Straipsniai

2009-09-24

Vyriausybė nustatė finansinės pagalbos teikimo neįgaliesiems, studijuojantiems aukštosiose mokyklose, tvarką. Ja siekiama užtikrinti sklandų finansinės pagalbos studijuojantiems neįgaliesiems skyrimą ir skaidrų gautų lėšų naudojimą, taip pat skatinti neįgaliuosius motyvuotai siekti gerų studijų rezultatų.

2009-09-23

Jei gyveni tokiame mieste, kuriame vieni kitus pažįsta, kur naujienos ir gandai plinta šviesos greičiu, kur apie tave miesto gyventojai žino daug daugiau negu tu pats apie save, ir tu greitai baigsi vidurinę mokyklą, tuomet šis trumpas straipsnelis nupieš tau svajonių išsipildymo vaizdą tema – „Kai aš tapsiu studentas...”.

2009-09-23

Klaipėdos universiteto (KU) antrakursiai teiraujasi, ar nuo rugsėjo sumažinus bazinį mėnesinį atlyginimą (BMA) neturėtų sumažėti ir mokestis už mokslą. "Manau, kad dėl pasikeitusio BMA turėjo mažėti mokestis už mokslą, bet, mano žiniomis, vieni fakultetai jį sumažino, kiti - ne. Man kyla įtarimas, kad universiteto fakultetai gali bandyti užsidirbti studentų sąskaita", - atsiųstame laiške rašo studentai.

2009-09-22

Socialiai remtiniems studentams, norintiems išsaugoti savo ar šeimos gaunamą piniginę socialinę paramą dėl spragų teisės aktuose tenka spręsti dilemą: stipendija ar socialinė pašalpa? Taip yra dėl to, kad socialinę paramą skirstančios institucijos studentų stipendijas įskaito į pajamas, nuo kurių skaičiuojama: ar galima skirti piniginę socialinę paramą (t.y. socialinę pašalpą) ar ne.

2009-09-22

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ragina iki kitų metų bendrojo priėmimo pradžios susitarti dėl aiškesnės nemokamų studijų vietų planavimo sistemos. Švietimo ir mokslo ministeriją studentų atstovai taip pat kviečia imtis priemonių užtikrinti, kad aukštosios mokyklos priimtų visą kainą mokančių studentų tik tiek, kiek realiai yra pasirengusios suteikti jiems kokybiškas studijas.

2009-09-22

Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo pristatyta studentų priėmimo 2009 m. į menų studijas pirminė analizė. Diskusijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo nariai, Prezidentūros, Švietimo ir mokslo ministerijos vadovai, aukštųjų mokyklų vadovai, studentų atstovai.

2009-09-18

Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) atliktas tyrimas rodo, jog studentų pajamos sparčiai mažėja, dėl to dar labiau jaučiamas kokybiškų, prieinamų ir pigių maitinimo įstaigų trūkumas aukštosiose mokyklose. Tyrime dalyvavę studentai maitinimo įstaigas vertina 4,2 balo iš 6 galimų ir kaip dažniausią problemą įvardina per dideles ten siūlomo maisto kainas.

2009-09-16

Valstybinio mokslo ir studijų fondo internetinėje svetainėje per dvi savaites užsiregistravo 3516 studentai, norintys gauti valstybės remiamas paskolas studijų reikmėms. Fondo internetinėje svetainėje: http://www.vmsfondas.lt paskoloms galima registruotis iki spalio 4 d. Šiemet į mokamas studijas studijas aukštosiose mokyklose įstojo per 20 000 studentų. Lengvatinėms studijų paskoloms yra skirtas 120 mln. litų paskolų limitas.

2009-09-15

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) teigia, kad šiemet pakeista stojimų tvarka į aukštąsias mokyklas, kai specialiųjų stojimo egzaminų rezultatai buvo sutapatinti su brandos egzaminų rezultatais, neleido talentingiems abiturientams įstoti į specialiąsias aukštąsias mokyklas. LSAS siūlo studentus, nukentėjusius nuo šios tvarkos, į studijas gražinti po priėmimo į kolegijas likusių nepanaudotų studijų krepšelių lėšomis.

2009-09-14

Vasaros atostogų metu ilsėjosi ne visi moksleiviai – šis metų laikas yra geriausias buriavimo sezonas. Šių metų Kuršių marių regatoje Swedbank taurei laimėti buvo galima sutikti kaip niekad daug moksleivių, kuriuos žavi buriavimas. Kiekvienais metais vykstančioje regatoje, šiemet nemenką kiekį prizų iškovojo vaikai, nurungę net vyresniuosius draugiškose komandinėse rungtyse. Vienas jų trylikametis Vėjas Pajarskas, kuris buriuoja nuo 7 metų, jaunių bendrojoje įskaitoje užėmė II vietą.