Biologijos VBE 2012
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2012-06-07 19:44:21 | Nuoroda
Ginta rašė:

O gal žinot kas keisis 2013m?Aš planuoju perlaikyti egzaminus :)

 Nepavydžius, nes keisis viskas. Keičiasi chemijos ir biologijos egzamino programos, todėl šiek tiek kitoks bus egzaminų turinys. Lietuvių kalbos egzamine nebelieka teksto suvokimo, bus tik rašinys.

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 99
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 100
Žinutė parašyta: 2012-06-07 20:27:45 | Nuoroda
repliux rašė:
Ginta rašė:

O gal žinot kas keisis 2013m?Aš planuoju perlaikyti egzaminus :)

 Nepavydžius, nes keisis viskas. Keičiasi chemijos ir biologijos egzamino programos, todėl šiek tiek kitoks bus egzaminų turinys. Lietuvių kalbos egzamine nebelieka teksto suvokimo, bus tik rašinys.

 Ką jau padarysi,kad žioplė esu ;DD Nors pagalvojus jau antras kartas kaip pakliūnu "Į bandomąjį triušį". Kaip sakyti vis tiek sieksiu savų tikslų,tikrai,kad kažkas čia keisis nemesiu gi dėl to kas mane traukia :)

Žinutė parašyta: 2012-06-07 21:57:49 | Nuoroda

 Turiu abi žalias knygutes, perversiu turbūt didesniąją nuo pradžių, peržiūrėsiu maderio schemas ir kelis egzaminus išsispręsiu.. tiksliau kiek jau ir spėsiu (: vertinimo instrukcijos gaila ne visos yra, nes darymas tik tam, kad daryt, naudos neduos. Svarbiausia susitikrint formuluotes.. dar iki šiol jos mane žudo. Viskas lyg ir žinoma, bet gan sunku perprast klausimą, suprast, kokio būtent atsakymo iš tavęs tikisi vertintojai. Nežinau, bet man kažkuo netgi teksto suvokimus primena biologijas egzamino trečioji dalis. Informacijos jom reikia minimaliai... Nors man niekad pirmoji ir antroji dalis problemų nekėlė, bet su formuluotėm dar iki šiol kovoju. Laiko jau beveik nebeliko, tad kaip ir praradau viltį gerai išlaikyt.

Žinutė parašyta: 2012-06-07 22:35:48 | Nuoroda
Kervy rašė:

 Turiu abi žalias knygutes, perversiu turbūt didesniąją nuo pradžių, peržiūrėsiu maderio schemas ir kelis egzaminus išsispręsiu.. tiksliau kiek jau ir spėsiu (: vertinimo instrukcijos gaila ne visos yra, nes darymas tik tam, kad daryt, naudos neduos. Svarbiausia susitikrint formuluotes.. dar iki šiol jos mane žudo. Viskas lyg ir žinoma, bet gan sunku perprast klausimą, suprast, kokio būtent atsakymo iš tavęs tikisi vertintojai. Nežinau, bet man kažkuo netgi teksto suvokimus primena biologijas egzamino trečioji dalis. Informacijos jom reikia minimaliai... Nors man niekad pirmoji ir antroji dalis problemų nekėlė, bet su formuluotėm dar iki šiol kovoju. Laiko jau beveik nebeliko, tad kaip ir praradau viltį gerai išlaikyt.

 Nenusiteik šitaip blogai prieš egzaminą tikrai naudos neduos,geriau žiūrėk truputį optimistiškiau ir su šypsena,patikėk manim gerą nuotaiką prieš egzaminą priveda į gerą pusę.Jau aš tuo esu įsitikinusi.O kai va bus ta lemiama egzamino diena tai eik su šypsena ir pasitikėk savimi.

Žinutė parašyta: 2012-06-08 22:26:16 | Nuoroda

O kas ruošiatės odontologiją studijuot? :)

Žinutė parašyta: 2012-06-08 22:42:19 | Nuoroda

Planų yra. Kokiame mieste norėtum ? 

Žinutė parašyta: 2012-06-09 16:47:13 | Nuoroda

pasidalinkit kaip kas isimine mitozes/mejozes fazes ir azoto apytakos rata. man niekaip neina (facepalm)

Žinutė parašyta: 2012-06-09 17:31:25 | Nuoroda
DeividasZ rašė:

pasidalinkit kaip kas isimine mitozes/mejozes fazes ir azoto apytakos rata. man niekaip neina (facepalm)

 Kartojimas- mokslų motina. Tiesiog stenkis ne iškalti visus šiuos procesus, o juos suprasti. Tik supratęs įsiminsi viską. :)

  • Biologija / VBE 92
  • Chemija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2012-06-09 17:33:03 | Nuoroda

O egzamine pvz kvėpavimo lygtyje užtenka parašyt, kad susidaro ENERGIJA ar ATP skaičių rašyt?

Žinutė parašyta: 2012-06-09 17:34:24 | Nuoroda
tiutiuriu rašė:
miausakosuo rašė:

Nu aš vis tiek nesuprantu su tom chromosomom :D

 su genetika nedraugauji?;D paprasta - vyras turi vieną X chromosomą ir vieną Y. visose somatinėse ląstelėse yra 44 nelytinės ir dvi lytinės chromosomos. o pas moterį somatinėje ląstelėje yra dvi X chromosomos. paieškok vadovėly, tikrai turi ten būti kariotipas pavaizduotas ar kažkoks panašus paveikslėlis

 o tai kokios yra 44 nelytines chromosomos? ne X?

Žinutė parašyta: 2012-06-09 17:36:11 | Nuoroda
DeividasZ rašė:
tiutiuriu rašė:
miausakosuo rašė:

Nu aš vis tiek nesuprantu su tom chromosomom :D

 su genetika nedraugauji?;D paprasta - vyras turi vieną X chromosomą ir vieną Y. visose somatinėse ląstelėse yra 44 nelytinės ir dvi lytinės chromosomos. o pas moterį somatinėje ląstelėje yra dvi X chromosomos. paieškok vadovėly, tikrai turi ten būti kariotipas pavaizduotas ar kažkoks panašus paveikslėlis

 o tai kokios yra 44 nelytines chromosomos? ne X?

Tos 44 chromosomos yra autosomos, o kitos dvi- lytinės chromosomos(XX arba XY).

  • Biologija / VBE 92
  • Chemija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2012-06-09 17:37:47 | Nuoroda
Pilkuma rašė:

O egzamine pvz kvėpavimo lygtyje užtenka parašyt, kad susidaro ENERGIJA ar ATP skaičių rašyt?

 Nėra skirtumo, gali rašyt, kad susidaro Energija arba ATP ir viskas :)

  • Biologija / VBE 92
  • Chemija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2012-06-09 17:44:32 | Nuoroda
Dovation rašė:
DeividasZ rašė:
tiutiuriu rašė:
miausakosuo rašė:

Nu aš vis tiek nesuprantu su tom chromosomom :D

 su genetika nedraugauji?;D paprasta - vyras turi vieną X chromosomą ir vieną Y. visose somatinėse ląstelėse yra 44 nelytinės ir dvi lytinės chromosomos. o pas moterį somatinėje ląstelėje yra dvi X chromosomos. paieškok vadovėly, tikrai turi ten būti kariotipas pavaizduotas ar kažkoks panašus paveikslėlis

 o tai kokios yra 44 nelytines chromosomos? ne X?

Tos 44 chromosomos yra autosomos, o kitos dvi- lytinės chromosomos(XX arba XY).

 Tai ju negalima vadint X chromosomom? Jos taip pat atrod kariotipe kaip paskutines 2 (lytines)

Žinutė parašyta: 2012-06-09 17:46:07 | Nuoroda
DeividasZ rašė:
Dovation rašė:
DeividasZ rašė:
tiutiuriu rašė:
miausakosuo rašė:

Nu aš vis tiek nesuprantu su tom chromosomom :D

 su genetika nedraugauji?;D paprasta - vyras turi vieną X chromosomą ir vieną Y. visose somatinėse ląstelėse yra 44 nelytinės ir dvi lytinės chromosomos. o pas moterį somatinėje ląstelėje yra dvi X chromosomos. paieškok vadovėly, tikrai turi ten būti kariotipas pavaizduotas ar kažkoks panašus paveikslėlis

 o tai kokios yra 44 nelytines chromosomos? ne X?

Tos 44 chromosomos yra autosomos, o kitos dvi- lytinės chromosomos(XX arba XY).

 Tai ju negalima vadint X chromosomom? Jos taip pat atrod kariotipe kaip paskutines 2 (lytines)

 Negalima :) Vadink geriau autosomomis :)

  • Biologija / VBE 92
  • Chemija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2012-06-10 09:49:11 | Nuoroda

 Nu, liko mažiau  negu para! Kaip savijautos? :D

Aš asmeniškai nusteikias pozityviai, eisiu pasikartot smegenų dalis, nes tik ten stringa, peržvelgsiu pora egzaminų išspręstų ir ištaisytų mokytojos, kur viskas stilistiškai ir visaip kitaip gerai pateikta ir... ilsėsiuosi :D

Žinutė parašyta: 2012-06-10 10:21:27 | Nuoroda

Neblogai, dabar tiesiog perskaitau viska ir bandau suprasti. Asmeniskai knygu net nevarciau nors turiu 3, tiesiog is sasiuviniu ir buvusiu kontroliniu ( kurie paruosti is egzaminu) pakartoju ir manau uzteks kokiem 70-80 proc gaut :D O gal net daugiau, jei bus daugiau apie zmogu, augalus, o ne ekologija.

Žinutė parašyta: 2012-06-10 10:57:48 | Nuoroda

 Taigi, visada būna ir to ir to, matrica yra egzaminų kiek kuriom temom skirta taškų, bet ekologijai mažai palyginus su žmogum ir augalais :D

Žinutė parašyta: 2012-06-10 11:39:12 | Nuoroda
Dovation rašė:
DeividasZ rašė:

pasidalinkit kaip kas isimine mitozes/mejozes fazes ir azoto apytakos rata. man niekaip neina (facepalm)

 Kartojimas- mokslų motina. 

 O jeigu mokslu motina nepadeda kreipkis i mokslu teva - Dirza 

Žinutė parašyta: 2012-06-10 12:34:05 | Nuoroda

Anglaivandeniai pradedami skaidyti burnoje ir baigiami plonojoje zarnoje
Baltymai pradedami skaidyti skrandyje ir baigiami plonojoje zarnoje
Riebalai pradedami skaidyti skrandyje ir baigiami plonojoje zarnoje

Teisingai?

Ir gal galit pasakyti, kaip eritrocitai pagal savo sandara yra prisitaike atlikti savo funkcijas? Nes arba as nebuvau, arba mes apie juos taip smulkiai net nejom, nors toki klausima daug kur mates.

Žinutė parašyta: 2012-06-10 13:06:38 | Nuoroda
rgey3y rašė:

Anglaivandeniai pradedami skaidyti burnoje ir baigiami plonojoje zarnoje
Baltymai pradedami skaidyti skrandyje ir baigiami plonojoje zarnoje
Riebalai pradedami skaidyti skrandyje ir baigiami plonojoje zarnoje

Teisingai?

Ir gal galit pasakyti, kaip eritrocitai pagal savo sandara yra prisitaike atlikti savo funkcijas? Nes arba as nebuvau, arba mes apie juos taip smulkiai net nejom, nors toki klausima daug kur mates.

 Gal pries uzduodamas bukus klausimus pasikonsunltuok su google? Sutaupysi visu laika.

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą