Literatūra egzaminams
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-08-18 17:20:28 | Nuoroda

Sveiki, manau daugumai būsimų abiturientų tokia tema turėtų būti labai naudinga, nes yra gausybė pasiūlymų pirkti įvairius vadovėlius/konspektus/atlasus ir t.t., bet mažai komentarų ir nuomonių kam kokia literatūra buvo naudinga, kurią verta turėti ir įsigyti, kurios ne.. Tarkim dabar pati pradėjau domėtis istorijos vadovėliais ir visiškai pasimečiau, nes mes mokykloj apart Krontos "talmudų" daugiau nieko kaip ir nematę, o norėtųsi galbūt platesnės informacijos, iš kitokio kampo pateiktos, bet kaip jų yra n+k, tai norėtųsi atsirinkti vis dėl to tikrai gerus ir naudingus. Taip pat ir dėl lietuvių kalbos, ar verta pirkti tuos visus konspektus ir parodomąsias analizes/interpretacijas? Kiek tai yra naudinga? Tai laukiu jūsų nuomonių ir labai prašau nepvaersti šios temos turgeliu (kam atskira ir specializuota tema ir taip jau yra).

Žinutė parašyta: 2009-08-18 18:05:15 | Nuoroda

Mokantis istoriją 11-12 klasėj krontos knygos geriausios butu. Be krontos dar rememes sita knyga www.baltoslankos.lt/index.php?productID=174&menu=113 pirma ir antra dalim. Ir  lietuvos istorija, brazauskas atrodo autorius.

Lietuviu tai nezinau ar kažka vertėtu, ten tuos rašinius, interpretacijas tai patsai turi išmokt rasyt, o pavizdžių internete yra.

Žinutė parašyta: 2009-08-19 19:15:30 | Nuoroda

gavau max, mokiausi iš vadovėlių, krontos ir santraukų. Turėjau dar visokių, bet jas naudojau tik toms temoms,kurias prasčiau supratau ir šiaip patarčiau nuosekliai mokytis iš vadovėlio ir krontos, o tų temų, kur neaiškesnės ta ar internete labiau paskaitnėti ar taip kokią iš bibliotekos knygutę. Ai, dar pamiršau paminėti Kaselio žemėlapius. Aš kai rinkausi ką pirkti, čia pasiskaitinėjau ir taip nusprendžiau. Ir pirkau Letukienės istorija politologiją ir Kaselio Žemėlapius.

Žinutė parašyta: 2009-08-20 21:51:55 | Nuoroda

literaturos manau per daug nereikia. as buvau biski per daug jos isigijus, ir tai slegia, kad negali visu knygu ismokt, jusu vietoj visapusiskai isnaudociau mokyklos vadovelius...

ir del istorijos knygu tai man trukde ju gausa, nes istorijos knygose tie patys faktai pateikiami biski kitaip, kitu aspektu ir jei jus nemokat gerai istorijos tada tas skirtingas faktu isdestymas painioja...atrodo kad mokaisi vis kazka naujo... o tie kas gerai moka istorij, tai zinoma jiems idomiauL:) nes skaitai ir matai: o sita zinau, sita kazkur jau girdejau:).. 

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 87
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 84
Žinutė parašyta: 2009-08-20 22:06:12 | Nuoroda

beje neatmeskim ir interneto... man labai padejo svetaine matieka.lt, daugiau padejo nei mokytoja turbut :D ir nete daug informacijos kuri pades interpretuot geriau ismokt..

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 87
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 84
Žinutė parašyta: 2009-08-21 00:15:31 | Nuoroda

patyleki ir Ervy, kokie buvo jūsų istorijos vadovėliai? Nes kaip supratau ne Krontos?

Žinutė parašyta: 2009-08-21 09:48:14 | Nuoroda

geriau paklausk kokiu vadoveliu as neturejau:D turejau ir kronta,ir senu, visokiu...parupindavo mokytojas. 

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 87
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 84
Žinutė parašyta: 2009-08-21 12:30:16 | Nuoroda

Aha senos geros istorijos knygos, torejom ir mes ju labai daug, bet puses net atsivertes nebuvau.

Žinutė parašyta: 2009-08-21 15:07:39 | Nuoroda
Merlinas rašė:

Aha senos geros istorijos knygos, torejom ir mes ju labai daug, bet puses net atsivertes nebuvau.

 jo jo ,o paskui dar papildomu prisiperkam

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 87
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 84
Žinutė parašyta: 2009-08-21 20:51:09 | Nuoroda

11 klasėje mokiausi iš labai blogų tokių, ir mokytoja buvo prasta, tai geriau apie 11kl išvis patyliu :) o 12 kl ėjom iš  šitų       www.baltoslankos.lt/index.php?productID=595 o Krontas irgi turėjom visi, bet tik namuose ir papidomai skaitėm, nes ten aiškiau, paprasčiau parašyta.

Tikrai pritariu ir aš, kad nereikia apsikrauti tomis knygomis, aš jų iš visur prisitempusi virš 10 turėjau, aišku gerai kartais, kai ko nesupranti tą temą pasigilinti keliuose šaltiniuose, bet ryžtis viską perskaityti, tai nereikalingas žygdarbis :)

Mano akimis reikalingas komplektas yra vadovėlis, krontos, kaselio žemėlapiai ir letukienės konspektai. Dar galima užduočių kokią knygą nuspirkti, jei klasėje  to nedarote.  Dėl Letukienės konspektų tai irgi, jei manote, kad nereikia tai nereikia, nes knyga brangi ir paskui jos neatsiversti jau finansinins nuostolis :DDD

Žinutė parašyta: 2009-08-22 11:42:05 | Nuoroda

Galeciau parduoti uz 15lt Dariaus Petreikio ,,Istorija'' testai ir uzduotys. Labai labai geras pratybu sasiuvinis, daug testu, dar daugiau dokumentu is visu svarbiausiu istorijos temu. Tikrai labai gera knyga. Ja pirkau atrodo uz 37lt. Taip pat galeciau parduoti Jurates Latvenaites istorijos klausimai ir atsakymai. Abi knygos is serijos ,, I egzamina - be baimes''

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 79
Žinutė parašyta: 2009-08-22 15:32:01 | Nuoroda

Del literaturos, ruosiantis istorijos egzaminui :

paniskai bijojau istorijos egzaminu, mokytojai gasdino apie pakeitimus, kaip viskas sunkeja, loginiu uzduociu gausejima, faktu nereikalinguma. Galeciau sakyti, kad gasdinta be reikalo. Islaikiau egzamina gana gerai, gavau 98, nepasirode labai sunku, viska spejau ir dokumentai buvo matyti. Kokia literatura naudojausi? Kadangi baimes akys tikrai buvo labai dideles, literaturos ruosimuisi turejau ir turiu labai labai daug. Realiai panaudojau gal ketvirtadali. Dar praeita vasara pirkau is abiturientu knygas, isigijau letukienes storaja knyga su rodykle ant virselio ir politologijos konspektus, pasiskolinau paciu mokiniu konspektus. Mokykloje gavome taip pat labai daug knygu: Krontos visas knygas, "Pasaulio" 1ir 2 dalis, "Istorijos" tokias dideles juodas knygas su daug paveiksliuku 1 2 3 dalis, Politologijos knygas, Visuotines istorijos knygas, ir dar daug kuriu net neatsimenu. Turejau gal 40 skirtingu vadoveliu. Deja, nadojausi mazaja dalimi. Labiausiai man patiko naujausio leidimo istorijos vadoveliai 12klasei, labai pasiseke kad jas gavom mokykloj, nes maciau gana brangios. Jose man patiko tai, kad medziaga pateikta labai idomiai, beveik kaip grozinej literaturoj, tad perskaicius lengvai isimindavo. Apie Kaselio zemelapius tikriausiai net neverta sneket, deja juos reikia ismokt atmintinai visus, nepamainoma knyga. Taip pat turejau tokius istorijos testus, Petreikio atrodo, taip pat siulau visus issprest. Egzaminu knygute siulau pasilikt paskutiniam pasiruosimo etapui, kai jau viska turetum moketi ir tik paziureti kaip sekasi. Ejau paildomai pas istorijos mokytoja, R.Juozokiene, ji turi isleidusi savo knygas, labai geros knygos, mokejau beveik mintinai, tikrai labai padejo. Manau istorijos korepetitorius gerai tuom, kad niekur daugiau negausi tiek praktines medziagos. Pvz kai kurie egzamine buve dokumentai buvo spresti mano pas mokytoja net kelis kartus. Mano dokumentu papke milziniska, joje simtai issprestu uzduociu. Krontos knygu nereikejo, istorijos daliu taip pat. Manau baime bus pas visus, tik islaike egzaminus suprasit kad nevertejo tiek jaudintis. Is tikruju viskas isimenama paprastai, tik reikia kartotis nuolatos. Pries egzaminus nepersimokinau, tikrai turejau daug laisvo laiko. Manau racionaliai mastant, egzaminus islaikysit tikrai gerai, geriau net uz tuos, kurie kals visus menesis, mano pavizdys realus :)

 

Žinutė parašyta: 2009-08-22 19:35:15 | Nuoroda

Tik nepasitikėkit aklai viena kažkuria patirtimi, nes visiems yra skirtingai, aš gavau daug kaip ir virš manęs rašiusi mergina, bet testų, šaltinių dariau tikrai nedaug. Ir kaip ervy kartoja, kad geriau mokytis iš vieno šaltinio, tai aš manau priešingai, nes mokymasis iš vieno vadovėlio dažnai gali būti tik kalimas ir tik mokydamasis tą patį dalyką iš skirtingų pusių, sužinosi, ar supranti.

Žinutė parašyta: 2009-08-23 11:57:12 | Nuoroda
patyleki rašė:

Tik nepasitikėkit aklai viena kažkuria patirtimi, nes visiems yra skirtingai, aš gavau daug kaip ir virš manęs rašiusi mergina, bet testų, šaltinių dariau tikrai nedaug. Ir kaip ervy kartoja, kad geriau mokytis iš vieno šaltinio, tai aš manau priešingai, nes mokymasis iš vieno vadovėlio dažnai gali būti tik kalimas ir tik mokydamasis tą patį dalyką iš skirtingų pusių, sužinosi, ar supranti.

 

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 87
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 84
Žinutė parašyta: 2009-08-23 12:01:21 | Nuoroda
patyleki rašė:

Tik nepasitikėkit aklai viena kažkuria patirtimi, nes visiems yra skirtingai, aš gavau daug kaip ir virš manęs rašiusi mergina, bet testų, šaltinių dariau tikrai nedaug. Ir kaip ervy kartoja, kad geriau mokytis iš vieno šaltinio, tai aš manau priešingai, nes mokymasis iš vieno vadovėlio dažnai gali būti tik kalimas ir tik mokydamasis tą patį dalyką iš skirtingų pusių, sužinosi, ar supranti.

 as visiskai tau pritariu. ne taip palyginus mane supratai del mokymosi is vieno saltinio, as turiu omeny kad mokytis is vieno saltinio geriau tiems kad istorijos nedaug reikia, bei kas kas neturi daug laiko(pvz man.... nezinodama istorijos normaliai, griebiaus daug knygu ir tik sumaliau iskart).o tiem kam reikia tikrai didelio balo ir kam patinka isotorija, tai zinoma skirtingi vadoveliai, saltiniai i nauda, plecia zinias, parodo faktus is skirtingu pusiu ir t.t.

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 87
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 84
Žinutė parašyta: 2009-08-23 13:52:44 | Nuoroda

Na, dauguma rašot, kad daug knygų parūpino mokytojai iš mokyklos bibliotekos. Deja, mano situacija, kiek kitokia, nes mūsų pagrindiniai vadovėliai 11-12 klasėj ir yra Krontos, kažkokiai papildomai medžiagai mokytoja tik per pamokas duoda pasiskaityti kitus vadovėlius (ir tie patys žemesnių klasių, seno leidimo), pamokos praeina į sąsiuvinius rašantis diktuojamus konspektus (iš tų pačių krontos vadovėlių) ir vėl iš naujo skaitom kažkada skaitytas temas ir darom kažkada darytas užduotis.. Toks grynas kartojimas bet ar to užtenka? Kur žinių gilinimas, taikymas? Man toks mokymo planas mažų mažiausiai nereikalingas laiko švaistymas, gal ir gerai tiem, kurie niekada nesimokė, bet aš galvoju apie egzamino maximumą, kas turbūt reiškia, kad viską turiu daryti ir mokytis pati. Todėl ir klausiu. Baisu pagalvoti, kad vadovėlius teks pirkti pačiai, bet tai ką daryti, jei turimi mokyklos manęs netenkina? Bibliotekose naujų rasti ar juos pasiimti ilgesniam laikui juk be šansų.. Ok, išsiliejau  Tada pabaigai klausimas, gal kas iš jūsų skaitė Šapokos "Lietuvos istoriją"? Leidinys senas, bet man atrodo naudingas visai.. Kokios nuomonės?

Žinutė parašyta: 2009-08-23 18:06:14 | Nuoroda

Na jei mokyklos knygos tavęs netenkina, teks pirkti arba ieskoti bibliotekose.
O del "Lietuvos istorijos" tai knyga nebloga, bet vien ja apsiriboti nereiktu.

Žinutė parašyta: 2009-08-24 10:03:48 | Nuoroda
Innuendo rašė:

Na, dauguma rašot, kad daug knygų parūpino mokytojai iš mokyklos bibliotekos. Deja, mano situacija, kiek kitokia, nes mūsų pagrindiniai vadovėliai 11-12 klasėj ir yra Krontos, kažkokiai papildomai medžiagai mokytoja tik per pamokas duoda pasiskaityti kitus vadovėlius (ir tie patys žemesnių klasių, seno leidimo), pamokos praeina į sąsiuvinius rašantis diktuojamus konspektus (iš tų pačių krontos vadovėlių) ir vėl iš naujo skaitom kažkada skaitytas temas ir darom kažkada darytas užduotis.. Toks grynas kartojimas bet ar to užtenka? Kur žinių gilinimas, taikymas? Man toks mokymo planas mažų mažiausiai nereikalingas laiko švaistymas, gal ir gerai tiem, kurie niekada nesimokė, bet aš galvoju apie egzamino maximumą, kas turbūt reiškia, kad viską turiu daryti ir mokytis pati. Todėl ir klausiu. Baisu pagalvoti, kad vadovėlius teks pirkti pačiai, bet tai ką daryti, jei turimi mokyklos manęs netenkina? Bibliotekose naujų rasti ar juos pasiimti ilgesniam laikui juk be šansų.. Ok, išsiliejau  Tada pabaigai klausimas, gal kas iš jūsų skaitė Šapokos "Lietuvos istoriją"? Leidinys senas, bet man atrodo naudingas visai.. Kokios nuomonės?

 skaiciau Šapoką, nugi visai nieko.. gan idomiai prasyta. mano mokytojas daznai remdavosi sia knyga, sakydavao paskaityti. ten nuosekliai rasoma, nusakomos priezastys, pasekmes ir panasiai tai lengviau isimint..

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 87
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 84
Žinutė parašyta: 2009-08-24 10:15:57 | Nuoroda

o seip tai jei knugu pirkt nenori tai yra cd Gimtoji istorija. ten labai daug visko:) paklausk gal mokytojas turi, arba biblioteka mokyklos, miesto...daug sancu...o ten visa istorija Lietuvos ir zaidimu yra   is kur esi? galeciau duot isirasyt... arba duok skype, atsiust gal iseis

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 87
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 84
Žinutė parašyta: 2009-08-24 12:09:58 | Nuoroda
Innuendo rašė:

Na, dauguma rašot, kad daug knygų parūpino mokytojai iš mokyklos bibliotekos. Deja, mano situacija, kiek kitokia, nes mūsų pagrindiniai vadovėliai 11-12 klasėj ir yra Krontos, kažkokiai papildomai medžiagai mokytoja tik per pamokas duoda pasiskaityti kitus vadovėlius (ir tie patys žemesnių klasių, seno leidimo), pamokos praeina į sąsiuvinius rašantis diktuojamus konspektus (iš tų pačių krontos vadovėlių) ir vėl iš naujo skaitom kažkada skaitytas temas ir darom kažkada darytas užduotis.. Toks grynas kartojimas bet ar to užtenka? Kur žinių gilinimas, taikymas? Man toks mokymo planas mažų mažiausiai nereikalingas laiko švaistymas, gal ir gerai tiem, kurie niekada nesimokė, bet aš galvoju apie egzamino maximumą, kas turbūt reiškia, kad viską turiu daryti ir mokytis pati. Todėl ir klausiu. Baisu pagalvoti, kad vadovėlius teks pirkti pačiai, bet tai ką daryti, jei turimi mokyklos manęs netenkina? Bibliotekose naujų rasti ar juos pasiimti ilgesniam laikui juk be šansų.. Ok, išsiliejau  Tada pabaigai klausimas, gal kas iš jūsų skaitė Šapokos "Lietuvos istoriją"? Leidinys senas, bet man atrodo naudingas visai.. Kokios nuomonės?

 Na mes per pamokas tiesą sakant išvis mažai ką darydavome, tik tiek, kad būdavo kontorliniai kas skyrių. Mokyotja tik trumpai papasakodavo temą ir jei kas turėdavo kokių klausimų, kurie iškildavo besimokant. tai jiems padėdavo. Aišku, labai blogai, kad neturite gerų vadovėlių, bet turėk vilties, gal šiemet jau nupirks ;) nes jie tik pernai pasirodė, tai ką žinosi :) o šiaip 11kl mes irgi ne iš šitų mokėmės o išvis iš kažkokių tragiškų, daug pamokų nebūdavo, tai viską sava iniciatyva reikėdavo daryti. Ir žinok viskas įmanoma. Labai gaila, kad negalima pas jus bibliotekoje gauti knygų egzaminams, bet kartu gal ir gerai, nes neapsikrausi nereikalinga literatūra. Dėl pirkimo, tai tų baltų lankų vadovėlių tikrai nemanau, kad reiktų pačiai pirkti, geriau pasidomėk, gal turi kokių vyresnių draugų, kurie mokėsi ir turi likusių istos vadovėlių, pasiskolintum ar gali pirkti buvusių 12okų pigiau praduodamas knygas, tokių skelbimų pilna.. dar lietuvos istorijai man super padėjo šis puslapis  mkp.emokykla.lt/idomioji/  pažiūri klipuką, paskui padarai testuką ir super super :) viskas daug geriau sulenda :) dar jei žadi pirkt letukienės konspektus, tai gali vietoj jų pirkti joniškio, ten minkštais viršeliais knyga, tai pigesnė, bet tokie patys konspektai yra, dar ten tokių fainų lentelių yra, žodžiu liuks ;)

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą