Straipsniai

2008-05-23

Ketvirtadienį prie parlamento piketavęs jaunimas spaudė Seimą neapmokestinti mokslo, priešingu atveju grasino jį "pacifistiškai susprogdinti". Po piketo būrys studentų patraukė Vilniaus universiteto centrinių rūmų link. Apie dvidešimt jaunuolių pateko į VU centrinių rūmų fojė, kur užsibarikadavo. Atskubėjusi policija su savimi išsivežė 2 studentų aktyvistus.

2008-05-22

Šalies abiturientams, vakar laikiusiems privalomą lietuvių gimtosios kalbos egzaminą, egzaminų centruose teko praleisti net penkias valandas.

2008-05-22

Pasaulinė jaunųjų lyderių organizacija "Junior Chamber International" (JCI), vykdanti moksleiviams skirtą projektą "JCI Sėkmės mokykla" gegužės 24 d. organizuoją trečiąją ir šiais mokslo metais paskutinę konferenciją "Įkvėpk, žinok, sukurk!”. Joje dalyvauti bei pasisemti naudingų žinių kviečiami visi Lietuvos 10-12 klasių moksleiviai.

2008-05-21

Laikinai einanti švietimo ir mokslo ministrės pareigas Roma Žakaitienė įsakymu patvirtino 2008-2009 mokslo metų bendruosius ugdymo planus. Šiais planais remsis visos mokyklos, planuodamos ugdymo procesą kitiems mokslo metams.
Bendrieji ugdymo planai buvo koreguojami pagal sulauktus mokyklų, jų vadovų, savivaldybių darbuotojų siūlymus.

2008-05-19

Piliečių grupė "Už kokybišką ir prieinamą aukštąjį mokslą Lietuvoje" kartu su jaunimo organizacijų nariais ir nepriklausomais moksleiviais bei studentais sudaro Jaunimo iniciatyvą. Jaunimo iniciatyva rengiamas
MOKSLEIVIŲ IR STUDENTŲ MITINGAS

2008-05-13

Šią savaitę šalies abiturientams nuskambės paskutinis skambutis, o dar po trijų dienų prasidės ir pagrindinė brandos egzaminų sesija, kurioje uostamiestyje šiais metais dalyvaus pora šimtų mažiau abiturientų nei pernai.

2008-05-12

Premjeras Gediminas Kirkilas apsisprendė dėl kandidato į švietimo ministrus. Po pietų Prezidentui turėtų būti pateikta socialliberalo Algirdo Monkevičiaus kandidatūra.

2008-05-06

Kelionė kruiziniu laivu, pasivažinėjimai limuzinais ar retromobiliais, fejerverkai, prabangių suknelių demonstravimas, smagūs vakarėliai su vaišėmis nukrautais stalais ir gyva muzika, patekančios saulės sutikimas ankstyvą rytą prie jūros...Visi šie dalykai - iš artėjančių abiturientų išleistuvių programos. Deja, kai kuriems dvyliktokams ši šventė žada vien kartėlį.

2008-04-29

     Š. m. balandžio 21 d. LR Seime įvyko spaudos konferencija, skirta AM reformos klausimams. Joje dalyvavo prof. V. Daujotis ir piliečių grupės "Už kokybišką ir prieinamą aukštąjį mokslą Lietuvoje" nariai O. Suprun ir N. Stasiulis. Skaitytojų dėmesiui pateikiame jų pasisakymų tekstus.

2008-04-25

Nerimstant diskusijoms ir pasiūlymams dėl galimų kandidatų į  švietimo ir mokslo vadovus, Lietuvos studentų atstovybių sąjunga teiravosi studentų, ką jie matytų LR Švietimo ir mokslo ministru.


Balandžio 23-24 dienomis LSAS internetu apklausė 1144 įvairių aukštųjų mokyklų studentus, kuriems buvo pateiktas 10 galimų kandidatų į Švietimo ir mokslo ministro postą sąrašas. Studentų kviesti įvertinti kiekvieną iš jų atskirai bei prašyta pasiūlyti savo kandidatą, tuo atveju, jei pateiktame sąraše jo nėra.