Mokymo programos
Religijos pedagogika Priima 2011 metais
Valstybinis kodas: 612X13015
Kodas pagal ISCED: 51122
Lygmuo ir/ar tipas:
Aukštojo mokslo universitetinės studijos
Humanitarinių mokslų studijų sritis
Pakopa: Bakalauras
Baigimo sertifikatas: Bakalauro diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 4 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Studijų programa skirta rengti religijos mokslų bakalaurus, tikybos mokytojus ir katechetus, gebančius kvalifikuotai perduoti tikėjimo žinias, naudoti šiuolaikinės teologijos šaltinius ir šiuolaikines mokymo/si technologijas, profesionaliai reaguoti į šiuolaikinio žmogaus etines ir moralines problemas, atlikti įvairių religijų analizę, argumentuotai ginti amžinąsias vertybes ir Tikėjimą nuo vidinio dvasinio gyvenimo realybės ignoravimo ir vartotojiškumo įsigalėjimo, tobulinti mokymo/si ir jo rezultatų supratimą ir vertinimą.
Stojantysis turi vykdyti specialiąsias priėmimo į universitetą konkursines sąlygas: praktikuoti katalikų tikėjimą, išmanyti Bažnyčios mokymo pagrindus, būti krikštytam, pristatyti kunigo rekomendaciją. Stojantieji laiko tikėjimo žinių pagal katalikų tikybos programą vidurinėms mokykloms testą ir dalyvauja mandatiniame pokalbyje.
Būsimieji religijos mokslų bakalaurai studijuoja bendruosius universitetinius dalykus: pedagogiką, psichologiją, etiką, istoriją, ekonomiką, logiką; specialybinius dalykus: Senojo Testamento teologiją, Naujojo Testamento teologiją, pasaulio religijas, dogminę teologiją, moralinę teologiją, katechetiką, filosofiją, dvasingumo teologijos pagrindus, liturgiką, fundamentinę teologiją, Bažnyčios istoriją, bažnytinę teisę, religijos psichologiją ir kt.
Praktinės studijos vyksta vidurinėse mokyklose. Praktinių studijų trukmė - 8 savaitės. Praktikos metu studentai susipažįsta su mokyklos ir pedagoginio darbo ypatumais, savarankiškai praveda tikybos pamokas įvairaus amžiaus mokiniams, dirba su jais popamokinėje veikloje, skatindami jų kūrybiškumą, savarankišką darbą ir neformalų mokymąsi.
Studijų programa baigiama pedagogikos ir psichologijos baigiamuoju egzaminu bei baigiamuoju bakalauro diplominiu darbu. Baigusiajam suteikiamas religijos mokslų bakalauro kvalifikacinis laipsnis ir mokytojo profesinė kvalifikacija.
Baigus religijos mokslų bakalaurantūros, krikščioniškosios pedagogikos studijų programą, studijas galima tęsti humanitarinių ar socialinių mokslų srities magistrantūros studijų programose.
Krikščioniškosios pedagogikos studijų programa skirta asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą, krikščionišką vertybinę orientaciją ir siekiantiems tapti religijos mokslų bakalaurais, katalikų tikybos mokytojais.
Studijuojant šioje studijų programoje yra galimybė įgyti kitos studijų programos pagrindus pasirenkant gretutinės krypties studijas. Gretutinės krypties studijų pasirinkimo tvarka ir principai skelbiami www.vdu.lt/studijos/gretutines-studijos.html tinklalapyje.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

Religijos mokslų bakalauro, katalikų tikybos mokytojo kvalifikacija reikalinga norint dirbti tikybos mokytojo darbą.
Asmuo, įgijęs religijos mokslų bakalauro, katalikų tikybos mokytojo kvalifikaciją, turi
- gebėti kvalifikuotai perduoti tikėjimo žinias, naudoti šiuolaikinės teologijos šaltinius ir šiuolaikines mokymo/si technologijas, profesionaliai reaguoti į šiuolaikinio žmogaus etines ir moralines problemas, atlikti įvairių religijų analizę, argumentuotai ginti amžinąsias vertybes ir tikėjimą nuo vidinio dvasinio gyvenimo realybės ignoravimo ir vartotojiškumo įsigalėjimo, tobulinti mokymo/si ir jo rezultatų supratimą ir vertinimą;
- žinoti Naująjį ir Senąjį testamentus, Bažnyčios mokymo pagrindus, krikščioniškojo gyvenimo tiesas ir dogmas, šiuolaikinės teologijos šaltinius ir šiuolaikines mokymo/si technologijas, pagrindines žmogaus etines ir moralines problemas ir jų sprendimo galimybes, puoselėti krikščioniškas vertybes;
mokėti dirbti atsakingai, kruopščiai, savarankiškai ir greitai, organizuoti savo darbą, efektyviai, empatiškai bendrauti su kolegomis ir mokiniais/studentais.
Religijos mokslų bakalauro, katalikų tikybos mokytojo kvalifikaciją galima įgyti universitetuose, vykdančiuose studijas pagal religijos mokslų studijų ir krikščioniškosios pedagogikos programą.
Norintiems siekti religijos mokslų bakalauro, katalikų tikybos mokytojo kvalifikacijos reikia turėti vidurinį išsilavinimą bei krikščionišką vertybinę orientaciją.
Neformaliuoju ar savaiminiu būdu išugdyti gebėjimai dirbti katalikų tikybos mokytoju nėra pripažįstami.
Įgiję religijos mokslų bakalauro, katalikų tikybos mokytojo kvalifikaciją asmenys gali dirbti katalikų tikybos mokytojais mokyklose ir kitose švietimo įstaigose, katachetais parapijose, šeimos, jaunimo ir kultūros centruose, ekumeninėse organizacijose, krikščioniškojoje žiniasklaidoje.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju