kaip praejo lietuviu egzas
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-05-20 20:53:01 | Nuoroda

dėl žodžių kiekio, juk buvo parašyta pagrindiniam nurodymų lape, jog vertinant bus atsižvelgta riba 400-450, o jei daugiau tai turbūt, kad nuims taškų..

Žinutė parašyta: 2009-05-20 20:53:42 | Nuoroda

Nejuokaukit taip ziauriai;( man jau baisu;DD

Žinutė parašyta: 2009-05-20 20:55:01 | Nuoroda

o viso kiekio tikrai nereikėjo parašyti :) tik 400.

Žinutė parašyta: 2009-05-20 20:56:03 | Nuoroda
tenisasmums rašė:
PKfyz rašė:

O ten nebuvo personifikacijos, kartais?

 aš personifikaciją rašiau, kad atseit reklama kažkaip brukte bruka į mūsų akis... o aiškinau taip, jog šiandien komercija įgyja vis didesnį pagreitį :d

 Na bent jau ne as vienas toks ...

  • Biologija / MBE 8
  • Geografija / MBE 9
  • Istorija / VBE 83
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 11
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 20
Žinutė parašyta: 2009-05-20 20:57:20 | Nuoroda

manau, kad čia daug galimų variantų turėjo būti... tad neverta pergyventi

Žinutė parašyta: 2009-05-20 20:58:18 | Nuoroda

Katik paskaiciau vertinimo instrukcija , ten raso , kad taskai gali buti mazinami , jei bus parasyta maziau nei 400 zodziu

Žinutė parašyta: 2009-05-20 21:03:27 | Nuoroda

Rasiau Radauskas, jis man visdada patiko, per bandomaji ji rasiau :) Vos nepradejau taip pat sokinet is laimes :D bet dvejojau ir del JUknaites.. Kad jji bus egze buvo galima prognozuot 80%... Siiap Radausko eilerastis tikrai buvo nelengvas, tikejausi kitokio. Sudeliojau mintis, kuria zinojau, bet sunkiai sekesi..

O del suvokimo... JUk nereikejo ivardint tos menines priemones, tk israsyt pavyzdi ir paaiskint jo prasme. Del to zanro parasiau ir as straipsnis..bet pas mus buv daug kad parase ir ese..

Žinutė parašyta: 2009-05-20 21:05:44 | Nuoroda

 Tikiusi jog Biliunas tikrai beveik nenaudojo menines raisko priemoniu...?

  • Biologija / MBE 8
  • Geografija / MBE 9
  • Istorija / VBE 83
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 11
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 20
Žinutė parašyta: 2009-05-20 21:06:10 | Nuoroda
svajotoja_ rašė:

Rasiau Radauskas, jis man visdada patiko, per bandomaji ji rasiau :) Vos nepradejau taip pat sokinet is laimes :D bet dvejojau ir del JUknaites.. Kad jji bus egze buvo galima prognozuot 80%... Siiap Radausko eilerastis tikrai buvo nelengvas, tikejausi kitokio. Sudeliojau mintis, kuria zinojau, bet sunkiai sekesi..

O del suvokimo... JUk nereikejo ivardint tos menines priemones, tk israsyt pavyzdi ir paaiskint jo prasme. Del to zanro parasiau ir as straipsnis..bet pas mus buv daug kad parase ir ese..

 aš girdėjau, kad buvo kažkaip du variantai suvokimo klausimų, dėl to vieniems reikėjo, kitiems ne...

Žinutė parašyta: 2009-05-20 21:06:48 | Nuoroda
PKfyz rašė:

 Tikiusi jog Biliunas tikrai beveik nenaudojo menines raisko priemoniu...?

 ne, aš rašiau, kad Biliūno ištraukoje yra nemažai elipsinių sakinių... o daugiau nieko;]

 

Žinutė parašyta: 2009-05-20 21:11:34 | Nuoroda
siestaa rašė:
R.V.U. rašė:
[...]
 

Man idealiai papuolė. Labiausiai norėjau H.Radausko, tai jis ir buvo. Galvojau rėkt iš laimės pradėsiu, kai pamačiau jo eilėraštį.

 as irgi rasiau Radauska ...dievinu as ji....tik kad lb sunkiai mintys deliojosi. kaip tau?

 Man kaip niekad gerai rašėsi. Labai lengvai mintys liejosi. Gal kad gerai išsimiegojau ir gerai nusiteikęs buvau ir visiškai jokio jaudulio nebuvo.

Žinutė parašyta: 2009-05-20 21:11:38 | Nuoroda
tenisasmums rašė:
PKfyz rašė:

 Tikiusi jog Biliunas tikrai beveik nenaudojo menines raisko priemoniu...?

 ne, aš rašiau, kad Biliūno ištraukoje yra nemažai elipsinių sakinių... o daugiau nieko;]

 

 Na tai reiskias buvau netoli tiesos, bent jau tiek gerai :D

  • Biologija / MBE 8
  • Geografija / MBE 9
  • Istorija / VBE 83
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 11
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 20
Žinutė parašyta: 2009-05-20 21:11:41 | Nuoroda
tenisasmums rašė:
PKfyz rašė:

 Tikiusi jog Biliunas tikrai beveik nenaudojo menines raisko priemoniu...?

 ne, aš rašiau, kad Biliūno ištraukoje yra nemažai elipsinių sakinių... o daugiau nieko;]

 

 Na tai reiskias buvau netoli tiesos, bent jau tiek gerai :D

  • Biologija / MBE 8
  • Geografija / MBE 9
  • Istorija / VBE 83
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 11
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 20
Žinutė parašyta: 2009-05-20 21:36:19 | Nuoroda

pacituosiu viena is vertinimo instrukcijos punktu : 6. Jeigu mokinys parašė mažiau nei 450 žodžių ir padarė klaidų, proporcingai mažinama taškų už raštingumą.

Tai reiskia,jei parašėme daugiau nei 450 zodziu,taskai nebus mazinami,tiesiog nuo tos ribos bus nebetaisomos gramatines ir skyrybos klaidos. pagaliau nusiraminau,nes parasiau net 522 zodzius...

  • Istorija / VBE -
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE -
  • Matematika / MBE 9
  • Užsienio kalba (anglų) / MBE 9
Žinutė parašyta: 2009-05-20 22:08:33 | Nuoroda
silviska rašė:

pacituosiu viena is vertinimo instrukcijos punktu : 6. Jeigu mokinys parašė mažiau nei 450 žodžių ir padarė klaidų, proporcingai mažinama taškų už raštingumą.

Tai reiskia,jei parašėme daugiau nei 450 zodziu,taskai nebus mazinami,tiesiog nuo tos ribos bus nebetaisomos gramatines ir skyrybos klaidos. pagaliau nusiraminau,nes parasiau net 522 zodzius...

 nesamone, prasau neklaidinti kitu, nes ant pacio pirmo egzamino lapo buvo parasyta, kad reikia 400-450 zodziu, ir viskas, ne daugiau!

  • Chemija / VBE 68
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 77
  • Matematika / VBE 95
  • Užsienio kalba (anglų) / MBE 8
Žinutė parašyta: 2009-05-20 22:10:19 | Nuoroda

sveikuciai,bet man idomu kaip gali buti kad rezultatai bus paskejbti iki birzelio 29d. o pakartotine sesija birzelio 12d...kaip cia taip?

Žinutė parašyta: 2009-05-20 22:10:46 | Nuoroda

Laikiau Lietuvių VBE antrą kartą. Praeitą kartą labai nepasisekė, o šiais metais kaip ir nesvarbu, kiek gausiu, taigi laikiau tik dėl sportinio intereso. Studijuoju universitete ir tikrai nieko nežadu keist, todėl be vertinimo instrukcijos perskaitymo, kitokio pasiruošimo ir nebuvo.

Dėl teksto kūrimo užduoties daug pasakyti negaliu, nes praeitais metais rašiau interpretaciją. Tiesa, praeitais metais buvo ryški tendencija, jog lengviau buvo susirinkti taškų rašant rašinius. Tokią taktiką taikiau šiais metais - rašiau rašinį.

Suvokimas. Čia, atrodo, sulaukiau siurprizo, nes vientiso teksto tikrai nesitikėjau. O ir pats tekstas nebuvo itin lengvas ir, bent jau mano nuomone, buvo sunkesnis nei praeitais metais pateiktieji du atskiri tekstai. Pateikti klausimai taip pat keistoki - visi tiesiogiai nurodo į pastraipas ir prašo jas apibendrinti, suformuluoti siejančias mintis. Iš teorinės pusės tik du klausimai.

Bendrai. Antrą kartą baigęs rašyti lietuvių VBE, esu pasimetęs, ko iš mokinių nori NEC. Mano nuomone, lietuvių kalbos egzaminui reikia 80% asmeninės brandos + 10 % įgūdžių (įpratimo kurti/skaityti tekstą be klaidų, žinoti teorijos) + 10 % sėkmės (teisingai suprasti suvokimą, gauti patinkančią temą/autoriaus ištrauką). Tada man tik kyla klausimas: jeigu aš rašau rašinį, tai ar man verta leisti dvejus paskutinius metus besimokant autorių biografijos detales ?

Nematau, ką mokytojai turi veikti paskutinius dvejus metus su mokiniais, kurie rašo rašinius. Čia tėvai turi skatinti vaiką skaityti laikraščius, domėtis įvairiais dalykais ir t.t.

Žinoma, bet kuris iš Jūsų gali pasakyti man "kas tu esi toks, kad čia vertintum, kas tinkama LT VBE ir kas ne?" ir tokiu atveju būtumėt visiškai teisingi. Tiesiog mano tokia nuomonė.

Jeigu Jūsų nuomonė kitokia - prove me wrong.

  • Fizika / VBE 89
  • Istorija / VBE 94
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 24
  • Matematika / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2009-05-20 22:18:22 | Nuoroda
wilmoooote rašė:

hmm, cia as viena tokia durne parasiau „vilnius reiskiasi kaip zodinis tekstas“ yra palyginimas???  ;DDDD saunuole ;DDD taip ir galvojau, kad reikejo rasyt metafora...siaip visi klasiokai sake, kad rasytojai interpretacijoms nesunkus, kaip apsidziaugiau, kai pamaciau juknaite ;DDD o suvokimas toks suktas, neveltui vienas tekstas, o ne 2..

 As irgi sy palyginima rasiau ;D

Žinutė parašyta: 2009-05-20 22:19:05 | Nuoroda

sutinku,labai teisingai viska isdestei

Žinutė parašyta: 2009-05-20 22:21:52 | Nuoroda

cia tiesa,kad teksto suvokime jei nubrauki viena atsakyma ir parasai kitokki,tai to atsakymo isvis neuzskaito????

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą