Vartotojo petged pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-01-23 19:13:45 | Nuoroda

Taip, teksto suvokimo užduotys nėra lengvos, verčiančios pasukti per palyginti trumpą laiką galveles, bet mene labiau neramina samprotaujamasis rašinys...  Ten tai tikrai yra reikalų...

Žinutė parašyta: 2009-01-23 19:17:04 | Nuoroda

Šiemet visos temos keistokos... Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad galima bet kuria laisvai pakalbėti, bet,kai jau reikia išsirinkti, tai nebežinai,kurią...

 Mums labai padeda konsultacijos viename puslapyje (pakalbekim.lt ). Ten mes renkamės, nes gauname kvalifikuotą pagalbą apie apskritai ruošimąsi lietuvių kalbos egzaminui: daug informacijos apie rašinius, testus...

Žinutė parašyta: 2009-01-24 07:08:36 | Nuoroda

Aš irgi patariu visiems rinktis literatūrą. Kodėl?

 Visų pirma todėl, kad mokykloje per lietuvių mes studijuojame literatūrą, tad papildomai  kažkokios informacijos lyg ir nebereikia per daug ieškoti. Juk skaitome, nagrinėjame, aptarinėkjame kūrinius. Teraikia tik mokėti juos susieti su gyvenimu...

Žinutė parašyta: 2009-03-08 18:03:07 | Nuoroda

Manau, lietuvių kalbos egzaminui reikia ne tik raštingumo įgūdžių, bet, svarbiausia, kultūrinio ir literatūrinio išprusimo. Kai pagalvoji, egzaminas tikrai nebūtų sunkus, jei moksleiviai daugiau paskaitinėtų, ilgėliau laiko praleistų  ne tik prie teorinių lietuvių kalbos dalykų... Ir į viską pažvelgtų neatmestinai...

Aš pats dėstau dvyliktokams.Matau jų problemas. Gal todėl ir sukūriau tinklapį pakalbekim.lt , kurio tikslas - ne suteikti aklą pagalbą nusirašinėjant, bet paskatinti, parodyti,kaip galima mokytis kartu. Gaila, kad dauguma mokinių yra įpratę tik nusirašyti, o paskui tėkšteli: gavau tiek mažai, o viskas juk buvo iš interneto... Taip, tame ir bėda, kad iš interneto. Visiškai nepatikimi šaltiniai, nepatikrinti rašiniai...  Savo tinklapyje talpinu įvairią  informaciją, stengiuosi viską kruopščiai peržiūrėti. Jame yra ne tik teorijos, bet ir praktinių pavyzdžių(testų, interpretacijų, samprotavimo rašinių)... Sąrašą būtų galima tęsti...

 Jei kartais susidomėjote, prašau, užsukite. Puslapis  nemokamas, jis skirtas mano abiturientamas ir kolegoms lituanistams,bet man neskaudės, jei pasidairysite ir Jūs...

Žinutė parašyta: 2010-03-15 18:38:04 | Nuoroda

Kaip minimalią (o gal net maximalią) pagalbą, ruošiantis įskaitai, taip pat ir egzaminui, siū lyčiau apsilankyti puslapyje www.kalbam.lt , kur rasite nemažai naudingos informacijos. Puslapis atsinaujino, nuolat talpinama pati šviežiausia medžiaga ir informacija, liečianti lietuvių kalbos egzaminą.  Puslapis www.kalbam.lt - buvusios svetaines pakalbekim(lt)- jei tokioje teko lankytis- padarinys.Tiksliau- beveik tas pats, tik medžiaga peržiūrėta ir dabar pasiekiama nauju adresu.

 Apie būsimąją ūskaitą netrukus talpinsime nemažai medžiagos ir patarimų...

Žinutė parašyta: 2011-04-16 11:55:35 | Nuoroda

Tikrasis ir profesionalus pasiruošimas kalbėjimo įskaitai (ir egzaminams)- svetainėje „Lituanistų miestelis" ( www.kalbam.lt/?cat=39 ). Tik čia gausite patikimų patarimų ir konsultacijų, sužinosite pagrindinius reikalavimus tiek įskaitai, tiek lietuvių kalbos egzaminui.