VU FIZIKA
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-06-15 19:10:24 | Nuoroda

Sveiki, neradau šių metų fizikos temos, tai sukūriau naują. Planuoju stot į VU fizikos fakultetą, tik dar nežinau, kurią studijų programą pasirinkti. Svyruoju tarp MTFV, branduolinės, ir bendros fizikos. Gidėjau, kad bet kurią pabaigus diplomai nelabai skiriasi, nes vistiek visur gauni fizikos bakalaurą. Ar tai tiesa? Sako, kad MTFV lengviau mokytis ir nelabai noriu tos "grynos" fizikos.

Būtų įdomu išgirsi nuomones tų, kurie studijuoja fizikos fakultete :)  Taip pat kviečiu visus dalintis mintim, kurie žada studijuoti fiziką :)

Žinutė parašyta: 2011-06-15 21:29:10 | Nuoroda

moderniųjų bla bla, tai ten ir matematiką mokosi ir fiziką ir anglų ir kitokį velnią, ekonomiką :) tai ne gryna fizika, bet ten ir šiaip daugiausia mechanika kiek žinau.
pati nenorėčiau į fiz, na bet paskutinėj vietoj sąraše įrašiau kompiuterinę fiziką :D bent jau kolkas..

  • Fizika / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2011-06-15 23:39:36 | Nuoroda

Na žinau, kad kompiuterinė tai grynas programavimas c++. Ir tikrai reikia, kad jis patiktų, nes programuot reikia daug. Iš tikrųjų, šį specialybė labai perspektyvi. Programuotojų labai reikia. Esu girdėjęs, kad dirbt priima dar studijuonat. Taip pat konkursinis balas labai žemas, turiu omeny toks žemas, kad fizikos gali vos 50 išlaikyt, o kitų egzų ten iš viso nedaug ir įstosi. Stočiau čia, jeigu patinkų programuoti vien tik dėl didelių perspektyvų. Ir šiaip reikia daug prie kompo sėdėt :(

Žinutė parašyta: 2011-06-15 23:43:12 | Nuoroda
Mirtishiukas rašė:

moderniųjų bla bla, tai ten ir matematiką mokosi ir fiziką ir anglų ir kitokį velnią, ekonomiką :) tai ne gryna fizika, bet ten ir šiaip daugiausia mechanika kiek žinau.
pati nenorėčiau į fiz, na bet paskutinėj vietoj sąraše įrašiau kompiuterinę fiziką :D bent jau kolkas..

 Tai aš suprantu, kad tas pavadinimas "moderniųjų technologijų" nieko nereiškia. Sako, kad čia tik taip sugalvojo, kad populiarumą padidint. Dar pridėjo žodį "vadyba" Ir iš tikrųjų, tai - viena populiariausių fizikos fakulteto programų. Apskritai, visose programose yra matematikos, anglų, darbo saugos ir t.t.

Žinutė parašyta: 2011-06-16 18:13:59 | Nuoroda

aa nu tai gerai, gauniesi universalas, matematiką supranti, fizika ir programavimas :D na dėl programavimo nežinau.. gal patiktų.. išvis į fizinius turėtų būti lengviau įstoti, nes ir mažiau žmonių stoja... bet man visvien neramu
na bet aš pirmumą matematikai teikiu, o vėliau fizika :)

  • Fizika / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2011-06-16 21:54:00 | Nuoroda
Protuberantas rašė:

Sveiki, neradau šių metų fizikos temos, tai sukūriau naują. Planuoju stot į VU fizikos fakultetą, tik dar nežinau, kurią studijų programą pasirinkti. Svyruoju tarp MTFV, branduolinės, ir bendros fizikos. Gidėjau, kad bet kurią pabaigus diplomai nelabai skiriasi, nes vistiek visur gauni fizikos bakalaurą. Ar tai tiesa? Sako, kad MTFV lengviau mokytis ir nelabai noriu tos "grynos" fizikos.

Būtų įdomu išgirsi nuomones tų, kurie studijuoja fizikos fakultete :)  Taip pat kviečiu visus dalintis mintim, kurie žada studijuoti fiziką :)

 Sveikas, na, fizikos tema jau buvo išties giliai giliai užkasta, šaunu, kad visgi atsiranda žmonių, kurie nori stoti į Fiziką. Studijuoju, taigi, pabandysiu pagalbėti kaip tik galėsiu.

Visų pirma, berods visos bakalauro grupės Vilniaus universitete, apart "Telekomunikacijos..." (net nežinau dabar tikslaus pavadinimo, bet ne esmė), gauna Fizikos bakalauro diplomą, pastarieji turi inžinieriaus priedėlį, jei neklystu. Tai ar yra gi skirtumas? Taip, yra.

Pirmosios tris grupės, t.y. "Bendroji", "Taikomoji" ir "Telekomunikacijos" gauna šiek tiek daugiau tos fizikos, tiksliau jie skiria tam daugiau laiko, tematikos prasme bendroji dalis visiems beveik vienoda, pvz. jau ir pirmam semestre, kai jie krims fiziką (mechaniką), "Branduoline", "Modernieji" ir "Komputerine" to neturės, o antrajam gaus ne tik mechaniką bet ir termodinamiką, po pirmųjų metų visos šešios grupės bus baigusios abu fizikos dalykus, tik pirmosios trys atitinkamai plačiau. Galima viską suprasti labai paprastai, kad ir į kokią grupę įstosi - mokysies fizikos, o jau kaip ir pagal grupių pavadinimus aišku, atitinkamai specializuosies į nurodytas kryptis. Galutiniame variante, esmė labai paprasta, jei norėsi būti geru fiziku - programos neužteks.

Sakykime prieikime, prie sekančios dalies, ar MTFV lengviau mokytis?.. Tam tikra prasme taip, galbūt turėsi mažiau laboratorinių darbų, galbūt kadangi mažiau laiko skiriama kokiam dalykui reikalavimai iš dėstytojų bus kažkiek ir mažesni, galimai tie kryptiniai dalykai (ekonomika pvz.) tau bus lengvesni, nei kuom užkištos kitos grupės, t.t. ir pan. Paprasčiausiai yra ir tai, kad jei mokysies, bent kažkiek, tai praeisi tuos keturis metus, kad ir kokioj grupėj būtum. Kadangi manai, kad nenori "grynos" fizikos, atkreipk dėmesį į visus tuos papildomus dalykus, gali juos matyti programoje (ekonomika ir t.t.), ar jie tave domina?

Žinutė parašyta: 2011-06-16 21:59:03 | Nuoroda
Mirtishiukas rašė:

moderniųjų bla bla, tai ten ir matematiką mokosi ir fiziką ir anglų ir kitokį velnią, ekonomiką :) tai ne gryna fizika, bet ten ir šiaip daugiausia mechanika kiek žinau.
pati nenorėčiau į fiz, na bet paskutinėj vietoj sąraše įrašiau kompiuterinę fiziką :D bent jau kolkas..

Pavadinimas skamba iš dalies gerai, iš dalies ir kvailai. Pritariu. :D
Tačiau nereikia skleisti erezijų, viską, ką išvardinai apart ekonomikos, mokosi ir kitos grupės...
Fizikos kursą sudaro ne vien mechanika... (papildomai pražvelk programas) ;)

Žinutė parašyta: 2011-06-16 22:00:09 | Nuoroda
Protuberantas rašė:

Na žinau, kad kompiuterinė tai grynas programavimas c++. Ir tikrai reikia, kad jis patiktų, nes programuot reikia daug. Iš tikrųjų, šį specialybė labai perspektyvi. Programuotojų labai reikia. Esu girdėjęs, kad dirbt priima dar studijuonat. Taip pat konkursinis balas labai žemas, turiu omeny toks žemas, kad fizikos gali vos 50 išlaikyt, o kitų egzų ten iš viso nedaug ir įstosi. Stočiau čia, jeigu patinkų programuoti vien tik dėl didelių perspektyvų. Ir šiaip reikia daug prie kompo sėdėt :(

 Programuoti reikia ir ganėtinai, bet tai tikrai nėra grynas programavimas.

Žinutė parašyta: 2011-06-16 22:06:10 | Nuoroda
Mirtishiukas rašė:

aa nu tai gerai, gauniesi universalas, matematiką supranti, fizika ir programavimas :D na dėl programavimo nežinau.. gal patiktų.. išvis į fizinius turėtų būti lengviau įstoti, nes ir mažiau žmonių stoja... bet man visvien neramu
na bet aš pirmumą matematikai teikiu, o vėliau fizika :)

Stoja nelabai daug, bet vietas užpildo. Praėjusiais metai, jei neklystu, stojimai: Taikomieji - >19,2, MTVF ir Bendroji - ~18,5, ir t.t.

Kaipgi fizika be matematikos ir programavimas be matematikos? Galu gale ir fizika be programavimo? Labai gražiai viens kitą papildo.

Žinutė parašyta: 2011-06-16 22:51:37 | Nuoroda

Sveikas, dėkui, kad tiek daug parašei.

Na tai pabaigę telekomunikacijas gauna elektronikos inžinerijos bakalaurą, o visas likusias fizikos bakalaurą. Tai aš klausiu ar nėra didelio skirtumo tarp branduolinės ir  MTFV diplomo?

Ekonimiką tai kažkada norėjau studijuot, bet dabar neturiu didelio susižavėjimo ja. Gal tiesiog MTFV įdomiau, kad ne vien fiziką mokaisi, bet ir ekonomikos žinių gauni. O gal mane tiesiog, kaip ir daugelį, sužavėjo gražus pavadinimas. Kaip skaičiau vienam forume, sakė, kad čia specialiai taip, kad populiarumas būtų didelis, na ir iš tikrųjų, tai populiariausia fizikos fakulteto programa.

Bet manau labiausiai mane traukia ši programa dėl to, kad mokaisi ne tik fiziką, o ir kitą dalyką, nors kokia iš to kito dalyko nauda tai neaišku. Tuo tarpu pavyzdžiui bendro kurso fizikai labiau gilinasi į visokios teoremas, kurios yra gan sunkios ir, kaip iš kažko gidėjau, kartais neįdomios.

Žinutė parašyta: 2011-06-17 01:22:07 | Nuoroda

 Pats galvoju stoti i VU telekomunikaciju fizika, bet dar krypsta akys i VGTU del to, jog skaiciau, kad   VU nelabai ten kas su fizikais (blogos darbo priemones, viskas atsilike ir t.t). Atsiras gal koks geradaris ir paaiskins visa padeti VU ? :)

Žinutė parašyta: 2011-06-17 01:49:28 | Nuoroda
Bebriukas rašė:

 Pats galvoju stoti i VU telekomunikaciju fizika, bet dar krypsta akys i VGTU del to, jog skaiciau, kad   VU nelabai ten kas su fizikais (blogos darbo priemones, viskas atsilike ir t.t). Atsiras gal koks geradaris ir paaiskins visa padeti VU ? :)

 Bet esu girdėjęs tiek iš VGTU, tiek iš VU studijuojančių, kad VU tikrai geriau. Visi sako, jeigu svyruoji tarp VU ir VGTU tai be abėjonių imk VU. Gal VU neidealu, bet VGTU tai tikrai ne kas.

Žinutė parašyta: 2011-06-18 14:39:06 | Nuoroda
Protuberantas rašė:
Bebriukas rašė:

 Pats galvoju stoti i VU telekomunikaciju fizika, bet dar krypsta akys i VGTU del to, jog skaiciau, kad   VU nelabai ten kas su fizikais (blogos darbo priemones, viskas atsilike ir t.t). Atsiras gal koks geradaris ir paaiskins visa padeti VU ? :)

 Bet esu girdėjęs tiek iš VGTU, tiek iš VU studijuojančių, kad VU tikrai geriau. Visi sako, jeigu svyruoji tarp VU ir VGTU tai be abėjonių imk VU. Gal VU neidealu, bet VGTU tai tikrai ne kas.

 Dėl kokybės man asmeniškai sunku lyginti, nes nežinau tiksliai kaip ten yra VGTU. Taip, VU sakykime mokymosi laboratorinius darbus gali tekti atlikti su senais aparatais (mechanika, termodinamika), bet taip pat daugelis tų laboratorinių darbų yra principiniai ir elementarūs, tad dėl to, kad aparatai seni, tikrai darbas kaip ir nekenčia. Apart to, tai yra tikrai gerų darbo laboratorijų, kur technika gera. Lęšų reikia, atnaujinti yra ką, bet viskas kaip ir juda. Norėčiau pamatyti tą šaltinį, kur rašo, kad "VU nelabai kas ten su fizikais", nes taip kaip ir nėra, ypač lyginant su VGTU.

Žinutė parašyta: 2011-06-20 16:06:42 | Nuoroda

Kuo labiau galvoju tuo sunkiau apsispręst ar branduolinės energetikos, ar MTFV :( Kažkaip ta ekonomika nelabai traukia, o branduolinės perspektyvos neaiškios.

Žinutė parašyta: 2011-06-20 20:36:50 | Nuoroda

Kodėl tu Johnny pasirinkai MTFV?

Žinutė parašyta: 2011-06-21 13:44:33 | Nuoroda

Papasakokit kas nors apie branduolinės energetikos fiziką, ji atsirado tik nuo 2008, todėl mažai informacijos ir studentų minčių apie šią programą radau. Ši programa labai domina :)

Žinutė parašyta: 2011-06-29 12:53:50 | Nuoroda

Aš noriu stoti į VU fiziką, tik neišsirenku kurią. Kolkas į pirmą vietą įrašiau kompiuterinę fiziką, nes po fizikos labiausiai mėgstu informatiką. Bet domina keli dalykai: litexpo parodoje sakė, kad III kurse būna profiliavimas. Gal kas žinote į kokius dalykus? Apskritai, bijau kad ten gausiu labai daug modeliavimo ir per mažai "mokslinės" fizikos, kuri man labai patinka.

  • Chemija / VBE 64
  • Fizika / VBE 93
  • Informacinės technologijos / VBE 81
  • Matematika / VBE 74
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 98
Žinutė parašyta: 2011-06-30 10:27:39 | Nuoroda

TFE VU manau geriau, kaip ten bebūtų ;) Ir šiaip, žmonės, VU fiziką rinktis galima vien jau dėl FIDI !!!

Kalbant apie MTVistus, tai mokosi jie turbūt mažiausiai, fizikos, irgi mažiausiai. šiaip, kiek baigusių pažšstu, vsokiose technologijų firmose pardavimų vadybininkais (pardavėjais realiai) dirba. Branduolinė - susitaikykit su tuo, kad kiti jus houmeriais vadins :DD

Žinutė parašyta: 2011-06-30 12:08:52 | Nuoroda

beje, kas įstojot į nemokamą - su kokiais rezultatais?

  • Chemija / VBE 64
  • Fizika / VBE 93
  • Informacinės technologijos / VBE 81
  • Matematika / VBE 74
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 98
Žinutė parašyta: 2011-06-30 12:15:39 | Nuoroda
historia rašė:

TFE VU manau geriau, kaip ten bebūtų ;) Ir šiaip, žmonės, VU fiziką rinktis galima vien jau dėl FIDI !!!

Kalbant apie MTVistus, tai mokosi jie turbūt mažiausiai, fizikos, irgi mažiausiai. šiaip, kiek baigusių pažšstu, vsokiose technologijų firmose pardavimų vadybininkais (pardavėjais realiai) dirba. Branduolinė - susitaikykit su tuo, kad kiti jus houmeriais vadins :DD

 Kodėl houmeriais? :D

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą