VU Skandinavistika (švedų / norvegų )
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-01-11 22:28:41 | Nuoroda

 Sveiki:) ar yra žmogučių, galvojančių apie šią studijų programą?Būtų džiugu, jei atsilieptų ir dabartiniai studentai bei pasidalintų savo patirtimi:)

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 37
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2011-01-12 16:58:59 | Nuoroda

Laabaas! :)

Taip taip! Yra galvojančių ir norinčių studijuoti šią specialybę :) Labai nudžiugau, kai pamačiau, kad šiemet ji bus :)

Žinutė parašyta: 2011-01-12 17:42:57 | Nuoroda

o man, kaip nenusimanačiai, galite pasakyti, ką ten mokosi? kas veiks kai pabaigs ir pan? ;]

  • Fizika / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2011-01-12 17:49:39 | Nuoroda

Aš irgi planuoju ten stoti

  • Istorija / VBE 94
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 88
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 96
Žinutė parašyta: 2011-01-13 16:52:39 | Nuoroda

 
Mirtishiukas, manau šita nuoroda, atsakys į visus tavo klausimus:)
www.skandinavistika.flf.vu.lt/upl/File/SKAND_plakatas.pdf

 

Žinutė parašyta: 2011-01-13 20:59:08 | Nuoroda
Urtėm rašė:

Laabaas! :)

Taip taip! Yra galvojančių ir norinčių studijuoti šią specialybę :) Labai nudžiugau, kai pamačiau, kad šiemet ji bus :)

 Aš taipogi labai nudžiugau, tačiau žinant koks didelis konkursas į šią speciaybę, darosi baisu.Šiaip ar taip, reikia susikoncentruoti ties mokslais ir siekti svajonės

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 37
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2011-01-14 22:11:34 | Nuoroda

Didelis ACIU uz sia nuorada ,labai padejo!

Žinutė parašyta: 2011-06-01 17:16:38 | Nuoroda

As taip pat be galo puoseleju viltis istoti.. as jau praeitais metai norejau stoti, taciau nebuvo sitos specialybes, nezinojau kur sot tai stojau i politika o siemet noriu perstoti i cia , jei tik vel nesugalvos pakeist ka nors ar nevykdyt programos :)

  • Istorija / VBE 91
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2011-06-03 22:12:29 | Nuoroda

Labai noriu įstot :) Ech, bet jau nebežinau, po tokio lietuvių egzamino, kaip čia bus :)

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2011-06-03 22:39:42 | Nuoroda
senas_von_krienas rašė:

Labai noriu įstot :) Ech, bet jau nebežinau, po tokio lietuvių egzamino, kaip čia bus :)

 Mano ta pati situacija, tik su anglų kalba...O ir lietuvių nežinia kaip pasisekė, kai daug kas priklauso nuo vertintojo, bet tikėkimės, kad viskas bus gerai :) o kas Tau nepasisekė?

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 37
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2011-06-03 22:45:22 | Nuoroda

 Beje, ar turit antrosios užsienio kalbos pažymį?

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 37
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2011-06-03 23:03:21 | Nuoroda

Man galėjo vienodai nepasisekt ir rašinys, ir teksto suvokimas :| Na, rašinys gal pavyko geriau, bet vis dažniau užklumpa mintys, kad neatskleidžiau iki galo temos, o teksto suvokime nugrybavau klausimuose apie pavadinimą, pagrindinę mintį ir, galbūt, stilistines priemones. Antros užsienio k. (vokiečioų), pažymį turiu - 10, bet mokiausi B lygiu, kadangi A lygio grupė nesusidarė, bet kiek girdėjau, į lygius jie mažai dėmesio kreipia :)

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2011-06-04 12:25:01 | Nuoroda
senas_von_krienas rašė:

Man galėjo vienodai nepasisekt ir rašinys, ir teksto suvokimas :| Na, rašinys gal pavyko geriau, bet vis dažniau užklumpa mintys, kad neatskleidžiau iki galo temos, o teksto suvokime nugrybavau klausimuose apie pavadinimą, pagrindinę mintį ir, galbūt, stilistines priemones. Antros užsienio k. (vokiečioų), pažymį turiu - 10, bet mokiausi B lygiu, kadangi A lygio grupė nesusidarė, bet kiek girdėjau, į lygius jie mažai dėmesio kreipia :)

 Aš tai su rašiniais niekad nedraugavau, tai rašiau ,, Metų" interpretaciją. Žinoma, užklumpa ir mane mintys, kad tai tą, tai tą netaip parašiau, bet stengiuosi tiesiog nebegalvoti, nes jau nieko nepakeisiu vis tiek. Nebūkim pesimistai ir tikėkimės, kad pastangos nenuėjo veltui :) Aš taip pat mokiausi užsienio kalbą B lygiu, tik  lankiau rusų kalbą. Beje, ką tik pradėjau pildyti prašymą ir labai nustebau-negi nebus grynos vienos iš šių kalbų, o jos bus jungtinės su vokiečių filologija? Neradau tokios studijų programos kaip ,,Norvegų filologija" ar ,, Švedų filologija", radau tik ,, Vokiečių filologija ir norvegų kalba" bei ,, Vokiečių filologija ir švedų kalba". Aš juk vokiškai tai nemoku...ką dabar reiks daryt...

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 37
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2011-06-06 11:02:06 | Nuoroda
atvirkštukė rašė:
senas_von_krienas rašė:

Man galėjo vienodai nepasisekt ir rašinys, ir teksto suvokimas :| Na, rašinys gal pavyko geriau, bet vis dažniau užklumpa mintys, kad neatskleidžiau iki galo temos, o teksto suvokime nugrybavau klausimuose apie pavadinimą, pagrindinę mintį ir, galbūt, stilistines priemones. Antros užsienio k. (vokiečioų), pažymį turiu - 10, bet mokiausi B lygiu, kadangi A lygio grupė nesusidarė, bet kiek girdėjau, į lygius jie mažai dėmesio kreipia :)

 Aš tai su rašiniais niekad nedraugavau, tai rašiau ,, Metų" interpretaciją. Žinoma, užklumpa ir mane mintys, kad tai tą, tai tą netaip parašiau, bet stengiuosi tiesiog nebegalvoti, nes jau nieko nepakeisiu vis tiek. Nebūkim pesimistai ir tikėkimės, kad pastangos nenuėjo veltui :) Aš taip pat mokiausi užsienio kalbą B lygiu, tik  lankiau rusų kalbą. Beje, ką tik pradėjau pildyti prašymą ir labai nustebau-negi nebus grynos vienos iš šių kalbų, o jos bus jungtinės su vokiečių filologija? Neradau tokios studijų programos kaip ,,Norvegų filologija" ar ,, Švedų filologija", radau tik ,, Vokiečių filologija ir norvegų kalba" bei ,, Vokiečių filologija ir švedų kalba". Aš juk vokiškai tai nemoku...ką dabar reiks daryt...

 Tiesiog reikia laukti,kol patvirtinga oficialiai bus programa, tada ir i LAMA ides :) As is pradziu taip issigandau ,kai LAMOJ neradau, bet visur VU atraso, kad tvirtina programa :)

  • Istorija / VBE 91
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2011-06-06 13:49:43 | Nuoroda

programa jau patvirtinta, atsirado LAMA'oj :)

  • Istorija / VBE 88
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 76
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2011-06-06 14:24:45 | Nuoroda

Jau užpildžiau prašymą :) Norvegų k. rašiau pirmu numeriu, švedų - antru. dėl viso pikto, 3 prioritetu pasirikau anglų filologiją, just in case.

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2011-06-06 15:51:12 | Nuoroda
senas_von_krienas rašė:

Jau užpildžiau prašymą :) Norvegų k. rašiau pirmu numeriu, švedų - antru. dėl viso pikto, 3 prioritetu pasirikau anglų filologiją, just in case.

 Aš taip pat jau užpildžiau :) Pirmoj vietoj taip pat norvegų filologija, antroj švedų filologija , o trečioje pasirinkau anglų filologiją bei ispanų kalbą :) 

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 37
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2011-06-06 16:36:36 | Nuoroda

Papasakokit daugiau apie tas filologijas, nelabai anksčiau domėjaus.

Stojant į, tarkim, norvegų filologiją, reikia turėti nemažai tos kalbos įgūdžių, ar ten viskas pradedama nuo nulio? Ką išvis filologai veikia?

Žinutė parašyta: 2011-06-06 16:44:23 | Nuoroda

Mokytis skandinavų k. pradedama nuo nulio. Galima moytis pagrindinėse studijose, kurias pabaigus bus įgijamas filologijos bakalauras, arba kaip pasirenkamą dalyką studijuojant ką kita (gretutinės studijos). O filologai veikia daug ką - gali dirbt vertėjais, organizuot kalbų kursus (tam dar reiktų, manau, išklausyt kažkokią spec. programą), gali dirbt redaktoriais, tęst studijas, tyrinėt kalbą, jos raidą, ir t.t.;, gretutines studijas baigusiems kuri nors skandinavų kalba - privalumas - dar visai neseniai verslo žiniose buvo straipsnis, kad skandinavai pasigenda lietuvoj darbuotojų, galinčių kalbėti kuria nors skandinavų ar suomių kalba. taigi, atsiveria platesnės perspektyvos.

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2011-06-06 18:19:03 | Nuoroda

Sudomino norvegų kalba, tai įrašiau ją prašyme.

P.S. Mačiau, kad konkursinį balą sudaro ir metinis pažymys iš gimtosios ir antrosios užsienio kalbos. Jeigu mano gimtoji kalba lietuvių, o antrosios kalbos aš neturiu, tai bus rašomas 0? Ar labai nukentės mano balas?

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą