VU Statistika
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-07-11 12:21:56 | Nuoroda

Sveiki,

Noriu pasidometi gal kas studijuoja sia specialybe?Kokios perspektyvos ja baigus?

Žinutė parašyta: 2011-07-11 12:51:51 | Nuoroda
ewwwaldux rašė:

Sveiki,

Noriu pasidometi gal kas studijuoja sia specialybe?Kokios perspektyvos ja baigus?

 man butu irgi idomu suzinoti apie ja!

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2011-07-11 16:53:52 | Nuoroda
ewwwaldux rašė:

Sveiki,

Noriu pasidometi gal kas studijuoja sia specialybe?Kokios perspektyvos ja baigus?

 VU yra pasirašęs sutartį su statistikos departamentu, visi baigę gali eiti dirbti ten. Dar statistikai dirba praktiskai visur, kur skaičiuojami tikimybiniai dalykai - bankuose, draudimo kompanijose, ir t.t.

Žinutė parašyta: 2011-07-11 17:46:33 | Nuoroda

Sveiki. O kaip su ekonometrija? Kurį geriau rinktumėtės?

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2011-07-12 11:31:09 | Nuoroda
Moni-ka rašė:

Sveiki. O kaip su ekonometrija? Kurį geriau rinktumėtės?

 Ekonometriją rinktis geriau nei statistiką, nes gauni ekonomikos ir statistikos bakalaurus.

Žinutė parašyta: 2011-07-12 12:09:50 | Nuoroda
Novio rašė:
Moni-ka rašė:

Sveiki. O kaip su ekonometrija? Kurį geriau rinktumėtės?

 Ekonometriją rinktis geriau nei statistiką, nes gauni ekonomikos ir statistikos bakalaurus.

 Iš kur ištraukei, kad gauna ir ekonomikos bakalaurą? Tiek FDM'ai, tiek ekonometrai, tiek statistikai gauna statistikos bakalauro laipsnį. Tik diplomo priedėlyje pažymima, kad studijų kryptis yra, pavyzdžiui, ekonometrija.

Žinutė parašyta: 2011-07-13 21:58:43 | Nuoroda

 Sveiki, labai atsiprašau, kad šios temos nesukūriau aš tiesiog suvėlavau,
Prisistatysiu esu Linas būsimų statistikos kurso kuratorius ir pasistengsiu specialybę pristatyti tiek forume tiek jei kam įdomu ir kils daugiau klausimų rašykit

asmeniškai mifsa.lt/component/content/article/361

Tai va baigiau du kursus tai galiu papasakot kas laukia jūsų per ateinančius du metus bent jau


Tai va turbūt pradėsiu nuo to jog statistikos bakalaurą gavo Statistika, Ekonometrija ir FDM (pastarieji iki preitų metu) dabar tik statistikai ir ekonometrai, tad iš esmės diplomas toks pat vertingas nei įstojus į pastarąsias specialybes.

Kas dėl darbo tai teisingai buvo minėta kur priimami statistikai(bankai, draudimo bendrovės), tačiau visgi norėčiau pasakyti kad ne tik tikimybiniai bet ir visur kur reikalingi matematiniai bei informatiniai dalykai( IT įmonės).

Kas dėl mokslo sakykim didelė tikimybė kad negalios MIF'o patarlė "keturi metai praėjo baigiau vieną semestra"(to priežastis matematinės analizės dėstytojas)

tiek pirmu žvigsniu stengsiuosi vėliau konkrečiau aprašyti daugiau dalykų, jei kam įdomu klauskit bus atsakyta

Dar va bendrai apie MIF tai jau pirmomis dienomis pasijaus skirtumas tarp mokyklos daug "teorijos" kad ir kas tai bebūtų ;D

P.S iš esmės kur be įstotumėt tiek mife tiek filosofijos ar fizikos fakultete visur visi turi statistika ir jos dauuguma nesupranta, čia jum bus dėstoma statistika kiti dalykai tikimybių teorija matematika, ekonomika, sociologija, filosofija.

Žinutė parašyta: 2011-07-13 22:16:21 | Nuoroda

 Ai dar viena smulkmena, visada įstojus ir nepatikus galima pereiki į kitas panašias specialybes reikėtu tik išsilaikyti kito dalyko dalykus kurių jūs neturit nedaugiau (5kreditai) ir šiaip gan lanksti sistema gala pirmais metais kai visiem labai panašios ar vienodos paskaitos tiek į informatikos kryptį tiek į ekonometrija tai čia kaip saugus draudimas įstoji nepatik pasikeisi :)

Žinutė parašyta: 2011-07-13 23:25:11 | Nuoroda

 Taigi gal trumpai apie tai kas statistikų lauktų rudens semestre:

Matematinė analizė- dalykas be urio vargiai įsivaizduojamas mifas, išskirčiau du pliusus pirma dalykas išdėstomas per penkis semestrus ne du kaip pas ekonometrus ir fdm(na jie dar turi kitaip užvadintus rinktinius analizės skyrius tas pats), ir dėstytojas ne kirvis (ko netrūksta mife).

Diskrečioji informatika- arogantiškas dėstytojas paskatos (teorija) su fdm ir ekonometrais, sakykim yra ir sunkesnių dalykų.

Algebra- vėlgi srautinės paskaitos su fdm ir eko, kurios bus suprantamai išaiškintos bet vertinimas griežtas(bet teisingas) pas prodekana doc. E.Gaigala

Informatika- gal ir baisiai skamba bet vėl pliusai įskaita pirmam semestre plius išmokstama net jei neturėta mokykloj.

Praktinė informatika- vėlgi įskaita ir lengvos pratybos atsiskaityma iš užduočių su LINUX, Latex, Html, tikrai lengva. 

Studijų įvadas- įvadinis kursas į statistika tikimybės, vidurkiai dispersijos priklausys nuo dėstytojų ir jūsų :)

aplamai pirma sesija bus va man iš keturių turėtų beabejonės lengviausia taigi būtų laiko ir po paskaitiniai veiklai: sportui, teatrui, chorui, SA... VU veiklų turi :)

Žinutė parašyta: 2011-07-14 13:36:25 | Nuoroda

bet šiaip nestokit, nes ten pražūsit, savo geriausius gyvenimo metus į bala išmesit, geriau gal nereikia į mifą stot

  • Istorija / VBE 81
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 65
  • Matematika / VBE 66
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2011-07-14 13:50:47 | Nuoroda
hostage rašė:

bet šiaip nestokit, nes ten pražūsit, savo geriausius gyvenimo metus į bala išmesit, geriau gal nereikia į mifą stot

 Norint nepražūti, stojant reika būti nusiteikus kad darbo įdėti reikės tikrai daug ir tingėti nebus kada. Esu girdėjus ne viena gerą komentarą apie MIF'ą ir daugelis pabaigusiu jį tikrai nesigaili. Pati bandysiu šiemet stoti ir tie 4 metai manau yra puiki investicija į tolesnį gyvenimą 

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 44
  • Matematika / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 65
Žinutė parašyta: 2011-07-14 13:57:23 | Nuoroda
Sandra1 rašė:
hostage rašė:

bet šiaip nestokit, nes ten pražūsit, savo geriausius gyvenimo metus į bala išmesit, geriau gal nereikia į mifą stot

 Norint nepražūti, stojant reika būti nusiteikus kad darbo įdėti reikės tikrai daug ir tingėti nebus kada. Esu girdėjus ne viena gerą komentarą apie MIF'ą ir daugelis pabaigusiu jį tikrai nesigaili. Pati bandysiu šiemet stoti ir tie 4 metai manau yra puiki investicija į tolesnį gyvenimą 

 Sutinku, beto mano nuomone, su 66 balais matematiką studijuoti yra ganėtinai optimistiškas požiūris.

Žinutė parašyta: 2011-07-14 14:32:54 | Nuoroda
zygis122f rašė:
Sandra1 rašė:
hostage rašė:

bet šiaip nestokit, nes ten pražūsit, savo geriausius gyvenimo metus į bala išmesit, geriau gal nereikia į mifą stot

 Norint nepražūti, stojant reika būti nusiteikus kad darbo įdėti reikės tikrai daug ir tingėti nebus kada. Esu girdėjus ne viena gerą komentarą apie MIF'ą ir daugelis pabaigusiu jį tikrai nesigaili. Pati bandysiu šiemet stoti ir tie 4 metai manau yra puiki investicija į tolesnį gyvenimą 

 Sutinku, beto mano nuomone, su 66 balais matematiką studijuoti yra ganėtinai optimistiškas požiūris.

 Nebutinai viskas vėlgi požiurio reikalas jei norėsi įstojęs turėsi progu ir laiko pasimokintis ir paskaityti kitų dėstytojų konspektų susirast kitų universitetų kursų ir palygint ir pasakysiu išpatirties teoriniu požiuriu tai nieko nenusileidžia tuom kas dėstoma net geriausiuose pasaulio universitetuose kitas klausimas ar žmogus nori kalti ir praslysti ar nori išmokti ir mokosi dėl savęs ;)

Žinutė parašyta: 2011-07-14 14:41:03 | Nuoroda
zygis122f rašė:
Sandra1 rašė:
hostage rašė:

bet šiaip nestokit, nes ten pražūsit, savo geriausius gyvenimo metus į bala išmesit, geriau gal nereikia į mifą stot

 Norint nepražūti, stojant reika būti nusiteikus kad darbo įdėti reikės tikrai daug ir tingėti nebus kada. Esu girdėjus ne viena gerą komentarą apie MIF'ą ir daugelis pabaigusiu jį tikrai nesigaili. Pati bandysiu šiemet stoti ir tie 4 metai manau yra puiki investicija į tolesnį gyvenimą 

 Sutinku, beto mano nuomone, su 66 balais matematiką studijuoti yra ganėtinai optimistiškas požiūris.

 tai žinok į mifą stoja ir tokie, kurie už matkę turėjo mažiau nei 50, o be to tas matkės egzas nieko vertas, ten visiškai iš naujo mokotės visiškai jums niekad negirdėtus dalykus, ir buvęė rezultatai ten nesvarbūs, svarbu kalt gerai mokėt, nes to iš tavęs ten ir tikėsis

  • Istorija / VBE 81
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 65
  • Matematika / VBE 66
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2011-07-14 14:43:31 | Nuoroda

yra stojanciu cia?

Žinutė parašyta: 2011-07-14 14:44:29 | Nuoroda

 Tomai gi pats savo noru perstojai, būtų patikus matkė būtum likęs :)

Žinutė parašyta: 2011-07-14 14:45:33 | Nuoroda

 į statistika yra 48 vietų ir kasmet jos užpildomos tad tikrai stoja ;)

Žinutė parašyta: 2011-07-14 14:51:11 | Nuoroda
Dxlino rašė:

 į statistika yra 48 vietų ir kasmet jos užpildomos tad tikrai stoja ;)

 įstoja, kai kurie su stojamuoju 10,02 ir užpildo

  • Istorija / VBE 81
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 65
  • Matematika / VBE 66
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2011-07-14 14:56:42 | Nuoroda

 Prisipažinsiu mano balas irgi vos viršijo 15 bet nelaikiau anglu ir lietuviu mažas, bet specialybę ir matieka moku ir suprantu tad kaip jau sakiau čia prasideda nauji mokslai ir seni pažymiai jau nieko nebeliamia ką išmoksi tą mokėsi

Žinutė parašyta: 2011-07-14 15:04:02 | Nuoroda
Dxlino rašė:

 Prisipažinsiu mano balas irgi vos viršijo 15 bet nelaikiau anglu ir lietuviu mažas, bet specialybę ir matieka moku ir suprantu tad kaip jau sakiau čia prasideda nauji mokslai ir seni pažymiai jau nieko nebeliamia ką išmoksi tą mokėsi

 tai tu buvai gimęs matiekai, išimtis, o kiti?

  • Istorija / VBE 81
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 65
  • Matematika / VBE 66
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 97
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą