Vartotojo R.V.U. pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-03-12 20:20:43 | Nuoroda
gre-tute rašė:

man anlų egzas daugiausiai lemia į tą vietą, kurią rašysiu pirmą, tai turiu stengtis... aišku, tas anglų egzas yra didelė loterija dėl listeningo, readingo, kurie gali pasisekt arba ne... šiaip lankau korepetitorę, darau įvairias užduotis, bet didžiausią įtaką mano anglų kalbos lavinimui daro kelionese bendravimas su užsieniečiais ;]

 Kas tas "listeningas", "readingas"?! Tu jau gal lietuvių kalbą pamiršus? Nemoki paprastų lietuviškų terminų? Žiūrėk, kad per tą "anglų kalbos lavinimą kelionėse" nepradėtai šnekėt kažkokia iškreipta kalba. Jei kalbi lietuviškai, tai nevartok tokių žodžių, kurių lietuvių kalboje nėra.

O anglų kalbos egzaminas tikrai nėra loterija. Jei gerai moki, tai tikrai nebus problemų su klausymo užduotim ir kt.

Žinutė parašyta: 2009-03-12 22:24:01 | Nuoroda
Sanosuke rašė:

R.V.U tik jau nereikia ;) daugelis anglų.m. sako: ryt darysim reading'ą, o kitą savaitę rašysim iš pasyvo ir listening'o.

 "Anglų.m." tai čia anglų mokytojai? Anglų pamokose tai kad ir viską angliškai šnekėtų, nieko nesakau. Bet tegul anglų pamokoj taip ir šneka. Paskui tokie žmonės pripranta taip šnekėt ir šnekant maišo dvi kalbas. Nemalonu net klausyt, kai taip šneka.

Žinutė parašyta: 2009-03-13 13:10:44 | Nuoroda

Aplamai pozityvus mąstymas yra gan galingas. Vienas protingas žmogus yra pasakęs: "possunt quia posse videntur " (jie gali tai padaryt, nes mano, kad gali tai padaryt).

Žinutė parašyta: 2009-03-15 16:17:33 | Nuoroda

Sakykite labas rytas.

Žinutė parašyta: 2009-03-15 19:22:14 | Nuoroda

 Medicinoje 10 metų mokytis, sakyčiau, mažoka. Norint būt rimtu mediku, reikia visą gyvenimą mokytis.

Keliavimo poreikį gali patenkinti beveik bet kuriuoje specialybėje. Siekiant mokslo gali daug kur pakeliaut, pasimokyt kitų šalių universitetuose, o baigus studijas, gali ne vienos šalies laboratorijose ar kokiose nors įmonėse padirbėt.

Žinutė parašyta: 2009-03-16 17:04:17 | Nuoroda

 Tikrai neverta apsistot ties tuo, kad tik medicinos magistrantūrą baigsi ir viskas. Jei būtų taip, kad medicina nebūtų itin prie širdies, tai tada galima stot į doktorantūrą kitų mokslų. Aišku, biomedicininių mokslų. Yra pasirinkimas. O baigus doktorantūrą, darbą tikrai galima rasti. Laboratorijose ar kur nors įmonėse, ar užsieny kur nors.

O jei konkrečiai medicinoje, tai po šešių metų tikrai esi niekas dar. Net baigus rezidentūrą nėra lengva "prasimušt" į gerą vietą. Konkurencija milžiniška. Todėl ne itin gabiems ar šiek tiek pritingintiems tenka į provincijas keliaut gydyt, o ten atlyginimai tikrai nėra viliojantys. Negalvok, kad baigus rezidentūrą (iš viso apie 11 metų prasimokius) iš karto būsi prie operacinio stalo pagrindinė persona. Kad tai pasiektai, dar ir po rezidentūros labai daug reikia ir mokslo, ir jėgų...

Žinutė parašyta: 2009-03-16 21:51:28 | Nuoroda

Bet kokiu atveju, baigusi aukštąjį ir tapusi savo srities žinove, galėsi ir universitete studentams tą dalyką dėstyti (kad ir tą pačią anatomiją, pvz.), vesti įvairius mokslinius seminarus

 Vien tik baikt aukštąjį, t.y. įgyt bakalauro ar magistro laipsnį, neužtenka, kad galėtai dėstyt ką nors studentams. Jei nori tapti "savo srities žinove(-u)" tai dar ne vienų metelių reikia po magistrantūros. O va po to jau ir padėstyt galima ir seminarus pravesti...

O šiaip su viskuo sutinku.

Žinutė parašyta: 2009-03-17 18:51:45 | Nuoroda

Aš.

Žinutė parašyta: 2009-03-17 21:06:50 | Nuoroda

Įstotai. Matematikos egzamino net nereikia. Matematikos skaičiuojamas tik metinis pažymys.

Žinutė parašyta: 2009-03-17 21:19:03 | Nuoroda

 Daug ką. Gan skirtingus dalykus pasakei... matematika, chemija, ekonomika, o ta istorija kažkaip "nelimpa" prie šitų. Kad galėčiau ką nors patart, tai bent pasakyk kas labiau patinka? Kokiam darbe save įsivaizduoji? Ar patiktų analitinis darbas? Na, ir t.t.

Žinutė parašyta: 2009-03-17 21:24:03 | Nuoroda

Aš 10 klasėj šia tema kalbėjau. Pasirinkau ją tik atėjęs šnekėt. Bet gerai pašnekėjau, nes turėjau gero konteksto. Pats lankausi kultūriniuose renginiuose, klasikinės muzikos koncertuose ir t.t., tai tikrai buvo nesunku ilgai ir turiningai šnekėt. Bet dabar nusprendžiau šnekėt apie mokslą.

Žinutė parašyta: 2009-03-17 23:37:36 | Nuoroda

Apie VDU nežinau... Ten parašiau sąlygas stojant į VU sociologiją. VDU gal ir reikalauja matematikos, negaliu pasakyt.

Žinutė parašyta: 2009-03-18 16:11:09 | Nuoroda

Tai stok kur ir aš. Man irgi matematika ir chemija labiausiai patinka.

Žinutė parašyta: 2009-03-18 21:06:09 | Nuoroda

Aš dar neįstojęs. Šiemet stosiu. Į VU chemiją.

Žinutė parašyta: 2009-03-19 22:49:18 | Nuoroda
Juste96 rašė:

kokiu egzu reikia kad istoti i mediciną?

Galimos dvi kombinacijos: 1. Biologijos, lietuvių k., chemijos egzaminai ir matematikos metinis pažymys; 2. Biologijos, lietuvių k., matematikos egzaminai ir chemijos metinis pažymys.  Čia KMU.

Dėl VU negarantuoju, bet man atrodo "2" kombinacija negalima.

Žinutė parašyta: 2009-03-19 23:04:54 | Nuoroda

Temoje "jaunimas ir kultūra" labai praverčia asmeninė patirtis. Aš panašia tema kalbėjau 10 - oje klasėje. Jei lankotės kultūriniuose renginiuose (parodose, koncertuose, spektakliuose, operose ir t.t.), tai tikrai nebus sunku pašnekėtis šia tema. O jei nesilankote, tai kam rinkotės šią temą..? Kuo remsitės?

Svarbu būtų pabrėžti santykį tarp jaunimo ir kultūros. Išryškinti, kokį vaidmenį atlieka jaunimas kultūriniame gyvenime. Pasakyti pavyzdžių, kokia publika susirenka, pavyzdžiui, klasikinės muzikos koncertuose ir bevertės POP muzikos koncertuose. Ir, aišku, viską argumentuoti bei pagrįsti, koks kultūrinis gyvenimas yra vertingas ir korio turėtų siekti jaunimas ir koks yra bevertis.

Tikiuosi kam nors pravers mano pasisakymas.

Žinutė parašyta: 2009-03-21 18:43:42 | Nuoroda

Nėra tokio dalyko, kaip "lengviausia" ar "sunkiausia" tema. Tai nuo kiekvieno žmogaus priklauso (kuo jis domisi, kuo nesidomi). Pvz.., aš lankausi kultūriniuose renginiuose, klasikinės muzikos koncertuose, parodose, tai man šnekėti tema "menas" tikrai nesunku, net lengva, o kitam, kuris visu šituo nesidomi ir nematęs nei koncertų, nei parodų, tai būtų sunki tema, neturėtų kuo remtis.

Žinutė parašyta: 2009-03-25 18:03:04 | Nuoroda

To, kas nenurodyta programoje, egzamine paprasčiausiai negali būti. Todėl nebūtina žinoti plačiau, nei mokyklinis kursas, norint gerai išlaikyti.

Žinutė parašyta: 2009-03-25 23:50:58 | Nuoroda
aiduuute rašė:

kaip manot ka siais metais gali idet tokio sudetingesnio? :)

 Ir tu tikiesi, kad kas nors tau gali atsakyt į tokį klausimą? Ką reiškia "sudėtingesnio"? Tai, pavyzdžiui, gal tau genetika yra sudėtinga, o man lengva. Tai kaip tau galima atsakyt į tokį durną klausimą? Ir dar... kokie, tavo manymu, žmonės čia renkasi, kad galėtų numanyt, kas bus egzamine? Nėra čia nė vieno žmogaus, kuris turėtų kokį nors pagrindą manyt, kas bus egzamine.

Žinutė parašyta: 2009-03-29 21:42:09 | Nuoroda

Taip, kaip ir dešimtoje klasėje, potemę galima pasirinkti.