Vartotojo Martynas B. pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-05-23 23:09:54 | Nuoroda

Išties nesitikėjau tokio sudėtingumo iš VBE užduočių, koks buvo pirmoje praktinės dalies užduotyje, tačiau tai mane maloniai nustebino. Taip, ten godus algoritmas neveikia, tačiau su dinaminiu programavimu visai įkandama.

Žinutė parašyta: 2009-05-24 10:35:35 | Nuoroda
Kayen rašė:
Martynas B. rašė:

Išties nesitikėjau tokio sudėtingumo iš VBE užduočių, koks buvo pirmoje praktinės dalies užduotyje, tačiau tai mane maloniai nustebino. Taip, ten godus algoritmas neveikia, tačiau su dinaminiu programavimu visai įkandama.

 Na sunkios jos tikrai nebuvo, tik pritrūko laiko. Žinoma ir stresas padarė savo, loginis mąstymas atsijungė :) Galėjo visas egzaminas būti viena dalis, nes testinę dalį tikrai galima greičiau atlikti.

Iš dalies sutinku: man taip pat jos tikrai nebuvo sunkios bei taip pat pritrūko kelių minučių žioploms klaidoms antroje užduotyje ištaisyti. O gal iš tikrųjų tiesiog pritrūko šiek tiek paskalio rašymo praktikos, jei būčiau ne paskutinį vakarą pradėjęs uždavinukus paskaliu rašinėti, gal būtų pavykę greičiau – pats kaltas.

Tačiau jei žvelgtume objektyviau, palyginus su ankstesnių metų uždaviniais, sakyčiau, jog pirma užduotis buvo sunki. Tokios užduoties visai būtų galima tikėtis olimpiados 3 etapo 1 dalyje, todėl kaip ją spręsti tikrai ne kiekvienas išmąstytų, ypač kai duota tiek nedaug laiko. Bet visgi gerai, kad bent vieną rimtesnį uždavinuką idėjo, šimtukai turbūt niekam ranka pasiekiami nebeatrodo :)

Žinutė parašyta: 2009-05-24 11:01:20 | Nuoroda
dobulis rašė:

maximumo nesurenka; uzpernai daugiausiai buvo surinkta 98/100; dinaminis programavimas... cia gi universiteto programa :\ nesuprantu, as ruosiaus pagal senesniu metus, kur nieko panasaus nebuvo! Ta uzduoti isspres tik gyvenantys informatika zmones :\ tai gal ir i mates egza idekim matricu, kompleksiniu skaiciu ir t.t? po velniu, studentas sito uzdavinio neissprestu, o jie nori is mokiniu :\

man atrodo kad debilai uzduociu sudarinetojai tikejosi jog cia reik naudot goduji, kas rodo ju neprofesionaluma :\

Matricų ar kompleksinių skaičių negali dėti nes tiesiog jų moksleivis nesuvirškintų jau vien kaip terminų/žymėjimo. O DP idėją gi bent teoriškai tikrai galima ir pačiam išmąstyti, o iš techninės pusės ten visiškai nieko ypatingo: tiesiog pora ciklų ir pora vienmačių masyvų, o tokie dalykai mokykliniame kurse tikrai yra. Juk ir matematikos VBE nemažai nematyto stiliaus uždavinių, kažką reikia išmąstyti, tačiau tai galima padaryti paprastomis mokyklinio kurso priemonėmis. Na pvz. kokių įrodymo uždavinių mes per matematikos pamokas praktiškai niekad nesprendžiam, o ir šiaip jų visų tikrai neišmoksi. Tuo tarpu stipresnėse mokyklose (kalbant apie tiksliuosius mokslus), kokiam Licėjui ar KTUG tai tikriausiai DP ir per pamokas praeina.

Žinutė parašyta: 2009-05-24 14:32:50 | Nuoroda
dobulis rašė:

na asmeniskai manes programavimo mokykloj niekas nemoke. o tu naudojai dp ir programa parasei gerai?

Taip. Ir todėl būtų nelabai sąžininga, jeigu pilnai užskaitytų ir godžius algoritmus – tai kokio elnio tada rašiusieji DP gaišo laiką ir dėl to galimai nukentėjo jų antro uždavinio rezultatai?

Žinutė parašyta: 2009-05-24 15:52:57 | Nuoroda

Pas Rulle121 ne tik su kintamaisias, bet ir su kitais programavimo kultūros/stiliaus aspektais gali problemų būti. Pora patarimų: failus reikėtų atidarinėti tik tada, kada reikia, ir uždaryti iškart, kai nebereikia; be to, galėjai laisvai apsieiti be kintamųjų „nominalas“ ir „monetos“, jie jokios reikšmingos funkcijos neatlieka.

Mano sprendimas: www.paste.lt/paste/864859fd9be6522ea69e9 e0f2533a318

Žinutė parašyta: 2009-05-24 16:09:19 | Nuoroda
Rulle121 rašė:
Kayen rašė:

Na aš irgi vakar vakare pasibandžiau parašyt, dėja FPS pjaunasi su W7 ir nenori nuskaityti failų, tad ar veikia - nežinau, bet principas daugmaž toks :) O tu jei taip egzamine surašei neteksi vieno balo, už neaiškius kintamuosius =]

www.paste.lt/paste/c22381daedef2eb7e9fdc 6e4e621d7f3

 na tas 1 taskas nieko nelemia svarbu kad veikia programa gal galit kas imest 2 praktine uzduoti padaryta?

 Kad „veikia“ tai dar nieko nereiškia, kadangi godus algoritmas yra iš esmės neteisingas...

Kaip jau kažkas buvo davęs pavyzdį, gali pabandyti tarkim tokį testuką, ir pasižiūrėk, kokius rezultatus gausi.

1

1

14

3

10 7 1

1 0 0

Žinutė parašyta: 2009-05-24 16:17:07 | Nuoroda

Ir ką gauni U1rez.txt?

Žinutė parašyta: 2009-05-24 16:24:20 | Nuoroda

Berods nelabai... Sąlygoje pasakyta, jog reikia paskirstyti taip, kad monetų skaičius būtų kuo mažesnis. Taigi turėtų būti taip:

10 0
7 2
1 0
2
1 10
10

Žinutė parašyta: 2009-05-24 16:30:22 | Nuoroda
gretuse rašė:

blyn,as 2 metus kaliau LJMM, i baigiamaji vaziavau,belenkiek pinigu sukisau, o dbr per ta rpakeikta Steponaviciu balu neprideda uz tokias mokyklas. norisi klykt :/ jei pritruks kokio vargano taskelio iki mano tikslo tj nuprotesiu :(

Labai teisingai Steponavičius padarė, aš irgi pasisakau prieš taškų pirkimą. O pats į LJMM stojau ne dėl jų, ir dabar veikei sumažės LJMM populiarumas, nes stos tik tikrai motyvuoti mokytis mokiniai.

Žinutė parašyta: 2009-05-24 16:36:03 | Nuoroda

Paskutinis sakinys prieš pastraipą „Duomenys“:

„Keitimo sąlyga – mažiausias galimas skaičius monetų.“

Žinutė parašyta: 2009-05-24 17:50:28 | Nuoroda
Rulle121 rašė:
Martynas B. rašė:

Paskutinis sakinys prieš pastraipą „Duomenys“:

„Keitimo sąlyga – mažiausias galimas skaičius monetų.“

 nu nafik kas per nesamone net nemaciau tokios salygos tai tada zopa bus :(  gerai kad bent islaikyciau :(

Tai aš manau kad su DP išsprendusių tebus vienas kitas, todėl tikrai nereikia dėl to žudytis, nes turbūt >99% laikiusiųjų turėtų negauti taškų už testus. O aš nors ir gausiu, iš antro uždavinio mažai surinksiu, tai irgi nebūtinai gerai išlaikysiu.

Žinutė parašyta: 2009-05-24 18:07:24 | Nuoroda
Kayen rašė:
Martynas B. rašė:

Tai aš manau kad su DP išsprendusių tebus vienas kitas, todėl tikrai nereikia dėl to žudytis, nes turbūt >99% laikiusiųjų turėtų negauti taškų už testus. O aš nors ir gausiu, iš antro uždavinio mažai surinksiu, tai irgi nebūtinai gerai išlaikysiu.

 O kuo tau blogai vienmačiais masyvais ? Jų tereikia 4. Taip net lengviau.

Nesupratau? Na, pas mane masyvai irgi vienmačiai ir aš nesakau, kad su jais kas nors blogai. Blogai tik su godžiais algoritmais, dėl jau minėto pvz.

Žinutė parašyta: 2009-05-24 21:49:32 | Nuoroda
Rulle121 rašė:
felicita18 rašė:

 pas mane skaiciuotuvas kazkoks ten citizen ar panasu kazkaip ar galima toki nest i egza?

 gali pasiimt belenkoki ta skaiciuotuva vistiek ten niekas beveik neziuri,juk priziuretojei bus visai nesusije su tiksleisiais mokslais bus kokia lietuviu mokytoja tai abejojiu ar ji atskirs koks ten tas skaiciuotuvas gali pasiimt ir su atmintim ir formules susirasyt  :D jei kas nors blogai bus tai paiims ji is taves tai jei ka turek 2 viena paprasta kita koki normalesni kur tekstine atminis butu :D nes pas mumis bent kai as laikiau info valstybini ir galejau naudotis skaiciuotvu be tekstines atminties bet jei butum atsineses ir sustresni su daugiau pribambasu tai nieko nebutu buve nes net neziurejo tu skaiciuotuvu :D

Pas mus per informatikos VBE tai net ne vienas žmogus tikrino, porą kartų mano paprastą mažą skaičiuokliuką buvo paėmę apžiūrai :D

Žinutė parašyta: 2009-05-28 00:13:12 | Nuoroda
Micro rašė:

Daugiau variauntų nebus? :]

Panašiai ir aš padariau

a2 - a1 = d

a3 - a2 = d

gale dar prirašiau d - const :D

 Šitaip nelabai ką įrodysi, nebent kad pirmieji du sekos nariai sudaro aritmetinę progresiją. Reiktų imti bendru atveju a_{n+1} - a_n = const (ar kokią kitą savybę).

Žinutė parašyta: 2009-05-28 12:46:42 | Nuoroda
ciaesuas rašė:
Martynas B. rašė:
Micro rašė:

Daugiau variauntų nebus? :]

Panašiai ir aš padariau

a2 - a1 = d

a3 - a2 = d

gale dar prirašiau d - const :D

 Šitaip nelabai ką įrodysi, nebent kad pirmieji du sekos nariai sudaro aritmetinę progresiją. Reiktų imti bendru atveju a_{n+1} - a_n = const (ar kokią kitą savybę).

 Tuo jis parodo, kad pirmieji TRYS nariai sudaro aritmetine progresija. Nors tiesa sakant, nelabai suprantu, kam sitoj vietoj isradinejamas dviratis ir d bereikalingai zymimas kaip pastovus dydis. Tvarkingai kaimiskai parason aritmetines savybe: a2-a1=a3-a2, jei reiktu geometrines b2/b1=b3/b2 ir viskas, kam cia kazka isradinet

 Taip, suklydau, ten parodo, kad pirmieji trys nariai sudaro aritmetinę progresiją. Bet kad a_2 - a_1 = a_3 - a_2 tai dar jokiu būdu neįrodo, jog VISA seka yra aritmetinė progresija.

Žinutė parašyta: 2009-06-03 13:43:17 | Nuoroda
gretuse rašė:
G1ntas rašė:

kiek gavot skydo plota? nes sito nespejau perspresti tai neramina :) siaip gavau 600 iskart i viena intergrala tipo sudejau abu ir gavosi tiek :)

 ne i tema. tik dbr pagalvojau. o tilkas gi is dvieju pusiu yra tveriamas,tj gal is dvieju riekejo daugint. :/ tik dbr apie tai susimasciau

 Gi užduotyje aiškiai parašyta „Apskaičiuokite skydo plotą“. Jei reikėtų dauginti iš dviejų, būtų parašyta skydų, o dabar nesvarbu, kiek ten jų yra, mūsų prašo apskaičiuoti tik vieno skydo plotą.

Žinutė parašyta: 2009-06-03 14:04:20 | Nuoroda
surplus rašė:

Kaip zodziu daryba daret? pvz kur buvo able, refer(?)... neatsimenu daugiau, gal jus atsimenat?:)

able – enables, o su refer tiksliai nepamenu, gal referring...

Žinutė parašyta: 2009-06-03 16:06:23 | Nuoroda

Nuoroda nekantraujantiems :) nec.lt/failai/1062_uzduotys_2009_VBE_uzs _k_anglu.pdf

Žinutė parašyta: 2009-07-22 15:41:03 | Nuoroda

Aš į VU programų sistemas, jei netyčia kam nors įdomu...

Žinutė parašyta: 2009-07-22 16:12:32 | Nuoroda
keuliukas rašė:

Ei, o kokiu balu įstojote į VF gal galite pasakyt? Aš su 18,16 dar patekai į VF, informologija, VU.

 VU programų sistemos VF; balas 22,82. Tai matyt rugsėjį jau kada netyčia susitrenksim tarpduryje :)