Biologijos VBE 2012
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2012-06-07 16:04:18 | Nuoroda

Hm, apsižiūrėjau, kad čia daugiau lankosi abituriantų. Sukūriau temą ir moksleivių skiltyje, tačiau kažkodėl neina ištrinti :D

Nors jau ir nedaug laiko liko, bet noriu pasidomėti kaip ruošiatės, kokią literatūrą naudojat? Taip pat gal turit kažkokių įžvalgų į ką daugiausiai dėmesį reikia kreipti. Pvz. mum mokytoja liepia būtinai išmokti ligas, profilaktiką, nes kitų metų abituriantams nauja egzaminų programą į tai labiau koncentruota, todėl mes galime būti bandomieji triušiai :) 

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2012-06-07 16:53:44 | Nuoroda

Na, ta nauja programa tik nuo 2013 metų įsigalioja, tai tikrai mums kažko iš jos negali įdėt, nes mums dar senoji galioja. :)

 

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2012-06-07 16:59:32 | Nuoroda

O egzaminui tai nuo ryt taip stipriai pradėsiu ruoštis :D Žalią knygutę peržiūrėsiu ir egzaminus. Nors kuo toliau, tuo labiau atrodo, kad nieko nemoku :/ Ir šiaip dar kai žinau,  kad sufeilinau leituvių, tai noris kuo geriau bio išlaikyt. :/

Žinutė parašyta: 2012-06-07 17:16:29 | Nuoroda

Kiek X chromosomu yra vyro nelytinese (somatinese) lastelese?

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2012-06-07 17:22:30 | Nuoroda

46?

Žinutė parašyta: 2012-06-07 17:31:30 | Nuoroda

 mader!!! abi knygas namo parsitempiau, tai 3 dienas iš jų ruošiuos, o išvakarėse - tik iš savo užrašų, nes tik ten pati geriausia medžiaga:)

Žinutė parašyta: 2012-06-07 17:38:12 | Nuoroda
DeividasZ rašė:

Kiek X chromosomu yra vyro nelytinese (somatinese) lastelese?

1

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2012-06-07 17:39:39 | Nuoroda
Kervy rašė:
DeividasZ rašė:

Kiek X chromosomu yra vyro nelytinese (somatinese) lastelese?

1

 nelytinėse

Žinutė parašyta: 2012-06-07 17:44:59 | Nuoroda

Sveiki!

Matau, kd busimieji studentai nerimauja del sio egzamino. ;D Siaip biologija mokytis geriau is konspektiniu zaliuju knyguciu. Mader tikrai per sudetinga knyga, joje lb daug nereikalingos info, kuri yra universitetinio, o ne mokyklinio lygio. Atkreipkite i bandymus demesi, nes daugiausiai juose nuplaukia tasku (dazniausiai tai vienos is paskutiniu uzduociu). Kai mes laikem, zudikas buvo su Evoliucijos uzduotis. ;]] Tad pasianalizuokite tokius dalykus, kur "is bendro isprusimo" nei mokesi nei ka, o turi iskalti sausa teorija. Matau kai kam spragos jau yra genetikoje. Vyro somatinese lastelese yra tik 1 X chromosoma. Lytinese gali buti arba X arba Y chromosoma (vyksta mejozinis dalijimasis).

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 76
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 93
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2012-06-07 17:44:59 | Nuoroda

o gal 44?

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2012-06-07 17:46:23 | Nuoroda

krč :DD

Žinutė parašyta: 2012-06-07 17:55:45 | Nuoroda
x-az2010 rašė:

Sveiki!

Matau, kd busimieji studentai nerimauja del sio egzamino. ;D Siaip biologija mokytis geriau is konspektiniu zaliuju knyguciu. Mader tikrai per sudetinga knyga, joje lb daug nereikalingos info, kuri yra universitetinio, o ne mokyklinio lygio. Atkreipkite i bandymus demesi, nes daugiausiai juose nuplaukia tasku (dazniausiai tai vienos is paskutiniu uzduociu). Kai mes laikem, zudikas buvo su Evoliucijos uzduotis. ;]] Tad pasianalizuokite tokius dalykus, kur "is bendro isprusimo" nei mokesi nei ka, o turi iskalti sausa teorija. Matau kai kam spragos jau yra genetikoje. Vyro somatinese lastelese yra tik 1 X chromosoma. Lytinese gali buti arba X arba Y chromosoma (vyksta mejozinis dalijimasis).

 Man asmeniškai madery geriausiai paaiškinta. kadangi nuosekliai visus metus mokėmės iš williamso, jaučiuos pakankamai stipriai pasiruošus. va dabar dar įsigilint į kai kurias temas ir... į egzą:) o tos žalios knygutės tai man nepatinka kažkaip:(

Žinutė parašyta: 2012-06-07 17:58:33 | Nuoroda

Na saunu. ;]] As pats olimpiadininkas buvau, tad Mader megau. ;]] Zinoma gerai, kd giliniesi ir papildomai. Pravers studijoms, o ypac jei nori i medicina. ;]]

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 76
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2012-06-07 18:03:15 | Nuoroda

 as perzvelgsiu zalai knygute ir dar "biologija tau' :) manau, kiek isikrovem ziniu per visus metus, kiek mokemes biologija, tiek ir turim ;) ir paskutinem dienom tikrai neverta pradet "kalt' nes viskas taps kose ir nieko gero neparasysit ;) 

kur planuojat stot? :)

Žinutė parašyta: 2012-06-07 18:04:23 | Nuoroda

 1 X :) Na, aš nežinau, gal biški per daug apsikraunu, bet man pačiam kadangi įdomu ta biologija tai viską skaitau iš eilės ką turiu. Maderį persiskaičiau tik dėl įdomumo, atkreipdamas į tuos dalykus didesnį dėmesį kur tikrai reikia mokėti. Davė naudos, nes daugelį dalykų pradėjau suprasti logiškai, bet ne taip, kad iškalti. Wiliamso knygas perskaičiau, ten viskas konkrečiau daug pateikta. 9-10 klasės vadovėlius persiskaičiau ten viskas išvis labai paprastai pateikta. Turiu dar keleta knygelių iš bibliotekos - citologijos konspektą ir kišeninį žinyną. Tas ir persiskaičiau, naudos manau duoda. Stengiausi persižiūrėti visas diagramas, schemas, paveikslėlius. Kadangi esu išprendęs turbūt visus egzaminus kiek įmanoma nuo 1999 metų tai labai knygose lengva atrasti tas vietas pagal, kurias sudarytos egzamino užduotys arba iš kur paimta kokia schema. Na, o šeštadienį, sekmadienį sakiau kibsiu į tą paprastą žalią knygutę ir viską persižiūrėsiu siauriau. Egzamino beveik net laukiu :D

Žinutė parašyta: 2012-06-07 18:04:25 | Nuoroda

 as perzvelgsiu zalia knygute ir dar "biologija tau' :) manau, kiek isikrovem ziniu per visus metus, kiek mokemes biologija, tiek ir turim ;) ir paskutinem dienom tikrai neverta pradet "kalt' nes viskas taps kose ir nieko gero neparasysit ;) 

kur planuojat stot? :)

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2012-06-07 18:11:34 | Nuoroda

Nu aš vis tiek nesuprantu su tom chromosomom :D

Žinutė parašyta: 2012-06-07 18:42:51 | Nuoroda
miausakosuo rašė:

Nu aš vis tiek nesuprantu su tom chromosomom :D

 su genetika nedraugauji?;D paprasta - vyras turi vieną X chromosomą ir vieną Y. visose somatinėse ląstelėse yra 44 nelytinės ir dvi lytinės chromosomos. o pas moterį somatinėje ląstelėje yra dvi X chromosomos. paieškok vadovėly, tikrai turi ten būti kariotipas pavaizduotas ar kažkoks panašus paveikslėlis

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2012-06-07 18:46:05 | Nuoroda

aaaaaa, aišku, kažkaip kvailai buvau pagalvojus. Bent su uždaviniais tai draugauju :D

Žinutė parašyta: 2012-06-07 18:51:30 | Nuoroda

O gal žinot kas keisis 2013m?Aš planuoju perlaikyti egzaminus :)

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą