Straipsniai

2009-09-24

Dabar labai garsiai ir plačiai kalbama apie mūsų supuvusią švietimo sistemą, reikalingas reformas ir apie mokslo lygį. Daug kas Lietuvoje neveikia, daug kas veikia blogai, šį bei tą pakeitus galbūt pasidarys geriau. Tiesa, yra dar viena bėda, atsiradusi ne švietimo ministerijoje, ne mokytojų galvose, o būtent mokinių.

2009-09-24

Nauji mokslo metai prasidėjo: naujos pamokos, smagūs vasaros prisiminimai, pasiilgti klasiokai. Tačiau ką veikti po pamokų, jei nesinori išleisti krūvos pinigų? Visi bėgte į jaunųjų entomologų mokyklą! „Kas tie entomologai?“ – tai papasakos mokyklos kuratoriai. Nieko blogo entomologai nedaro, kad ir kaip paslaptingai skambėtų šis mokslas. Entomologai tyrinėja labai platų ir įvairiaspalvį vabzdžių gyvenimą. Šie vabaliukų mylėtojai priklauso zoologijos mokslo sričiai, kuri nagrinėja vabzdžius.

2009-09-24

Vyriausybė nustatė finansinės pagalbos teikimo neįgaliesiems, studijuojantiems aukštosiose mokyklose, tvarką. Ja siekiama užtikrinti sklandų finansinės pagalbos studijuojantiems neįgaliesiems skyrimą ir skaidrų gautų lėšų naudojimą, taip pat skatinti neįgaliuosius motyvuotai siekti gerų studijų rezultatų.

2009-09-23

Jei gyveni tokiame mieste, kuriame vieni kitus pažįsta, kur naujienos ir gandai plinta šviesos greičiu, kur apie tave miesto gyventojai žino daug daugiau negu tu pats apie save, ir tu greitai baigsi vidurinę mokyklą, tuomet šis trumpas straipsnelis nupieš tau svajonių išsipildymo vaizdą tema – „Kai aš tapsiu studentas...”.

2009-09-23

Klaipėdos universiteto (KU) antrakursiai teiraujasi, ar nuo rugsėjo sumažinus bazinį mėnesinį atlyginimą (BMA) neturėtų sumažėti ir mokestis už mokslą. "Manau, kad dėl pasikeitusio BMA turėjo mažėti mokestis už mokslą, bet, mano žiniomis, vieni fakultetai jį sumažino, kiti - ne. Man kyla įtarimas, kad universiteto fakultetai gali bandyti užsidirbti studentų sąskaita", - atsiųstame laiške rašo studentai.

2009-09-22

Socialiai remtiniems studentams, norintiems išsaugoti savo ar šeimos gaunamą piniginę socialinę paramą dėl spragų teisės aktuose tenka spręsti dilemą: stipendija ar socialinė pašalpa? Taip yra dėl to, kad socialinę paramą skirstančios institucijos studentų stipendijas įskaito į pajamas, nuo kurių skaičiuojama: ar galima skirti piniginę socialinę paramą (t.y. socialinę pašalpą) ar ne.

2009-09-22

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ragina iki kitų metų bendrojo priėmimo pradžios susitarti dėl aiškesnės nemokamų studijų vietų planavimo sistemos. Švietimo ir mokslo ministeriją studentų atstovai taip pat kviečia imtis priemonių užtikrinti, kad aukštosios mokyklos priimtų visą kainą mokančių studentų tik tiek, kiek realiai yra pasirengusios suteikti jiems kokybiškas studijas.

2009-09-22

Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo pristatyta studentų priėmimo 2009 m. į menų studijas pirminė analizė. Diskusijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo nariai, Prezidentūros, Švietimo ir mokslo ministerijos vadovai, aukštųjų mokyklų vadovai, studentų atstovai.

2009-09-18

Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) atliktas tyrimas rodo, jog studentų pajamos sparčiai mažėja, dėl to dar labiau jaučiamas kokybiškų, prieinamų ir pigių maitinimo įstaigų trūkumas aukštosiose mokyklose. Tyrime dalyvavę studentai maitinimo įstaigas vertina 4,2 balo iš 6 galimų ir kaip dažniausią problemą įvardina per dideles ten siūlomo maisto kainas.

2009-09-16

Valstybinio mokslo ir studijų fondo internetinėje svetainėje per dvi savaites užsiregistravo 3516 studentai, norintys gauti valstybės remiamas paskolas studijų reikmėms. Fondo internetinėje svetainėje: http://www.vmsfondas.lt paskoloms galima registruotis iki spalio 4 d. Šiemet į mokamas studijas studijas aukštosiose mokyklose įstojo per 20 000 studentų. Lengvatinėms studijų paskoloms yra skirtas 120 mln. litų paskolų limitas.