Straipsniai

2008-05-30

Brandos egzaminų sesija tęsiasi - vakar abiturientai laikė mokyklinį geografijos, šiandien pasirinkusieji laikys valstybinį ir mokyklinį chemijos egzaminą.
Anot "Vakarų ekspreso", iš daugiau nei 3 tūkst. uostamiesčio abiturientų geografijos egzaminą pasirinko 555, laikančiųjų chemijos egzaminą - dar mažiau: valstybinį egzaminą šiandien laiko 88, mokyklinį - 81 abiturientas.

2008-05-29

Įpusėjus brandos egzaminams Švietimo ir mokslo ministerija sulaukia vis daugiau klausimų apie 2008 metų studentų priėmimo į Lietuvos valstybines aukštąsias mokyklas sąlygas.

2008-05-27

Studentų mitybos įpročiai tėvų namuose bei bendrabučiuose skiriasi kaip diena ir naktis - į kitą miestą išsikėlusio akademinio jaunimo mityba tampa nesubalansuota, o tai gali sąlygoti įvairius sveikatos sutrikimus. Daugelio studentų racionas susiaurėja, jie atsisako daržovių, sriubos. Tokias tendencijas atskleidė sriubos gamintojo "Knorr" atliktas tyrimas.

2008-05-27

Prezidentas Valdas Adamkus paskyrė socialliberalą Algirdą Monkevičių švietimo ir mokslo ministru, pranešė Prezidento spaudos tarnyba. Dekretas dėl skeptiškai aukštojo mokslo reformą vertinusio ir nepalankiai socialdemokratų vadovybės bei jų politinių oponentų kritikuoto kandidato į ministrus paskyrimas įsigalioja nuo šios dienos.

2008-05-23

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga, reaguodama į komentarus viešojoje erdvėje, dar kartą pabrėžia, jog yra niekaip nesusijusi su vakar prie Seimo vykusiu mitingu.

2008-05-23

Įkandin sostinėje vykusių negausių, bet triukšmingų studentų protesto akcijų, už savo interesus pakilo kovoti ir jų dėstytojai. Jei studentai nepatenkinti ketinimais imti studijų mokestį iš daugumos besimokančiųjų, tai dėstytojai kyla į kovą dėl didesnių atlyginimų ir geresnių darbo sąlygų. Pirmieji apie galimus streikus užsiminė Klaipėdos universiteto pedagogai.

2008-05-23

Ketvirtadienį prie parlamento piketavęs jaunimas spaudė Seimą neapmokestinti mokslo, priešingu atveju grasino jį "pacifistiškai susprogdinti". Po piketo būrys studentų patraukė Vilniaus universiteto centrinių rūmų link. Apie dvidešimt jaunuolių pateko į VU centrinių rūmų fojė, kur užsibarikadavo. Atskubėjusi policija su savimi išsivežė 2 studentų aktyvistus.

2008-05-22

Šalies abiturientams, vakar laikiusiems privalomą lietuvių gimtosios kalbos egzaminą, egzaminų centruose teko praleisti net penkias valandas.

2008-05-22

Pasaulinė jaunųjų lyderių organizacija "Junior Chamber International" (JCI), vykdanti moksleiviams skirtą projektą "JCI Sėkmės mokykla" gegužės 24 d. organizuoją trečiąją ir šiais mokslo metais paskutinę konferenciją "Įkvėpk, žinok, sukurk!”. Joje dalyvauti bei pasisemti naudingų žinių kviečiami visi Lietuvos 10-12 klasių moksleiviai.

2008-05-21

Laikinai einanti švietimo ir mokslo ministrės pareigas Roma Žakaitienė įsakymu patvirtino 2008-2009 mokslo metų bendruosius ugdymo planus. Šiais planais remsis visos mokyklos, planuodamos ugdymo procesą kitiems mokslo metams.
Bendrieji ugdymo planai buvo koreguojami pagal sulauktus mokyklų, jų vadovų, savivaldybių darbuotojų siūlymus.