Mokymo programos
Mezgėjo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440054209
Kodas pagal ISCED: 42354
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Gamyba ir perdirbimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 1 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (mezgimo technologijos, mezgimo įrengimų, jų reguliavimo ir priežiūros, žaliavų mokslo, specialiojo piešimo ir konstravimo, kompiuterinės grafikos, mezginių dizaino, paruošti verpalus mezgimui, megzti virbalais, vąšeliu, dirbti su rankinėmis, plokščiafangėmis ir programinio valdymo mezgimo mašinomis, įvairių raštų mezgimo, gaminių dekoravimo ir galutinės apdailos atlikimo bei susiuvimo, įvertinti megztų gaminių kokybę ir taisyti defektus, buhalterinės apskaitos pagrindų, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.


Mokomosios (21 savaitės) ir baigiamosios (8 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų dirbtuvėse, mezgimo gamybos ir mezgimo paslaugas teikiančiose įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Dirba trikotažo fabrikuose, buitinio aptarnavimo ar savo individualiose įmonėse. Mezga virbalais arba mezgimo mašinomis, neria vašeliu. Dirba pagal nurodytą modelį arba atlieka individualius užsakymus. Parenka virbalus, verpalus, spalvas. Mezga megztinius, sukneles, kojines ir kitus gaminius. Užbaigia gaminius, apsiūva ar sujungia jų dalis. Rankiniu būdu valdomomis staklėmis mezga audeklus, drabužius ir kitus audeklus iš verpalų. Paruošia adatas operacijoms pagal užprogramuotą modelį. Gamina dekoratyvines detales iš siūlų ar verpalų. Parenka vąšelį pagal siūlų ir verpalų storį.. Gali primegzti dekoratyvinius ornamentus iš karto ant audeklo ar gaminio krašto.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Labai svarbu nusimanyti apie įrengimų darbo principus, priežiūros taisykles, mašinų klases, mašinų sandarą, tankumo reguliavimo taisykles, mezgimo kokybės reikalavimus, siūlų struktūrą, defektų šalinimo būdus; gebėti megzti virbalais, vąšeliu, rankinėmis mezgimo mašinomis, paruošti verpalus mezgimui, megzti įvairius pynimus, dekoruoti, taisyti mezgimo defektus, reguliuoti mezgimo tankumą, valyti, tepti mašinas.
Svarbu tokios asmenybės savybės kaip kruopštumas, kūrybingumas, išradingumas, ištvermė monotoniškam darbui, bei tokie gebėjimai kaip spalvų skyrimas, meninis skonis, pirštų ir rankų judesių tikslumas ir vikrumas
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Paklausa mezgėjui turėtų didėti labai nežymiai, nes trikotažo gaminių importas sąlyginai mažomis kainomis (ypač sintetinių pluoštų) mažina respublikoje megztų rūbų paklausą, kadangi geros kokybės, ypač iš natūralių medžiagų, megzto gaminio savikaina yra pakankamai didelė.
Ji gimininga tokioms profesijoms kaip verpėjas, audėjas, mezgimo mašinų operatorius, siuvėjas.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju