Biologijos VBE 2012
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2012-06-10 17:50:36 | Nuoroda

O gal kas žinot kaip yra vertinama, jei pvz. už klausimą skirti  2 taškai, logiška, kad reikia parašyt du kažkokius aspektus. O tarkim jūs tą klausimą grynai spėliojat, fantazuojat, nes nežinot. Tai geriau parašyti tuos du išgalvotus atsakymus ar geriau rašyti tris ir tikėtis, kad du iš jų bus teisingi? Gausiu tuos 2 taškus, jei iš tų trijų mano pateiktų du bus geri, o vienas sapalionė? Ar jei jau nusišneki, tai ir minusuoja, nesavarbu, kad kiti geri?

Žinutė parašyta: 2012-06-10 18:05:36 | Nuoroda
Pilkuma rašė:

O gal kas žinot kaip yra vertinama, jei pvz. už klausimą skirti  2 taškai, logiška, kad reikia parašyt du kažkokius aspektus. O tarkim jūs tą klausimą grynai spėliojat, fantazuojat, nes nežinot. Tai geriau parašyti tuos du išgalvotus atsakymus ar geriau rašyti tris ir tikėtis, kad du iš jų bus teisingi? Gausiu tuos 2 taškus, jei iš tų trijų mano pateiktų du bus geri, o vienas sapalionė? Ar jei jau nusišneki, tai ir minusuoja, nesavarbu, kad kiti geri?

 jei surenki max užduoties taškų skaičių, minusuoja vieną tašką už fakto klaidą. :( čia jau ne teksto suvokimas, kur bet ką rašinėt galima :(

Žinutė parašyta: 2012-06-10 18:06:03 | Nuoroda
Pilkuma rašė:

O gal kas žinot kaip yra vertinama, jei pvz. už klausimą skirti  2 taškai, logiška, kad reikia parašyt du kažkokius aspektus. O tarkim jūs tą klausimą grynai spėliojat, fantazuojat, nes nežinot. Tai geriau parašyti tuos du išgalvotus atsakymus ar geriau rašyti tris ir tikėtis, kad du iš jų bus teisingi? Gausiu tuos 2 taškus, jei iš tų trijų mano pateiktų du bus geri, o vienas sapalionė? Ar jei jau nusišneki, tai ir minusuoja, nesavarbu, kad kiti geri?

 Jei pamini tuos du dalykus, kurie yra parašyti vertinimo instrukcijoje, tada gausi visus taškus. Beto gali ir visi trys tikti, tai taškų už tai nemažintų tikrai (nebent prašo konkrečiai du dalykus paminėt).

  • Biologija / VBE 92
  • Chemija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2012-06-10 18:10:29 | Nuoroda

Pavyzdžiui, jei yra duoti keturi taškai už užduotį, tai vadinas turi paminėt 4 svarbiausius dalykus. Pavyzdžiui, paimkim kraujo krešėjimą. Keturiems taškams reikėtų rašyti taip: Kraujyje esantys trombocitai išskiria krešėjimo faktorių, kuris protrombina paverčia trombinu (1t.). Šiai reakcijai reikia vitamino K, kalcio jonų (2t.). Trombinas veikia kaip fermentas, todėl kraujyje esantys tirpus fibrinogenas virsta netirpiu fibrinu (3t.). Susidaro fibrino siūlai, kuriuose įstringa kraujo kūneliai- susidaro krešulys (4t.). Nu ir taip rašai tas visas istorijas... :))

  • Biologija / VBE 92
  • Chemija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2012-06-10 18:11:25 | Nuoroda
Dovation rašė:
Pilkuma rašė:

O gal kas žinot kaip yra vertinama, jei pvz. už klausimą skirti  2 taškai, logiška, kad reikia parašyt du kažkokius aspektus. O tarkim jūs tą klausimą grynai spėliojat, fantazuojat, nes nežinot. Tai geriau parašyti tuos du išgalvotus atsakymus ar geriau rašyti tris ir tikėtis, kad du iš jų bus teisingi? Gausiu tuos 2 taškus, jei iš tų trijų mano pateiktų du bus geri, o vienas sapalionė? Ar jei jau nusišneki, tai ir minusuoja, nesavarbu, kad kiti geri?

 Jei pamini tuos du dalykus, kurie yra parašyti vertinimo instrukcijoje, tada gausi visus taškus. Beto gali ir visi trys tikti, tai taškų už tai nemažintų tikrai (nebent prašo konkrečiai du dalykus paminėt).

 Jei nepataikysi, nuims taskus.

Žinutė parašyta: 2012-06-10 18:13:49 | Nuoroda

 Už neteisingą perteklinę informaciją atimami taškai. 

  • Biologija / VBE 96
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2012-06-10 18:14:26 | Nuoroda
Pride rašė:
Dovation rašė:
Pilkuma rašė:

O gal kas žinot kaip yra vertinama, jei pvz. už klausimą skirti  2 taškai, logiška, kad reikia parašyt du kažkokius aspektus. O tarkim jūs tą klausimą grynai spėliojat, fantazuojat, nes nežinot. Tai geriau parašyti tuos du išgalvotus atsakymus ar geriau rašyti tris ir tikėtis, kad du iš jų bus teisingi? Gausiu tuos 2 taškus, jei iš tų trijų mano pateiktų du bus geri, o vienas sapalionė? Ar jei jau nusišneki, tai ir minusuoja, nesavarbu, kad kiti geri?

 Jei pamini tuos du dalykus, kurie yra parašyti vertinimo instrukcijoje, tada gausi visus taškus. Beto gali ir visi trys tikti, tai taškų už tai nemažintų tikrai (nebent prašo konkrečiai du dalykus paminėt).

 Jei nepataikysi, nuims taskus.

 Na jei kokią nors nesamonę parašys, tada jo, atims. Svarbu, kad tas atsakymas proto ribose būtų. Juk kalbant, pavyzdžiui, apie augalų reikšmę gamtai ir žmogui galima daug ką pasakyti.

  • Biologija / VBE 92
  • Chemija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2012-06-10 18:16:13 | Nuoroda

Gal jau nereik spėliot. Kas bus-tas :) O jau ryt visi susirinksim čia ir apratsim :))

Žinutė parašyta: 2012-06-10 18:22:10 | Nuoroda

Jauciu vel bus ta pati situacija, ateisi pasitikintis kaip i matematika iseisi supykes, kad klaidas padarei kur tikrai zinojai. :D

Žinutė parašyta: 2012-06-10 18:25:30 | Nuoroda
rgey3y rašė:

Jauciu vel bus ta pati situacija, ateisi pasitikintis kaip i matematika iseisi supykes, kad klaidas padarei kur tikrai zinojai. :D

 Tai dažnai taip būna. Vis dėlto stresas savo daro :D

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2012-06-10 18:41:57 | Nuoroda

O ne, jau pradėjau bijot, kad nieko nemoku : ( O gal taip ir yra : D

Žinutė parašyta: 2012-06-10 19:28:30 | Nuoroda
Dovation rašė:
rgey3y rašė:

As tikiuosi tokiu kaip smegenu funkciju, elektronu pernasos sistemu nebus, nes man ten kosmosas. Smegenis gali dar atspet, bet jei reiktu paaiskint kaip ten elektronai kazkokie juda tai ne aciu.

 Nereik tiek daug gilintis apie tą elektronų pernašos sistemą... Tiesiog žinok, kad šiai sistemai reikia deguonies, o jos metu susidaro vanduo ir 32 ATP. Smegenų funkcijas daug kam sunku įsiminti... :D

 Susidaro 34 ATP. :)

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 71
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 96
  • Matematika / VBE 93
Žinutė parašyta: 2012-06-10 20:18:05 | Nuoroda
evelenima rašė:
Dovation rašė:
rgey3y rašė:

As tikiuosi tokiu kaip smegenu funkciju, elektronu pernasos sistemu nebus, nes man ten kosmosas. Smegenis gali dar atspet, bet jei reiktu paaiskint kaip ten elektronai kazkokie juda tai ne aciu.

 Nereik tiek daug gilintis apie tą elektronų pernašos sistemą... Tiesiog žinok, kad šiai sistemai reikia deguonies, o jos metu susidaro vanduo ir 32 ATP. Smegenų funkcijas daug kam sunku įsiminti... :D

 Susidaro 34 ATP. :)

 Iki šiol visi mokytojai ginčijasi, kiek ATP susidaro tuo metu. Vieni sako, kad 32, kiti- kad 34. Senuose vadovėliuose visur rasime ,kad 32. Šiaip mano mokytoja sakė, kad abu atsakymus užskaitytų :)

  • Biologija / VBE 92
  • Chemija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2012-06-10 20:19:40 | Nuoroda

 http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100506185539AAVnmAo šiek tiek plačiau čia rašo :) CItuoju: "Depending on the source, the simple answer is either 36 OR 38."

  • Biologija / VBE 92
  • Chemija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2012-06-10 20:20:41 | Nuoroda
Dovation rašė:

 http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100506185539AAVnmAo šiek tiek plačiau čia rašo :) CItuoju: "Depending on the source, the simple answer is either 36 OR 38."

 Pamiršau paminėt, kad čia rašo apie visus ATP, kurie susidaro viduląstelinio kvėpavimo metu.

  • Biologija / VBE 92
  • Chemija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2012-06-10 20:23:59 | Nuoroda

Aš sakyčiau 34, bent jau TAU vadovėlyje taip rašo, o jis vis tiek iš naujesnių. Taigi iš viso 38 ATP susidaro kvėpavimo metu:) 

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 71
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 96
  • Matematika / VBE 93
Žinutė parašyta: 2012-06-10 20:24:12 | Nuoroda

Aš sakyčiau 34, bent jau TAU vadovėlyje taip rašo, o jis vis tiek iš naujesnių. Taigi iš viso 38 ATP susidaro kvėpavimo metu:) 

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 71
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 96
  • Matematika / VBE 93
Žinutė parašyta: 2012-06-10 20:29:10 | Nuoroda

 teoriškai GALI susidaryti 38 ATP, tačiau dėl ENERGIJOS NUOSTOLIŲ susidaro 32-36. nėra teisingo atsakymo čia (arba visi teisingi)

Žinutė parašyta: 2012-06-10 21:24:35 | Nuoroda
Dovation rašė:
evelenima rašė:
Dovation rašė:
rgey3y rašė:

As tikiuosi tokiu kaip smegenu funkciju, elektronu pernasos sistemu nebus, nes man ten kosmosas. Smegenis gali dar atspet, bet jei reiktu paaiskint kaip ten elektronai kazkokie juda tai ne aciu.

 Nereik tiek daug gilintis apie tą elektronų pernašos sistemą... Tiesiog žinok, kad šiai sistemai reikia deguonies, o jos metu susidaro vanduo ir 32 ATP. Smegenų funkcijas daug kam sunku įsiminti... :D

 Susidaro 34 ATP. :)

 Iki šiol visi mokytojai ginčijasi, kiek ATP susidaro tuo metu. Vieni sako, kad 32, kiti- kad 34. Senuose vadovėliuose visur rasime ,kad 32. Šiaip mano mokytoja sakė, kad abu atsakymus užskaitytų :)

 Mano biochemijos knyga sako, kad mokslo dedules patys nezino kiek tiksliai ju susidaro :)

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2012-06-10 21:31:36 | Nuoroda

Paaiškinkit man nuo ko priklauso kraujospūdis? :D Šiaip tai žinojau, kad nuo 4 dalykų: širdies darbo, kraujo kiekio, kraujagysliu senelio pasipriešinimo ir klampumo,. Bet galvoju reik persižiūrėt egzus ir  viename  egze  įtokį kalusimą atsakymas, kad nuo bendro kraujagyslių spindžio ploto, kadangi jis dididėja tolstant nuo širdies, ai beje klausimas buvo "Kodel spaudimas tekant didžiuoju apytakos ratu kraujagyslese mažėja?"

O aš galvojau, kad tą kraujagyslių spindžio plotą reikia sieti su kraujo tekėjimo greičiau ar ne???a?

Tai būčiau rašius tam a tsakyme tuos 4 dalykus, tai jau čia blogai? :/

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą