašyta: 2011-06-03 13:46:16 | Nuoroda

 Man atrodo, kad 20 gerai ;) O 5 mane supainiojo, kad ten tie iš viso buvo atskirai parašyti, net nešovė į galvą jų visų sudėt...

Žinutė parašyta: 2011-06-03 13:49:21 | Nuoroda

 Suniuss -> O kaip programas pasisekė parašyti? :)

Žinutė parašyta: 2011-06-03 13:49:40 | Nuoroda

Nesinori garantuoti, bet manau daug kas antroje programoje Klaidas gavot. Aišku kaltas žioplumas ir aklas žiūrėjimas bei pasitikėjimas užduoties pateiktimi. Esmė tame, kad duomenų pavyzdyje šokėju porų skaičius N parašytas 5, o šokėjų yra 3 poros. Manau tai jau šioks toks klaidinimas ir egzamino sudarinėtojų neatidumas, kuris neturėtų būti paprastai atleistas. Pavyzdžiui aš, darau viską nuosekliai, o kaip su nuskaitymu buvo problemos ieškojau klaidos ir ilgai, beveik tiek ilgai, kiek užtektų programą parašyt . Aišku mano bėdos, kad nedariau kitų procedūrų ir funkcijų. (tik likus 10min sugalvojau pradėt rašyt bent rikiavimo procedūrą). Toks jausmas, kad nelabai jie(vertintojai) ir atsižvelgs į tai. o tas TAI tikrai didelis, nes manau daug mokinių gavus klaidą jos ieško, o ne aklai skuba į priekį daryt, o padarius išvis klaidų labirinte išėjimo ieško neįmanomo.

Taip kad visą laiką buvau nepatenkintas informatikos egzamino sudarinėtojais(tuo, kad testo dalis be programavimo beveik visiškai neparodo informatikos žinių) o šįkart, bum, padarė dar didesnę staigmeną.

 

Žinutė parašyta: 2011-06-03 13:53:43 | Nuoroda
taias rašė:

Nesinori garantuoti, bet manau daug kas antroje programoje Klaidas gavot. Aišku kaltas žioplumas ir aklas žiūrėjimas bei pasitikėjimas užduoties pateiktimi. Esmė tame, kad duomenų pavyzdyje šokėju porų skaičius N parašytas 5, o šokėjų yra 3 poros. Manau tai jau šioks toks klaidinimas ir egzamino sudarinėtojų neatidumas, kuris neturėtų būti paprastai atleistas. Pavyzdžiui aš, darau viską nuosekliai, o kaip su nuskaitymu buvo problemos ieškojau klaidos ir ilgai, beveik tiek ilgai, kiek užtektų programą parašyt . Aišku mano bėdos, kad nedariau kitų procedūrų ir funkcijų. (tik likus 10min sugalvojau pradėt rašyt bent rikiavimo procedūrą). Toks jausmas, kad nelabai jie(vertintojai) ir atsižvelgs į tai. o tas TAI tikrai didelis, nes manau daug mokinių gavus klaidą jos ieško, o ne aklai skuba į priekį daryt, o padarius išvis klaidų labirinte išėjimo ieško neįmanomo.

Taip kad visą laiką buvau nepatenkintas informatikos egzamino sudarinėtojais(tuo, kad testo dalis be programavimo beveik visiškai neparodo informatikos žinių) o šįkart, bum, padarė dar didesnę staigmeną.

 

 Taip, tokia klaida padaryta iš tiesų yra klaidinimas, kad net jei ir gerą kodą parašai. Laimei padarius testą dar turėjau gerą pusvalandį pasirašyti programas ir pastebėjau, kad jie taip negražiai pasielgė...

Žinutė parašyta: 2011-06-03 13:56:08 | Nuoroda

X-boom, gerai ;) per testo dali spejau visa programa parasyt, tai turiu jos koda uzsirases. Visa veike tik kabliataskiu poroj vietu buvau nepadejes (kaip visada -.-).

O antra irgi visa padariau, po to suvedziau duomenis, ziuriu klaida (failu formatas). Parasiau readln skaityme, ir suradau kad po trecio ciklo stringa (nes ketvirtu duomenu ner!). Tada pamaciau duomenu klaida.

Dar antrame turejau problemu pabaigoje, nes kai isrikiavo man iraso masyva mazejimo tvarka, kazkodel vardai nebeuzeme 20 poziciju, o tik tiek, kiek simboliu buvo. Tai sugalvojau toki cikla, kad padetu tiek tarpu, kiek iki 20 poziciju truksta (su Length funkcija).

Dar labai nervavo, kad klaviatura plokscia ir mygtukai ne savo vietose (pvz vietoj CTRL toj vietoj buvo Fn, o vietoj backspace - Home), tai uzkniso kad is iprocio neziuredamas i klaviatura ne tas rasos, kas noretusi :P

  • Fizika / VBE 90
  • Informacinės technologijos / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 77
  • Matematika / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 99
Žinutė parašyta: 2011-06-03 14:01:12 | Nuoroda

 Pastebėjau, kad su tarpais turėjai tokią pat proglemą. Aš taip pat masčiau ką būtų galima parašyti, tai išsiverčiau tuo, kad taškų rašymui priskyriau 21 - length(a) pozicijų :D O 21 vienas, nes parašyta, kad dar tarpas...Bet abejoju, kad jau taip smulkinsis...

Žinutė parašyta: 2011-06-03 14:02:41 | Nuoroda
x-boom rašė:
taias rašė:

Nesinori garantuoti, bet manau daug kas antroje programoje Klaidas gavot. Aišku kaltas žioplumas ir aklas žiūrėjimas bei pasitikėjimas užduoties pateiktimi. Esmė tame, kad duomenų pavyzdyje šokėju porų skaičius N parašytas 5, o šokėjų yra 3 poros. Manau tai jau šioks toks klaidinimas ir egzamino sudarinėtojų neatidumas, kuris neturėtų būti paprastai atleistas. Pavyzdžiui aš, darau viską nuosekliai, o kaip su nuskaitymu buvo problemos ieškojau klaidos ir ilgai, beveik tiek ilgai, kiek užtektų programą parašyt . Aišku mano bėdos, kad nedariau kitų procedūrų ir funkcijų. (tik likus 10min sugalvojau pradėt rašyt bent rikiavimo procedūrą). Toks jausmas, kad nelabai jie(vertintojai) ir atsižvelgs į tai. o tas TAI tikrai didelis, nes manau daug mokinių gavus klaidą jos ieško, o ne aklai skuba į priekį daryt, o padarius išvis klaidų labirinte išėjimo ieško neįmanomo.

Taip kad visą laiką buvau nepatenkintas informatikos egzamino sudarinėtojais(tuo, kad testo dalis be programavimo beveik visiškai neparodo informatikos žinių) o šįkart, bum, padarė dar didesnę staigmeną.

 

 Taip, tokia klaida padaryta iš tiesų yra klaidinimas, kad net jei ir gerą kodą parašai. Laimei padarius testą dar turėjau gerą pusvalandį pasirašyti programas ir pastebėjau, kad jie taip negražiai pasielgė...

 eina sau, mum tai atejo kazkokia aukstu pareigu bobele ir pasake kad ten klaida ir pasiule galimus variantus + pridejo 20min egzo laiko tipo pataisyti. :P siaip pagalvojus tai labai nesazininga jusu atzvilgiu ;D

bet kadangi i praktine dali ejau vien tam, kad kaipnors ispest pora balu, tai man zinoma nieko neleme, na nebent + 20min bandyt kazka isgimdyt. XD

Uztat testa manau parasiau gerai. Dabar idomu kiek tiksliai balu ''islaikyta'', nors siaip tureciau tilpti. ;)

Žinutė parašyta: 2011-06-03 14:05:25 | Nuoroda

 Turėtų būti apie 14 kaip praeitais metais kažkas tokio. Nes pas mus iš 14 į programavimą 5 atėjo :D Aišku nežinau situacijos kituose miestuose ar mokyklose :)

Žinutė parašyta: 2011-06-03 14:07:02 | Nuoroda
x-boom rašė:

 Turėtų būti apie 14 kaip praeitais metais kažkas tokio. Nes pas mus iš 14 į programavimą 5 atėjo :D Aišku nežinau situacijos kituose miestuose ar mokyklose :)

 pas mus iš 15 lyg atėjo 6 į programavimą

Žinutė parašyta: 2011-06-03 14:10:53 | Nuoroda

 O kur laikiusieji žadat stot? :)

Žinutė parašyta: 2011-06-03 14:10:55 | Nuoroda
x-boom rašė:

 Turėtų būti apie 14 kaip praeitais metais kažkas tokio. Nes pas mus iš 14 į programavimą 5 atėjo :D Aišku nežinau situacijos kituose miestuose ar mokyklose :)

 jei tik 14 tai tikrai islaikiau. siaip tureciau gauti  35+

pas mus tai atejo visi, bet vienas pasidave po pirmos minutes, antras po kokiu 10. tai siaip visai daug liko. as tai iki galo sedejau, nagrinejau zinyna, bandziau kazka panaudoti is testo dalyje esanciu programu, atknisau kompe kazkoki uzsilikusi faila dar is jo kazka ispesiau, zodziu sukausi kaip tik imanoma. XD

Žinutė parašyta: 2011-06-03 14:14:41 | Nuoroda
x-boom rašė:

 O kur laikiusieji žadat stot? :)

 As i Computer Science specialybe Skotijoj

  • Fizika / VBE 90
  • Informacinės technologijos / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 77
  • Matematika / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 99
Žinutė parašyta: 2011-06-03 14:21:25 | Nuoroda
Suniuss rašė:

Abejoju del kai kuriu, bet siaip atrodo viskas neblogai, tai ir parasysiu savo testa:

1      D

2      2   3

3       1. Paryskino (pastorino) remelius

         2. Padidino lenteles langeliu stulpelio ploti ir eilutes auksti

4      1   4   7

8. 2.  B13     =IF(B11<B12;"NE";"TAIP")

15    3   1   2

Kaip galvojat dėl šitų? Pas mane tik 1 C, daugiau viskas taip pat, bet jie man kelia daugiausiai neaiškumų ;/ O 8.2. tai ne < o =< turi būti.

 

Žinutė parašyta: 2011-06-03 14:29:03 | Nuoroda
sin3r rašė:
Suniuss rašė:

Abejoju del kai kuriu, bet siaip atrodo viskas neblogai, tai ir parasysiu savo testa:

1      D

2      2   3

3       1. Paryskino (pastorino) remelius

         2. Padidino lenteles langeliu stulpelio ploti ir eilutes auksti

4      1   4   7

8. 2.  B13     =IF(B11<B12;"NE";"TAIP")

15    3   1   2

 

 Kaip galvojat dėl šitų? Pas mane tik 1 C, daugiau viskas taip pat, bet jie man kelia daugiausiai neaiškumų ;/ O 8.2. tai ne < o =< turi būti.

 Nu jei =< bus tai jei tiek pat bus kiek ir sunaudoja, tai parasys NE. O man atrodo, jei bus tiek pat, tai poreikius tenkins, tai yra elektros netruks.

  • Fizika / VBE 90
  • Informacinės technologijos / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 77
  • Matematika / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 99
Žinutė parašyta: 2011-06-03 14:35:47 | Nuoroda

O kaip dėl 2 ir 4?

Žinutė parašyta: 2011-06-03 14:47:42 | Nuoroda
Suniuss rašė:
sin3r rašė:
Suniuss rašė:

Abejoju del kai kuriu, bet siaip atrodo viskas neblogai, tai ir parasysiu savo testa:

1      D

2      2   3

3       1. Paryskino (pastorino) remelius

         2. Padidino lenteles langeliu stulpelio ploti ir eilutes auksti

4      1   4   7

8. 2.  B13     =IF(B11<B12;"NE";"TAIP")

15    3   1   2

 

 Kaip galvojat dėl šitų? Pas mane tik 1 C, daugiau viskas taip pat, bet jie man kelia daugiausiai neaiškumų ;/ O 8.2. tai ne < o =< turi būti.

 Nu jei =< bus tai jei tiek pat bus kiek ir sunaudoja, tai parasys NE. O man atrodo, jei bus tiek pat, tai poreikius tenkins, tai yra elektros netruks.

 Katik su exceliu išmėginau. Tai ir aš ir tu klaidą padarėm. Čia reikėjo >=, nes kad ir 3000 paėmus dar užtenka šeimai, ir >= rašo taip, o mūsų atveju NE rašytų. Nu bet dzin.

Žinutė parašyta: 2011-06-03 14:53:30 | Nuoroda
sin3r rašė:

 Katik su exceliu išmėginau. Tai ir aš ir tu klaidą padarėm. Čia reikėjo >=, nes kad ir 3000 paėmus dar užtenka šeimai, ir >= rašo taip, o mūsų atveju NE rašytų. Nu bet dzin.

 Tai gali buti ir =IF(B11>=B12;"TAIP";"NE") arba IF(B11<B12;"NE";"TAIP"). Paziurek kuria tvarka NE ir TAIP parasyta :P

  • Fizika / VBE 90
  • Informacinės technologijos / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 77
  • Matematika / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 99
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą