Straipsniai

2009-10-06

Š. m. Spalio 2-4 dienomis Kėdainių specialiojoje mokykloje vyko V kadencijos Lietuvos mokinių parlamento (toliau-LMP) rudens sesija. LMP sesijos metu vyko diskusijos su įvairių sričių ekspertais jaunimui aktualiomis temomis, komitetai bei regioniniai skyriai nagrinėjo mokinių saugumo mokyklose, neformaliojo ugdymo, diferencijuotų egzaminų, bibliotekų uždarymo mažuose miesteliuose ir kitus klausimus.

2009-10-05

Apie aukštąjį mokslą bei jo kokybę pastaruoju metu diskutuota daug. Paradoksalu, bet dažniausiai apie tai garsiai kalba žmonės, kurie, ko gero, jau sunkiai pamena, ką reiškia studentiškas gyvenimas bei eilinį studentą kamuojančios problemos. Nors aukštosios mokyklos rengia įvairias apklausas, norėdamos išsiaiškinti studentų pasitenkinimą esama studijų kokybe, vargu, ar tos ganėtinai abstrakčios anketos gali padėti atspindėti realią situaciją.

2009-10-02

Europos studentų teisininkų asociacijos Lietuvos nacionalinė grupė (ELSA Lietuva) kviečia vyresniųjų klasių moksleivius dalyvauti jau tradicija tapusioje Moksleivių teisinio švietimo programoje („MTŠP 2009“). Ši programa skirta išmokyti vyresniųjų klasių moksleivius geriau orientuotis teisės aktų gausybėje, suteikti jiems žinių apie teisių ir interesų gynybos būdus bei priemones: ką daryti, kur ieškoti pagalbos, kuo vadovautis iškilus klausimams ar problemoms.

2009-10-02

Vis dažniau tenka girdėti mokinių skundus namų darbų atžvilgiu. Tai jų perdaug, tai persunkūs ar laiko neužtenka. Užėjus į mokyklą pertraukų metu, turbūt neišeitų suskaičiuoti, kiek mokinių nusirašinėja: slapčia klasėse ar tualetuose, ar visiškai nesidrovėdami – koridoriuose, ant palangių. Nepavykus nusirašyti, mokytojos stebinamos pasiteisinimų originalumu: „Mano religiniai įsitikinimai neleido”, „Daviau nusirašyti bendraklasiui, kuris neatėjo į pamoką“, „Mano name dingo šviesa“ ir taip toliau.

2009-10-02

Spalio 1 – 4 dienomis dvi nacionalinės Lietuvos studentams atstovaujančios organizacijos – Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) ir Lietuvos studentų sąjunga (LSS) Lietuvos sostinėje organizuoja Šiaurės ir Baltijos šalių Studentų sąjungų susitikimą, kuriame dalyvaus atstovai iš Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Danijos bei Latvijos.

2009-10-01

Užsiminus apie uniformas mokyklose kyla aršios diskusijos. Dauguma tikina, kad jos trukdo vystytis individualumui, savito stiliaus suvokimui, likusieji mano, kad uniformos „sulygina“ turtuolius ir vidutiniokus. Tačiau tai tik vos keletas pliusų ir minusų kalbant apie privalomus drabužius mokyklose. Kokie gi iš tiesų uniformų privalumai ir trūkumai? Ką uniformos mums duoda ir ką atima?

2009-10-01

Įgyvendindama LR mokslo ir studijų įstatymą, Vyriausybė patvirtino valstybės biudžeto lėšų, skirtų studijų kainai valstybės finansuojamose studijų vietose apmokėti, grąžinimo į valstybės biudžetą tvarką. Vyriausybės nutarimas priimtas siekiant efektyviai naudoti valstybės biudžeto lėšas bei skatinti studentus motyvuotai rinktis studijas ir pažangiai studijuoti. Ši tvarka galios studentams, priimtiems į aukštąsias mokyklas nuo 2009–2010 mokslo metų.

2009-09-30

Įsibėgėjant mokslo metams aukštojo mokslo pertvarkai pradėjus veikti praktiškai, studentai vis garsiau skambina pavojaus varpais baksnodami pirštais į reformos ydas. Tuo tarpu Seimo opozicijos atstovai brandina mintį, kaip nubausti pagrindinį reformatorių švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių, ir rengia interpeliacijos jam tekstą.

2009-09-30

Kauno rajono mokinių nemokamą maitinimą administruojanti savivaldybės komisija nusprendė nuo spalio 1 dienos padidinti finansines maitinimo normas: pietų - iki 4,30 lito pradinukams ir iki 4,68 lito vyresnių klasių mokiniams, pusryčių - iki 2,30 lito pradinukams ir iki 2,60 lito vyresnių klasių mokiniams.

2009-09-30

Teisininkų vertinimu, Vyriausybės nutarimas dėl studentams skiriamų „baudų“ už nutraukiamas studijas galimai prieštarauja Konstitucijos 41 straipsniui. Tai reiškia, jog valstybė iš karto sulauks tokių „nubaustų“ studentų ieškinių teismuose.