Mokymo programos
Masažuotojo mokymo programa
Valstybinis kodas: 447072503
Kodas pagal ISCED: 42372
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Sveikatos priežiūra
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Masažuotojo mokymo programa, skirta asmenims kurie gebėtų planuoti ir atlikti masažo procedūras bei vertinti jų efektyvumą ir, įgiję masažuotojo kvalifikaciją, galėtų dirbti savarankiškai arba visų lygių asmens sveikatos priežiūros įstaigose kaip fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistai.
Iš viso mokomasi 25 dalykų: anatomijos, fiziologijos ir patologijos pagrindų, higienos, klasikinio masažo, segmentinio ir taškinio masažo, sportinio masažo, higieninio ir kosmetinio masažo, vidaus ligų ir masažo, nervų ligų ir masažo, vaikų ligų ir masažo, reabilitacijos pagrindų ir kt.
Praktinis mokymas vyksta nuolat, mokantis atskirų specialybės dalykų.Tai sudaro - 970 val.Vien tik praktiniam profesijos mokymui, kuris vyksta mokymo įstaigoje, skirta dar 180 val.. Jo metu imituojamos situacijos, aptariamos indikacijos ir kontraindikacijos masažo procedūroms, mokomasi masažuotojo veiksmų plano sudarymo ir koregavimo, masažavimo metodų ir būdų parinkimo ir taikymo, taisyklingos padėties pacientui/ klientui ir sau parinkimo. Gamybinės praktikos trukmė - 600 val.. Jos metu įtvirtinami ir tobulinami masažuotojo darbo įgūdžiai su įvairaus amžiaus asmenimis, kurie gydosi asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Būsimieji masažuotojai mokosi vertinti paciento skeleto -raumenų sistemos būklę, nustatyti paciento problemas, sudaryti masažuotojo veiksmų planą, parinkti ir taikyti masažavimo metodikas ir būdus, parinkti masažo procedūros intensyvumą atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę, įvertinti indikacijas ir kontraindikacijas masažo procedūroms, vertinti masažo procedūrų efektyvumą, bendrauti ir bendradarbiauti su sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojais, dirbti komandoje.
Mokymo programa baigiama baigiamuoju kvalifikacijos egzaminu, kurį sudaro dvi dalys: teorijos žinių patikrinimas ir vertinimas bei praktinių įgūdžių patikrinimas ir vertinimas. Teorinę kvalifikacijos egzamino dalį sudaro ne mažiau kaip penki klausimai. Vertinant praktinius įgūdžius svarbus pasiruošimas masažo procedūrai, jos atlikimas, procedūros saugumo užtikrinimas, rekomendacijų teikimas klientui/pacientui. Įvykdžius mokymo programos reikalavimus suteikiama masažuotojo profesinė kvalifikacija.
Baigus masažuotojo mokymo programą ir stojant į aukštąją mokyklą į konkursinį balą gali būti įskaičiuoti papildomi balai.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

Masažuotojo profesinė kvalifikacija reikalinga norint dirbti masažuotojo darbą.
Asmuo, įgijęs masažuotojo kvalifikaciją, turi:
 • gebėti įvertinti asmens fizinę bei psichikos sveikatos būklę, sudaryti masažuotojo veiksmų planą, vadovautis higienos ir ergonomikos principais, atlikti klasikinio, segmentinio, taškinio, higieninio ir kosmetinio bei sportinio masažo procedūras, stebėti/sekti asmens būklę masažo procedūrų metu, atpažinti gyvybei pavojingas būkles, jas įvertinti ir tinkamai reaguoti, įvertinti asmens būklę prieš ir po masažo procedūros, užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę ir saugumą, patarti fizinės sveikatos tausojimo klausimais, tobulinti profesinę kvalifikaciją, skleisti profesinę masažuotojo patirtį, bendrauti ir bendradarbiauti su asmens sveikatos priežiūros bei kitų įstaigų nariais.
 • žinoti anatominius, fiziologinius, psichologinius įvairių amžiaus tarpsnių žmonių ypatumus, dažniausiai pasitaikančių ligų patogenezę, simptomus, galimas komplikacijas, masažo metodus ir metodikas, indikacijas ir kontraindikacijas, masažuotojo veiklą reglamentuojančius dokumentus, darbo santykius reglamentuojančius teisės aktus, medicininės reabilitacijos metodus, reabilitacijos specialistų komandos darbo organizavimo ir darbo pasiskirstymo principus, asmens ir aplinkos higienos reikalavimus, sveikatos rizikos veiksnius, pagrindines vaistų grupes ir jų poveikį organizmui, ergonomikos principus ir pritaikymo galimybes, civilinės saugos ir gelbėjimo sistemos pagrindus.
 • mokėti dirbti atsakingai, kruopščiai, savarankiškai ir komandoje, tolerantiškai bendrauti su kolegomis, klientais/pacientais bei jų artimaisiais, kritiškai mąstyti, ištverti fizinę ir psichinę įtampą.
 • Masažuotojo kvalifikaciją galima įgyti kolegijose, turinčiose licenciją, vykdyti Masažuotojo profesinio mokymo programą.
  Norintiems siekti masažuotojo kvalifikacijos reikia turėti vidurinį išsilavinimą.
  Įgiję masažuotojo kvalifikaciją asmenys gali dirbti savarankiškai bei asmens sveikatos priežiūros įstaigose, socialinės rūpybos institucijose, atliekančiose įvairaus amžiaus asmenų, neįgaliųjų, šeimų, bendruomenės sveikatos priežiūrą ir reabilitaciją, sporto ir sveikatingumo centruose bei klubuose.
  Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
  Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
  Vilniaus kolegija Vilnius J. Jasinskio g. 15
  Šiaulių valstybinė kolegija Šiauliai Aušros al. 40
  Komentarai

  Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

  Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju

  2013-05-08

  Tai jau situ studiju nebebus kaip supratau? :) ar turesite kokia alternatyva? :)