Fizika 2011
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-06-13 16:44:47 | Nuoroda

 O kodėl 30 A?

Žinutė parašyta: 2011-06-13 16:50:11 | Nuoroda

Tikriausiai neteisingas kažkas parašė :) Aš manau, kad D, tiesiog pagal periodus žiūrėjau, manau ta masė nieko nereiškia.


Žinutė parašyta: 2011-06-13 16:51:42 | Nuoroda
Sėkminga rašė:

 O kodėl 30 A?

 30 šiaip jau D, nes ten paprasčiausiai bandoma suklaidint tuos, kurie nežino Keplerio dėsnių. Vienas iš jų labai paprastas - kuo planeta toliau nuo žvaigždės, tuo didesnis jos apsisiukimo apie tą žvaigždę periodas. Į mases nereikia kreipt dėmesio, nes nuo jų niekas nepriklauso. Galų gale net ir Saulės sistemoje planetos išsidėstę ne pagal masę.

Žinutė parašyta: 2011-06-13 16:54:07 | Nuoroda
Foxiz rašė:
Sėkminga rašė:

 O kodėl 30 A?

 30 šiaip jau D, nes ten paprasčiausiai bandoma suklaidint tuos, kurie nežino Keplerio dėsnių. Vienas iš jų labai paprastas - kuo planeta toliau nuo žvaigždės, tuo didesnis jos apsisiukimo apie tą žvaigždę periodas. Į mases nereikia kreipt dėmesio, nes nuo jų niekas nepriklauso. Galų gale net ir Saulės sistemoje planetos išsidėstę ne pagal masę.

 Taip pat gali klaidinti žodis apsisukimo periodas (apsisukimo aplink žvaigždę ar apie savo ašį), bet turėtų būti D.

Žinutė parašyta: 2011-06-13 16:59:58 | Nuoroda

7 klausimas labai jau suktas, aš pats pakankamai ilgai galvojau ir dvejojau. Vis dėlto impuslas perduodamas sienai, todėl atsakymą parašiau B.  Besimokant akcentuojama tai, kad jei kūnas pakeičia krypį, tai jo impuslo pokytis yra 2p. Bet čia ne pokyčio juk klausia :) Iš tiesų net nežinau ar gerai parašiau, tokie mano pamąstymai.

23 irgi neaiškus. Juk 1 spindulio tęsinys yra 3, o 2 spindulio 4, tai kurį rašyt? Vis dėlto pasirinkau C, bet pripažinkim kad sąlyga nekorektiška.

Su barža 3 klausime irgi gali suprast kaip nori. Ar tai visų jėgų atstojamoji, ar tai tik baržos varomųjų jėgų atstojamoji. Draugas parašė sprendimą abiem atvejams, aš parašiau pastabą ir paskaičiavau pagal tą duotą atstojamąją.

Modernioji šį kartą buvo lengva, tik 3 klausime vėlgi dvejopai buvo galima parašyt. Keliese parašėm kad reikia pasinaudot tuo, jog gama dalelių neveikia nei elektrinis nei magnetinis laukas, kitas parašė kad reikia naudotis skirtingu jų skvarbumu. Turėtų šiaip abu ats užskaityt.

Žinutė parašyta: 2011-06-13 17:00:33 | Nuoroda

 O 23 kaip darėt? :) žinau, kad turi būti koherentinės bangos, o kurios čia tokios yra? :D

Žinutė parašyta: 2011-06-13 17:05:31 | Nuoroda
Sėkminga rašė:

 O 23 kaip darėt? :) žinau, kad turi būti koherentinės bangos, o kurios čia tokios yra? :D

 dabar jau įsitikinau kad 3 ir 4, tai ats C. Tarp tų spindulių susidaro eigos skirtumas, o kadangi šaltinis tas pats ( dažnis sutampa ) tai ir interferuoja tie spinduliai.

Kaip nubraižėt 6 kompleksinės išeinantį spindulį? Pagal apibrėžimą tai jis turėtų sklist terpių riba, bet kad ta riba "lenkiasi", tai pagal mane spindulys eina puspaskritimio liestine, o tas, kuris čia įkėlė sprendimą rodo kad spindulys "užlinksta" ir eina į viršų.

Žinutė parašyta: 2011-06-13 17:41:56 | Nuoroda

 Pasitikiu Šunium, pasiskaičiavau savo taškus 70 (+-5)/100. Nesu stipri fizikė, šią discipliną visad mėgau, man ji neblogai sekės, bet pastangų daug nedėdavau - eh, tas tingus būdas. Daugelis nerdų, matyt, manęs nesupras, bet esu gana patenkinta rezultatais: 50+ kaip ir tūrėtų būt, p[askutinis egzaminas baigtas. Ahaha, tokia mano istorija

  • Fizika / VBE 68
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 88
  • Matematika / VBE 84
Žinutė parašyta: 2011-06-13 19:30:57 | Nuoroda

Gal kas žinot kur nukreiptas bangos pagreitis?

Žinutė parašyta: 2011-06-13 19:47:23 | Nuoroda

i apacia

Žinutė parašyta: 2011-06-13 20:04:52 | Nuoroda

Deja ne, pagreičio kryptis yra statmena bangos sklidimo krypčiai ir eina į viršų. Ką tik pažiūrėjau vadovėlyje. Būtent toks atvejis ir pavaizduotas.

Žinutė parašyta: 2011-06-13 21:32:00 | Nuoroda
as000 rašė:

i apacia

 As irgi rasiau i apacia

Žinutė parašyta: 2011-06-13 22:14:02 | Nuoroda

o gal žinot,kiek būtų galima tikėtis procentais surinkus 60 taškų,o kiek 70tšk??;DD

Žinutė parašyta: 2011-06-13 22:28:33 | Nuoroda
chey ;D rašė:

o gal žinot,kiek būtų galima tikėtis procentais surinkus 60 taškų,o kiek 70tšk??;DD

 Maždaug panašiai kiek ir taškų surinkai. Na galima pridėt šiaip kokius 4 (pagal praeitų metų egzaminą). Šiaip viskas priklauso bendro lygio.

Žinutė parašyta: 2011-06-13 23:11:47 | Nuoroda
Foxiz rašė:

Deja ne, pagreičio kryptis yra statmena bangos sklidimo krypčiai ir eina į viršų. Ką tik pažiūrėjau vadovėlyje. Būtent toks atvejis ir pavaizduotas.

 Tikrai ne.

  • Fizika / VBE 90
  • Informacinės technologijos / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 77
  • Matematika / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 99
Žinutė parašyta: 2011-06-13 23:20:49 | Nuoroda

Bet juk čia skersinė banga, ne išilginė. Kiekvienas bangos taškas juda tik vertikalioj plokštumoj. t.y. aukštyn-žemyn, tai kaip tada pagreitis nukreiptas kažkur į šoną?  Dalelė M taške judės aukštyn, nes bangos kryptis yra "į dešinę". Vaizdžiai tariant visi virvės taškai nejuda pirmyn, o tik banguoja pagal sin funkciją.

Žinutė parašyta: 2011-06-13 23:23:25 | Nuoroda

va, būtent taip aš ir įsivaizduoju.

Žinutė parašyta: 2011-06-13 23:52:33 | Nuoroda
Suniuss rašė:
Foxiz rašė:

Deja ne, pagreičio kryptis yra statmena bangos sklidimo krypčiai ir eina į viršų. Ką tik pažiūrėjau vadovėlyje. Būtent toks atvejis ir pavaizduotas.

 Tikrai ne.

 

 

 Pagreitis tikrai nenukreiptas liestines kryptimi

Žinutė parašyta: 2011-06-13 23:54:49 | Nuoroda

Sveiki, gal kas galetu ikelti 1 ir 2 dalis nuskanuotas, buciau labai dekingas.

Žinutė parašyta: 2011-06-14 07:36:38 | Nuoroda

Manau, kad į apačią, nes tas taškas žemyn judėjo.

  • Fizika / VBE 74
  • Istorija / VBE 50
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 80
  • Matematika / VBE 58
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 85
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą