Vartotojo .Andrius. pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2012-04-24 22:08:39 | Nuoroda

 Sveiki. Jeigu galite, priimkite ir mane.
Skype: funny_boy159

 Ačiū! :)

Žinutė parašyta: 2012-04-26 21:22:12 | Nuoroda
aurimas11 rašė:

 Laba Diena .Esu 12 Klases mokinys  planuoju stoti i kauno medicinos universiteta. Laikysiu Chemijos Biologijos,Lietuviu ,Istorijos egzaminus.KOkios galimybes yra įstoti i nemokamair į mokama moksla? Norečiau kad prijungtumet prie konferencijos   Mano skype  Arturiuxx93    

                        

 Labas. Visų pirmą, pasakyk, į kokią specialybę nori įstoti. Šiaip internete yra praeitų metų ataskaita, kurioje nurodyta įstojusių į VF ir VNF konkursiniai balai ( http://lsmuni.lt/media/dynamic/files/591/konkursiniaibalai_2011.pdf ), tad patarčiau ten pasižiūrėt. Konkursiniai balai kas metus keičiasi labai silpnai.

Sėkmės!

Žinutė parašyta: 2012-05-02 18:25:16 | Nuoroda
deoksiribonukleo rašė:
Dovation rašė:
aurimas11 rašė:

 Laba Diena .Esu 12 Klases mokinys  planuoju stoti i kauno medicinos universiteta. Laikysiu Chemijos Biologijos,Lietuviu ,Istorijos egzaminus.KOkios galimybes yra įstoti i nemokamair į mokama moksla? Norečiau kad prijungtumet prie konferencijos   Mano skype  Arturiuxx93    

                        

 Labas. Visų pirmą, pasakyk, į kokią specialybę nori įstoti. Šiaip internete yra praeitų metų ataskaita, kurioje nurodyta įstojusių į VF ir VNF konkursiniai balai ( http://lsmuni.lt/media/dynamic/files/591/konkursiniaibalai_2011.pdf ), tad patarčiau ten pasižiūrėt. Konkursiniai balai kas metus keičiasi labai silpnai.

Sėkmės!

 Nežinau, kiek tas silpnai, nepasakyčiau, kad labai silpnai, nes net ne svyruoja jie, o vis tiek kasmet auga, negali niekad būti garantuotas.

 Na, sakydamas silpnai, tai turėjau omeny, kad KB taip nešokinėja vienu balu aukštyn arba žemyn. :) O dėl to pasisakymo, jog KB "svyruoja" norėčiau atsiprašyti, nes rėmiausi asmenine nuomone. Mat nesidomėjau ankstesnių metų ataskaitom...

Žinutė parašyta: 2012-05-22 22:19:53 | Nuoroda
informer rašė:

 negaliu patalpinti cia, todel numetu nuoruoda

tinyurl.com/btj5cll

 Cha, cha, šmaikštuolis... :) Žaidimai šiuo metu mūsų nedomina... :)

Žinutė parašyta: 2012-06-09 17:31:25 | Nuoroda
DeividasZ rašė:

pasidalinkit kaip kas isimine mitozes/mejozes fazes ir azoto apytakos rata. man niekaip neina (facepalm)

 Kartojimas- mokslų motina. Tiesiog stenkis ne iškalti visus šiuos procesus, o juos suprasti. Tik supratęs įsiminsi viską. :)

Žinutė parašyta: 2012-06-09 17:36:11 | Nuoroda
DeividasZ rašė:
tiutiuriu rašė:
miausakosuo rašė:

Nu aš vis tiek nesuprantu su tom chromosomom :D

 su genetika nedraugauji?;D paprasta - vyras turi vieną X chromosomą ir vieną Y. visose somatinėse ląstelėse yra 44 nelytinės ir dvi lytinės chromosomos. o pas moterį somatinėje ląstelėje yra dvi X chromosomos. paieškok vadovėly, tikrai turi ten būti kariotipas pavaizduotas ar kažkoks panašus paveikslėlis

 o tai kokios yra 44 nelytines chromosomos? ne X?

Tos 44 chromosomos yra autosomos, o kitos dvi- lytinės chromosomos(XX arba XY).

Žinutė parašyta: 2012-06-09 17:37:47 | Nuoroda
Pilkuma rašė:

O egzamine pvz kvėpavimo lygtyje užtenka parašyt, kad susidaro ENERGIJA ar ATP skaičių rašyt?

 Nėra skirtumo, gali rašyt, kad susidaro Energija arba ATP ir viskas :)

Žinutė parašyta: 2012-06-09 17:46:07 | Nuoroda
DeividasZ rašė:
Dovation rašė:
DeividasZ rašė:
tiutiuriu rašė:
miausakosuo rašė:

Nu aš vis tiek nesuprantu su tom chromosomom :D

 su genetika nedraugauji?;D paprasta - vyras turi vieną X chromosomą ir vieną Y. visose somatinėse ląstelėse yra 44 nelytinės ir dvi lytinės chromosomos. o pas moterį somatinėje ląstelėje yra dvi X chromosomos. paieškok vadovėly, tikrai turi ten būti kariotipas pavaizduotas ar kažkoks panašus paveikslėlis

 o tai kokios yra 44 nelytines chromosomos? ne X?

Tos 44 chromosomos yra autosomos, o kitos dvi- lytinės chromosomos(XX arba XY).

 Tai ju negalima vadint X chromosomom? Jos taip pat atrod kariotipe kaip paskutines 2 (lytines)

 Negalima :) Vadink geriau autosomomis :)

Žinutė parašyta: 2012-06-10 13:11:31 | Nuoroda
rgey3y rašė:

Anglaivandeniai pradedami skaidyti burnoje ir baigiami plonojoje zarnoje
Baltymai pradedami skaidyti skrandyje ir baigiami plonojoje zarnoje
Riebalai pradedami skaidyti skrandyje ir baigiami plonojoje zarnoje

Teisingai?

Ir gal galit pasakyti, kaip eritrocitai pagal savo sandara yra prisitaike atlikti savo funkcijas? Nes arba as nebuvau, arba mes apie juos taip smulkiai net nejom, nors toki klausima daug kur mates.

 Viskas teisingai, išskyrus su riebalais. Riebalai skaidomi tik plonojoje žarnoje. Eritrocitai yra plokšti (disko formos), neturi branduolių, todėl gali prisijungti daugiau deguonies. Taip pat turi baltymą hemoglobiną, kuris padeda pernešti deguonį.

Žinutė parašyta: 2012-06-10 13:12:38 | Nuoroda
Tiutty rašė:
rgey3y rašė:

Anglaivandeniai pradedami skaidyti burnoje ir baigiami plonojoje zarnoje
Baltymai pradedami skaidyti skrandyje ir baigiami plonojoje zarnoje
Riebalai pradedami skaidyti skrandyje ir baigiami plonojoje zarnoje

Teisingai?

Ir gal galit pasakyti, kaip eritrocitai pagal savo sandara yra prisitaike atlikti savo funkcijas? Nes arba as nebuvau, arba mes apie juos taip smulkiai net nejom, nors toki klausima daug kur mates.

 Riebalai pradedami skaidyti plonojoje (dvylikapirštėje) žarnoje, o baigiami taip pat plonojoje, jei tiksliau - klubinėje žarnoje. Visi kiti teisingai.

Eritrocitai yra disko formos, turi įdubimą, tai padidina jų paviršiaus plotą. Turi baltymo hemoglobino, kuris perneša deguonį.

 Vienodai mąstome :D

Žinutė parašyta: 2012-06-10 13:43:32 | Nuoroda
Tiutty rašė:

 O šiaip, kaip manot, koks bus egzaminas? Sunkus ar toks prie lengvesnių?
Būtų įdomu sužinoti, ką kartojatės iš augalų, gal ką patartumėt? :)

 Praeitų metų egzas buvo labai lengvas, tai šiemet manau gana stipriai pasunkins. Augalai turbūt mano silpniausia vieta, tai stengiuosi kartoti viską...:s O kartoju dabar kartų kaitas bei dauginimosi būdus... :)

Žinutė parašyta: 2012-06-10 17:28:51 | Nuoroda
rgey3y rašė:

As tikiuosi tokiu kaip smegenu funkciju, elektronu pernasos sistemu nebus, nes man ten kosmosas. Smegenis gali dar atspet, bet jei reiktu paaiskint kaip ten elektronai kazkokie juda tai ne aciu.

 Nereik tiek daug gilintis apie tą elektronų pernašos sistemą... Tiesiog žinok, kad šiai sistemai reikia deguonies, o jos metu susidaro vanduo ir 32 ATP. Smegenų funkcijas daug kam sunku įsiminti... :D

Žinutė parašyta: 2012-06-10 18:06:03 | Nuoroda
Pilkuma rašė:

O gal kas žinot kaip yra vertinama, jei pvz. už klausimą skirti  2 taškai, logiška, kad reikia parašyt du kažkokius aspektus. O tarkim jūs tą klausimą grynai spėliojat, fantazuojat, nes nežinot. Tai geriau parašyti tuos du išgalvotus atsakymus ar geriau rašyti tris ir tikėtis, kad du iš jų bus teisingi? Gausiu tuos 2 taškus, jei iš tų trijų mano pateiktų du bus geri, o vienas sapalionė? Ar jei jau nusišneki, tai ir minusuoja, nesavarbu, kad kiti geri?

 Jei pamini tuos du dalykus, kurie yra parašyti vertinimo instrukcijoje, tada gausi visus taškus. Beto gali ir visi trys tikti, tai taškų už tai nemažintų tikrai (nebent prašo konkrečiai du dalykus paminėt).

Žinutė parašyta: 2012-06-10 18:10:29 | Nuoroda

Pavyzdžiui, jei yra duoti keturi taškai už užduotį, tai vadinas turi paminėt 4 svarbiausius dalykus. Pavyzdžiui, paimkim kraujo krešėjimą. Keturiems taškams reikėtų rašyti taip: Kraujyje esantys trombocitai išskiria krešėjimo faktorių, kuris protrombina paverčia trombinu (1t.). Šiai reakcijai reikia vitamino K, kalcio jonų (2t.). Trombinas veikia kaip fermentas, todėl kraujyje esantys tirpus fibrinogenas virsta netirpiu fibrinu (3t.). Susidaro fibrino siūlai, kuriuose įstringa kraujo kūneliai- susidaro krešulys (4t.). Nu ir taip rašai tas visas istorijas... :))

Žinutė parašyta: 2012-06-10 18:14:26 | Nuoroda
Pride rašė:
Dovation rašė:
Pilkuma rašė:

O gal kas žinot kaip yra vertinama, jei pvz. už klausimą skirti  2 taškai, logiška, kad reikia parašyt du kažkokius aspektus. O tarkim jūs tą klausimą grynai spėliojat, fantazuojat, nes nežinot. Tai geriau parašyti tuos du išgalvotus atsakymus ar geriau rašyti tris ir tikėtis, kad du iš jų bus teisingi? Gausiu tuos 2 taškus, jei iš tų trijų mano pateiktų du bus geri, o vienas sapalionė? Ar jei jau nusišneki, tai ir minusuoja, nesavarbu, kad kiti geri?

 Jei pamini tuos du dalykus, kurie yra parašyti vertinimo instrukcijoje, tada gausi visus taškus. Beto gali ir visi trys tikti, tai taškų už tai nemažintų tikrai (nebent prašo konkrečiai du dalykus paminėt).

 Jei nepataikysi, nuims taskus.

 Na jei kokią nors nesamonę parašys, tada jo, atims. Svarbu, kad tas atsakymas proto ribose būtų. Juk kalbant, pavyzdžiui, apie augalų reikšmę gamtai ir žmogui galima daug ką pasakyti.

Žinutė parašyta: 2012-06-10 20:18:05 | Nuoroda
evelenima rašė:
Dovation rašė:
rgey3y rašė:

As tikiuosi tokiu kaip smegenu funkciju, elektronu pernasos sistemu nebus, nes man ten kosmosas. Smegenis gali dar atspet, bet jei reiktu paaiskint kaip ten elektronai kazkokie juda tai ne aciu.

 Nereik tiek daug gilintis apie tą elektronų pernašos sistemą... Tiesiog žinok, kad šiai sistemai reikia deguonies, o jos metu susidaro vanduo ir 32 ATP. Smegenų funkcijas daug kam sunku įsiminti... :D

 Susidaro 34 ATP. :)

 Iki šiol visi mokytojai ginčijasi, kiek ATP susidaro tuo metu. Vieni sako, kad 32, kiti- kad 34. Senuose vadovėliuose visur rasime ,kad 32. Šiaip mano mokytoja sakė, kad abu atsakymus užskaitytų :)

Žinutė parašyta: 2012-06-10 20:19:40 | Nuoroda

 http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100506185539AAVnmAo šiek tiek plačiau čia rašo :) CItuoju: "Depending on the source, the simple answer is either 36 OR 38."

Žinutė parašyta: 2012-06-10 20:20:41 | Nuoroda
Dovation rašė:

 http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100506185539AAVnmAo šiek tiek plačiau čia rašo :) CItuoju: "Depending on the source, the simple answer is either 36 OR 38."

 Pamiršau paminėt, kad čia rašo apie visus ATP, kurie susidaro viduląstelinio kvėpavimo metu.

Žinutė parašyta: 2012-06-11 12:35:05 | Nuoroda
zuikispuikis rašė:

Sveiki, na kaip  Jums sekėsi? :) Aš tai asmeniškai, vkr kartojaus tą ko egzamine  nereikėjo. :D šiaip toks sunkokas man buvo.. :)

 Labas, nei sunkus, nei lengvas man buvo.. :D Spėjau jau su kitais pasitikrint pirmos ir antros dalies atsakymus, tai tik viena klaidą padariau :) Toliau nei netikrinau, nes pernelyg sudėtinga vertinti jau...;] O šiaip kaip tik vakar labai daug kartojau apie vitaminus, smegenų dalis ir funkcijas, augalus, tai pravertė šiandien man tos žinios. :)

Žinutė parašyta: 2012-06-11 12:50:54 | Nuoroda

 Pirma dalis: 1A 2A 3A 4D 5D 6B 7B 8C 9A 10B 11D 12C 13D 14D 15D 16B 17C 18C arba D 19C 20C 


Antros dalis: 1 g. riebalų, 2. Šlapalo, 3. Sėklidėse, 4. Z 5. Adrenalinas 6. Peptidiniai 7. Anafazė, 8. 2,3,1 9. Grybų 10. X kreivė

Čia mano variantai, tad nebūtinai jie gali būti teisingi. :)