Mokymo programos
Higieninės Kosmetikos Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440081504
Kodas pagal ISCED: 42381
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Paslaugos asmenims
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (žmogaus anatomijos ir fiziologijos bei medicinos, bendrosios kosmetologijos ir kosmetinių procedūrų technologijos, fizioterapijos technologijos, kosmetinių priemonių ir medžiagų, higieninio ir veido masažo, kosmetinių veido kaukių paruošimo ir taikymo, depiliacijos, specialiojo piešimo pagrindų, naudotis kosmetiko darbo įrankiais ir įranga, bendravimo su klientais ir apskaitos, sanitarijos ir higienos reikalavimų, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (37 savaičių), baigiamosios (15 savaičių) praktikos atliekamos mokyklos praktinio mokymo kabinete, grožio salonuose, kosmetikos kabinetuose, grožio terapijos ir kosmetologijos centruose, kosmetologinėse gydyklose.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Higieninės kosmetikos kosmetikas aptarnauja įvairaus amžiaus klientus privačiose ir valstybinėse įstaigose, kosmetikos kabinetuose ir salonuose, kosmetologijos gydyklose (gydytojo priežiūroje). Jie gali būti konsultantais kosmetikos parduotuvėse ir užsiimti individualia veikla. Įvertina kliento kosmetinius - higieninius poreikius. Taiko praktikoje žinias apie žmogaus organizme vykstančius fiziologinius ir patologinius procesus. Sudaro kliento aptarnavimo planą ir atlieka paslaugų veiksmus (kosmetines-higienines procedūras, parenkant kosmetines priemones ir medžiagas pagal odos tipus, rankų ir nagų priežiūrą, kūno priežiūros procedūras), įvairių rūšių makiažq, manikiūrą, pedikiūrą, veido ir kūno masažą. Analizuoja aptarnavimo paslaugos efektyvumą, įvertinant atliktos kosmetines-higienines procedūros efektyvumą. Rengia sąskaitas ir pildo finansinės apskaitos dokumentus Intensyvus ir pastovus bendravimas su klientais kelia specifinius psichinius ir fizinius reikalavimus higieninės kosmetikos kosmetiko profesijai.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą higieninės kosmetikos kosmetiko darbą lemia žinios ir mokėjimai kosmetinių procedūrų technologijos, fizioterapinių procedūrų technologijos, anatomijos, mikrobiologijos ir odos ligų, rankų ir nagų priežiūros, dekoratyvinės kosmetikos technologijos srityse, užsienio kalbos mokėjimas, bendravimo psichologijos žinojimas. Labai svarbios tokios asmenybės savybės kaip sąžiningumas, komunikabilumas, kūrybiškumas, tolerantiškumas, paslaugumas, dėmesingumas, organizuotumas, atsakingumas ir pan. Turi pasižymėti gera psichine ir fizine kondicija (greita reakcija, ištverme, gebėjimu greitai priimti sprendimus, išvaizda, dėmesio palaikymu ir pan.). Higieninės kosmetikos kosmetiko darbą sunku sėkmingai dirbti sulėtinto suvokimo žmonėms, turintiems klausos, regos, judėjimo bei kitų sveikatos sutrikimų.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Higieninės kosmetikos kosmetiko poreikiai auga plečiantis paslaugų sferai, keičiantis požiūriui į grožį, gerėjant ekonominei šalies situacijai. Ši profesija gimininga tokioms profesijoms kaip dekoratyvinės kosmetikos kosmetikas, kosmetologas. Iniciatyvus ir verslus higieninės kosmetikos kosmetikas gali užsiimti individualia veikla ir įkurti privatų kosmetikos kabinetą, būti mobilus kosmetikas. Profesijos socialines garantijas nusako LR įstatymai.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Viešoji įstaiga Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Kaunas Karaliaus Mindaugo pr. 11
Panevėžio profesinio rengimo centras Panevėžys Staniūnų g. 68
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju

2011-09-24

Norėčiau sužinoti kokia yra kaina už mokslą? Domina higieninės kosmetikos kosmetikės specialybė baigus 12 klasių.