Vartotojo gnom. pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2012-06-15 20:39:16 | Nuoroda

CH3COOH + NaHCO3 -> CH3COONa + H2O + CO2

atpažinimo reakcija ir esu veik tikra, kad būtent ji ir bus vertinimo instrukcijoje. 

KAIP konstantai gali daryti įtaką koncentracijos, slėgis? Tada ji net nebūtų konstanta.

Žinutė parašyta: 2012-06-16 10:40:40 | Nuoroda

 Programa tikrai ne rodiklis. Yra daug visko, ko nėra programoj, bet egzuose kažkodėl būna.

Dėl skirtingų koncentracijų išsiskirs skirtingas CO2 kiekis. Labai aiškiai galima nustatyti skirtumus. 

Mano periodinė (beje, su begale klaidų, dėl to nesu tikra) sako, kad (CH3COO)3Fe yra tirpus vandeny. Tokiu atveju netiktų.

Žinutė parašyta: 2012-06-16 10:45:22 | Nuoroda

 Kadangi Fe(OH)3 netirpus, netirpi ir druska (bent jau pagal egzaminų tirpumo lentelę), tai tu nelabai atskirtum kur kas. Na, šiaip keičiasi spalva nuosėdų, bet jei to nepabrėžei, užskaityti neturėtų.

Žinutė parašyta: 2012-06-16 12:43:19 | Nuoroda

 Jo, titravimas turbūt logiškiau. Atpažinimas tikrai nėra netinkamas, jei jau sakai, kad su Fe(OH)3 tinka. Nors iš nuosėdų susidaro kitos nuosėdos, jas atskirti įmanoma, bet reikia paminėti, kad spalvos keičiasi, nes iš nuosėdų gavus nuosėdų niekaip neatskirsi kur ten kas.

Ir kas kad nėra egzaminų programoj? Vertintojai radę kažką, ko šiaip normalių žmonių nemoko, ieško vadovėliuose ir internete, jei randa, užskaito. Kadangi reakcijos požymis akivaizdus, skirtumą nesunku nustatyti, o užduoties formuluotė leido pasirinkti savo būdą, užskaityti turėtų. 

Žinutė parašyta: 2012-06-16 12:45:39 | Nuoroda
Andrius.... rašė:
Evaldas1993 rašė:

100% neuzskaitys tos atpazinimo reakcijos, nes jos reikalingos, kai mes nezinom kas yra megintuveliuose. Ir tuo labiau, kaip jau kazkas sake, acetato jono atpazinimo nera programoje.

Jau nuo kokios 9 klases yra kalama, kad rugsciu koncentracija nustatoma titruojant.

O ta su Fe(OH3) gali uzskaityti, jei logiskai aprasei, nes ten praso pasiulyti buda ;)

 Rašiau, kad su abiais tirpalais reikia atlikti neutralizacijos reakcija su Fe(OH)3. Įvykus reakcijoms išsiskirs nuosėdos. Ten, kur išsiskirs didesnis druskos nuosėdų kiekis, ir bus didesnės koncentracijos acto rūgšties tirpalas.

 O kad Fe(OH)3 yra netirpus paminėjai? Šiaip variantas logiškas, bet kodėl ne šarmas ar Na2CO3, o pakankamai egzotiškas ir nenagrinėjamas(?) mokykliniam kurse hidroksidas?

Žinutė parašyta: 2012-06-16 16:31:56 | Nuoroda

 Nuosėdų kiekis abiejuose toks pats, nes 1mol Fe(OH)3 reaguojant susidaro 1mol (CH3COO)3Fe. Bet tų nuosėdų masės skirias. 

Kam parintis dėl uždavinio, už kurį davė 1 tašką, kai už pusiausvyras davė 4 ir net nesuprantu už ką. Ten ppp lentelei susidaryt duomenų trūko. Ir iš viso, gal kas nors nori paaiškint?

Žinutė parašyta: 2012-06-17 05:39:07 | Nuoroda

 Kodėl tu manai, kad jos turėtų persikryžiuoti? La-Šateljė sako, kad pusiausvyra pakeitus sąlygas visuomet siekia grįžti į pradinę pusiausvyrąją padėtį. Aš niekaip nesugebu įsivaizduoti, kaip turi būti paveikta pusiausvyra, kad ji ne tik ~ grįžtų į pradžią, bet dar ir persikreiptų kardinaliai, kai konstanta pusiausvyros nekinta. Negi dėl tokio paprasto uždavinio aš veltui sėdėjau 15min bandydama išrasti dviratį? Nuostabu.

Druskų kiekis bus toks pats jei dedi tokį patį kiekį grležies hidroksido, nes juk molių tiek pat, tik masės tų medžiagų skirsis.

Žinutė parašyta: 2012-06-21 18:22:56 | Nuoroda

 Matematiką Vilniuj jau praeitą savaitę baigė taisyt, tai jau greit turi būti ir rezultatai. 

Kažkas čia klausė, kokia minimali išlaikymo riba, tai va, 10 taškų šiemet. Ir Nuo 10-24 taškų yra išskirstyti į procentus nuo vieno iki dešimt.

 

Žinutė parašyta: 2012-06-21 18:27:30 | Nuoroda

 Negali gi duot 2 taškų už 1 veiksmą. Man mokytoja yra minėjusi, kad bendroji reakcijos lygtis turi būti su agregatinėmis būsenomis ir kad paskutinį kartą taip buvo 2002(?). Nors tikrai nežinau, nes tada kitoj reakcijos lygty gaunasi per mažai taškų. Aš dėl visa ko supyliau agregatines būsenas.

Su geležies perteklium gausis, bet kažkas gi rašė, kad su Fe(OH)3 bandė daryt. Tai su anuo nesigauna man niekaip.

Žinutė parašyta: 2012-06-22 09:47:03 | Nuoroda

 Aš norėjau pasakyti, kad būtent ta reakcija su geležies hidroksidu ne tik vyktų šūdinai, bet ir nuosėdos nepasakys niekio, nei žiūrėsime į jų kiekį, o ne masę. O 2 taškai yra labai daug.

 

Aš dėl visa ko tas agregatines būsenas parašiau, blogiau tikrai nebus. 

O dėl to kitimo periodiškai, visad reik parašyt, kad periodiškai ir KAIP. Už tai ir du taškai. Taškais niekas nesimėto. Ypač per egzaminą.

Žinutė parašyta: 2012-06-22 09:55:53 | Nuoroda

 Visi šitie gandai gandeliai iš vertintojų. Vilniaus vertintojai jau gana seniai baigė darbą. Ir su Kaunu čia visai ne bajeris. 

10t tikrai nėra aukštas praeinamasis balas. O dėl 24t=10% irgi mokytoja pasakojo. Tipo už tiek taškų yra b lygio užduotys ir žmogus iš b lygio turi galimybę gauti iki 10%. Dar sakė, kad nebuvo visokių įdomiai interpretuojamų ir diskutuotinų situacijų, dėl to darbas ėjosi labai sklandžiai.

Žinutė parašyta: 2012-06-22 09:59:00 | Nuoroda

 Aš pati labai naiviai tikiuosi įstoti į VU biochemiją. Visa programa yra VU tinklapy, studentų atsiliepimai tik geri. Labai žavi galimybė pradėti dirbti (atlikti praktiką?) beveik nuo studijų pradžios. Žavi galimybė pasiimti gretutines studijas ir dar pati nuostabiausia galimybė rinktis magistro sritį iš labai plataus rato. 

Studijuoti užsieny, man manymu, verta tik antrą, trečią ... magistrą ginantis ar kokį daktarą.

Žinutė parašyta: 2012-06-22 20:24:19 | Nuoroda

 Kiekis skaičiuojamas moliais ir yra vienodas, masė, deja, skiriasi. Ir tai labai skirtingi dalykai. Vertintojai labai mėgsta kabinėtis prie netinkamai vartojamų sąvokų, o moksleiviai linkę nesureikšminti, kad NaCl nėra molekulinis junginys.

Žinutė parašyta: 2012-06-24 16:18:00 | Nuoroda

Vizualiai abiejų atrodys tiek pat, bet skirsis jų masės. Kiek galima tą patį kartot?

Ir prie tokių šūdų visad kabinėjasi, nes kažkodėl visiems mokiniams giliai p*****, kad yra skirtumas ir tai SVARBU. Čia kaip ir masė su svoriu. Skiriasi, daugumai nerūpi, bet pabandyk fizikos VBE vietoj masės svorį parašyt.

Žinutė parašyta: 2012-06-24 21:24:26 | Nuoroda

Susidariusių nuosėdų kiekis skirsis, bet ir Fe(OH)3 liks ir galiausiai vizualiai jų ~tiek pat bus. Skirsis spalvos. Ir šiaip, kažkokia šūdina reakcija, kuri tik labai ypatingom sąlygom turėtų vykti. 

Iš viso, kadangi jau pati pasimečiau viskame kame, gal raukiam? Jei užskaitys - galės kažkas pasigirt.

Žinutė parašyta: 2012-06-25 15:12:29 | Nuoroda

 Šios kartos lygis geras? Nejuokaukit, prasčiau per pastaruosius kelis metus tikrai nebuvo. Mes jau seniai susitaikėm su idėja, kad reitinge mokyklos vietą labai stipriai numušim.

Į visas paklausias specialybes kartelė turėtų likti panaši. Nors dėl sunkių egzaminų ir bukumo, gal kiek ir nukris tas KB, bet nemanau, kad žymiai.

Žinutė parašyta: 2012-06-26 20:39:04 | Nuoroda
ManoVardas rašė:

 Nes dauguma sakė, kad šiais metais egzaminas sunkesnis :S

 Rimtai sunkesnis. Pernai praradus vieną tašką jau buvo 99%, o praradus 2 -98%. Šiemet du praradus dar 99, tik nežinau ar galima buvo 1 prarast, kad 100% gautum.

Žinutė parašyta: 2012-06-26 20:44:27 | Nuoroda

 pernai už tiek davė ~70proc. Šiemet visi verkia, kad labai sunku buvo, tai gal daugiau duos. Aš vis dar naiviai tikiuos virš 91% gaut, nors įstot man ir ~85 užtektų.

Žinutė parašyta: 2012-06-26 21:43:24 | Nuoroda
Evaldas1993 rašė:
angeleli rašė:

 O tarkim už 78 taškus, kiek galima balų gauti? Sunku čia spėliot, tikiuosi, kad ne 60 kokių:D

 Panašiai procentais turbūt ir būtų (pagal 2010 stat. analizę)

 2010 metų egzas buvo toks šūdinas, kad niekas 100 taškų nesurinko. Dažniausiai procentais būna truputį mažiau nei taškų. Nes kažkodėl visi genijai laiko chemiją :D

Žinutė parašyta: 2012-06-26 22:07:02 | Nuoroda

 Tai aš suprantu, kad pagal statistinę analizę, bet žinant, kad sudarymas buvo šūdinas egzo, o ne žmonės buki 2010, galim tikėtis, kad šiemet tikrai bus visus taškus surinkusių. Nors, su vienu labai labai gabiu kalbėjau, sakė, prarado taškų. Tai gal dar yra vilties. Nors ir nedaug, bet yra