Straipsniai

2009-09-03

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) naujų mokslo metų pradžioje kreipėsi į Respublikos Seimo narius, prašydama padėti išspręsti susidariusią situaciją dėl studentų paskolų sąlygų.

2009-09-02

Džiaugsmas sumišęs su nerimu - taip galima būtų apibūdinti bendrojo lavinimo, profesinėse mokyklose, kolegijose bei Klaipėdos universitete rugsėjo 1-ąją tvyrojusią atmosferą. Ne tik universitetą, bet ir uostamiesčio kolegijas palietė aukštojo mokslo reforma, atnešianti daug pokyčių tiek studentams, tiek dėstytojams.

2009-09-01

Nuo šiol rugsėjo 5-ąją bus švenčiama Klasės susitikimo diena! Įsiminkite ją, išsitatuiruokite datą matomiausioje vietoje, ryškiai raudonu žymekliu apveskite savo kalendorių lapeliuose ir sąmonės kertelėse, atsakingose už gerą nuotaiką ir sugebėjimą šėlti kaip senais gerais mokyklos laikais. Mat jeigu netyčia tą dieną užmiršite – vietoj smagaus, šmaikštaus ir nuotaikingo renginio, ko gero, sėdėsite namie, šiurpindami televizorių ekranus iš nuobodulio surūgusiais veidais.

2009-09-01

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga, prasidedant naujiems mokslo metams, sveikina visus Lietuvos studentus sugrįžus į aukštojo mokslo įstaigas ir linkėdama kokybiško mokslo siūlo atkreipti dėmesį į svarbius patarimus, kurie padės nepasimesti aukštosios mokyklos gyvenime.

2009-08-31

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia naujus mokslo metus visose šalies mokyklose pradėti pilietiškumo pamoka, skirta Baltijos kelio 20-mečiui paminėti.

2009-08-28

Nuo rugpjūčio 27 d. iki spalio 4 d. studentai gali registruotis valstybės remiamoms paskoloms gauti. Valstybės remiamas studentiškas paskolas administruoja Valstybinis mokslo ir studijų fondas. Registracija vykdoma internetu: http://www.vmsfondas.lt . „Vyriausybei inicijavus valstybės remiamų paskolų sistemą, galimybės teikti studentams lengvatines paskolas padidėja 6 kartus, - sako švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. - Kurdami valstybės remiamų paskolų sistemą siekiame, kad plėstųsi studijų prieinamumas”.

2009-08-28

Švietimo ir mokslo ministerija atlieka savo „namų darbus” – modernizuoja studijų ir mokslo sistemą, tvarko įstatyminę bazę, skiria lėšas – kad aukštosios mokyklos, dėstytojai, studentai turėtų visas galimybes siekti aukštos studijų ir mokslo kokybės ir kviečia visas suinteresuotas grupes dirbti kartu dėl kūrybingos, iniciatyvios, inovatyvios žinių Lietuvos. Rugpjūčio 27 d. vykusioje spaudos konferencijoje švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pristatė svarbiausias mokslo ir studijų reformos aktualijas.

2009-08-27

Valstybė kompensuos studentų paskolų palūkanų dalį, viršijančią 5%, tačiau palūkanas reiks pradėti mokėti dar studijų metais.

2009-08-27

Šiandien Vyriausybė priėmė sprendimą dengti palūkanas, viršijančias 5 proc., valstybės remiamoms paskoloms, kurios bus išduotos mokesčiui už studijas sumokėti. 5 proc. viršijanti palūkanų dalis bus kompensuojama tik studijų metu. Šiais metais palūkanas numatoma kompensuoti iš valstybės biudžeto lėšų, o ateinančiais metais – ir iš ES struktūrinių fondų. Sprendimas kompensuoti palūkanas priimtas siekiant sudaryti studentams palankesnes paskolų studijų kainai sumokėti sąlygas ir padidinti studijų prieinamumą.

2009-08-27

Nuo 2009 m. rugsėjo 1 d. šalies aukštųjų mokyklų pirmosios, antrosios pakopų ir vientisųjų studijų studentams galės būti mokamos skatinamosios ir socialinės stipendijos.