Referatai, kursiniai, diplominiai
Nikelis(Ni)
2013-05-25
8 skaidrės apie nikelį. Vieta periodinėje lentelėje, atomo sandara ir kt.
Chemija  Paruoštukės   (8 psl., 489,14 kB)
Kiaušinio cheminės sudėties analizė;savarankiškas darbas. kokybė ir kiekybė;
Chemija  Analizės   (14 psl., 77,57 kB)
Aliuminis
2013-04-05
Aliuminis (Al). Kas tas aliuminis? Aliuminis - žmogui ir gamtai.11 skaidrių
Chemija  Pateiktys   (11 psl., 177,87 kB)
Projektui apie azoto trąšas. Jų nauda bei žala gamtai.
Chemija  Projektai   (2 psl., 7,61 kB)
Rūgštieji lietūs
2013-03-10
Pristatymas apie rūgščiuosius lietus, jų poveikį,susidarymą, rūgštieji krituliai Lietuvoje. 11 skaidrių.
Chemija  Pristatymas   (11 psl., 794,52 kB)
Anglies monoksidas ir dioksidas. Fizikinės,cheminės savybės. 13 skaidrių.
Chemija  Pateiktys   (13 psl., 385,27 kB)
Gamtiniai angliavandenilių šaltiniai Nafta Nafta Lietuvoje Naftos panaudojimas Naftos perdirbimas Oktaninis Skaičius 19 skaidrių
Chemija  Referatai   (19 psl., 1,04 MB)
15 skaidrių: Angliavandeniai Polisacharidai Krakmolas Cheminės savybės Fizikinės savybės Naudojimas Celiuliozė Cheminės savybės Fizikinės savybės Naudojimas Išvados Naudota literatūra
Chemija  Referatai   (15 psl., 251,39 kB)
Tiriamasis darbas apie bulvių traškučius ir jų sudedamųjų medžiagų žalą žmogaus organizmui. 21 skaidrė
Chemija  Tyrimai   (21 psl., 489,29 kB)
14 skaidrių apie tai, kaip rašyti referatus.
Chemija  Pristatymas   (14 psl., 116,31 kB)
Chemija. Geležis
2012-11-15
Iš geležies istorijos Geležies atominė sandara Geležies rūda Pagrindinės geležies rūdos Geležies paplitimas Geležies junginiai ir jų panaudojimas Geležies cheminės ir fizinės savybės Geležis žmogaus organizme
Chemija  Kita   (11 psl., 27,87 kB)
32 skaidrės apie alkinus, nesočiuosius angliavandenius.
Chemija  Pristatymas   (32 psl., 2,71 MB)
Šis testas (be atsakymų)skirtas tiems kurie nori pasikartoti bendrąsias dujų savybes, pakartoti išeitą kursą. Šiame teste rasite: • Viska apie dujų gavima, gavimo būdus. • Dujų savybes. • Vandenilio ir deguonies gavimą pramonėje ir laboratorijoje. • Uždavinių skaičiavimą, taikant formulę V=n • VM. • Dujų rinkimo budus.
Chemija  Testai   (5 psl., 13,29 kB)
Kompostas
2012-09-27
12 chemijos skaidrių apie kompostą.
Chemija  Pateiktys   (12 psl., 1,53 MB)
Vaistų kūrimas
2012-05-09
Naujų vaistų kūrimas yra svarbus šiuolaikinės medicinos bei farmacijos uždavinys. Deja, kol kas tai labai brangus ir ilgas procesas, tačiau taikant vis tobulėjančias biotechnologijas, genetinius tyrimus, informacinę vaistų gamybą, vaistų kūrimas turėtų supaprastėti ir taip būtų sumažinta įvairių gydymo metodų kaina. Nauji vaistai bus veiksmingesni, mažiau toksiški, sutrumpės jų klinikiniai tyrimai, bus prieinamesni ligoniams, pagerės įvairių sunkių ir šiuo metu nepagydomų ligų gydymas. Šio darbo tikslas yra išsiaiškinti vaistų kūrimo teoriją, pagrindus, veikimo mechanizmus, farmakologijos principus, vaistų klasifikaciją bei vartojimo būdus tam, kad būtų galima lengviau suprasti, kaip vaistas veikia organizme, koks ilgas jo kelias iki pardavimo ir kaip sunku atrasti tinkamą junginį konkretiems simptomams gydyti.
Chemija  Referatai   (13 psl., 161,46 kB)
Pavojingi kroviniai – tai specifinės medžiagos arba gaminiai, pakraunant ir iškraunant arba transportuojant gali sprogti, sukelti gaisrą ir sugadinti transporto priemones. Todėl saugant, perkraunant ar gabenant tokias medžiagas būtina laikytis specialių reikalavimų. Šie reikalavimai nurodyti tam tikrų krovinių gabenimo taisyklėse (ADR, I, 2011). Mano pasirinktoji gabenimui medžiaga yra Gyvsidabris, jis pagal pavojingumo lygį priskiriamas aštuntajai pavojaus klasei.
Chemija  Referatai   (18 psl., 100,07 kB)
Etanolio istorija
2012-03-26
Fermentacijos būdu gauti alkoholiniai gėrimai buvo žinomi jau priešistoriniais laikais, būtent alus – Babilonijoje prieš 4000 m.pr.m.e., ką patvirtina receptai rasti ant molio lentelių. Vynas buvo vartojamas Klasikinėje Graikijoje per pusryčius arba per simpoziumus, o I a.pr.m.e.alkoholiniai gėrimai buvo daugumos Romos gyventojų dietos dalis. Kad ir kaip ten bebūtų, Romėnai ir Graikai vyną vartodavo praskiestą vandeniu (1 dalis vyno – 1 dalis vanduo, 1 dalis vyno – 3 dalys vandens). Vandens pavirtimas vandeniu per Kūčias yra vienas iš stebuklų, susijusių su Jėzumi Naujajame Testamente, o jo simbolinis vyno gėrimas per Paskutinę vakarienę padarė vyną būtina Katalikų komunijos dalimi. Remiantis Persų matematiko Omar Knayyam (1040 – 1131) eilėraščiais, vynas, dažniausiai parduodamas krikščionių smuklininkų, buvo itin populiarus Islamiškose šalyse, nepaisant to, kad koranas griežtai draudė vartoti alkoholinius gėrimus. Vyno produkcija po Romos imperijos žlugimo atitenka į vienuolių rankas.
Chemija  Pateiktys   (344,34 kB)
Nesudėtingas ir suprantamas darbas apie riebalus
Chemija  Projektai   (7 psl., 17,78 kB)
Chemijos referatas apie gamtinius ir dirbtinius pluostus, ju panaudojimas.
Chemija  Referatai   (8 psl., 198,3 kB)
Stiklas ir keramika
2011-04-11
Stiklo ir keramikos analize, gamyba, istoriniai duomenys, Lietuva.
Chemija  Pristatymas   (7 psl., 201,29 kB)
Žalioji arbata
2011-04-06
Japonų mokslininkai ilgus dešimtmečius dirbo tirdami žaliąją arbatą. Jau dabar yra įrodyta, kad žaliojoje arbatoje gausu vertingų medžiagų. Mokslininkams pavyko ištirti ir nustatyti net 550 cheminių elementų ar jų junginių, kurių dauguma tirpsta vandenyje.
Chemija  Namų darbai   (2 psl., 8,4 kB)
Naftos frakcijos ir distiliavimas.
Chemija  Pagalbinė medžiaga   (21 psl., 1,1 MB)
Trąšos tai - medžiagos, kurios įterptos į dirvą, gerina augalų augimą ir vystymąsi. Trąšos veikia dviem būdais - tiekdamos augalų paimamas mineralines medžiagas ir gerindamos dirvožemio struktūrą.
Chemija  Pristatymas   (14 psl., 76,79 kB)
Svarbiausia problema, šiuo metu jaudinanti visuomenę, susijusi su mus supančios aplinkos kokybės blogėjimu. Visais savo evoliucijos laikais žmogus buvo glaudžiai susijęs su aplinka. Kasdien naudojami dideli vandens kiekiai ne tik buityje, bet ir pramonėje, energetikoje, žemės ūkyje, gamybos technologiniuose procesuose. Lietuvoje kasmet susidaro apie 250 mln. m3 nuotekų, kurias prieš išleidžiant į vandens telkinius būtina išvalyti. Šiuo metu Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, Lietuvoje yra 703 valymo įrenginiai. 90% iš jų yra kaimo vietovėse ir nedidelio našumo. Apie 50% nevalytų vandenų išleidžiama iš mažų nuotekų valyklų. Toks neatsakingas elgesys padaro daug žalos aplinkai t.y. vyksta eutrofikacijos procesai , o tuo pačiu blogina geriamo vandens kokybę ir sukelia nemažai kitų neigiamų veiksnių (padidėja gyventojų sergamumas, blogėja produkcijos kokybė, išauga išlaidos vandens objektų priežiūrai. Keičiasi landšafto sąlygos ir pan.). Nevalytos nuotekos išleidžiamos į atvirus vandenis, kur egzistuoja daug sudėtingų gyvųjų organizmų sistemų. Kintant aplinkai šios organizmų sistemos gali kisti, o kartais natūralių gamtinių sistemų pokyčiai gali būti negrįžtami. Todėl nutekamųjų vandenų valymo tikslas yra išvalyti nuotekas, atitekančias į valymo įmonę taip, kad jos neužterštų priimančiųjų vandens telkinių. Šio darbo tikslas – apskaičiuoti atitekančiu į valymo įmonę nuotekų užterštumus ir suprojektuoti nuotekų valymo įrenginius, kuriame gyvena 150000 gyventojų.
Chemija  Kursiniai darbai   (37 psl., 1,51 MB)
viskas apie nafta .
Chemija  Referatai   (12 psl., 28,72 kB)
Halogenai
2011-01-25
Halogènai (gr. hals 'druska' + genos 'giminė'; pažodžiui 'sudarantis druskas') - elementai, VIIA grupės nemetalai, sudarantys druskas, - fluoras, chloras, bromas ir jodas (seniau, o ir šiandien kai kuriuose šaltiniuose halogenams priskiria ir astatą, tačiau šis ne visada priskiriamas prie halogenų grupės, nes yra pusmetalis), turintys panašią išorinio elektronų sluoksnio struktūrą, taigi ir bendras chemines savybes.
Chemija  Referatai   (3 psl., 9,1 kB)