Studijų reforma, studentų krepšeliai
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-04-01 21:22:05 | Nuoroda

Ar suprantate tą nelemtą krepšelių sistemą? Kokiu būdu bus jie paskirstomi? Ar tik įstoję sužinosim, ar mokėsim ar ne? Ar bus po egzamninų atrenkami ta dalis abiturientų, kurie galės mokytis nemokamai ar kaip ir anksčiau, kiekvienoje aukštojoje tam tikra dalis mokės, tam tikra ne? Jei kas galite žmoniškai paaiškitnti, būtų labai puiku, nes aš nieko nesuprantu :(

Žinutė parašyta: 2009-04-09 15:22:32 | Nuoroda

Pasirodo ne tik man čia neaišku :D ;D

Žinutė parašyta: 2009-04-09 17:37:39 | Nuoroda

Man is viso nesuprantama ta reforma, visi sako kad ji liewa, bet vis tiek priims vis dar viliuosi, tikiuosi (turiu drambliuko svajone) kad apsvies ir nepriims reformos. nes i ateiti ziureti liudna, vien jau kiek ziurejau mano studijos metams apie 10 000 Lt  ;(

Žinutė parašyta: 2009-04-09 18:58:17 | Nuoroda

Aš irgi biški pasimetęs... Vienur rašo taip, kitur anaip, šneka dar kitaip...

Žinutė parašyta: 2009-04-09 18:58:22 | Nuoroda

Aš irgi biški pasimetęs... Vienur rašo taip, kitur anaip, šneka dar kitaip...

Žinutė parašyta: 2009-04-09 19:37:13 | Nuoroda
fragilee rašė:

Man is viso nesuprantama ta reforma, visi sako kad ji liewa, bet vis tiek priims vis dar viliuosi, tikiuosi (turiu drambliuko svajone) kad apsvies ir nepriims reformos.

 Aukštojo mokslo reforma yra būtina. Visi, kurie sako, kad ji "lieva" nieko apie ją nežino ir net apie aukštąjį mokslą mažai ką žino. Taip ir tu: sakai, kad is viso nieko nesupranti apie tą reformą, bet nori, kad jos nepriimtų. Kaip tu gali norėt ar nenorėt to, ko visai nesupranti? Apšviest reikėtų ne švietimo ir mokslo ministeriją, o būtent tokius kaip tu. Dabartinėje sistemoje Lietuvoje aukštojo mokslo diplomai yra visiškai praradę vertę... ir dar daug būtų galima šnekėt apie dabartinės padėties defektus.

Žinutė parašyta: 2009-04-09 20:04:21 | Nuoroda
R.V.U. rašė:
fragilee rašė:

Man is viso nesuprantama ta reforma, visi sako kad ji liewa, bet vis tiek priims vis dar viliuosi, tikiuosi (turiu drambliuko svajone) kad apsvies ir nepriims reformos.

 Aukštojo mokslo reforma yra būtina. Visi, kurie sako, kad ji "lieva" nieko apie ją nežino ir net apie aukštąjį mokslą mažai ką žino. Taip ir tu: sakai, kad is viso nieko nesupranti apie tą reformą, bet nori, kad jos nepriimtų. Kaip tu gali norėt ar nenorėt to, ko visai nesupranti? Apšviest reikėtų ne švietimo ir mokslo ministeriją, o būtent tokius kaip tu. Dabartinėje sistemoje Lietuvoje aukštojo mokslo diplomai yra visiškai praradę vertę... ir dar daug būtų galima šnekėt apie dabartinės padėties defektus.

R.V.U, jeigu turi šiek tiek laiko, gal galėtum šiek tiek išsamiau papasakoti?

 

Žinutė parašyta: 2009-04-09 23:22:04 | Nuoroda

Duodu nuorodą, parsisiųsk, paskaityk. Šiek tiek sužinosi čia: rapidshare.com/files/219417770/aukstojo_ mokslo_reforma.pdf.html

Jei iškils dar kokių klausimų, tai klausk. Jei žinosiu, tai atsakysiu.

Žinutė parašyta: 2009-04-09 23:44:28 | Nuoroda
R.V.U. rašė:
fragilee rašė:

Man is viso nesuprantama ta reforma, visi sako kad ji liewa, bet vis tiek priims vis dar viliuosi, tikiuosi (turiu drambliuko svajone) kad apsvies ir nepriims reformos.

 Aukštojo mokslo reforma yra būtina. Visi, kurie sako, kad ji "lieva" nieko apie ją nežino ir net apie aukštąjį mokslą mažai ką žino. Taip ir tu: sakai, kad is viso nieko nesupranti apie tą reformą, bet nori, kad jos nepriimtų. Kaip tu gali norėt ar nenorėt to, ko visai nesupranti? Apšviest reikėtų ne švietimo ir mokslo ministeriją, o būtent tokius kaip tu. Dabartinėje sistemoje Lietuvoje aukštojo mokslo diplomai yra visiškai praradę vertę... ir dar daug būtų galima šnekėt apie dabartinės padėties defektus.

 Su tavimi drįsčiau nesutikti , nes esi nevisiškai teisus. Sutinku , kad šiuo metu Lietuvoje aukštasis mokslas yra bevertis , tačiau nejaugi tu tiki , kad kažkas pasikeis vos per kelis vasaros mėnesius kai bus priimta ši reforma... Man tai absurdiškai atrodo, kad už  studijų gerinimą , kuris pasijaus gal tik po 5 ar net 10 metų , turiu mokėti aš čia ir dabar. Taip, reforma mokslo sistemoje yra reikalinga , bet kodėl mes turime mokėti pinigus , jei to pagerėjimo net nepajausime. Esu girdėjusi , jog kai kurie dėstytojai dėsto visai pasenusius dalykus, o ir patys yra arti senatvės pensijos ... Tokiems žmonėms persiorientuoti naujovėms nelengva , jie ir toliau dalins tuos savo pasenusius konspektus ir lieps juos iškalti ... Galbūt ir bus pakelti dėstytojams atlyginimai , galbūt dėstytojo specialybė ir taps prestiziškesnė , tačiau kol ateis naujoji dėstytojų karta  , praeis daug metų . Todėl mes mokėsime pinigus dėl ateities studentų , kuriems galbūt ir pavyks paragauti geresnio mokslo skonio. Antra, Lietuvoje atsiras dar didesnė socialinė atskirtis . Asmeniškai aš būčiau išgalėjusi sumokėti 500 LT , o dabar mano viltys studijuoti yra palaidotos. Ir ne dėl to , jog esu durnesnė už kitus , tiesiog nepasisėke su mokykla, ir mokymo lygis pas mus labai žemas. Todėl nepavyks išlaikyti egzaminų taip , kad galėčiau gauti studentų krepšelį. Paskolų sistema nėra sureguliuota, patys politikai ginčijasi , dėl jos, nesutaria. Bankai tokiomis sąlygomis nenori suteikti paskolų . Valstybė iš pradžių žadėjusi beprocentines paskolas, dabar jau supranta , kad sunkmečio sąlygomis pinigų tam nėra , ir mano , kad palūkanos vis dėl to bus. Mano manymu , neteisinga vertinti studentus pagal abitūros egzaminus. Juk kaimo mokyklose mokymas tikrai silpnas. Be to bus krepseliai perskirtomi tik po dviejų metų , nors turėtų studijuojant būti atsižvelgiama į tuometinius pasiekimus. Ir isvis, reforma yra skubota, neapmąstyta, turi begalią minusų . Ką jau kalbėti apie stojimo sąlygų pasikeitimus į kai kurias aukštąsias mokyklas. Žmogiškumo atžvilgiu taip elgtis likus mažiau nei trims mėnesiams iki egzaminų yra labai nesąžininga mūsų atžvilgiu . Valstybei patarčiau pirmiausia sukurti mokslą , už kurį būtų verta mokėti tokius pinigus , ir tada liepti mums juos mokėti .

Žinutė parašyta: 2009-04-10 00:10:27 | Nuoroda

Va, bent vienas žmogus sugebėjo argumentuot savo pasisakymą prieš tokią reformą. Reforma tai tikrai yra daroma skubotai. Manau, tokio mąsto dalykai turėtų būti sprendžiami per kur kas ilgesnį laiką. Bet esmė dabar tokia, kad mes nieko nepakeisime ir belieka tik prisitaikyt. Taigi reik domėtis kokia bus ta reforma ir žinoti visas sąlygas dėl paskolų ir t.t. Todėl gal geriau nedejuoti kaip tai blogai ar gerai, o visiems taikytis prie sistemos ir, atsižvelgiant į ją, daryti taip, kad patiems būtų geriau.

Žinutė parašyta: 2009-04-10 00:56:37 | Nuoroda
R.V.U. rašė:

Duodu nuorodą, parsisiųsk, paskaityk. Šiek tiek sužinosi čia: rapidshare.com/files/219417770/aukstojo_ mokslo_reforma.pdf.html

Jei iškils dar kokių klausimų, tai klausk. Jei žinosiu, tai atsakysiu.

 Ačiū, perskaičiau.

Žinutė parašyta: 2009-04-10 12:01:24 | Nuoroda

Šeip db kai įsigilinau i ta reforma į jos teigiamus dalykus tai visai noriu kad ta reforma įvyktų :)

Labai norėčiau dabar gauti kokią nors mokslo potemę lietuviu kalbos įskaitoje su ta reforma susijusią :DD

Žinutė parašyta: 2009-04-10 17:20:41 | Nuoroda

Tikrai, aš irgi nebematau joje blogumų, finansuos beveik dvigubai daugiau negu anksčiau, tie kurie būtų mokėję tuos 500, dabar nemokės nieko. Anksčiau rašiusi mergina minėjo, kad pagal senąją tvarką būtų įstojusi į dalinai finansuojamą vietą, tai vadinasi dabar įstos į finansuojamą. Kur čia blogis?

Žinutė parašyta: 2009-04-23 17:29:47 | Nuoroda
Žinutė parašyta: 2009-04-23 18:13:35 | Nuoroda

aš taip pat už šią reformą. dabar laukiu, kad ją patvirtintų. žinoma, pritariu, kad ji turi minusų ne ką mažiau nei pliusų ir neabejoju, kad dar ilgai bus tobulinama ir tobulinama. na, mes ko gero būsim bandomieji triušiai, bet sutikit, kad tikrai didelei daliai pasiseks - net 21 000, atsižvelgiant, kad  dalis gabių abiturientų išvyks į užsienio universitetus, dalis visai nesieks aukštojo mokslo, tai ne tiek daug turės mokėt tuos didelius pinigus. ir šiaip, jei kas jaučias, kad negaus krepšelio į universitetų populiariausiais specialybės, reik atsiminti kolegijas, kur taip pat galima gauti normalų išsilavinimą, o ne panikuoti, kad viskas vien blogai...

  • Istorija / VBE 91
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 49
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 64
Žinutė parašyta: 2009-04-24 11:06:04 | Nuoroda

Tarp kitko-kažkur skaičiau, kad šiemet yra 40000 abiturientų, tai net pusė (!) iš jų gaus nemokamą mokslą...  
O reforma kažkada juk turi prasidėti. Aišku, nieko smagaus kai tais bandomaisiais triušiais esam mes, bet kažkas turi būti... Aukokimės mielieji, aukokimės dėl kažkieno geresnio gyvenimo... :D

Žinutė parašyta: 2009-04-24 11:36:48 | Nuoroda

Tai gal galėtų kas nors paaiškinti, kada sužinosim ar gavom tuos krepšelius? Po egzaminų ar kai įstosim? Manau kad kai įstosim, nes juk jau paskirstyta kad ten socialiniu mokslu gaus apie 3000 žmoniu nemokama moksla.

Tai kaip gaunas?

Įstoji, sužinai, kad mokamam esi, neturi pinigu ir išstoji tada?

Neatrodo nesamone?

O gal kas galėtų normaliai viska paaiškinti?

Žinutė parašyta: 2009-04-24 12:05:45 | Nuoroda

Mokslo reforma nėra blogas dalykas, tuo labiau, juk apie ją vis daugiau kalbama ir rašoma. Žinoma, ji visus baugina, bet juk ir anksčiau mokslas kai kuriems kainavo. Iš ~40000 tūkstančių atsibarstys nemaža dalis, kuri stos į kolegijas, patys gabiausi galbūt rinksis užsienio universitetus,na,o likusiems čia neverta labai daug jaudintis. Jeigu parlamentarai suteiktų dar šiek tiek daugiau informacijos, nebeliktų jokių klaustukų. O į kokią vietą įstoji, sužinai, kai nuvažiuoji į universitetą. Mano draugė stojo pernai, liepa užpildė dokumentus, vėliau paskambino į universitetą, nuvažiavo pažiūrėti kelintų numerių įstojo; O ties jos pavarde buvo parašyta,jog valstybė dalinai finansuos. Tad, mažiau panikos, liepos pradžioje žinome viską tiksliai!! Užuot panikavę, verčiau stengtumėmės išlaikyti egzaminus kuo geresnias balais :)

Žinutė parašyta: 2009-04-24 13:01:11 | Nuoroda

Būtent! Mažiau streso ir  daugiau ruošiamės (tikslas-gaut nemokamas studijas ), vistiek jau nieko nepakeisim... :)

Žinutė parašyta: 2009-04-30 16:18:07 | Nuoroda

O tai žiūrėkit, jei ta eilė krypčiai bendra, tai pvz jei aš jau gaunu krepšelį, tai nesvarbu koks universitetas, visur aš jį gaunu? tai visi tada nemokami į kokį riomerį nukeliaus ar vu?

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą