Anglų ir ispanų kalba (VU)- verta?
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2012-03-04 01:04:22 | Nuoroda

 Sveiki :)

Esu dvyliktokė ir mąstau apie anglų ir ispanų kalbos studijas. Būtų labai įdomu sužinoti daugiau apie jas iš tų, kurie jau įstoję čia. Ar verta ir ar patinka? Kokie pliusai, minusai? Ar stotumėte čia dar kartą?

Žinutė parašyta: 2012-03-13 20:57:38 | Nuoroda

Sveiki. Norėčiau sužinoti kiek kainuoja anglų filologija Vilniaus universitete? Gal kas žino

Žinutė parašyta: 2012-03-15 14:42:36 | Nuoroda
MartynaK rašė:

Sveiki. Norėčiau sužinoti kiek kainuoja anglų filologija Vilniaus universitete? Gal kas žino

 www.vu.lt/site_files/SD/Stojantiesiems/Studiju_kainos_I_pakopa_2011_06_06.pdf  

naujos info dėl studijų kainų kol kas nėra. 

O šiaip, jei ką kas nors domina dėl anglų-ispanų VU UKI, klauskit : ) esu pirmakursė, tad tikrai galiu pasidalint savo įspūdžiais : D

  • Istorija / VBE 93
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2012-03-16 17:50:41 | Nuoroda
MartynaK rašė:

Sveiki. Norėčiau sužinoti kiek kainuoja anglų filologija Vilniaus universitete? Gal kas žino

 Tikrai neverta tiek kiek kainuoja :D

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2012-05-04 18:54:04 | Nuoroda

Labas Martyna :) gal galetum placiau papasakoti kaip tau ten sekasi? :)

Žinutė parašyta: 2012-05-09 18:12:13 | Nuoroda

As labai noreciau cia studijuoti, deja, neturiu rusu metinio pazymio, taigi, neimanoma istot ;/

Žinutė parašyta: 2012-05-12 10:55:37 | Nuoroda

 Trumpai tariant - neverta. Pats nestudijuoju situ dalyku, bet baigus visokias filologijas visi keliai veda i darbo birza :) Apivaizdus pliusas - lengva. Akivaizdus minusas - beveik garantuoja bedarbyste :) Tas pats galioja visokioms vadyboms, teisems, ekonomikoms, psichologijoms ir kitoms "minkstoms" specialybems.

Žinutė parašyta: 2012-05-12 11:39:04 | Nuoroda

Na jau tik nereikia... pazistu ir psichologu neseniai baigusiu ir filologu dar besimokanciu, tai , kas nori, tas ir dirba :) Ir neblogai  uzdirba :)

Žinutė parašyta: 2012-05-12 20:16:15 | Nuoroda
Pride rašė:

 Trumpai tariant - neverta. Pats nestudijuoju situ dalyku, bet baigus visokias filologijas visi keliai veda i darbo birza :) Apivaizdus pliusas - lengva. Akivaizdus minusas - beveik garantuoja bedarbyste :) Tas pats galioja visokioms vadyboms, teisems, ekonomikoms, psichologijoms ir kitoms "minkstoms" specialybems.

 Cool story, bro. Kas sakė? Boba vienakė? :D Filologijoj arimo daug ir dar daugiau :D Niekas ten neateina pasėdėt ir pakarksėt. Teorijos - kalnai: va šiuo metu - (Anglų fil., ne anglų - ispanų) morfologija - visokie veiksmažodžiai, jų valentingumai, agentai, tranzityvai, netranzityvai, fainaitai, ne fainaitai, valentingumas, nuosakos, veikslai, aspektai, intersintaktiniai ryšiai, etc. Leksikologija: derivacija ir jos produktyvumo tipai, konversija, klipingas, back-formation, elipsė, afetinės formos, pseudo-morfemos, sintagmatiniai ir paradigmatiniai ryšiai, inkliuzija, ekskliuzija, etc. Literatūros teorija: semiotiniai kvadratai, prasmės perviršis, etc. Ir čia tarkim mažytė dalelė to, ką mokosi žmonės antram kurse. Dar yra be to semestrinis darbas, rašymas, prezentacijos, BULiai, seminarų daug ir varnas šaudyt laiko nelabai yra. Kas dėl darbo, aš baiginėju pirmą AF kursą, jau dirbu vertimų srity ir uždirbu, kaip pirmakursis studentėlis, labai padoriai. Tad nesisvaidykim visokiais "lengva" ir "bedarbiai", pasakoms pasakų knygos, o ne šis forumas :D [Ir iš viso, va skandinavistika, pvz., yra ta sritis, į kurią žmonės stoja su aukščiausiais KB, gal ne šiaip sau :D]. 

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2012-05-12 21:41:12 | Nuoroda

 Visiškai sutinku dėl studijų lengvumo - taip tik atrodo... Krūvos informacijos, privalomas paskaitų lankomumas (kurių būna daug), namų darbų krūvos (o taip, visai kaip mokykloje) - va kas yra kalbų mokslas.  Mažai sutinku kitų specialybių studentų, besimokančių tiek pat, kiek aš. Bet manau, kad stoti visgi verta. Bent jau geriau nei į kokią vadybą ar ekonomiką, nes tu čia išmoksti bent jau šį tą konkretaus - kalbas. Dėl perspektyvų tai man atrodo, kad nėra jos jau tokios liūdnos. Paskaitinėjus darbo skelbimus randu ne vieną vietą, kur galėčiau dirbti baigus studijas. Tik aišku reikia studijų metais ne krapštyti nosį ir per egzus nusirašinėti, o iš tikrųjų mokytis. Beraščių vertėjų niekam nereikia. Ir jei laisvai susikalbate kokia nors kalba, tai nereiškia, kad iš tikrųjų mokate.

O šiaip mano patarimas abiturientams neskubėti. Dvylikta klasė labai susuka galvą. Jei dabar galėčiau rinktis, pirmus metus nestočiau niekur, o bandyčiau pamatyti gyvenimą. Nes prabėgus tiems metams viskas kitaip atrodo :) sėkmės.

  • Istorija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 91
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 80
Žinutė parašyta: 2012-05-13 17:41:23 | Nuoroda

Neimkit filologijos, jeigu norit šūdą malt :D (ten beje mano litanijoj ne "antram kurse" turėjo būt, o "antram semestre").  

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2012-05-15 19:34:59 | Nuoroda

labas.

nu kaip čia pasakius...:), prieš čia stojant reikia gerai save pažinti, žinoti, kokia asmenybe esi ir ar tokie mokslai ir tokie mokymosi būdai yra tau prie širdies...vien to, kad kalbos patinka ir sekasi dar neužtenka, nes kalbų mokymasis čia skiriasi nuo to, kaip mokėmės mokykloj

Žinutė parašyta: 2012-05-15 23:30:19 | Nuoroda

 Nes čia kalbų kaip ir nemoko, moko apie kalbas iš esmės. 

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2012-05-22 12:42:22 | Nuoroda

 Tai ką tada rinktis,kur stoti daugiau?

Žinutė parašyta: 2012-06-01 16:08:52 | Nuoroda
MartynaK rašė:

 Tai ką tada rinktis,kur stoti daugiau?

 pasirinkimas didelis, kur tik nori :D

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą