Vartotojo sokoladinis pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-03-04 22:47:43 | Nuoroda

Sveiki, kraujo broliai,

iki egzamino likus 11-ai savaiciu, suskubau ruostis
Gal kas nepasykstes patarimu mokomosios literaturos klausimu? Ir siaip, butu idomu suzinoti, kaip ruosiates, kokius metodus taikote, ka ketinate rinktis - rasini ar interpretacija?

Žinutė parašyta: 2009-03-05 19:55:14 | Nuoroda

Taip, siemet KMU is esmes pakeite konkursinio balo sandara... Nuo siol ji labai panasi i VU MF, tik vis dar galima rinktis tarp chemijos ir matematikos. Ir, mano manymu, labai teisinga tai, jog panaikino mokyklinio lietuviu kalbos egzamino virsuma pries valstybini.

Jei biologijoje isvis nesiorientuoji, tai 3 menesiai nera labai daug besiruosiant valstybiniam egzaminui. Juolab, kad nemaza dalis uzduociu yra integruotos, ir vien tik ismokti neretai neuztenka - reikia moketi praktiskai taikyti turimas zinias. Beje, kiek problemu sprendimo gebejimai lemia egzamino metu, gali pasiziureti egzamino matricoje, kuri pateikta programoje.

Zinoma, neverta nuleisti ranku, nes kaip kad sake gerbiamas Muuuuu - reikia tiketi savo jegomis :)

Žinutė parašyta: 2009-03-06 01:13:53 | Nuoroda

As mastau, gal reiketu rinktis interpretacija ir ruostis lyrika, nes juk vistiek vienas is pasirenkamu variantu bus is sios literaturos rusies. Sutrumpetu autoriu sarasas, palengvetu pasiruosimas.
Samprotavimo rasinio irgi neatmetu, taciau gali nepasisekti su tema - gali tiesiog uzsiblokuoti, jei "ji bus - ne tau"

 

Visiskai neturiu noro veltis i bereiksmes diskusijas, taciau tiesiog negaliu susilaikyti

@svajotoja

Mes cia bandome kalbetis apie ruosimasi egzaminui, o ne mokymasi nuo nulio. Jei tau sunku pajausti skirtuma tarp siu dvieju dalyku, tai, manau, bus nelengva ir per teksto suvokima  Na, o jei jau, kaip pati sakai, kazko neismokai per visus metus, tai per 2-3 men. nebeuzpildysi siu spragu, t.y. teksto suvokimo uzduoti gali pamirsti

Žinutė parašyta: 2009-03-06 01:25:58 | Nuoroda

Kolegos,

turiu klausima del mokomuju dalyku lygiu: ar kas nors mokotes tuo T lygiu? Kiek zinau, jo jau senokai nebera, ar as klystu?
Tiesa sakant, labai noreciau neklysti, nes tie papildomi taskai, kuriais pasipildytu KB, jei mokomasis dalykas butu destomas T lygiu, sudaro net 1% nuo maksimalaus galimo KB. Savaime suprantama, kad jei tavo KB yra mazesnis uz maksimalu, tie taskai igyja didesne reiksme, tiek ir procentine israiska. Ta 1/100 gali buti aukso vertes

Žinutė parašyta: 2009-03-06 01:33:05 | Nuoroda

@Muuuuu

As irgi turiu planuose VU MF, taciau nespjaunu ir i KMU. Viskas priklausys nuo konkursiniu eiliu: KMU valstybes finansuojamas studijas rasysiu pries VU mokamas

Žinutė parašyta: 2009-03-07 16:56:52 | Nuoroda

@Muuuuu

Del medicinos apsisprendziau ganetinai seniai
Is esmes del to, kad anksciau ar veliau gali tapti nepriklausomas - dirbti pats sau, o ne lieti devynis prakaitus tam, kad lobtu kazkas kitas  Be to, medicina, kitaip nei, pavyzdziui, kokia prekyba, yra labai pastovus, klientu apektu, verslas. Juk kuo toliau, tuo musu visuomene tik labiau sens ir sirgs. Dar buvo minciu del teises, taciau kontingentas sioje srityje visai kitoks, nei tas su kuriuo as noreciau sieti savo gyvenima

Be jokios abejones, jei nesisektu biologija ir chemija, apie sia sriti nebuciau mastes  O is Kauno problemos nedarau - butu proga istrukti is namu ir sparciau socialiai subresti

Žinutė parašyta: 2009-03-07 18:20:15 | Nuoroda

@Lunaria

Na, asmeniskai man KMU yra planas B

Žinutė parašyta: 2009-03-07 18:24:36 | Nuoroda

@Sanosuke

Paslaptis Nr. 1 - reikia naudoti pacius israiskingiausius zodzius, kurie tokiais butu pripazinti objektyviai, pavyzdziui, pelne pirmaja vieta metu istiktuko rinkimuose

Ir tuomet tik pyst - ir tu jau dievas  100-ukas garantuotas

Žinutė parašyta: 2009-03-07 18:36:08 | Nuoroda

Gaila, kad nera NEC leidinio, kuriame butu pateiktos ankstesniu metu egzaminu uzduotys su gaimais atsakymais. Tenka apgraibomis rankiotis uzdavinius is ivairiu knygeliu, kurios sudarytos ne pagal brandoz egzaminu programa. Na, bet dabar kai jau zinome, kad stojant i biomedicinos krypties studijas, chemijos egzamino ivertinimas sudaro menkesne konkursinio balo dali, o metinis pazymys isvis neturi jokios reiksmes, ketinantieji stoti i su medicina susijusias studiju programas galime palikti daugiau chemijos chemikams

Žinutė parašyta: 2009-03-09 02:18:40 | Nuoroda

Juk visi suprantam, kad neegzistuoja jokia stebuklinga knygute, kuria perskaites staiga imtum versti kalnus  Nei chemijos, nei jokio kito dalyko neismoksi, jei tik vaikysies paciu naujausiu "pirk ir puikiai islaikyk egzamina" knyguciu, kurias leidzia pasipinigauti tesiekiantys veikejai.

Visos tos knygutes man primena teleparduotuviu prekes - stebuklingas NASA technologiju pagrindu sukurtas pagalves, nepakeiciamas kasdieneje ruosoje darzoviu pjaustykles, na ir pagaliau gyvenima aukstyn kojomis vercianti, gyvybiskai butina plauku augima skatitinanti geli  Tik uz nedideli mokesti, mes pakeisime jusu gyvenima, i gera! 

"Chemija. I egzamina - be baimes", "Ar moki chemija?", "Chemija. Pasikartokime pries egzamina" - uzburiantys pavadinimai, tik pirk! Varciau jas visas - vienoje yra tas, bet nera ano, kitoje yra anas, bet nera dar kazko, trecioje - nei to, nei ano, tik pilna rasybos klaidu...

Jei kas neturite mokykloje chemijos vadovelio, tuomet pirkite... vadoveli, bet ne paskubomis isleistus leidinukus svajotojams, kurie mano, kad visi tie metai mokykloje neturi jokios reiksmes, kad vadoveliai isleisti tam, kad nesiotumeisi juos kuprineje, kad mokykloje yra mokama ne to ko reikia, kad tikroji tiesa slypi anapus, ir kad uztenka tiesiog tureti stebuklinga knygute...

Žinutė parašyta: 2009-03-09 02:25:08 | Nuoroda

@R.V.U.
@Gendakis

Matau esat patyre skrodikai - po egzaminu ketinu vaziuoti i rimta zukle, reikes darbo jegos sutvarkyti laimikiui  ziurekit i tai is mokslines puses - tikrai nepakenks truputi pasipraktikuot... Be to, Europos sajungoje ichtiologai, -manai, ir -andrai labai paklausus

Žinutė parašyta: 2009-03-09 02:32:26 | Nuoroda

Nusprendziau, jog rasysiu samprotaujamaji rasini... tik stai neaisku ar mano sprendimas pasiteisins

Žinutė parašyta: 2009-03-09 21:14:27 | Nuoroda

@Muuuuu

Visko gali pasitaikyt... gali tekti tokios temos, kad sunkiai ka beisgimdysi, juolab kad lakas labai ribotas... Taciau jei teks interpretuot kazka is nevirskinamu autoriu, bus sunku susilaikyti nuo negatyvumo interpretuojant  Beje, neturiu jokio noro grizti prie biografiju ir kurybos bruozu mokymosi... mokymosi mintinai

Žinutė parašyta: 2009-03-09 21:19:53 | Nuoroda

@R.V.U.

Is esmes, jei nori praktikos, tai koks skirtumas kokia zuvis - man svarbu, kad svariai isvalytum

Zvejojamos - zuvys, banginiai - medziojami

@Muuuuu

Bijai, kad iki karviu prieisim?

Žinutė parašyta: 2009-03-09 21:21:46 | Nuoroda

Na, geriausi uzdaviniai ruostis egzaminui, mano manymu, yra ansktesniu metu egzaminu uzdaviniai

Žinutė parašyta: 2009-03-09 21:27:17 | Nuoroda

Asmeniskai man butu idomu suzinoti kaip keisis priimamu studentu skaicius, kokios dalies priimtuju studijos bus valstybes finansuojamos..

Žinutė parašyta: 2009-03-10 13:18:08 | Nuoroda

@R.V.U.

Bene rimciausios zuvys Lietuvoj - karpiai. Vieta - netoli Vilniaus rajono ribos

Žinutė parašyta: 2009-05-19 19:13:40 | Nuoroda

Kolegos, linkiu ryt visiems ko geriausios sekmes

Ruosiuosi is esmes vienai temai, tikiuosi, jog pataikysiu

Žinutė parašyta: 2009-05-19 19:21:05 | Nuoroda

@mindeyoulove

Ruosiuosi temai, kuri, pasak mano vidinio balso, bus viena is dvieju teksto kurimo uzduotyje

Suprask, jei as pasakysiu, kokia tai tema, ir atsitiks taip, jog is tiesu uzduoties salyga reikalaus rasyti butent ta tema, tuomet man gres BK straipsnis

Žinutė parašyta: 2009-05-31 20:43:56 | Nuoroda

Visiems kol kas esamiems kolegoms, taciau greit tapsiantiems konkurentais kovoje del krepselio, linkiu ryt nepramigti

Susitiksim prie dokumentu patikros punkto