Straipsniai
Atgal
KTU talentų akademijos „GIFTed.COMM“ studentai senjorus mokė kompiuterinio raštingumo
2016-12-21

Kauno technologijos universiteto (KTU) talentų akademijos „GIFTed.COMM“ studentai prisidėjo prie Kauno miesto socialinių paslaugų centrui priklausančio Dainavos dienos globos centro įgyvendinamos iniciatyvos ir mėnesį laiko du kartus per savaitę būrį senjorų mokė kompiuterinio raštingumo pradmenų.


„Pasiūlius „GIFTed.COMM“ studentams įsitraukti į šią savanorišką veiklą, jau tą pačią dieną atsirado norinčių pradėti mokymus senjorams“, – sakė talentų akademijos koordinatorė Laura Mickevičienė, akcentuodama, jog savanorystė ugdo tiek profesines, tiek asmenines kompetencijas.

Specialistės nuomone, jauniesiems KTU talentams labai svarbu suprasti tikrųjų vertybių reikšmę, o ypatingai pilietiškumo, noro padėti kitiems ir dalinimosi turimomis žiniomis. „GIFTed.COMM“ jaunuoliai – pavyzdys, kad reikia tobulėti visapusiškai: ne tik kaip studentui, bet ir kaip piliečiui. Savanorystė suteikia patirtį, kurios nauda negali būti išmatuojama materialine išraiška, tačiau be jokių abejonių yra svarbi kiekvienam jaunam žmogui“, – mano L. Mickevičienė.

Geriausias atlygis – laimingi senjorai

KTU „GIFTed.COMM“ studentas Arnas Nakrošius pažymi, kad prie savanoriškos akcijos nusprendė prisijungti dėl to, kad jam labai patinka padėti kitiems žmonėms: „Savanoriavimas man leido patikrinti ir patobulinti savo kantrybę, susipažinti su naujais žmonėmis, pagelbėti jiems, mokantis naudotis kompiuteriu.“

Kitam studentui, Pauliui Saulėnui, tai buvo nauja, įdomi ir smagi patirtis. „Mokydamas senjorus naudotis kompiuteriu, turėjau sugalvoti, kaip paaiškinti atliekamus veiksmus kuo paprasčiau. Tokiu būdu kiekvienas senyvo amžiaus žmogus galėjo atlikti užduotis ir džiaugtis, kad išmoko kažką naujo. Visgi, visų smagiausia buvo po paskaitų matyti senjorų šypsenas veiduose.“

Taip pat prie iniciatyvos prisidėjęs „GIFTed.COMM“ studentas Tomas Narbuntas savanoriauja jau ne pirmą kartą ir tai daro dėl keleto priežasčių. „Visų pirma, gera matyti žmones, kuriems galiu padėti, suteikti žinių ar paprasčiausiai pralinksminti. Antra, bendraudamas su vyresnio amžiaus žmonėmis tobulėju ir pats, visuomet sužinau kažką naujo“, – kalbėjo studentas.

T. Narbuntas patikino, kad buvo labai gera matyti, kad į Universitetą atvykę senjorai tikėdavo ir pasitikėdavo studentais bei sparčiai tobulėjo. „Pirmąją pamoką išmokę naudotis kompiuterio pele, po kelių savaičių jie jau susirašinėjo elektroniniais laiškais. Tai parodo, kad patobulėti sugebėjau ir pats – pavyko išmokyti senjorus, kurie galbūt dar nei karto nesinaudojo kompiuteriu“, – pasakojo vaikinas.

„GIFTed.COMM“ studentas rekomenduoja ir kitiems jungtis prie įvairių savanoriškų veiklų bei iniciatyvų: „Neabejoju, kad kiekvienas galime atrasti bent valandą per savaitę ir ją paskirti tokiai veiklai, kuri prisidės prie aplinkinių gerovės, leis pradžiuginti žmones ir suteiks visapusiškos naudos.“

Išmoko informaciją pateikti paprastai ir aiškiai

Senjorų kompiuterinius įgūdžius lavinti padėjusiai Justei Žilinskaitei savanorystė – ne naujiena: „Savanoriauti ne kartą teko dar mokykloje, pradedant įvairiais mokyklos renginiais, baigiant „Maisto banko“ akcijomis bei prisidedant prie veiklų vaikų globos namuose mano gimtajame mieste.“

Nors J. Žilinskaitei anksčiau nėra tekę dirbti su senjorais, projekto tema studentei buvo labai artima, suteikė daug gerų emocijų, leido pasidalinti turimomis žiniomis. „Darbas su šiltais ir gerai nusiteikusiais vyresnio amžiaus žmonėmis buvo malonus ir nė kiek nevargino. Savanoriaudama išmokau kaip pateikti sudėtingą informaciją kuo paprasčiau ir aiškiau“, – pasakojo KTU talentų akademijos studentė.

Pasak jos, savanorystė yra puikus laisvalaikio praleidimo ar net gyvenimo būdas, kurį mergina rekomenduotų ir kitiems studentams. „Įsitraukimas į savanorišką veiklą ugdo paties savanorio asmenybę, padeda įgyti bendravimo įgūdžių, lengviau įsiklausyti į kitų žmonių poreikius, juos suprasti. Savanorystė taip pat suteikia džiaugsmo sau ir kitiems, padeda spręsti visuomenės problemas ir ugdo pilietiškumą“, – neabejoja J. Žilinskaitė.

Mokytis niekada ne vėlu

Nuo lapkričio vidurio mėnesį Universitete vykdytos iniciatyvos atsiradimą paskatino Dainavos dienos globos centro lankytojai, vis dažniau susiduriantys su poreikiu tam tikros informacijos ieškoti internete. Senjorų užimtumo specialistėms Ingridai Stankaitytei ir Rūtai Zelenekienei noras brandaus amžiaus sulaukusiems asmenims suteikti kompiuterinio raštingumo pagrindus tapo savotišku iššūkiu, parodant, kad mokytis – niekada ne vėlu.

Specialisčių teigimu, senjorai, nors ir būdami garbaus amžiaus, padedami gabiausių KTU studentų, gali puikiai išmokti pagrindines kompiuterio funkcijas.

„Senjorams mokytis kompiuterinio raštingumo pradmenų sekėsi labai gerai, visi noriai lankė organizuotus kursus Kauno technologijos universitete. Kaskart grįžę iš kursų senjorai labai džiaugėsi jiems suteikta galimybe mokytis dirbti kompiuteriu, suteiktomis pradinėmis žiniomis, kaip juo naudotis, ieškoti informacijos, – sakė Dainavos dienos globos centro specialistės. – Senjorai dalijosi naujai įgytomis žiniomis tiek tarpusavyje, tiek su kitais bendraamžiais, kurie nedalyvavo mokymuose.“

Įsigijo nešiojamą kompiuterį

Senjorai apie savo mokytojus – studentus – atsiliepė labai gerai ir džiaugėsi, kad jaunuoliai juos mokė savanoriškai, maloniai bendravo, aiškiai ir suprantamai paaiškino sudėtingus dalykus, neskubėjo ir pakartodavo sunkiau suprantamus dalykus.

Vienas kompiuterinio raštingumo kursuose dalyvavęs senjoras mokymų eigoje įsigijo nešiojamą kompiuterį, kad įgytas žinias, grįžęs namo, galėtų įtvirtinti praktiškai.

„Tokia savanoriška iniciatyva suteikia didelę naudą tiek studentams, tiek ir senjorams. Visų pirma dėl to, kad vyksta bendravimas tarp kelių kartų, o studentai gali įsijausti ir pabandyti suprasti, kad vyresnio amžiaus žmonėms, kompiuteris yra didelė naujovė, neatrastos galimybės, kas jaunam žmogui atrodo įprasta ir kasdieniška“, – kalbėjo I. Stankaitytė.

Papildydama kolegę, R. Zelenkienė pažymėjo, kad studentai turi puikią galimybę lavinti komunikacinius gebėjimus, reikalingus bendrauti su senjorais. „Ne visi senyvo amžiaus žmonės yra tik gyvenimu besiskundžiantys ir nieko naujo nenorintys išmokti asmenys. Yra ir socialiai aktyvių senjorų, kuriems naujovės nėra svetimas, nepriimtinas dalykas“, – įsitikinusi specialistė.

Komentarai