Vartotojo Rulle121 pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-05-21 20:48:38 | Nuoroda

sveiki kaip manot ar bus uzduociu kur reiks naudot boolean tipa? :) ir gal galit patart ka reiktu kartotis nes kazkaip net nzn nuo ko pradet :(

Žinutė parašyta: 2009-05-21 21:13:46 | Nuoroda

siaip i ta 1.5 h laisvai galima suspet juolab jei anksciau testa baigi tai gali i juodrasti rasytis programos fragmentus nes su testu jau duoda ir praktines uzduotis duoda :D jei nori suspet tai ten jau nebelieka laiko galvoti kaip reikia isrusiuoti failus ar panasiai jau turi moket viska kai sablona :D

Žinutė parašyta: 2009-05-21 21:24:52 | Nuoroda
gretuse rašė:
gretuse rašė:

jo, plius programos yra dvi, o ne viena ir jos apsoliuciai skirtingos ir kiekvienai reikia logikos ismastyt. nu aisku,technika padeda,jei ten esi tukstanti viena programa parases. bet kiek tokiu yra? man tj pvz asmeniskai reikia laiko pagalvot... :/

 jei tau laiko per daug,tj man gali kokia val duot-tikraj nepamaisytu. blyn,jei sakai,kad laiko uzteks,reiskia moki sablona ir t.t.l.? paziuresim ar gausi 100Į. vien perskaityt programa ir isigilint i ja jau parasius ir patikrint ar klaidu nera reikia10-15 min, o juk programos dvi. zdz, nesvaik.

 as tai pvz  kaip rasau programa iskart ja testuoju parasai pora eiluciu ir ziuri ka tau programa spausdina(aisku viska cia darai ant ekrano) ir klaidu taip nepridarai o jei tu viska parasai o po to pradedi tikrintis ar gerai veikia o jei neveikia ieskot klaidos tai aisku kad nespesi. Na 100 gal ir sunku gaut bet koki 50 procentu surinkt tai tikrai nera sudetiga aisku jaudulys gali padaryti savo bet tarkim viskas tvarkoi bus :D

Žinutė parašyta: 2009-05-21 21:26:13 | Nuoroda

beje juk viena praktine uzduotis yra lengvesne uz kita,vienoi uzduoti nereiks visokiu funkciju kurt ar panasiu nesamoniu :D

Žinutė parašyta: 2009-05-21 22:08:53 | Nuoroda
gretuse rašė:
Rulle121 rašė:

beje juk viena praktine uzduotis yra lengvesne uz kita,vienoi uzduoti nereiks visokiu funkciju kurt ar panasiu nesamoniu :D

 jaudulys,smaudulys, 50 % as be irasu programos surinkau. cia juoko darbas. as kalbu apie 100%.

siaip jei nesidomejai,tj funkcijos ir proceduros yra butinos abiejose programose,tik vienoje yra irasai, o kitoje ne. bet dbr buna jos sumaisytos,balu uz lengvesne daugiau duoda, o kaip siemet bus tik dievas zino.

beabejo,as rasau programa dalimis,bet man patinka ka nors parasius perzvelgti,isitikinti,akd viskas logiska, paziuret ar tikrai nepalikau bereikalingu skaiciavimu. tiap pat megstu isivesti tikrinimo eilutes,tad veikiant programa jas reikia istrinti. nu ir nors ir nedaug,bet viskas vistiek uzima laiko.

 na tai ko tu taip jaudines jei jau galvoji apie 100 procentu tai vadinasi viska moki ir tikrai turetum suspet viska padaryt :D cia visuomet taip buna kuo daugiau moki tuo labiau imi abejoti :D

aisku butu gerai kad praktinem uzduotim butu skirta daugiau laiko bet cia jau nieko nepadarysi kaltint reikia egzaminu centra :D

Žinutė parašyta: 2009-05-22 12:57:25 | Nuoroda

na kaip praejo egzaminas ? :) man tai nieko gero :( antros praktines uzduoties nepadariau krc ziauru o atrodo toks lengvas buvo,tureciau but surimkes koki 63 taskus is 98 :(

Žinutė parašyta: 2009-05-22 13:46:35 | Nuoroda

na as tai gerai susimoviau su antra praktine uzduotim siaip visai lengva buvo bet as lb ziopla klaida padariau ir man nenuskaite failu pradejo metiti blogas skaiciaus formatas ir panasiai :( nu zodziu vien per ne atiduma susigadinau sau egza :(

Žinutė parašyta: 2009-05-22 14:28:32 | Nuoroda

kaip jum tas 8.2 gali buri surikiuotas mazejenciai? :) juk ten parasyta 32,1 ; 29 ; 28,9 ; 34,9 ;

pagal mane tai cia surikiuota atsizvelgent i b stulpeli o b stulpelis didejenciai :D

Žinutė parašyta: 2009-05-24 01:20:24 | Nuoroda
Kaeras rašė:

Jeigu kam įdomu, galiu pateikt pirmos užduoties sprendimą su 8 vienmačiais masyvais

 kam ten toi 1 uzduoty reikejo 8 masyvu jaeigu galima isiversti su 4 i 2 susidedi kokie yra nominalai i likusius 2 kokias monetas turi nu ir viskas daugiau masyvu nereikia :D

Žinutė parašyta: 2009-05-24 14:03:44 | Nuoroda
Kayen rašė:
dobulis rašė:

maximumo nesurenka; uzpernai daugiausiai buvo surinkta 98/100; dinaminis programavimas... cia gi universiteto programa :\ nesuprantu, as ruosiaus pagal senesniu metus, kur nieko panasaus nebuvo! Ta uzduoti isspres tik gyvenantys informatika zmones :\ tai gal ir i mates egza idekim matricu, kompleksiniu skaiciu ir t.t? po velniu, studentas sito uzdavinio neissprestu, o jie nori is mokiniu :\

man atrodo kad debilai uzduociu sudarinetojai tikejosi jog cia reik naudot goduji, kas rodo ju neprofesionaluma :\

Gerai, o dabar pamąstom. Kur reikia IT egzamino ? Ogi stojant į informatiką, kur mokoma programavimo(correct me if i'm wrong). Čia uždaviniai tikrai nebuvo kažkokie super sudėtingi, kaip spresti tikrai galima išmąstyti. Jei verkšlenama dėl tokių užduočių, kad bus aukštojoje ? Nepadariusiems tokių užduočių belieka kaltinti tik save(aš jų tarpe).

O dėl taškų surinkimo, tarkim paimkime, jog egzaminą laikė apie 800 žmonių. Iš jų 50 padarė abi užduotis, iš tų 50-ties tikrai bus keli surinkę iš jų maksimumą balų :) O dėl testinės dalies - ji buvo tikrai lengvesnė nei pereitais metais. Na dėl praktinių užduočiu sunkumo, manau jos panašios, šių metų gal šiektiek sunkesnės. Nors pavarčius 2006-2008 užduotis, galima buvo pastebėti jog praktinės užduotys palaipsniuj sunkėjo. 2006 metų užduotyje beveik viską buvo galima išspresti jau duomenų nuskaityme, tuo tarpu vėlesnėse jau reikalaujama daugiau veiksmų.

 na informatikos valstybinio reikia nebutinai stojant i informatika pvz jei stoji i inzinerija tai ten ziuri arba i fizikos arba i informatikos valstybini priklausomai kuri geriau islaikai,jei buciau gerai islaikes info tai nebereiktu jaudintis del fizikos egzo o db susimoviau su 2 praktine uzduotim :( o laikiusiu siemet yra 754 jei neklystu :) tai pazvelgus statistika surinktu balu vidurkis sviruoja nuo 45 iki 55 tasku tai jei jau surinkot apie 60 tasku tai tikrai gausit apie 65-70  procentu :)

Žinutė parašyta: 2009-05-24 14:42:11 | Nuoroda
Kayen rašė:
Rulle121 rašė:

 na informatikos valstybinio reikia nebutinai stojant i informatika pvz jei stoji i inzinerija tai ten ziuri arba i fizikos arba i informatikos valstybini priklausomai kuri geriau islaikai,jei buciau gerai islaikes info tai nebereiktu jaudintis del fizikos egzo o db susimoviau su 2 praktine uzduotim :( o laikiusiu siemet yra 754 jei neklystu :) tai pazvelgus statistika surinktu balu vidurkis sviruoja nuo 45 iki 55 tasku tai jei jau surinkot apie 60 tasku tai tikrai gausit apie 65-70  procentu :)

 Iš kur čia tokios statistikos, kad nuo 60 taškų 70 procentų :) Gerai būtų.

 

Beje, iš kur ištraukei, jog stojant į inžineriją reikia informatikos arba fizikos ? Man rodos čia apie seną tvarką kalbi. Seniau ir į informatiką stojant galėjai naudoti palankesnį arba informatikos arba fizikos egzaminą, tačiau dabar skaičiuojama bent tikliuosiuose moksluose 3 VBE + 1 metinis. Inžinerijos atveju tai būtų matematika,fizika,lietuvių VBE ir anglų metinis.

www.lamabpo.lt/geriausi.pdf

 na mes cia kazkada buvom nueje i darbo centra ten del karjeros planavimo tai sake kad ziuri i fizika arba i informatika o statistika gali pasiziuret cia www.nec.lt/failai/785_rezultatai_2008_VB E_informacines_technologijos.pdf

Žinutė parašyta: 2009-05-24 14:43:22 | Nuoroda

na cia 1 praktine uzduotis kaip as dariau biski netiobula bet berots veikia :D

program mainai;
var m,a,m1,a1 : array [1..50] of integer ;
i,x1,x2,y1,y2,kiek,kiek1,nominalas,monetos,s1,s2,sum1,sum2 : integer ;
f,e : text ;
{---------------------------------------------------------}
Function surask1 : integer ;
begin
for I := 1 to kiek do
begin
sum1 := sum1 + m[i] * a[i] ;
end;
surask1 := sum1 ;
end;
{----------------------------------------------------------}
Function surask2 : integer ;
begin
for I := 1 to kiek1 do
begin
sum2 := sum2 + m1[i] * a1[i] ;
end;
surask2 := sum2 ;
end;
begin
assign (f,'u1.txt') ;
reset (f) ;
assign (e,'u1rez.txt') ;
rewrite (e) ;
readln (f,kiek) ;
for I := 1 to kiek do
begin
read (f,nominalas) ;
m[i] := nominalas ;
end;
readln (f);
for I := 1 to kiek do
begin
read (f,monetos) ;
a[i] := monetos ;
end;
readln (f);
readln (f,kiek1) ;
for I := 1 to kiek1 do
begin
read (f,nominalas) ;
m1[i] := nominalas ;
end;
readln (f);
for I := 1 to kiek1 do
begin
read (f,monetos) ;
a1[i] := monetos ;
end;
readln (f);
y1 := surask1 ;
y2 := surask2 ;
for i := 1 to kiek1 do
begin
x1 := y1 div m1[i] ;
y1 := y1 - x1*m1[i] ;
s1 := s1 + x1 ;
writeln (e,m1[i],x1:4)
end;
writeln (e,s1) ;
for i := 1 to kiek do
begin
x2 := y2 div m[i] ;
y2 := y2 - x2*m[i] ;
s2 := s2 + x2 ;
writeln (e,m[i],x2:4);
end;
writeln (e,s2) ;
close (f) ;
close (e) ;
Readln;
end.

Žinutė parašyta: 2009-05-24 16:00:58 | Nuoroda
Kayen rašė:

Na aš irgi vakar vakare pasibandžiau parašyt, dėja FPS pjaunasi su W7 ir nenori nuskaityti failų, tad ar veikia - nežinau, bet principas daugmaž toks :) O tu jei taip egzamine surašei neteksi vieno balo, už neaiškius kintamuosius =]

www.paste.lt/paste/c22381daedef2eb7e9fdc 6e4e621d7f3

 na tas 1 taskas nieko nelemia svarbu kad veikia programa gal galit kas imest 2 praktine uzduoti padaryta?

Žinutė parašyta: 2009-05-24 16:08:54 | Nuoroda
Martynas B. rašė:

Pas Rulle121 ne tik su kintamaisias, bet ir su kitais programavimo kultūros/stiliaus aspektais gali problemų būti. Pora patarimų: failus reikėtų atidarinėti tik tada, kada reikia, ir uždaryti iškart, kai nebereikia; be to, galėjai laisvai apsieiti be kintamųjų „nominalas“ ir „monetos“, jie jokios reikšmingos funkcijos neatlieka.

Mano sprendimas: www.paste.lt/paste/864859fd9be6522ea69e9 e0f2533a318

 blin cia visi tai gerai padare ir komentarus parase ir kintamiesem prasmingus vardus dave krc jauciu kokius 20 tasku geriausiu atveju gausiu uz 1 praktine uzduoti :(

Žinutė parašyta: 2009-05-24 16:15:28 | Nuoroda
Martynas B. rašė:
Rulle121 rašė:
Kayen rašė:

Na aš irgi vakar vakare pasibandžiau parašyt, dėja FPS pjaunasi su W7 ir nenori nuskaityti failų, tad ar veikia - nežinau, bet principas daugmaž toks :) O tu jei taip egzamine surašei neteksi vieno balo, už neaiškius kintamuosius =]

www.paste.lt/paste/c22381daedef2eb7e9fdc 6e4e621d7f3

 na tas 1 taskas nieko nelemia svarbu kad veikia programa gal galit kas imest 2 praktine uzduoti padaryta?

 Kad „veikia“ tai dar nieko nereiškia, kadangi godus algoritmas yra iš esmės neteisingas...

Kaip jau kažkas buvo davęs pavyzdį, gali pabandyti tarkim tokį testuką, ir pasižiūrėk, kokius rezultatus gausi.

1

1

14

3

10 7 1

1 0 0

 nu viskas tvarkoi veikia :)

Žinutė parašyta: 2009-05-24 16:20:35 | Nuoroda
Martynas B. rašė:

Ir ką gauni U1rez.txt?

 nu berots gerai tai gaunas pas mane

10

Žinutė parašyta: 2009-05-24 16:21:08 | Nuoroda
Rulle121 rašė:
Martynas B. rašė:

Ir ką gauni U1rez.txt?

 nu berots gerai tai gaunas pas mane

10

 10  1

7  0

1  4

5

1 10

10

Žinutė parašyta: 2009-05-24 16:31:37 | Nuoroda
Martynas B. rašė:

Berods nelabai... Sąlygoje pasakyta, jog reikia paskirstyti taip, kad monetų skaičius būtų kuo mažesnis. Taigi turėtų būti taip:

10 0
7 2
1 0
2
1 10
10

 kur tu cia taip radai parasyta? juk uzduoti parasyta spausdinkite kiek kokiu monetu gavo (nominalu mazejimo tvarka) tai yra nuo didziausio nominalo iki maziausio tai pas mumis didziausias nominalas yra 10 tai ir gauna 1 moneta toliau 7 negauna o 1 vertes monetu gauna 4

Žinutė parašyta: 2009-05-24 16:37:50 | Nuoroda
Martynas B. rašė:

Paskutinis sakinys prieš pastraipą „Duomenys“:

„Keitimo sąlyga – mažiausias galimas skaičius monetų.“

 nu nafik kas per nesamone net nemaciau tokios salygos tai tada zopa bus :(  gerai kad bent islaikyciau :(

Žinutė parašyta: 2009-05-24 16:41:37 | Nuoroda
Kayen rašė:

Na aš irgi vakar vakare pasibandžiau parašyt, dėja FPS pjaunasi su W7 ir nenori nuskaityti failų, tad ar veikia - nežinau, bet principas daugmaž toks :) O tu jei taip egzamine surašei neteksi vieno balo, už neaiškius kintamuosius =]

www.paste.lt/paste/c22381daedef2eb7e9fdc 6e4e621d7f3

 na man kazkodel neveikia tavo programa meta dalyba is nulio  :)