Straipsniai

2009-09-29

Išvydus net ir sunkmečiu kone sausakimšą Klaipėdos universiteto (KU) miestelio automobilių stovėjimo aikštelę, dažnam klaipėdiečiui išsprūsta nuostabos šūksnis. Tuo metu studentai ir dėstytojai tikina, kad dažnam jaunuoliui plieninis žirgas šiandien - ne prabangos, o taupymo įrankis, ir piktinasi, kad už automobilio statymą prie dviejų fakultetų reikia mokėti.

2009-09-29

Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) prezidentė Indrė Vareikytė, šiandien dalyvavusi spaudos konferencijoje dėl aukštojo mokslo reformos, teigė, jog dabar, aiškiai matant aukštojo mokslo pertvarkos padarinius, labiausiai pasigendama plano, kaip taisyti padarytas klaidas. “LSAS nesiruošia spręsti ar komentuoti politinių klausimų, tačiau, kaip studentams atstovaujanti organizacija, palaiko konstruktyvią kritiką, jog situacija aukštojo mokslo sistemoje blogėja, o priemonės reformos klaidoms įvertinti ir taisyti nėra numatomos.

2009-09-28

Opozicijos interpeliacija švietimo ministrui Gintarui Steponavičiui bus parengta per dvi savaites. Iš švietimo reformos autoriaus reikalaujama atsakymų į klausimus apie prastėjančią studijų kokybę, pažeidžiamą universitetų autonomijos principą, studijų prieinamumo mažėjimą, paskolų sistemą, iškreiptą studijų rinką ir talentų nutekėjimą į užsienį.

2009-09-28

Lietuvos studentų sąjungos (LSS) Tarybos nariai iš Kauno miesto studentų savivaldų kartu su Kauno meru Andriumi Kupčinsku rugsėjo 28 dieną laikinojoje sostinėje drauge apžvelgs galimų akademinės miesto plėtros ir partnerystės gaires. Susitikimą tema „Studentas-miestui,miestas-studentui“ inicijuoja LSS.

2009-09-25

„Neapibrėžta sąvoka „Studentų skatinimas“ gali būti interpretuojama laisvai ir skirtingai“, – Lietuvos studentų sąjungos (LSS) atstovai atkreipia dėmesį į šiais metais įstojusių studentų nerimą, jog aukštosioms mokykloms patikėtos lėšos studentams skatinti gali būti naudojamos ne pagal tikrąją jų paskirtį, o skatinamosios stipendijos neišmokėtos.

2009-09-25

Lietuvos jaunieji geografai IV Vidurio Europos šalių geografijos olimpiadoje CERIGEO laimėjo du sidabro ir du bronzos medalius. Olimpiada vyko rugsėjo 14-21 d. Lenkijoje, Silezijoje. Mokiniai rungėsi keturiose rungtyse. Dvi iš jų buvo asmeninės, o dvi komandinės. Asmeninėje įskaitoje medalius laimėjo visi keturi Lietuvos mokiniai.

2009-09-24

Dabar labai garsiai ir plačiai kalbama apie mūsų supuvusią švietimo sistemą, reikalingas reformas ir apie mokslo lygį. Daug kas Lietuvoje neveikia, daug kas veikia blogai, šį bei tą pakeitus galbūt pasidarys geriau. Tiesa, yra dar viena bėda, atsiradusi ne švietimo ministerijoje, ne mokytojų galvose, o būtent mokinių.

2009-09-24

Nauji mokslo metai prasidėjo: naujos pamokos, smagūs vasaros prisiminimai, pasiilgti klasiokai. Tačiau ką veikti po pamokų, jei nesinori išleisti krūvos pinigų? Visi bėgte į jaunųjų entomologų mokyklą! „Kas tie entomologai?“ – tai papasakos mokyklos kuratoriai. Nieko blogo entomologai nedaro, kad ir kaip paslaptingai skambėtų šis mokslas. Entomologai tyrinėja labai platų ir įvairiaspalvį vabzdžių gyvenimą. Šie vabaliukų mylėtojai priklauso zoologijos mokslo sričiai, kuri nagrinėja vabzdžius.

2009-09-24

Vyriausybė nustatė finansinės pagalbos teikimo neįgaliesiems, studijuojantiems aukštosiose mokyklose, tvarką. Ja siekiama užtikrinti sklandų finansinės pagalbos studijuojantiems neįgaliesiems skyrimą ir skaidrų gautų lėšų naudojimą, taip pat skatinti neįgaliuosius motyvuotai siekti gerų studijų rezultatų.

2009-09-23

Jei gyveni tokiame mieste, kuriame vieni kitus pažįsta, kur naujienos ir gandai plinta šviesos greičiu, kur apie tave miesto gyventojai žino daug daugiau negu tu pats apie save, ir tu greitai baigsi vidurinę mokyklą, tuomet šis trumpas straipsnelis nupieš tau svajonių išsipildymo vaizdą tema – „Kai aš tapsiu studentas...”.