Vartotojo Resetas pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-05-30 14:05:40 | Nuoroda

Sveiki!

Būtų malonu, jei atsirastų žinančių, kiek iš viso šiais metais priims į VU biochemiją ir kiek ten skirta nemokamų vietų ir į VGTU bioinžineriją ir kiek ten skirta valstybės finansuojamų vietų po mokslo reformos, nes man nepavyko rasti šios informacijos jų tinklapiuose. Dėkui. :)

Žinutė parašyta: 2009-05-30 14:44:04 | Nuoroda
R.V.U. rašė:

Viską įžvelgiu kiek reikia. Ir nusimanymas apie chemiją čia neturi reikšmės.

Uždavinyje niekur nepaminėta, kad tame "deguonies kambaryje" yra n.s. (normalios sąlygos). Todėl negalima teigti, kad vienas molis dujų užima 22,4 l tūrio. Esant kitokiam slėgiui ar temperatūrai rezultatai visai kitokie.

Todėl čia ne aš per daug įžvelgiu ar pan., o paprasčiausiai egzaminų sudarinėtojai blogai sudarė sąlygą.

Kam tu mąstai taip sudėtingai? Juk čia ezgaminas, o ne olimpiada. Dundukas, net nesusimąstęs paims iš išspręs tą uždavinį įstatęs 22.4 l/mol, o tuo tarpu tu "eisi kariauti" ir dar neaišku, kaip tau baigsis, nes NEC neprivalo parodyti kandidatams darbų (ydinga tvarka).

 

Analogiškai neužbaigtas uždavinys buvo ir 2008 pakartotinėje sesijoje.

6.6. Aliuminio gamybai sunaudojama daug energijos, todėl siūloma skardinių, pagamintų iš aliuminio lydinio, neišmesti, bet jas surinkti ir perdirbti. Vairuotojas į surinkimo punktą nuvežė 10 skardinių, už kurias nemokamai gavo benzino. Apskaičiuokite, kokį atstumą automobilis nuvažiuotų nemokamu benzinu, žinodami, kad:

-vienos skardinės masė 18,5 g. Laikykime, kad skardinė pagaminti iš aliuminio;

-Aliuminio gavimo iš aliuminio oksido reakcijos termocheminė lygtis yra:

Al2O3 -> 2Al + 1.5 O2    delta H = 1676 kJ/mol

-sudegus 1 litrui benzino išsiskiria 34000 kJ energijos

-automobilio benzino sąnaudos 6 litrai / 100 km

Užrašykite nuoseklų sprendimą.

 

Šis uždavinys akivaizdžiai klaidingas, nes uždavinio sąlyga nenurodo, kiek vairuotojas gavo benzino už priduotas skardines. Tačiau akivaizdu, KAD JIE TURĖJO OMENYJE, jog gavo benzino tiek, kiek to sudegusio benzino energija yra lygi energijai kiek reiktų pagaminti 185 g aliuminio. Jei sąlyga būtų papildyta šiuo teiginiu ji nebūtų klaidinga, o dabar reikia spėlioti, ką jie turėjo omenyje.

Žinutė parašyta: 2009-05-30 14:55:45 | Nuoroda

Siūlau nesijaudinti. Vieniems egzaminas lengvas - kitiems sunkus. Vieniems sunkesnis už 2008, o kitiems lengvesnis. Man tai asmeniškai jie abu nebuvo sunkus, gal 2008  kiek kiek sunkesnis, nes paskutinis uždavinys buvo gerokai sunkesnis, negu dabartinių metų paskutinis. Tačiau ta euforija, kad egzaminas lengvas buvo kilusi ir 2008 metais, ir nemaža dalis tokių, kuriems buvo "labai lengva", tesurinko 50 - 60 %. Na žiūrėsim, beje, kaip manote, jeigu tenai, kur reikėjo nubraižyti funkcijų grafikus, jei prie vienos funkcijos parašai pavadinimą (lygtį), kuri yra, o prie kitos pamiršti (kaip atsitiko man), kaip manot atims tašką?

Žinutė parašyta: 2009-05-30 15:12:47 | Nuoroda
Micro rašė:
Resetsas rašė:

Siūlau nesijaudinti. Vieniems egzaminas lengvas - kitiems sunkus. Vieniems sunkesnis už 2008, o kitiems lengvesnis. Man tai asmeniškai jie abu nebuvo sunkus, gal 2008  kiek kiek sunkesnis, nes paskutinis uždavinys buvo gerokai sunkesnis, negu dabartinių metų paskutinis. Tačiau ta euforija, kad egzaminas lengvas buvo kilusi ir 2008 metais, ir nemaža dalis tokių, kuriems buvo "labai lengva", tesurinko 50 - 60 %. Na žiūrėsim, beje, kaip manote, jeigu tenai, kur reikėjo nubraižyti funkcijų grafikus, jei prie vienos funkcijos parašai pavadinimą (lygtį), kuri yra, o prie kitos pamiršti (kaip atsitiko man), kaip manot atims tašką?

 Pagal logika prašė nubraižyt du grafikus, tai prie vieno parašei koks grafikas, tai antras jau aišku turi būt koks grafikas ;D

 Na aš irgi taip galvoju, bet mano mokytoja sakė, kad čia nuo vertintojo nuotaikos priklausys. Vienas vertintojas gali atimti, o kitas ne, tai lemiamą balsą turės trečias. O logiškai mąstant išvis jeigu tu TEISINGAI nebrėži grafikus, tai negi nežinai kur yra kuris? :)

Žinutė parašyta: 2009-05-30 15:16:47 | Nuoroda
Tarchy rašė:

bendrai bus skiriama biomedicinos studiju krypciai, ta prasme kiekvienai studiju krypciai kazkoks kiekis krepseliu(humanitaram, soc mokslam, biomedicina, technologiju ir tt), i tta krypti ieina visos susijusios spec, zinau tik kad i biomedicina bus 1300 i universitetus ir 1400 kolegijoms.

 O gal galėtum linką numesti, jei turi kokį, :) kur internete plačiau apie tai būtų galima pasiskaityti, nes su tuo valstybės finansavimu kašmaras kažkoks, tarsi viskas įslaptinta. Kad 1300 bus bendrai skirta biomedicinai aš irgi girdėjau, bet čia maža konkretumo ir beto biochemija nepirklauso biomedicinos mokslų sričiai. Biochemija - fizinių mokslų sritis. Bet dėkui. :)

Žinutė parašyta: 2009-05-30 15:35:32 | Nuoroda

Jau pats radau visą informaciją, manau nemažai kam iš jūsų pravers.

www.mokslas.lt/files/uploaded/reformos_p adariniu_analize.pdf

Žinutė parašyta: 2009-05-31 10:05:25 | Nuoroda
Sanosuke rašė:

Viskas gerai šitai sąlygai.

 Ar tu tikrai mulkis ar tik apsimeti? Patekiau pilną argumentavimą, kodėl ši sąlyga bloga/neišbaigta. Labai daug ginčų ši sąlyga sukėlė ir vertinimo komisijai, tačiau kadangi nebuvo apeliacijų dėl šito uždavinio (nes pakartotinę sesiją laikė mažai žmonių) buvo nuspręsta palikti kaip yra.

Žinutė parašyta: 2009-05-31 10:08:45 | Nuoroda
pilimotas rašė:

2006m vbe 4.1 kodel nereikia skaiciuti vandens... juk jis pazymetas  (d). o klausia issiskyrusiu duju :/

 Įsiskaityk į sąlygą. Ten norodyta n.s. o normaliomis sąlygomis vanduo tikrai nėra dujos.

Žinutė parašyta: 2009-06-01 13:26:15 | Nuoroda

Egzaminas buvo lengvas, dėl to gali būti, kad netekus jau kelių taškų, iškart rezultatas kris net keliais procentais, tačiau teste buvo filosofinis klausimas - tai K08. Įdomus klausimas man ir K07 pasirodė.

Žinutė parašyta: 2009-06-01 13:54:10 | Nuoroda
siestaa rašė:

o trumpieji atsakymai:

1.10 (tikrai)

2. 3 (tikrai)

3. 1.52 (tikrai)

4.C (tikrai)

5. 4 (abejoju)

6. P (tikrai)

7.8 (turetu buti:D)

8.4 (tikrai)

9. 2 (taip)

10 . 3 - va del sito labiausiai abejoju. noreciau suzinoti, ka jus parasete.

 Saunuole. :) Viskas gerai. Pas mane irgi taip.

Žinutė parašyta: 2009-06-01 13:59:56 | Nuoroda
siestaa rašė:
Resetsas rašė:

Egzaminas buvo lengvas, dėl to gali būti, kad netekus jau kelių taškų, iškart rezultatas kris net keliais procentais, tačiau teste buvo filosofinis klausimas - tai K08. Įdomus klausimas man ir K07 pasirodė.

K07- kazkur girdejau kad rugstus lietus daro kazkokia itaka zuvims.bet eutrofikacija tai sukelia trasu naudojimas, o ne rugstus lietus.

K08. sunkus ir man buvo...bet pagalvojus, kad tarp vandens molekuliu yra vandenilinis rysys.... bet gali buti atsakymas arba 2 arba 4,....

 K07 - taip, todėl aš irgi pasirinkau, kaip NETEISIGĄ atsakymą 4, tačiau ten teisingo atsakymo nėra. HNO3 Vandenyje jonizuojasi ir štai mes turime nitratus. Aišku su trąšomis nitratų patenka daug daugiau nei per azoto rūgštį, tačiau tai vis tiek gali sukelti eutrofikaciją. Kitavertus čia ne olimpiada nereikia sudėtingai galvoti. Žinai, kad eutrofikaciją sukelia trąšos, vadinasi į azoto rūgštį nereikia lįsti.

Dėl K08 aš irgi abejojau ar 2 ar 4, bet visgi pasirinkau 2, nes vandenilinis ryšys egzistuoja TARP molekulių, o kovalentinis - mulekulės VIDUJE. Tuo tarpu čia manęs klausią koks ryšys yra TIRPALE, todėl manau, kad tik vandenilinis, tačiau NEC'ui visai gali susišviest.

Žinutė parašyta: 2009-06-01 14:12:52 | Nuoroda

Matai, kovalentinis rysis (nesvarbu ar polinis ar ne) egzistuoja tik molekules viduje. H2O molekules viduje kovalentinis polinis rysys yra, taciau tarp dvieju H2O molekuliu yra tik vandenilinis. Taciau NEC'as mano nuomone turetu uzskaityti ir 2 ir 4 variantus.

www.odontologija.com/wiki/index.php/Kova lentinis_ry%C5%A1ys

Žinutė parašyta: 2009-06-01 14:16:22 | Nuoroda
fragilee rašė:

Sanosuke

Aha.Gal galit pasakyti, kaip parašėt su tuo atominiu skaičiumi, kur naudojami sintezei berods?

Ir kodėl negalima mechaniniu būdų šalinti? 
 

 

sitas man irgi idomiai, kaip paraset

 

 

 Nes nera visos nuosedos pasalinamos, taip pat galima pazeisti pavirsiu nuo kurio salinama.

Žinutė parašyta: 2009-06-01 14:33:07 | Nuoroda
R.V.U. rašė:
Resetsas rašė:
siestaa rašė:

o trumpieji atsakymai:

1.10 (tikrai)

[...]

 Saunuole. :) Viskas gerai. Pas mane irgi taip.

 Iš kur suskaičiuojat 10 elektronų? Pasirašykit Luiso formulę ir paskaičiuokit. Juk oksonio jonas turi tiek pat elektronų, kiek ir vandens molekulė (prie vandens molekulės prijungiame vieną protoną ir gaunam oksonio joną).

 8 turi deguonis 2 dar gauna iš vandenilių ir koordinacinio ryšio metu negauna, dėl to 10.

Žinutė parašyta: 2009-06-01 14:44:16 | Nuoroda
siestaa rašė:

is viso siemet chemija laike apie 3700 , NEC'e parasyta. nemazai nemazai....

 Tačiau iš jų ne visi valstybinį.

Žinutė parašyta: 2009-06-01 14:54:45 | Nuoroda
Sanosuke rašė:

Dar vienas.Nesupratau šiek tiek [b]4.5[/b] Kodėl jie ten parašė išlydyta?Ir už ką 2 taškai?

 O išlydyto būtent todėl ir prašė, kad ne NaOH rašytumetė. Nes išlydytame nėra vandens, o jeigu tirpalas, tuomet Na pirma sureaguos su vandeniu, o tik po to su pieno rūgštimi ir štai jums NaOH. Šiuo uždaviniu jie tikrino, ar mokinys žino, kad grynas Na reaguoja ne tik su karboksi, bet ir alkoholio grupe, tuo tarpu šarmas - tik su karboksi.

Žinutė parašyta: 2009-06-01 14:57:32 | Nuoroda
siestaa rašė:
Resetsas rašė:
Sanosuke rašė:

Dar vienas.Nesupratau šiek tiek [b]4.5[/b] Kodėl jie ten parašė išlydyta?Ir už ką 2 taškai?

 O išlydyto būtent todėl ir prašė, kad ne NaOH rašytumetė. Nes išlydytame nėra vandens, o jeigu tirpalas, tuomet Na pirma sureaguos su vandeniu, o tik po to su pieno rūgštimi ir štai jums NaOH. Šiuo uždaviniu jie tikrino, ar mokinys žino, kad grynas Na reaguoja ne tik su karboksi, bet ir alkoholio grupe, tuo tarpu šarmas - tik su karboksi.

 

Vienintele uzduotis, kurios neperskaiciau du kartus. LEMTIS :D Resetsas, KUR STOT ZADI.?

 Tikriausiai VU biochemiją, arba VGTU bioinžineriją, o tu? :)

 

Žinutė parašyta: 2009-06-01 15:11:22 | Nuoroda
musmiryte rašė:

apie isejima anksciau net minties neturejau tai pasilikau kelis uzdavinius ant galo ir tai buvo mabno didziausia klaida nes nebespejau jum laiko visiem uzteko?

 Aha. :) Aš tai iki galo sėdėjau tik dėl to, kad išeinantiems pabaigoje, leidžia išsinešti užduotis.

Žinutė parašyta: 2009-06-01 15:23:42 | Nuoroda

Propanas, bet aš nežinau tiksliai. Čia remiantis mano logika. Kadangi metanos n.s. užima 0.71428 g/l, (16/22.4) tai kubiniam metrui jis užims ~ 0.7 kg. Jeigu imame mišinį su 90 % metano ir 10 % etato, gauname dabar tiksliai nepamenu, bet kažkur apie 0,79 kg kubianiam metrui. Akivaizdu, kad etano molinė masė per maža, todėl turi būti propanas.

Žinutė parašyta: 2009-06-01 15:24:55 | Nuoroda

P.S. Nes sąlyga sako, kad dujų tankis 0.9 kg/m3.