Mokymo programos
Ortopedinės Avalynės Gamintojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440072502
Kodas pagal ISCED: 42372
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Sveikatos priežiūra
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Programos teikimo ir vykdymo prielaidos

Programos tikslas: rengti aukštos kvalifikacijos ortopedą techniką, gebantį paruošti klientus reikalingai ortopedinei pagalbai, kvalifikuotai pagaminti ortopedinę avalynę, galintį savarankiškai dirbti valstybinėse ir privačiose įstaigose, reabilitacijos centruose arba užsiimti individualia veikla.

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, dorinio ugdymo, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (žmogaus ir galūnių anatomijos bei fiziologijos pagrindų, ortopedinės avalynės gamybos ir remonto technologijų, žaliavų, avalynės konstravimo ir modeliavimo pagrindų bei dizaino reikalavimų, bendravimo su pacientais etikos reikalavimų, paciento kojos matavimo ir kojos defektų nustatymo, ortopedinės avalynės kurpalių pritaikymo, avalynės ruošinių gamybos ir surinkimo, avalynės apdailos, kokybės kontrolės, pagamintos ortopedinės avalynės pritaikymo pacientui, darbo su avalynės gamybos įranga ir mechanizmais, apskaitos pagrindų, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.
Mokomosios praktikos ( 35 savaičių trukmės) ir gamybinė praktika ( 15 savaičių trukmės) atliekamos mokyklos mokymo bazėje,ortopedijos-technikos priemonių gamybos įmonėse.

Pagal programos mokymo planą vykdomi tarpiniai ir mokymo programos baigimo kvalifikacijos egzaminai. Programos baigimo kvalifikacijos egzaminą nustatyta tvarka vykdo egzaminų komisija, kurią patvirtina Prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Egzaminas susideda iš dviejų dalių: teorijos žinių ir praktinių įgūdžių įvertinimo.Vadovaujantis jų rezultatais suteikiama kvalifikacija ir išduodamas atitinkamas kvalifikaciją patvirtinantis dokumentas .
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Ortopedinės avalynės gamintojas gamina įvairią ortopedinę, individualiai užsakytiną, serijinę avalynę ortopedinės, individualiai užsakytinės, serijinės avalynės siuvimo įmonėse. Šios profesijos atstovas parenka avalynės gamybai reikalingas pagrindines bei pagalbines medžiagas, pritaiko avalynės kurpalius pagal individualius asmens pėdos antropometrinius duomenis, rankiniu ir mechaniniu būdu paruošia avalynės detales, pagal technologinę seką pasiuva batviršį ir surenka avalynę, atlieka apdailos operacijas, įvertina avalynės kokybę, dirba su įvairiais avalynės gamybos technologiniais įrengimais, įrankiais, panaudojant šiuolaikines medžiagas, gamybos technologijas.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą darbą lemia žinios ir mokėjimai ortopedinės avalynės gamybos technologijos, gamybinės įrangos, ortopedinės avalynės kurpalių parinkimo, pritaikymo ir apdirbimo, pagrindinių ir pagalbinių medžiagų komplektavimo, formavimo, modeliavimo, konstravimo srityse. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip sąžiningumas, organizuotumas, paslaugumas, dėmesingumas, pareigingumas, tvarkingumas ir pan. Ortopedinės avalynės gamintojo darbą gali dirbti ir turintys klausos, kalbos bei kitų sveikatos sutrikimų žmonės.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Šios profesijos darbuotojų poreikiai auga plečiantis paslaugų sferai. Ji gimininga tokioms profesijoms kaip avalynininkas, avalynės taisytojas, ortopedinės avalynės technikas ir pan. Iniciatyvus, verslus ortopedinės avalynės gamintojas gali įkurti nuosavą individualią, ortopedinės avalynės gamybos sferos įmonę. Profesijos socialines garantijas nusako LR įstatymai.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Viešoji įstaiga Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Kaunas Karaliaus Mindaugo pr. 11
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju