Mokymo programos
Ugnelės liaudies instrumentų ansamblis
Lygmuo ir/ar tipas:
Būreliai
Menai

Anotacija arba apibūdinimas

Būrelyje susipažįstama su lietuvių liaudies instrumentais, jų specifika, muzikiniu raštu. Darbas su ugdytiniais yra individualus, jo metu siekiama padėti vaikams ir jaunimui išreikšti save, kiekvienas turi galimybę pasirinkti instrumentą, kuriuo muzikuos. Ugdoma meninė vaikų kompetencija, skatinama kūrinio individuali interpretacija, lavinama vaizduotė.


Koncertuodami būrelio ugdytiniai jau aplankė ne vieną šalį: Didžiąją Britaniją, Austriją, Ukrainą, Turkiją, Vokietiją ir daugelį kitų, kur visada yra laukiami kiekvienais metais. Būrelyje mokoma groti birbynėmis, lumzdeliais, skudučiais, skrabalais, kelmu, be to visi norintieji turi galimybę groti orkestre. 


Kanklės yra vienas seniausių lietuvių liaudies styginių muzikos instrumentų. Smagu, kai jis suskamba vaiko rankose, nešdamas džiaugsmą sau ir aplinkiniams. Būrelyje vaikai muzikuoja lietuvių liaudies instrumentais, lavina muzikinius gebėjimus, susipažįsta su lietuvių liaudies instrumentų istorija, jų gamybos ypatumais, pramoksta muzikinio rašto. Ugdomi vaikų meniniai gebėjimai – vaikas ne tik atlieka, bet ir pats kuria, lavina vaizduotę ir estetinį skonį. Savo pasiekimais atlikėjai džiugina tėvelius ir žiūrovus koncertuose, išvykose, festivaliuose, stovyklose. Pradedantiesiems vyksta individualūs užsiėmimai, vėliau – muzikuojama ansamblyje.   
 

Pasidalink Facebook'e
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras Vilnius Konstitucijos pr. 25
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras Vilnius Konstitucijos pr. 25
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju