Vartotojo tormenta pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-06-25 23:49:54 | Nuoroda

Ponas G. Steponavičiau,

Esu labai pasipiktinusi šių metų reforma ir dėl neapgalvotos šios reformos įtvirtinimo skubos. Ar ši reforma neturėjo įsigalėti po dvejų metų? Dabar kiekviena diena abiturientui didžiausias stresas, kai jis nežino, kas jo laukia rugsėjo pirmąją. Kalbėsiu iš asmeninės pusės, nes neturiu teisės reikšti nuomonės ir kalbėti už visus abiturientus.

Mano šeima - vidutinio lygio, nesame kažkokie vargšai, tačiau ir ne turtuoliai. Tėvai išsiskyrę, šiais laikais tai nieko nuostabaus. Gyvename provincijoje, taigi aš ir sesuo žadame studijuoti kitame mieste, nes savo miestelyje tokios galimybės neturime. Aš ir sesuo - vienmetės, taigi šiais metais tėvams tenka dviguba našta, kaip išleisti savo dukras mokytis toliau ir įgyti aukštesnį išsilavinimą. Tačiau čia susiduriame su didele problema: iš kur gauti pinigų tūkstančius kainuojančioms studijoms? Negaliu sakyti, kad mokykloje buvome blogos mokinės, mokytojai ir klasiokai tiki, kad egzaminus išlaikysime gerai, tačiau ir pati negaliu sakyti, kad egzaminai buvo lengvi, taigi gali būti ir taip, jog vienur ar kitur bus nepasisekę. O ar didelės galimybės gauti studijų "krepšelį" vidutiniškai besimokančiam mokiniui? Turbūt metinių pažymių vidurkio minėti neverta, nes kaip žinia, jis ne visada atitinka mokinio žinias. Tačiau jei sesuo ir aš nesugebėsime gauti studijų "krepšelių"? Iš karto pradedame galvoti ne apie labiausiai traukiančias, bet apie pigiausias studijas, kurių kainos siekia 3-4 tūkst. Lt per metus, dauginame iš dvejų, gaunasi 6-8 tūkst. Lt per metus, o šeimos pajamos tesiekia max 1500 Lt/mėn. Atskaičiuojame mokesčius už asmeninį butą, buto kitame mieste/bendrabučio nuomos mokestį, maisto, higienos reikmenų išlaidas, ir kas gi lieka? Sunku net pasakyti ar išvis kažkas lieka. Atrodo yra kita išeitis - paskola. Tačiau ar mes norėsime ir turėsime galimybę mokėti paskolas bankui iki mirties? Niekas negarantuotas, kad po studijų gaus darbą pagal specialybę ir iškart uždirbs tūkstančius. Geriausiu atveju - minimumą, kuris nesiekia 1000 Lt. Belieka tik svajoti apie aukštąjį išsilavinimą.

Jūs, seimo nariai, gaunantys tūkstantinius atlyginimus, nesuvokiate paprasto piliečio padėties Lietuvoje. Šių metų nustatytos studijų kainos vidutiniam Lietuvos piliečiui yra kosminės. Ir Jūs taip stengiatės išsaugoti būsimus aukštos kvalifikacijos medikus,profesorius ir pan? Mano manymu, šiemet pasibaigus vasarai emigracijos iš Lietuvos rodikliai pakils dvigubai. O jūs drįstate teigti, kad ši reforma tik pagerins ir taip sudėtingą Lietuvos padėtį. Būčiau per daug naivi, jei tikėčiaus, kad ši reforma bus atšaukta, bet tikiuosi, kad bent šiek tiek susipažinote ir suvokėte daugumos šeimų padėtį, nes tai liečia ne tik mano šeimą, tokių vidutinio lygio šeimų Lietuvoje yra tūkstančiai.

Ačiū už dėmesį,
2009m laidos abiturientė.
 

Žinutė parašyta: 2009-06-26 09:35:08 | Nuoroda

Gaila, kad sms ateina žymiai vėliau, turbūt negalėsiu nueiti į mokyklą, o taip knieti sužinoti tą rezultatą, nors žinau, kad negalėsiu juo pasigirti, bet vis tiek įdomu. Keista, bet ir aš prisėdau prie pc, atsikėliau prieš 9, kas man visiškai nebūdinga, nes dažniausiai miegu iki 1 ar net 2 val :D

Žinutė parašyta: 2009-06-26 10:43:06 | Nuoroda

Gavau 20%. Pripažįstu, kad susimoviau, bet tikėjaus mažiau gauti, tik abydna, kad klasiokai, kurie už mane mokėsi blogiau, gavo daugiau, bet pati kalta.

Žinutė parašyta: 2009-06-26 11:22:23 | Nuoroda

Parašykit/paskambinkit savo auklėtojoms, jos tikrai jums praneš :)

Žinutė parašyta: 2009-06-26 11:26:34 | Nuoroda
Kengura rašė:

100!!!! aaaaaaaaaaa!!!!!!!!! Skraidaaaaaauuuuuuu!!!!!!!!! MYliu pasauli!!!!!!

 Pavydžiu :D Ir sveikinu :)

Žinutė parašyta: 2009-06-26 11:59:12 | Nuoroda
Vezysas rašė:

Na ka,as turbut maziausiai to tikejaus ir maziausiai pakolkas is visu jusu gavau, net rankos dreba kai suzinojau kiek gavau,nors matematikoj buvau toks vidutinis tai tikejaus bent 30-40%. O dabar - 10%. SPROGSIU TUOJ

 Aš panašiai - 20%, o tikrai galėjau geriau, bet žiopla esu, tai už tai ir balas smarkiai krito :)

Žinutė parašyta: 2009-06-26 12:00:15 | Nuoroda
kimono90 rašė:

Kiek pasiskaičiavau, tai kažkur turėjau surinkt 30tšk. bet gavau tik 37 proc.Kažin čia realu?Gal duot apeliaciją?

 Manau blogai pasiskaičiavai, nes tikrai turėjai daugiau gauti :)

Žinutė parašyta: 2009-06-26 12:17:47 | Nuoroda

Gavau ir aš sms. Turėtų jau visiems pradėti eiti :)

Žinutė parašyta: 2009-06-26 12:33:04 | Nuoroda
Rence rašė:

parase mokinio bla bla bla 20. tai as cia islaikiau ar ne?

 Tai aišku, gavai 20% ;)

Žinutė parašyta: 2009-06-26 12:43:09 | Nuoroda
Rence rašė:
donatas7 rašė:
Rence rašė:

parase mokinio bla bla bla 20. tai as cia islaikiau ar ne?

 Taip.

net ant sirdies lengviau pasidare ;D o pazymiu pavertus kiek tai butu?

 Bet kokiu atveju tavo rezultatas yra geriau ir už mokyklinio 10-tuką :)

Žinutė parašyta: 2009-06-26 12:57:08 | Nuoroda
Vikikute rašė:

cia biski ne i tema, bet kaip jus padarot, kad prie jusu balus rodytu, kokius gavote? 

 Nueik į "Mano Profilis" kairės lango pusės viršuje, ten tikrai pamatysi, kur galėsi pasirinkti savo egzaminus ir rezultatus ir juos viešinti :)

Žinutė parašyta: 2009-07-06 21:59:24 | Nuoroda

Sveiki, kas gali papasakoti apie šią spec? Ar sunku mokytis? Ar įmanoma įstoti į vf su 15 KB? :)

Žinutė parašyta: 2009-07-14 12:59:22 | Nuoroda

Jūs su 19 KB nerimaujat, o ką man galvoti su 16,98 Labai norėčiau studijuoti šią spec.

Žinutė parašyta: 2009-07-15 16:08:18 | Nuoroda

Apie 7000 ;)

Žinutė parašyta: 2009-07-15 16:09:43 | Nuoroda

Manau, įstosi.

Žinutė parašyta: 2009-07-15 16:12:35 | Nuoroda

O kodėl turėtų nepatekti?

Žinutė parašyta: 2009-07-15 16:17:08 | Nuoroda

Manau, jau susižinojai atsakymą, bet galiu pasakyti vis tiek.
Šiais metais ISM turės 100 vf vietų, tačiau ne visos bus finansuojamos 100%. 100 proc. gaus tik 30 geriausius KB turintys būsimi studentai, o kiti 60 pasidalins 75, 50 ir 25 proc. finansavimą. Taip kad, kas nepasiruošę mokėti už mokslą, geriau vf nerašyti, nebent aišku esate užtikrinti, kad gausite 100 proc. :)

Žinutė parašyta: 2009-07-15 16:19:11 | Nuoroda

Tiesą pasakius aš pati ne kokios nuomonės apie VPU, bet vis tiek teko rašyti paskutinius numerius į šitą universitetą, nes čia tikrai labai lengva įstoti :) Žinoma, šiais metais kažkiek situacija gal ir keisis, bet nedaug.

Žinutė parašyta: 2009-07-15 16:21:52 | Nuoroda

Kiek girdėjau, informatika labai sunku, bet mokslas įdomus. O šiaip nemanau, kad dabartiniai studentai dar čia lankosi, jiems tai nebeaktualu, visi savo reikalais susirūpine, o šiuo metu vasaros atostogomis! :)

Žinutė parašyta: 2009-07-15 16:39:00 | Nuoroda

Šiaip turėjo viską paaiškinti, kai užregistravai savo dokus.