Vartotojo .Andrius. pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2012-06-11 12:56:56 | Nuoroda
rgey3y rašė:

Blogai 2 dalies 2. Ten parasyta kokios dar medziagos, o ne kokia dar medziaga. Reikejo bent 2 irasyti.

Testo net nesitikrinsiu nes nenoriu, paskui vel pazoras buna :D 2 dalis kiek ziuriu beveik visur gerai padariau.

Kas blogiausia, kad buvo apie mitochondrija ir limfine sistema.
ACIU labai evelinai, kad vakar atsake i mano klausima i limfine sistema, nes bent susidariau ispudi kas ten vyksta. O del mitochondrijos prasideda linksmumas pas mane :)
Nezinau. Nei sunkus, nei lengvas egzaminas. Kaip ir visi siemet.

 Žiūrint kur kirtį dedi. Aš tai perskaičiau MedžiagOs, o ne mEdžiagos. Išimk šalutinį sakinį ir gausi "Kokios dar medžiagOs galima rasti prakaito sudėtyje). Šlapimo rūgšties, kiek žinau, prakaito sudėtyje nėra. :s

Žinutė parašyta: 2012-06-11 12:57:39 | Nuoroda
Luk1s rašė:

Kodėl 20 b ? taigiai aiškiai biomasė didėja leidžiantis piramide žemyn

 Taigi parašė, kad teisingas atsakymas yra c :)

Žinutė parašyta: 2012-06-11 13:01:04 | Nuoroda

Ar autizmą lemiantis genas yra lytinėse chromosomose kažin? :S

Žinutė parašyta: 2012-06-11 13:06:16 | Nuoroda
evelenima rašė:

Kaip tiksliai atsaket i klausima "Paaiskinkite, kaip bakterijos, gyvenancios aplinkoje  be deguonies, gauna energijos"? Kazin uz ka butent tie 3 taskai?:) 

 Tikriausiai reikėjo paminėt rūgimą, glikolizę, kad susidaro 2ATP ir kad anaerobinėmis sąlygomis gyvena:s

Žinutė parašyta: 2012-06-11 13:07:58 | Nuoroda
evelenima rašė:

Kaip tiksliai atsaket i klausima "Paaiskinkite, kaip bakterijos, gyvenancios aplinkoje  be deguonies, gauna energijos"? Kazin uz ka butent tie 3 taskai?:) 

 Labai daug vietos tam klausimui, tai manau dvi vienodas DNR molekulių atkarpas reikėjo nupiešt:D Na ir pakomentuot galima aišku, kad jos genetiškai vienodos :)

Žinutė parašyta: 2012-06-11 13:10:42 | Nuoroda
Kervy rašė:

 14 tikrai D?

 Taip. Ribosomos atlieka baltymų sintezę, todėl mėgintuvėly bus baltymų. Ribosomos sudarytos iš rRNR, o RNR ir yra nukleorūgštis. Todėl gaunasi atsakymas D.

Žinutė parašyta: 2012-06-11 15:15:05 | Nuoroda
Evaldas1993 rašė:
rbakas rašė:

 

7 klausimas

1. Visose pateiktose apskrityse išmetamas sieros ir azoto oksidu kieks mažėjo, išskyrus Alytaus apskirtyje, kadangi azoto oksidų kieks didėjo. Telšių apskrityje išmetama daugiau teršalų kiekvienas metais negu kartu sudėjos Alytaus ir Kauno apskritis. 

2.1 Rūgštusis lietus yra kaip jo pH 4,6 ir mažiau. Susidaro sieros ir azoto oksidams reguojant su atmosferoje esančiu vandeniu.



 

Man tai pirmo atrodo kaip neapibendrintos išvados.

O rūgštaus lietaus pH<5,6 

 ph turi būti mažiau negu 5. Yra net testinis klausimas 2011 metų pakartotinėj sesijoj, kurio atsakymas yra ph<5.

Žinutė parašyta: 2012-06-11 16:18:19 | Nuoroda
miausakosuo rašė:

6.2 1 proc :D

12  ir 19c

Beje, man regis į VET reikai chemijso egzo

 Aš tai ~1,026% parašiau :s Jei sprendimo nėra, ar užskaitytų kažin? Skaičiauvau taip:
1. 3060-100%
    310 - x%           x=10,13% (vadinasi kylant vienu lygmeniu organizmas gauna tiek procentų)

2. 10,13%/100%*10,13%=1,026%
 

Žinutė parašyta: 2012-06-11 16:59:56 | Nuoroda
tiutiuriu rašė:
Vidokkas rašė:

Biologai didieji ;D 1% ir taskas, pasiziurekit paveiksliuka, net rodykles is kvieciu yra i virsu ir i apacia ir i sona reiskias energija keliavo trim kryptimis. Ant vienos ju rodykles buvo parodyta energija kuri perejo i kita mitybos lygmeni. Yra trys lygmenis netgi ir be jokiu proporciju cia viskas aisq. 1 - as lygmuo - Gamintojai(miezis) 100%, 2 - as lygmuo augaledziai - Karves 10% , 3 - lygmuo mesedziai - Zmones 1% VSIO risam sita klausima. 1% ir taskas.

 nerišam, nes čia neteisybė! taip, 1proc tampa žmogaus BIOMASE, bet jį pasiekia tai 10proc, o 9 prarandami ! kaip sunku su jumis, siaubas :DDDD 

 Klausime parašyta: "...apskaičiuokite, kiek procentų miežiuose buvusios energijos...." 3060kJ gali būti tik dalis energijos, kurią tie miežiai turėjo. Juk vieną dalį miežiai prarado kvėpavimo metu, kita dalis atiteko skaidytojams. Geriau baigiam čia ginčytis ir laukiam vertinimo instrukcijų ar dar ko, nes beprasmiška dabar čia rietis... :)

Žinutė parašyta: 2012-06-11 17:17:55 | Nuoroda
KimiRimi rašė:
KimiRimi rašė:
Kervy rašė:
DeividasZ rašė:

Kas nors patvirtinkit del II dalies grafiko su plesrunu. X ar Y teisingas atsakymas?

 X, nes elnių skaičius turi būt didesni

 

As manau kad turi buti y(bent jau veliau persitaisiau i si) juk augant X kreivei mazeja Y reiskias nyksta elniu populiacija.Juk didejant X populiacijai jai tai butu elniai Y populiacija nemazetu nes butu daugiau maisto vilkams.

 

 Sitas klausimas mano paskutinis kas pades :)

 Auksinė taisyklė- plėšrūnų yra visada mažiau negu jų grobio. Supratai? :)

Žinutė parašyta: 2012-06-11 17:20:26 | Nuoroda
tiutiuriu rašė:
Evaldas1993 rašė:
tiutiuriu rašė:
Pride rašė:
Vidokkas rašė:

Jus nepasiduodat ;D, jei atsakymas 10%, reiskias mano BIO mokytoja nemoka biologijos (tuo labai abejoju), nes visus atsakymus pasitikrines esu su mokytoja. 

 Isvada - tavo bio mokytoja nemoka biologijos. 

 sori, bet in yo faces, ha :D o šiaip nepykit, bet šįkart aš teisi buvau :)

 Tik todel kad kazkoks, kuris siemet net nelaike egzamino ir turbut kokiam LEU pirmam ar antram kurse ja studijuoja, taip pasake?

 Ei, tu nesinervink čia, ramiai gi. Tebūnie 1proc, jei tau nuo to bus geriau :) pamatysi, kad mūsų teisybė, kai paviešins jau vertinimo instrukciją. Tebūnie ten tavo mokytoja geriausia pasauly ir panašiai. Jei ką, tai klysta ir geriausi. BET TARKIM kad ne ir kad tavo teisybė, tada sveikinu, gausi tą vieną nelemtą tašką. Siaubas kažkoks. Tokiems kaip Evaldas1993 nelabai galima forumuose lankytis, dar iš tų nervų kokią opą įsitaisys! :/

 O kada bus ta vertinimo instrukcija? :)

Žinutė parašyta: 2012-06-11 17:35:07 | Nuoroda
tiutiuriu rašė:

 O jūs neužmiršot, kad sukaupta energija tai yra ta, kuri perduodama kitam mitybos tinklui, t.y., BIOMASĖ, kurią suvalgo karvytės.

 Klausime rašo, ne "sukauptos energijos", o "buvusios energijos". Neaišku, ar čia kalba apie biomasę, ar apie visą gauta energiją(t.y tą energiją, kuria augalas gavo iš pradžių nuo saulės).

Žinutė parašyta: 2012-06-11 17:41:37 | Nuoroda
Queen rašė:

 Kokia kvailė, parašiau kad žmonės antram mitybos lygmeniui priklauso, dieve  Klausykit o prakaite gali būt mineralinės medžiagos?

 

 Druskos ir yra mineralinės medžiagos. O druskos klausime jau buvo paminėta.

Žinutė parašyta: 2012-06-11 17:43:16 | Nuoroda
Eglie94 rašė:

 sveiki. kaip manot, ar teisingas būtų toks atsakymas 3 dalies, 4kl. 3.(apie genetinį kodą ir jo universalumą) 

Tai azotinių bazių tripletas, koduojantis aminorūgštis. Vieną aminorūgštį gali koduoti keli tripletai, taigi taip išvengiama mutacijų. 

Kaip manot, gaučiau nors tašką už tokį atsakymą? 

 Genetinis kodas parodo, kaip nukleotidų seka lemią aminorūgščių seką grandinėje (1t.). Jis yra universalus dėlto, nes jį turi visi gyvi organizmai (2t.)

Žinutė parašyta: 2012-06-11 23:15:55 | Nuoroda
Pride rašė:
Vidokkas rašė:

Tau tai is vis juk dzin egzamino nelaikei ;) Bet nu klysti, nesigincysiu su DNR tikrai gerai galbut varai, del tu polimeraziu tu teisus helikaze nepriklauso dnr polimerazems. Bet va del antikunu... Teigi kad jie nepraeina ir tu nesi teisus ;/ Netgi motina turedama rezus minusa yra pavojinga vaikui turinciam rezus teigiama, nes pas motina kraujyje susidarys antikunai pries rezus teigiama ir paklius vaisiui i krauja ir gali ivykti persileidimas.

 Del antikunu as esu teisus :P Antikunai nera vienintele imunines sistemos dalis, jie tikrai negali praeiti pro placenta. Eik geriau pasimokink apie imunine sistema ir jos komponentus. Uzuomina - B lasteles ir ju junkcijos :)

Antikūnai praeina pro placenta. Tai vienas iš pasyvaus imuniteto būdų. Dar labai gerai pamenu, kaip mokytoja man taip sakė. :)

Žinutė parašyta: 2012-06-11 23:17:01 | Nuoroda
Pride rašė:
Vidokkas rašė:

Pride pride pride... ;D gi nesi tu biologijos Dievas blmb, kodel tokiu save laikai. Apie imuniteta bei kraujotaka esu klauses paskaita KMU pries plius minus metus, tai gal as labiau pasitikesiu medicinos universiteto destytojais nei tavimi.

 ir jie sake, kad antikunai gali pereiti per placenta ar, kad Rh- motina gali pakenkti Rh+ kudikiui? Cia yra du skirtingi dalykai ir antrasis yra tiesa. Bet pirmasis nera. PS Ka, po galais, anglu kalboje reiskia zodis "pride"?

 Pride, žiūriu biologijos asas esi, tai gal gali pasakyti, ar autizmą lemiantis genas yra lytinėse chromosomose (X)? :D

Žinutė parašyta: 2012-06-12 11:46:50 | Nuoroda
tiutiuriu rašė:

 Del to autizmo, tai tikrai neįskaitys. Nemanau, kad vienoje chromosomoje yra ją lemiantys genai, tuo labiau X

 Internete ieškojau, tai rašo, kad yra tas genas X chromosomoje. Faktas dar tas, kad vyrai serga šia liga kur kas dažniau negu moterys.:) Na bet čia nuo vertintojų viskas priklausys, ar užskaitys..:s

Žinutė parašyta: 2012-06-12 18:02:01 | Nuoroda
_GaBBy_ rašė:

 Sveiki!  Gal kas nepatingėtumėte ir surašytumėt testo pačius klausimus? Atsakymai matau yra, bet neturiu to juodraščio... :/

 nec.lt nueik ir rasi tuos testo klausimus

Žinutė parašyta: 2012-06-12 19:45:18 | Nuoroda
Valentas rašė:

Biški ne į tema:

Radau tokį klausimą egze:

Užrašykite CO gavimo iš CO2 reakcijos lygtį. Nurodykite vyksmo sąlygą. Kokia čia lygtis? O.O

 Anglis turi būti įkaitinta:) Šiandien dar apie tą klausimą kalbėjau su korepetitore. :)

Žinutė parašyta: 2012-06-14 19:39:20 | Nuoroda

 Klausykit, o grafikus reikia piešti su tušinuku, ar su pieštuku? Nes nurodymuose neparašyta:s