Vartotojo Evaldas1993 pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2012-06-11 14:11:37 | Nuoroda
Valentas rašė:

Kokias dvi išvadas padarėt 7 klaisime 1 užd.?

 Sieros dioksido ismetama daugiau tonu nei azoto oksidu.

Didziojoje dalyje rajonu per 3 m. ismestu oksidu kiekis sumazejo.

Žinutė parašyta: 2012-06-11 14:23:04 | Nuoroda
rbakas rašė:

 6 klasuimo 2 yra 10,13 proc, nes klausia kiek is mieziu buvosios energijos gaus zmogus, o ne is saules. 

 

 Tai 3060 yra 10% kuriuos mieziai perduoda karvems, vadinasi mieziuose buvo 10x daugiau (30600) ir is to kiekio zmogus gaus tik apie 1%

Žinutė parašyta: 2012-06-11 15:04:16 | Nuoroda
rbakas rašė:

 

7 klausimas

1. Visose pateiktose apskrityse išmetamas sieros ir azoto oksidu kieks mažėjo, išskyrus Alytaus apskirtyje, kadangi azoto oksidų kieks didėjo. Telšių apskrityje išmetama daugiau teršalų kiekvienas metais negu kartu sudėjos Alytaus ir Kauno apskritis. 

2.1 Rūgštusis lietus yra kaip jo pH 4,6 ir mažiau. Susidaro sieros ir azoto oksidams reguojant su atmosferoje esančiu vandeniu.



 

Man tai pirmo atrodo kaip neapibendrintos išvados.

O rūgštaus lietaus pH<5,6 

Žinutė parašyta: 2012-06-11 15:11:12 | Nuoroda

Aš jau irgi sau kokius tris atsiminusavau :D 

Žinutė parašyta: 2012-06-11 15:20:26 | Nuoroda
Dovation rašė:
 ph turi būti mažiau negu 5. Yra net testinis klausimas 2011 metų pakartotinėj sesijoj, kurio atsakymas yra ph<5.

 Nu net Madder ir Williamsa atsiverciau pasitikrint, raso <5,6, nes iki tokio dar gali pazeminti istirpes CO2, o kad labiau rugstetu reikia jau tu azoto ir sieros oksidu.

Žinutė parašyta: 2012-06-11 15:22:54 | Nuoroda

Aš genetiką va kaip dariau:

1. P X^HX^h x X^HY

 F X^hY

3. I^AI^0 (abu)

4. IAXH, IAXh, I0XH, I0Xh

IAXH, IAY, I0XH, I0Y

Žinutė parašyta: 2012-06-11 15:57:15 | Nuoroda
Stifler rašė:

Sweiki manau,kad dėl baltymo mutacijos daugelis klystat. Manau ne veltui pradžioje buvo rašoma apie genetini kodą.Viena genetinio kodo savybė ,ta kad jis laikomas išsigimusiu tą pačia amino rugstį gali koduoti keli kodonai.Net ir įvykus mutacijai dnr fragmente gene į sintetinamą baltyma bus ijungta ta pati amino rusgtis.Isvada:baltymo struktura nesikeis 

 Aš rašiau, jog "jis gali tapti neveiklus, jei viena aminorūgštis bus pakeista kita"

Žinutė parašyta: 2012-06-11 16:10:14 | Nuoroda
tiutiuriu rašė:
miausakosuo rašė:

Dėl tos mutacijos tai aš ir kategoriškai neteigiau, kad pasikeis, nepamenu tiksliai, nes berašydama į švaraštį pakeičiau, tai  rašiau kažkaip kad gali  pakisti baltymas arba tiesiog bus įjungiama kita aminorūgštis

 Bet kuriuo atveju pasikeičia baltymo sudėtis. Manau, kad ir erdvinės struktūros pokytį užskaitys, nes baltymuose kiekviena aminorūgštis svarbi erdvinei struktūrai sudaryti.

 Ne bet kuriuo ;), kartais aminor. gali koduoti net sesi tripletai, tai jei viena pakeicia kitas nukleotidas, gali buti ta pati aminorugstis itraukta ir baltymas bus toks pat ;)

Manau, kad kovalentini uzskaitys ;)

Žinutė parašyta: 2012-06-11 16:21:09 | Nuoroda
tiutiuriu rašė:

 3060 10proc? iš kur ištraukėt? čia 100proc sukauptos energijos grūduose!!:D baikit klaidint čia visus.

 Bet mieziai tai yra is saules gave apie ~30600 ir jie karvem perduoda 10proc. t.y. 3060 ;), tai (310/30600)x100proc.=1proc.

Žinutė parašyta: 2012-06-11 16:26:12 | Nuoroda
tiutiuriu rašė:

 tai aš nesuprantu, ar jūs nematot, kad ant rodyklės užrašyta 3060. reiškiasi, kad visą tą 3060 kj gauna KARVĖS

 Tai cia tie 10 proc., kurie pereina kitam lygmeniui, o 90 proc mieziai isspinduliavo kvepuodami, augdami ir t.t.

Žinutė parašyta: 2012-06-11 16:41:36 | Nuoroda

O as sakau, kad netinka ;) 

Žinutė parašyta: 2012-06-11 16:56:06 | Nuoroda
KimiRimi rašė:
Dovation rašė:

 Pirma dalis: 1A 2A 3A 4D 5D 6B 7B 8C 9A 10B 11D 12C 13D 14D 15D 16B 17C 18C arba D 19C 20C 

kodel 15testo klausimas D juk pasakyta Augalo lasteles plazmlize(lastele issiplecia ir pasiekia turgora) tai atsakymas turi buti B.

 Tai juk plazmolize ir turgoras yra skirtingi dalykai :D

 

Žinutė parašyta: 2012-06-11 17:06:39 | Nuoroda
Pride rašė:
tiutiuriu rašė:
Pride rašė:

 Davai sakot, kas neatisku, atsakysiu i jusu klausimus :D jau ikele necas uzduotis :)

 nu dv skelk 6.2 ir pasakyk, kad aš teisi :DDD

 O kas cia neaisku? Elementari matematika :D Mieziuose buvo 3060, viskas pasieke karve, is karves zmones pasieke 310 ir skaiciuojat!!!

 Va matot, kad zmoguje sukaupta 310 neabejojat. Tai analogiskai jei butu skaiciukas pries miezius (po saules) kaip pries zmogu, kiek ant rodyklytes butu parasyta?

Žinutė parašyta: 2012-06-11 17:14:11 | Nuoroda
tiutiuriu rašė:
Pride rašė:
Vidokkas rašė:

Jus nepasiduodat ;D, jei atsakymas 10%, reiskias mano BIO mokytoja nemoka biologijos (tuo labai abejoju), nes visus atsakymus pasitikrines esu su mokytoja. 

 Isvada - tavo bio mokytoja nemoka biologijos. 

 sori, bet in yo faces, ha :D o šiaip nepykit, bet šįkart aš teisi buvau :)

 Tik todel kad kazkoks, kuris siemet net nelaike egzamino ir turbut kokiam LEU pirmam ar antram kurse ja studijuoja, taip pasake?

Žinutė parašyta: 2012-06-11 20:42:00 | Nuoroda
Pride rašė:

 Apie tai, kokia tikimybe, kad antras vaikas nesirgs hemofilija atsakymas vertinimo instrukcijoje bus 3/4, realybe yra siek tiek kitokia - del daugybps taisykles (vaikas 1 ir vaikas 2 turi sirgti, tad tikimybes reikia dauginti) tikimybe, kad abu sirgs - 1/4*1/4 = 1/16. Tikimybe, kad abu nesirgs (vienas jau serga, tad siuo atveju tikimybe, kad abu nesirgs = tikimybe, kad antras nesirgs) yra 1-1/16. 

Madder vadovely parasyta, jog "tikimybe neturi atminties", ir reikia neatsizvelgti skaicuojant tikimybes i jau gimusius vaikus. Cia tokiu klausimu sita dalyka NECas ir tikrina. 

Žinutė parašyta: 2012-06-11 20:50:33 | Nuoroda


 

 O tikimybe gyvas padaras?

 Nezinau, klausk Madder ar Raugalo (kuris verte ta vadoveli) ar kokio redaktoriaus. Ten taip parasyta. 

O kad tavo destytoja sake, nedaug reiskia, girdejau LEUe nekokie destytojai.

-----

Del to baltymo as rasiau, kad gali baltymas tapti neveiklus, jei viena aminorugstis bus pakeista kita.

Žinutė parašyta: 2012-06-11 21:10:20 | Nuoroda
Pride rašė:
Evaldas1993 rašė

O kad tavo destytoja sake, nedaug reiskia, girdejau LEUe nekokie destytojai.

 Nu ka as zinau? Girdejau, kad imbicilai isvis nieko nesupranta, stebuklas, kad moki cia rasyti...

 Matosi, kad is provincijos su tokiais zodeliais :D, kur ir atsirinkai (be jokio konkurso) i respublikine, kad net paskui 100 nesugebejau is egzo gaut, nors net moki ispranasaut vertinimo instrukcija... :D

Žinutė parašyta: 2012-06-12 14:13:41 | Nuoroda
tiutiuriu rašė:
rbakas rašė:

Dėl tų antikūnių: ir taip aišku, kad ten šlapalas. Gi neperduoda motina savo vaisiui tų medžiagų, kurios yra "atliekos" nuo vykstančių procesų. 

Neperspaudžiu, aš ir panašiai parašiau: transpiracijos greitis priklauso nuo aplinkos temperatūros. Nebent tiek, kad tu nepanaudojai sąvokas transpiracija, tai gali prisikabint. Nes mum mokytoją ypač pabrėžė, kad reikia naudoti sąvokas susijusias

 Čia ne hipotezę parašėt, o išvadą. Hipotezė turėjo skambėt maždaug taip: daugiausiai vandens ištranspiruos augalas, laikytas 30C temperatūroje

 rbakas gera hipteze parase, isvada butu: "kuo didesne aplinkos temperatura, tuo intensyviau vyksta transpiracija"

Žinutė parašyta: 2012-06-12 18:14:18 | Nuoroda
rbakas rašė:

 Pride, tai 100 gavai, ane? Kad taip jau teigi, kad visi tik lengvyn ir lengvyn ėjo :)

 Faktas, kad negavo, nes tokio žmogaus rezultatai šitam portale jau žaliai mirgėtų po kiekviena žinute, o vadinas buvo priežasčių čia nevesti to abituriento numerio ;)

Žinutė parašyta: 2012-06-12 18:58:04 | Nuoroda

Na, mano mokytoja sake, jog mano, kad ten turi buti ats. 10% ir susisieke su dar dviem biologijos mokytojom ir jos is pirmo zvilgsnio paziurejusios pasake, kad irgi 10%.

Bet as vis tiek savo atsakymo laikausi, nes ir as is pirmo zvilgsnio pagalvojau, kad 10%, o tada isigilinau. O jei ir ne, tai nedidelis skirtumas, juk tik vieno tasko klausimas. Bet po to kai nusprendziau, kad ne 10%, o 1% supratau, kad tas klausimas daug diskusiju sukels :).

O siaip, nemanau, kad sitoj kartoj daug stipriu zmoniu, pvz., musu grupej is vieno tikejosi neblogo rezultato (apie 80), bet ten toooookiu nesamoniu prirase, pvz. paskutiniam klausime vietoj transpiracijos, parase kad ten kvepavimas, tai mokytoja vos neverke ir sake, kad turbut jau ir 50 nebegaus :D